Kasdien naudojate muilą? Gydytojas turi jums įspėjimą

Pasirodo, kiekvieną dieną praustis muilu – nesveika, nes tai gali pakeisti natūralią mikrobiomų pusiausvyrą. Ar prausdamiesi persistengiame? Pasak dr. Jameso Hamblino, nėra jokios prasmės naudoti muilų ir kitų brangių kūno higienos priemonių.

Dušas (nuotr. 123rf.com)

Savo knygoje „Clean: The New Science of Skin“, išleistoje praėjusią savaitę, autorius rašo, kad valomosios priemonės gali pažeisti natūralią mikrobiomų pusiausvyrą. Jis rašo: „Nors oda nuo seno laikoma barjeru, skiriančiu mus nuo išorinio pasaulio, vis gilėjančios žinios apie mikrobiomus rodo, kad iš tiesų oda yra dinamiška sąsaja su mūsų aplinka.“

Paprastai tariant, per dideliais kiekiais naudodami muilą galime sutrikdyti natūralią organizmo reakciją į nešvarumus. Dėl šios priežasties dr. J. Hamblinas nusprendė visai atsisakyti higienos priemonių.

„The Guardian“ jis pasakojo: „Palaipsniui naudodamas jų vis mažiau ir mažiau pajutau, kad man jų reikia vis mažiau ir mažiau. Mano oda ėmė darytis mažiau riebalinga, sumažėjo egzemos dėmių. Nekvepėjau pušimis ir levandomis, bet neturėjau ir nemalonaus svogūnus primenančio kvapo, kuris atsirasdavo, kai tik mano pažastys, pratusios prie dezodoranto, kurią dieną jo negaudavo.“

Nors dr. J. Hamblinas nesako, kad turėtume visai nustoti praustis muilu, jis įsitikinęs, kad turėtume apgalvoti, ar „mūsų higienos įpročiai iš tiesų reikalingi.“ Jis sako: „Jei kurią dieną neišsimaudysite po dušu, neatrodysite nešvarūs ir nedvoksite svogūnais. Aš neskleidžiu kokio nors nemalonaus kvapo ir neatrodau susiriebalavęs. Mano kvapas – normalus žmogaus kūno kvapas.“

Dr. Jamesas Hamblinas – ne vienintelis sveikatos ekspertas, įspėjantis, kad gal neverta kasdien šveisti kūno įvairiais produktais. Tyrimai rodo, kad kasdienis prausimasis nuo odos gali pašalinti jai svarbias medžiagas. 2013 metais publikuotas tyrimas parodė, kad aknė siejama su mikrobiomų pusiausvyros sutrikdymu, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

„Harvard Health“ tinklapyje taip pat rekomenduojama kasdien po dušu nesimaudyti. Jame rašoma: „Kasdienis dušas sveikatos nepagerina, o gali sukelti odos problemas ir kitus sveikatos sutrikimus.

Svarbiausia, tokiu būdu iššvaistoma labai daug vandens. Be to, aliejai, kvepalai ir kiti šampūnuose, kondicionieriuose ir muiluose esantys priedai savaime gali kelti problemų – pavyzdžiui, alergines reakcijas, jau net nekalbant apie jų kainas.

Nėra vieno idealaus dažnumo, kuriuo reikėtų praustis, bet ekspertai sako, kad daugumai žmonių pakanka keleto kartų per savaitę (nebent kur nors išsipurvinote, labai suprakaitavote ar yra kitų priežasčių, dėl kurių reikėtų nusiprausti po dušu dažniau). 


Rašyti komentarą...
N
Neda
2020-08-19 05:08:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne "kenkE", o "kenkIA" ir ne "prausiklEms", o "prausiklIAms".
Atsakyti
0

D
Daktaras
2020-08-30 13:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar tinka vištašūdžiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų