Pasidabruoti daiktai prarado blizgesį? Jums padės šis būdas

Sidabrinės lėkštės, arbatos rinkiniai ir stalo įrankiai dažnai yra padengti plonu gryno sidabro ar sidabro lydinio sluoksniu ir taip sukuria prabangos įspūdį. Tačiau laikui bėgant sidabro plokštelė gali prarasti blizgesį dėl reguliaraus naudojimo ir sukauptų nešvarumų.

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. shutterstock.com)

Tinklaraštininkė Kat Springer sako, kad ji bent kas kelis mėnesius atnaujina savo indų ir įrankių sidabrinius paviršius tam, kad jie vėl atrodytų nepriekaištingai. Išbandyta gilaus valymo technika ji dalijasi ir su kitais.

Reikės: stiklinio dubens, aliuminio folijos, vandens, puodo, kepimo sodos, žnyplių ir minkštos šluostės.

Pirmiausia stiklinio dubens pagrindą ir šonus uždenkite aliuminio folijos lakštu (blizganti pusė turėtų būti nukreipta į viršų), tada į vidų ant folijos dėkite pasidabruotą daiktą.

Puode užvirkite keturis puodelius paprasto vandens, tada perkelkite jį nuo viryklės į tuščią kriauklę. Įpilkite ketvirtadalį puodelio kepimo sodos, kol vanduo vis dar karštas. Jis ims burbuliuoti, kai kepimo soda ištirps.

Jei valote nelakuotą sidabro plokštelę, nedelsdami supilkite visą karšto vandens ir kepimo sodos tirpalą ant pasidabruoto daikto stikliniame dubenyje. Jei daiktas yra lakuotas, palaukite, kol vanduo šiek tiek atvės, prieš pildami jį ant pasidabruoto daikto (karštas vanduo gali nuplėšti laką).

Kepimo soda iškart pradės chemiškai reaguoti su sidabro sulfidu. Turėtumėte pradėti matyti, kad tamsumas sumažėja per vieną minutę ir, atsižvelgiant į tai, kiek pasidabruotas daiktas yra sugadintas, jis visiškai išnyksti turėtų per 5–10 minučių.

Tuomet žnyplėmis iš dubenio ištraukite pasidabruotą daiktą, tada nuplaukite jį po šiltu bėgančiu vandeniu, kad išplautumėte bet kokią įsisenėjusią plėvelę. Prieš naudodami daiktą nušluostykite sausa minkšta šluoste.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų