Per didelis makšties sausumas gali trukdyti pastoti

Lietuvoje yra 50 tūkst. nevaisingų porų. 1 iš 5 vaisingų porų pastoti prireikia daugiau kaip metų, o per 90 proc. vyresnių kaip 30 metų moterų natūraliai pastoti gali tik per ketverius metus.

Pora (nuotr. Shutterstock.com)

Per mažas gleivių kiekis moters makštyje vaisingomis dienomis ir gyvybingumą praradę spermatozoidai neretai tampa kliūtimi, trukdančia susilaukti išsvajoto kūdikio. Tačiau šias nevaisingumo priežastis jau galima įveikti naudojant specialų vaisingumo lubrikantą.

Tyrimai rodo, kad net trys iš keturių bandančių pastoti moterų turi rūpesčių dėl makšties sausumo, kuomet lytiniai santykiai tampa skausmingi, nemalonūs, kartais net pažeidžiama makšties sienelė arba dėl šio intymaus diskomforto vengiama lytinių santykių.

Gleivių, kurios padeda spermatozoidams susitikti su moters kiaušinėliu, gali sumažėti dėl natūralių amžinių pakitimų, lėtinių uždegimų, ovuliaciją skatinančių vaistų. Dėl to poros neretai naudoja lubrikantus. Tačiau ši priemonė gali ne tik nepadėti pastoti, bet priešingai – trukdyti. Taip yra todėl, kad į kai kuriuos lubrikantus pridedama spermicidų – specialių medžiagų, kurios naikina į makštį pakliuvusius spermijus, todėl planuojant kūdikį ir renkantis lubrikantus reikėtų atkreipti dėmesį į jų paskirtį. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų