Eglės kieme ėmė ruduoti? Pasakė, kas tai lemia

Eglė yra amžinai žaliuojančių medžių rūšis, galinti augti ir klestėti įvairiausiomis ekstremaliomis oro ir klimato sąlygomis. Eglėms beveik nereikia jokios priežiūros. Tačiau įvairūs parazitai bei  kitos sąlygos gali paveikti jūsų rajone esančias egles.

Eglės spygliai pradėjo ruduoti (nuotr. Shutterstock.com)

Dvi dažniausiai pasitaikančios eglių medžių ligos yra rūdžių ir kankorėžių ligos. Parazitiniai grybeliai sukelia abi šias ligas, o dėl abiejų spygliai pradeda ruduoti ant medžio. Daugeliu atvejų viena iš šių ligų gali nužudyti didelę medžio dalį, o daugelį medžių prireikia pašalinti arba nupjauti.

Rūdžių ligą sukelia grybelis, kuris prisitvirtina prie medžio kamieno ir auga prie spyglių. Oranžinės sporos auga ant spyglių ir lengviausiai plinta vasarą.

Citosporos liga, atsiranda dėl medžio šakos infekcijos, kurią sukelia grybelis. Ji nutraukia vandens ir maistinių medžiagų tiekimą į užkrėstą šaką, dėl kurios šaka miršta, rašoma doityourself.com.

Gydant ligas

Jei jūsų rajone esančios eglės sirgo rūdžių ar citosporos liga, pasiruoškite gydyti medžius ir savo kieme. Nors užkirsti kelią šioms ligoms gali būti neįmanoma, greitai veikdami aptikę vieną ar abi šias ligas, jūs savo medžiams suteikiate geriausias galimybes išgyventi ir visiškai pasveikti.

REKLAMA

Gali būti veiksmingai išgydoma, izoliuojant ir pašalinant negyvas šakas bei kitas paveiktas medžio vietas. Ieškokite grybelio sporų. Kruopštus stebėjimas ir genėjimas yra geriausia priemonė nuo šios eglės ligos.

Rūdžių liga gali būti veiksmingai išgydoma fungicidais. Tinkamai pritaikius, šie tirpalai sunaikina pažeidžiančius grybus, nepadarydami žalos pačiam medžiui.

 


Rašyti komentarą...
d
deszakhti
2020-07-26 16:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetąinė suаugušiems, nоrintiems sųsirasti paartnėrį, nоrintiеms pasimylеti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų