Vilnietę depiliacijos meistrę stebina vyrų norai: kitos sulaukia intymių prašymų

Šiltuoju metų laiku daugeliui ypač svarbu, kad oda būtų glotni, lygi ir švelni. Dėl to tiek moterys, tiek vyrai varsto grožio kabinetų duris ir darosi depiliacijas. Jas atliekanti meistrė Vaida iš Vilniaus sako, kad vasarą šių procedūrų poreikis gerokai suintensyvėja, o populiariausia vis dar išlieka bikini zonos depiliacija. Tiesa, Vaida pasakoja, kad kitos meistrės kartais sulaukia ir įdomesnių prašymų iš vyrų. 

Depiliacijos meistrė pasidalijo savo darbo užkulisiais

Daugiau nei 10 metų grožio srityje dirbanti Vaida depiliacijomis užsiima kelerius metus. Ji ilgą laiką tvarkė moterims nagus ir iš jų vis girdėjo, kad jos turi problemų su įaugusiais plaukais ir nori kokybiškų procedūrų.

„Pagalvojau, kad reikia paįvairinti savo darbą ir prie teikiamų paslaugų pasiūlyti ir depiliacijas. Šiuo metu stengiuosi visiškai pereiti tik prie jų. Kaip iš meistro pusės galiu pasakyti, kad procedūros yra trumpesnės, pavyzdžiui, nagus klientei sutvarkau per porą valandų, o su depiliacijomis kitaip. Man tai labai patinka“, – sako pašnekovė.

Ji dirba su specialiu vašku, kuris yra kiek kitoks nei daugumai žinomas – dėl to procedūros būna ne tokios skausmingos, oda dėl padengimo aliejumi tampa švelnesnė. Moteris dalijasi, kad šiuo metu yra pats darbų įkarštis, nes klientai depiliacijoms ateina kur kas dažniau.

REKLAMA

„Procedūrą siūloma darytis kas 2–6 savaites, priklausomai nuo plauko augimo greičio, nes tai yra labai individualu. Bet pastebiu, kad klientės, kurios paprastai ateina kas 5 savaites, vasarą lankosi kas 2–3 savaites, nes nori, kad viskas būtų idealu, švaru ir gražu“, – pasakoja Vaida.

Veido depiliacija daugumai vis dar yra tabu

Meistrė atskleidžia, kad dažniausiai atliekama ir populiariausia procedūra jau ilgą laiką išlieka bikini zonos depiliacija, kurią renkasi ne tik ištikimos klientės, bet ir tos, kurios ryžtasi išbandyti pirmą kartą.

„Iš tikrųjų ateina labai daug naujų klienčių, kurios vis dar nebandžiusios darytis bikini srities depiliacijos. Žavi, kad vis daugiau kas susidomi ir išdrįsta, nes ne tik depiliacija baugina – visi kalba, kad tai labai skausminga, kad reikia pasiryžti tam, bet taip pat ir morališkai yra sudėtinga nusirengti prieš svetimą žmogų, pasirodyti“, – dalijasi Vaida.

Ji pastebi, kad Lietuvoje tik gana maža dalis moterų ryžtasi veido depiliacijai – dauguma dar pakankamai varžosi, nors dažnai ši procedūra yra reikalinga:

„Būna, kad ir, pavyzdžiui, draugėms atsargiai pasakai, kad reikėtų ūsiukų depiliacijos. Visada stengiesi sakyti taip, kad neįžeistum žmogaus, bet jau tada, kai matai, kad to tikrai reikia. Daugelis dar galvoja, kad ataugs ilgesni, juodesni, tačiau nuramini, kad taip nebus.

Kai pasidaro depiliaciją, tada sugrįžta dar ir dar, bet tas pirminis kartas būna sudėtingas – kaip čia dabar tą veido depiliaciją darytis?“

Ji sako, kad populiariausios depiliuojamos veido vietos yra ūsiukai, smakras ir pabarzdė. Tačiau kartą Vaidos nuostabą sukėlė moteris, kuri norėjo viso veido depiliacijos.

„Pas mane atėjo klientė, aš žiūrėjau į ją ir realiai nemačiau, ką ten depiliuoti. Buvo tas apsauginis plaukelis, bet ne toks, kurį jau reikėtų depiliuoti. Aš klausiau, ką konkrečiai depiliuosim, o ji sakė, kad visą veidą – tiek kaktą, tiek žandenas, nes užsienyje yra normalu visą veido sritį depiliuoti, o pas mus jau būna gerai, jei prikalbini bent ūselius“, – sako specialistė.

Depiliacijos meistrė pasidalijo savo darbo užkulisiais

Depiliacijas atlieka ir vyrams

Vaidos įkurto grožio salono „Grožio molekulė“ duris depiliacijų procedūroms varsto ne tik moterys, bet ir vyrai:

„Ne per seniausiai pradėjau dirbti su vyrais, nes iš jų pačių sulaukiau labai daug žinučių, kad nori depiliacijų. Dažniausiai jie nori kaip ir moterys nori bikini zonos depiliacijos, bet aš jos neatlieku – darau viską, išskyrus bikini.“

Paklausta, dėl kokių priežasčių specialistė neatlieka bikini srities depiliacijų vyrams, ji įvardija kelis dalykus.

„Pirmiausia reikia ir pasimokyti, nes viskas yra kitaip nei pas moterį. Aš nenorėčiau tiesiog eksperimentuoti, norėčiau kur nors pasimokyti, kaip tai reikia daryti, bet nelabai yra kur. Patys depiliacijos centrai nesiima vyriško bikini, nes pasitaiko ir visokių iškrypėlių, tai toks gana rizikingas dalykas.

Grožio specialistės prisižiūri, jos dažnai traukia akį, todėl kai kurie vyrai eina pasižiūrėti, liaudiškai sakant, pakabinti kažką. Man taip nėra pasitaikę, bet iš kitų kolegių esu girdėjusi, kad vyrai prašo ir juos patenkinti“, – atskleidžia Vaida.

Ji prisimena ir savo praktikoje turėtą gana keistą įvykį, kuris jai iki šiol yra įstrigęs atmintyje.

„Teko sulaukti vyro skambučio su prašymu atlikti jam bikini depiliaciją. Pasakiau, kad tuo neužsiimu, tai jis pasakė, kad gerai, tada pas mane ateis jo moteris ir susakė man, kaip aš ką jai turiu padaryti, nes ji yra jo. Atrodo, kad tai turėtų būti intymūs moters ir vyro reikalai, bet vyras imasi tvarkyti tuos dalykus už moterį, kas man tikrai užkliuvo“, – prisimena specialistė.

Stereotipai pamažu dingsta

Specialistė vardija, kad vyrai dažniausiai tvarkosi plaukuotą krūtinę, nugarą ir pažastis. Nors kartais dar pasitaiko atvejų, kai savo vyrus į depiliacijos kabinetą nori atsiųsti moterys, Vaida sako, kad kur kas dažniau jie depiliacijų ieškosi patys savo iniciatyva.

Meistrė pastebi, kad ilgą laiką vyravęs stereotipas, kad tai neva nevyriška, kad depiliuojasi tik homoseksualūs vyrai, dingsta iš visuomenės, nes daugelis supranta, kad depiliacija pirmiausia yra higienos klausimas.

„Šiais laikais tikrai viskas yra kitaip, nes tai higienos ir patogumo reikalas. Daugelis nenori skutinėtis ir kiekvieną dieną prižiūrėti savo odą, žiūrėti, ar išauga plaukai, ar ne. Tas džiugina, kad vyrai vis drąsiau ir noriau apsilanko grožio kabinete ir darosi depiliacijas.

Būna, kad ir su klientėmis pakalbam, jog būtų gana keista šiais laikais pamatyti vyriškį su apaugusiomis pažastimis. Pažastys yra toks elementarus dalykas, kur atrodo, kad visi turi tvarkytis, ne plaukai tikrai nekelia susižavėjimo ir atrodo neestetiškai“, – sako depiliacijos specialistė.

Depiliacija vašku

Su vyrais dirbti lengviau

Socialiniuose tinkluose galima pamatyti nemažai vaizdo įrašų, kuriuose filmuojama, kaip vyrai šaukia, o kartais net ir iki galo neištveria depiliacijos procedūros dėl skausmo. Tačiau Vaida sako, kad realybėje iš tiesų yra kiek kitaip.

„Visi vyrai yra labai kantrūs ir jie neparodo to skausmo, gal iš tos savo vyriškos pusės jie nenori išreikšti emocijų. Jeigu aš ir paklausiu, ar skauda, tai jie sako – ne, ne, ne, viskas gerai. Nesu girdėjusi, kad būtų pasiskundę, kad skauda“, – šypteli specialistė.

Ji negaili komplimentų vyrams kaip klientams, mat jie kur kas pavyzdingesni ir konkretesni nei moterys.

„Su vyrais dirbti lengviau, nes jie santūresni ir ramesni. Moterys yra pleputės, jei pabandai pakalbinti, jos iškart užsiveda, o vyrai yra kitokie. Taip pat jie labai konkretūs: kai užsirašinėja procedūrai, jie parašo – galiu tą dieną, tokiu laiku ir viskas, taškas. Parašo, kad „taip, atvyksiu“, o jei jau negali, tai jie labai pareigingai praneša, kad atsiprašau, negaliu atvykti.

O su moterimis galima laukti visko. Būna, oi, pamiršau, čia netyčia kažkas išpuolė, gal galima perrašyti kitam kartui ir panašiai“, – juokiasi Vaida.


Rašyti komentarą...
N
Nunu
2020-07-23 19:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyrai kurie depiliuojasi o nesiskuta yra pe.....astai sutinku karts nuo karto reik patrumpint bet kai depiliuoojas nu tik ped...ai
Atsakyti
-5

S
Sarka
2020-07-23 22:10:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas,toks darbelis,jokie pinigai nesugundytu....merginos,siekite mokslo,kad nereikėtų uzpakalius grabineti visokiems bei visokiomis.
Atsakyti
-2

O
Oho
2020-07-23 22:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be galo įdomus, kūrybingas, dvasingas darbas.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų