Nudegėte saulėje? Jus išgelbės šie naminiai produktai

Jei nudegėte saulėje, pasirūpinkite, kad gertumėte pakankamai skysčių, nes nudegimai iš organizmo pašalina vandenį. Taip pat svarbu, kad saulėkaitoje daugiau neleistumėte laiko tol, kol neišsigydysite nudegimų.

Saulės nudegimai (nuotr. 123rf.com)

Patariama, kad jei nudegimas nestiprus, išbandykite šias natūralias odos raminimo priemones.

Ledas

Pasiimkite keletą ledo kubelių ar šaldytų daržovių maišelį ir suvynioję į minkštą rankšluostį dėkite ant nudegusios vietos. Ledo jokiu būdu nedėkite tiesiai ant odos, nes taip odą tik dar stipriau pažeisite.

Alijošius

Šio kaktusinio augalo viduje esanti želė pašalina nemalonų jausmą, pagreitina gijimą ir drėkina odą. Galima arba perpjauti alijošiaus lapą perpus išilgai ir dėti tiesiai ant odos arba vaistinėje įsigyti alijošiaus kremo.

Medus

Lipnus medus jau nuo senovės Egipto laikų naudojamas kaip priemonė nuo nudegimų. „Tyrimai rodo, kad medus veikia geriau, nei kai kurie kremai su antibiotikais, pagreitinantys gijimą, mažinantys infekcijas ir malšinantys skausmą.“ – sako Kathi Kemper, medicinos daktarė ir knygos „The Holistic Pediatrician“ autorė. 

REKLAMA

Avižos

Smulkiai sutrintos avižos, parduodamos vaistinės kaip koloidinės avižos, sumaišytos su vandeniu vonioje veikia kaip priešuždegiminė priemonė. Koloidinių avižų galima pasigaminti ir namuose – tereikia jas sutrinti maisto trintuvu, kol avižos bus labai smulkios kaip milteliai. 

Pienas

Piene išmirkytą minkštą šluostę ar medvilnės gabalėlį dėkite ant nudegusios odos – taip susiformuos apsauginė plėvelė, kuri numalšins nemalonius pojūčius ir ištrauks karštį.

Valgomoji soda arba kukurūzų krakmolas

Uždegimą ir niežėjimą gali numalšinti ir vonia su valgomąja soda.

Obuolių actas

Rūgštingas actas malšina skausmą, niežėjimą ir uždegimą. Vieną puodelį balto obuolių acto įpilkite į vonią.

Kalendros aliejus

Tyrimai rodo, kad šis eterinis aliejus įtrintas į odą mažina uždegimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų