Apklausos dalyviai rinko geriausiai pritaikytą kaimyninės Lenkijos miestą

Skaitytojų klausėme, kuris kaimyninės Lenkijos miestas geriausiai pritaikytas negalią turintiems žmonėms. Apklausoje dalyvavo 158 žmonės. 

Gdynės pliažuose dirbantys gelbėtojai turi specialių vežimėlių, kurie pritaikyti maudytis judėjimo negalią turintiems žmonėms. „Polish memes“ archyvo nuotr.

Daugiau kaip pusė apklausos dalyvių (55,1 proc.) įsitikinę, kad labiausiai pritaikytas Lenkijos miestas yra Krokuva. 

Antroje vietoje atsidūrė Vroclavas – šiam miestui savo balsus atidavė 23,4 proc. apklaustųjų. 

Tik 21,5 proc. spėjo, kad labiausiai pritaikytas miestas yra Gdynė. 

Tiesa, 2020 m. pradžioje surengtuose geriausiai visiems pritaikyto Europos miesto rinkimuose laimėjo Varšuva – apdovanojimas Lenkijos sostinei skirtas už per trumpą laiką iš esmės pagerintą miesto prieinamumą. Pernai vykusiuose apdovanojimuose Gdynės miestui skirta trečioji vieta ir specialusis prizas už iniciatyvas didinti proto negalią turinčių asmenų įtrauktį. Vis dėlto būtent Gdynė iš kitų Lenkijos ir visos Rytų Europos miestų išsiskiria nuolatiniu dėmesiu įtraukčiai. 

REKLAMA

Dar 1999 m. Gdynės savivaldybė pradėjo įgyvendinti pažangią socialiai įtraukią politiką, dėmesį skirdama visų miesto gyventojų poreikiams. 2013 m. miestas patvirtino pritaikymo neįgaliesiems standartus, paremtus universalaus dizaino principais. Šiame dokumente yra informacijos ir gairių, kaip suprojektuoti ir plėtoti miesto viešąsias erdves, kad jos būtų prieinamos žmonėms, turintiems judėjimo ir suvokimo sunkumų. 

2018–2023 m. parengta programa „Gdynė be kliūčių“, kuria miestas prisiėmė ilgalaikį įsipareigojimą tęsti prieinamumo didinimo darbus. Miesto projektų planavimo ir įgyvendinimo procesuose neįgalieji dalyvauja kaip lygiaverčiai partneriai. Įvairią negalią turintys žmonės dabar dažnai matomi mieste, padidėjo kitų gyventojų sąmoningumas ir pagarba neįgaliesiems. 

Dėkojame dalyvavusiems ir siūlome naują apklausą.

Ar norėtumėte mokytis gestų kalbos, jei jūsų darbovietėje įsidarbintų kurčiasis?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Taip
Ne
Man tai neaktualu
BALSUOTI
REZULTATAI
Ar norėtumėte mokytis gestų kalbos, jei jūsų darbovietėje įsidarbintų kurčiasis?
Taip
88.6%
Ne
5.1%
Man tai neaktualu
6.3%


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų