Žolininkė Jolanta atskleidė užpilą augalams: rezultatus pamatysite akimirksniu

Tinklaraščio „Mano žolelės“ autorė žolininkė Jolanta skaitytojams primena puikią ir nepelnytai nuvertinamą Lietuvoje augančią žolelę – asiūklį. Pasak jos, dabar yra tinkamiausias metas prisirinkti šio naudingo augalo.

Agurkų auginimas  (nuotr. Shutterstock.com)

Paklausite, kuo gi naudingas yra asiūklis? Žolininkė Jolanta sako, kad jis naudingas ne tik mūsų sveikatai, bet ir daržui:

„Šalia visų gėrybių sveikatai, jis dar nepaprastai naudingas daržui, sodui, gėlėms. Taip, kaip mūsų odą, nagus, plaukus stiprina, stiprina ir augalus – jų stiebus, lapus, daro atsparesnius ligoms, amarų antpuoliams, padeda nuo pelėsio, puvinių, rūdžių“, – patikina žolininkė.

Moteris taip pat atskleidžia ir puikų augalų stiprinimo užpilo receptą: 1 kg grubiai smulkinto asiūklio užpilti 10 litrų vandens (arba 1/3 augalo kibire užpilti 2/3 vandens). Laikyti apie 10 dienų arba kol nustos putoti. Laistant skiesti 1:10. Jauniems augalams 0,5:10.

Asiūklis

Jolanta sako, kad šį užpilą galima ir pasidaryti ir greičiau. Tereikia užpilti asiūklį vandeniu, palaikyti 24 valandas. Tuomet užvirinti, atvėsinti, praskiesti ir laistyti. O likusia žole mulčiuoti augalus prie šaknų. Štai ir viskas.

„Beje, aš darau bendras trąšas ir stiprinimo skystį. Dedu šalia asiūklio dilgėlę – irgi grubiai smulkintą ir taukę. Superinė trąša, bet ir smirda, kaip tikras mėšlas. Kvapą galima panaikinti akmens skaldyklos milteliais. Sėkmingo sodininkavimo! Dabar tai mano maloniausias užsiėmimas šalia bičių“, –  linki žolininkė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų