Girto vairuotojo pražudytų kėdainiečių draugė išliejo skausmą: siunčia žinią visiems

Praėjusią savaitę visą Lietuvą sukrėtė avarija Kėdainių rajone, Josvainių miestelyje, kurioje girtas nuo policijos bėgęs vairuotojas pražudė du jaunus vaikinus. Nors vaikinus pražudžiusio vairuotojo greitis dar nėra tiksliai žinomas, tačiau spidometre greičio rodyklė buvo užstrigusi ties 180 km/h. Smūgis buvo toks stiprus, kad iš į medį atsitrenkusios „Audi" liko tik metalo krūva, o ja važiavę jaunuoliai žuvo iš karto.

Apie tragediją Josvainiuose prabilo žuvusių vaikinų draugė: sunku patikėti, kad jų nebėra
4

Apie žuvusius vaikinus ir nuotaikas miestelyje, naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti miestelio gyventoja, buvusi vieno iš žuvusių vaikinų klasiokė Emilija Adomaitytė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiška avarija Kėdainių rajone: žuvo du jauni vyrai, kaltininkas – galimai girtas

Pasak merginos, nuotaikos miestelyje vyrauja slogios, o ši tragedija tapo pagrindine visų pokalbių tema.

„Iš tikrųjų visi yra stipriai sukrėsti. Tą vakarą žudikui, kitaip to žmogaus pavadinti negaliu, galėjo pakliūti bet kas, nes tą dieną ten važiavo tikrai daug pažįstamų ir pusvalandžiu anksčiau. Iš tikrųjų visiems yra labai baisu ir labai liūdna“, – sako ji.

Mergina pasakoja, kad vaikinai buvo labai linksmi, draugiški ir geri žmonės. Vienas iš jų – buvo jos klasiokas. Vaikinas buvo grįžęs į Lietuvą ir remontavo tėvų namus.

REKLAMA

„Apie jį tik geriausi prisiminimai. Labai mėgo žaisti krepšinį. Buvo neseniai sugrįžęs iš emigracijos, nes ten dirbo, remontavo tėvų namą. O kitas vaikinas buvo būsimas dvyliktokas, buvo aktyvus linksmas. Abu turėjo daug draugų. Jie gyveno toje pačioje gyvenvietėje ir dažnai leisdavo laiką kartu“, – pasakoja Emilija.

Žuvęs vaikinas nemėgo greičio

Kiek yra žinoma, vaikinai važiavo namo. Pasak jos, veikiausiai jie važiavo iš Kėdainių, nes miestelio jaunimas labai mėgsta vakarus leisti Kėdainių senamiestyje arba važiuoti iki degalinės išgerti kavos.

„Tikrai žinau, kad vaikinai važiavo namo ir važiavo leistinu greičiu, nes vairuotojas buvo mano klasiokas ir asmeniškai žinau, kad jis niekada nevairuodavo neleistinu greičiu ar nedarydavo staigių manevrų. Nebuvo tokių dalykų.

Mūsų klasėje buvo ir žmonių, kurie su juo buvo visus 12 metų. Aš pati su juo susipažinau septintoje ar aštuntoje klasėje. Nebuvome mes su juo patys geriausi draugai, bet kaip klasės draugai puikiai sutarėme ir apie jį nieko blogo negalėčiau pasakyti“, – pasakoja ji.

Apie tragediją Josvainiuose prabilo žuvusių vaikinų draugė: sunku patikėti, kad jų nebėra

Mergina apie šią tragedija sužinojo iš socialinių tinklų. Atsikėlus ryte, merginą apėmė nuojauta, kad reikia pasitikrinti naujienas socialiniuose tinkluose, o tai, ką ji pamatė, labai išgąsdino.

„Apie įvykį sužinojau iš vietinės spaudos ir mūsų meras buvo juo pasidalinęs. Iš karto paskambinau namiškiams, nes pamačiusi žuvusiųjų metus labai išsigandau, nes mano brolis yra tokio paties amžiaus, kaip vienas iš žuvusiųjų. Šiek tiek nurimau, kad šeimoje viskas gerai, bet vėliau vėl labai nuliūdau sužinojusi, kad tai artimi žmonės man“, – sako Emilija.

Šeima nori ramybės

Pasak merginos, apie vaikinus išliks patys geriausi prisiminimai – išliks abiejų šypsenos atmintyje ir draugiškas „labas“ prasilenkiant. Emilija sako, kad labiau norėtų tikėti, kad jie kažkur toli išvažiavo ir miestelio gyventojai ir artimieji nebegalės matyti jų kasdien, o ne tai, kad visi tiesiog jų neteko.

Mergina po tragedijos bendravo ir su netektį išgyvenančiomis šeimomis.

„Tikriausiai tokios tragedijos akivaizdoje negali būti kitokios nuotaikos, apart siaubingos. Artimiesiems tai didžiulė didžiulė netektis. Dar baisiau, kiek man žinoma, buvusio klasioko šeima nebuvo Lietuvoje, jie dirba ir gyvena užsienyje, todėl jie šie žinią tikriausiai išgirdo telefonu. Tai yra labai baisu. Artimųjų skausmui nėra žodžių apibūdinti.

Šita tragedija labai palietė visus žmonės ne tik šiame miestelyje, bet ir aplinkiniuose. Pastebėjau, kad vaikinų išlydėjime buvo didelis žmonių kiekis. Šeimoms visi pažįstami ir artimieji labai stengiasi padėti ir dabar jiems labiausiai reikėtų ramybės ir susitaikymo“, – apie nuotaikas šeimoje pasakoja ji.

Siunčia žinutę

Prieš keletą metų Josvainių miestelyje įvyko dar viena kraupi avarija. Nors, pasak merginos, autoįvykiai miestelyje nėra dažni, tačiau juos dažniausiai ir sukelia alkoholio išgėrę ar greitį viršijantys asmenys.

„Pavadinčiau mūsų miestelį tranzitiniu, nes pro jį dažnai pravažiuoja ir dideli automobiliai, sunkvežimiai, todėl Kėdainių gatvėje visada yra intensyvus eismas, ten budi pareigūnai, būna ir trikojai pastatyti.

Iš tikrųjų tie, kurie aplink gyvena, tikrai stengiasi tvarkingai važiuoti. Nors eismo įvykiai nėra dažni, bet keli skaudūs tikrai buvo. Tačiau jie buvo iššaukti ar didelio greičio, arba alkoholio“, – pasakoja mergina.

Vilniuje per raudoną bėgančią moterį partrenkė automobilis

Buvusio klasioko žūtis merginą sukrėtė ir ji siunčia žinią visiems, kurių dėka tokių skaudžių nelaimių galėtų sumažėti.

„Aš noriu nusiųsti žinutę visiems žmonėms, nes būdami pilietiškais mes galime kažkiek tokių situacijų išvengti. Mes turėtume pastebėti tokius žmones ir pasitaikius situacijai, kad išgėręs nori sėsti už vairo, atimti iš jo raktelius arba, jeigu nebegalima jo sustabdyti, iškart pranešti policijos pareigūnams.

O patiems vairuotojams turiu paprastą žinutę – gal tą akimirką neatrodo, kad kažkas galėtų atsitikti, tačiau viena akimirka gali pakeisti daugybės žmonių gyvenimus, ne tik to paties, kuris nusprendžia sėsti už vairo neblaivus, bet ir aplinkinių.

Ta viena akimirka, kuri įsirėžia visiems į atmintį, jos niekada nebepakeisi ir neatsuksi, o su ta kančia turėsi gyventi visą likusį gyvenimą. Aš tikrai nemanau, kad verta sėsti už vairo ir taip žudyti žmones, nes juk taip nutinka“, – sako ji.


Rašyti komentarą...
I
Ingrida
2020-07-01 23:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sako vairuotojas nekaltas????Tai kas kaltas alchoholis???? Kad du nekalti vaikinai žuvo? Tai jei žmogus geria, ir Seda už vairo girtas. Kas kaltas? Jis ar alchoholis? Maisto prekeje Alchoholio yra, bet man noro nėra jo pirkti, aš neinu prie jo. Tai jei žmogus žino kad girtas sės už vairo, kam ji pirkti???? Ne, ne... Jis ne žmogus-o gyvulys ir pats baisiausias žmogysta žemėje... Jis nėra nei už vieną atsakingas. Kodėl? Todėl, kad sesdamas už vairo jis nepagalvoja, jei kažkas nutiks... Jam svetimas žmogus, ne du netgi zmones-, bet jei tai būtų buvę jo artimieji???? Nežinai kada ir kur gali ką sužaloti, ar atimti gyvybę. Gal sekantis bus mūsų artimas... Žmonės, vairuotojai sedantys girti. Susimąstykite, ar verta sėsti už vairo, kai esi girtas???? Ar artimieji verti, šitokio neapsakomo skausmo???? Galvokite, pagaliau!!!! Jei nemokate atsispirti sėsti už vairo girtas-ieškok pagalbos. Bet galvokite apie žmonių gyvybes... Aš asmeniškai linkiu, šiam zmogui(jei dar taip galima jį vadinti) pačios baisiausios bausmės... Artimiesiems, žodžiu nėra paguodos... Jei tu atsakingas vairuotojas, mąstyk. Jei turi leidimą vairuoti. Jei ne!!! Ieškok problemos savyje, nes nežinai kada ir kur gali atimti tavo artimo gyvybę... Būk atsakingas kelyje....
Meldžiu Dievo, kad visi vairuotojai, ir žmonės keliuose, būtų apsaugoti... Nes ir aš nežinau, gal ir manęs toks likimas laukia, per tokius ne atsakingus vairuotojus... Mąstyk!Kol neįvyko, tavo šeimoje NELAIME
Atsakyti
-9

J
Jurgita
2020-07-02 10:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs rašote vėjus, vaikinukai važiavo kita mašina ir girto žudiko jie nepažinojo, tai kaip jiems reikėjo neleisti žudikui važiuoti, jei vaikinukai neturėjo nieko bendro su juo
Atsakyti
-7

P
Povilas
2020-07-02 08:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus pirma pasiskaitykit straipsniu daugiau apie sia avarija kurios metu zuvo du jaunuoliai . Girtas vairuotojas trenkesi i mirusiu jaunuoliu masina ir jie nuo smugio rezesi i medi ...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų