Vis dažniau žmonės ryžtasi įvairiems iššūkiams: tam tikrą laiką nesinaudoti socialiniais tinklais, nevalgyti kokio nors maisto produkto ar sportuoti. Sertifikuota DAO praktikų instruktorė, mokymų moterims „Gydomoji Tao Meilė“ įkūrėja Edita Esenku liepos mėnesį moterims meta iššūkį – 30 dienų be liemenėlės. Pati Edita jos nedėvi jau maždaug septynerius metus ir vis daugiau kalba apie tai, kad liemenėlės gali būti žalingos moters sveikatai.

Edita skatina moteris liepos mėnesį atsisakyti liemenėlės (tv3.lt fotomontažas)

Edita skatina moteris liepos mėnesį atsisakyti liemenėlės (tv3.lt fotomontažas)

„Maždaug prieš septynerius metus pradėjau gilintis į DAO mokymus, jogos sistemą ir mano mokytojas Mantekas Čija užsiminė apie tai, kad liemenėlė užspaudžia limfotaką, tada nejuda gyvybinė energija. Aš pradėjau vis daugiau tuo domėtis, skaityti mokslinius straipsnius ir atradau, kad liemenėlė gali įtakoti ir vėžinius susirgimus“, – kelio pradžią link liemenėlės atsisakymo prisimena Edita.

Nustebino moterų reakcija

Ji jau kurį laiką veda seminarus moterims apie meditaciją, ciguną, seksualinę energiją. Per seminarus Edita visada rekomenduoja moterims nedėvėti liemenėlių, kad jos iš praktikos galėtų pasiimti kuo daugiau naudos, nebūtų užspaudusios ir nuslopinusios savo gyvybinės energijos. Tačiau kai kurių moterų reakcija į šį pasiūlymą ją privertė susimąstyti.

REKLAMA

„Pastebėdavau reakcijas, ypač moterų, kurios turi didesnes krūtis, kaip aš čia nedėvėsiu liemenėlės? Seminaro metu gal ir galiu, bet išeiti kur nors į gatvę ar į darbą – kaip čia taip galima? Moterys sakydavo, kad aš negaliu be liemenėlės, nes tai įprasta mūsų visuomenėje ir natūraliai atrodo, kad kitaip neįmanoma.

Ir tada atėjo į galvą mintis, kad yra nemažai moterų, kurios liemenėlių nedėvi ir puikiai su tuo susitvarko. Kitoms tiesiog reikia pavyzdžio, postūmio, paaiškinimo, kaip ir ką daryti. Tada ir sugalvojau padaryti šį iššūkį“, – užgimusia idėja dalijasi Edita.

Pernai metais projekte „Iššūkis: 30d. be liemenėlės“ dalyvavo 1600 moterų. Socialiniame tinkle Editą sukūrė specialią grupę, kurioje dalyvės galėjo dalintis savo patirtimi, diskutuoti rūpimais klausimais:

„Grupelėje moterys pasidalindavo, kaip joms sekasi būti be liemenėlių, ir įkeldavo savo nuotraukų. Tada tos, kurios save labai kritikavo ir galvojo, kaip jos čia atrodys, pradėjo matyti moteris su natūraliomis nesuformuotomis krūtimis, kaip jos apsirengia, ką pasivelka po apačia, kad viskas atrodo gražiai“.

Liemenėlė

Liemenėlė

Liemenėlių atsisakė ir po iššūkio

Edita pasakoja, kad, nors iš pradžių kai kurios moterys buvo nusiteikusios kiek skeptiškai ir neprisileido minties, kad galima gyventi be liemenėlės, šiandien joms tai yra visiškai įprastas dalykas.

„Labai įdomu po metų klausytis, kaip moterys, kurios turi D dydžio ar didesnę krūtinę, pernai sakė, kad aš negaliu, aš net miegu su liemenėle, man kitaip nepatogu, atrodo, kad jos nutįs, dabar jau sako: žinai, Edita, aš metus taip ir nedėviu liemenėlės. Tai neįtikėtina“, – šypsosi moteris.

REKLAMA

Edita pastebi ir tai, kad kai kurios moterys, atsisakiusios liemenėlės, iš pradžių jautėsi nekaip, tačiau su laiku visa tai išsisprendė į gerąją pusę.

„Tos, kurios atsisakė liemenėlių, po kelių savaičių man pasakojo, kad netgi jautė skausmą krūtyse, bet paskui kūnas adaptavosi. Moterys jau iš savo patirčių pasakojo, kad po kelių savaičių krūtys tapo nebeskausmingos, o dar po ilgesnio vaikščiojimo be liemenėlės jos pasidarė stangresnės, nebe tokios sunkios. Ir tikrai po metų nėra to pojūčio, kad jos būtų dar labiau nusileidusios.

Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad krūtys nutįs, nusileis žemyn, bet kiek ieškojau informacijos mokslinėse bazėse, niekur neradau įrodymų, kad liemenėlės bent kiek sustabdo krūtų leidimąsi žemyn. O kad jos gali būti žalingos, įtakoti vėžinius susirgimus, cistų susidarymą krūtyse – taip, tokių tyrimų yra“, – nurodo iššūkio sumanytoja.

Iškilo meilės sau klausimas

Edita pasakoja, kad daugeliui moterų liemenėlė yra tarsi neatsiejama garderobo dalis, jos neįsivaizduoja, kaip jos galima atsisakyti. Tačiau viskas priklauso nuo pasirinktų drabužių ir kelių triukų, kurie tokiais atvejais gali padėti.

„Aš po iššūkio atlikau apklausą ir moterys atvirai sakė, kad sunkiausia buvo prisitaikyti garderobą.  Bet absoliuti dauguma patvirtino, kad, radus tinkamus drabužius, jos jautėsi komfortabiliai, o daugelis net nepastebėdavo, kad jos yra be liemenėlių.

Jeigu mūsų visi drabužiai yra pritaikyti vaikščioti tik su liemenėlėmis, tai, jei moteris apsivelka savo įprastus baltus marškinius ir po apačia nepasivelka jokios palaidinės, yra be liemenėlės, be abejo, tai matysis.

REKLAMA

Tad moterys tiesiog adaptavo savo drabužius, įtraukė skareles, kai kurios dėvėjo marškinėlius su kišenėlėmis ties krūtimis. Margi raštai, gėlės, kažkoks piešinys ant priekio – visi tie dalykai patys kuo puikiausiai užmaskuodavo ir jos tikrai šauniai dėl to jautėsi“, – dalijasi Edita.

Be šio dalyko idėjos sumanytojai įstrigo ir tai, kad dauguma moterų yra nepatenkintos savo krūtine, negeba jos priimti:

„Meilės sau klausimas – dar vienas dalykas, kuris labai išryškėjo. Moterys kalbėjo, kad jų krūtys yra negražios be liemenėlės, kad jos nepriima savo atspindžio veidrodyje. Ne tik tas aspektas, kad nepadoru visuomenėje pasirodyti be liemenėlės, bet ir tas dalykas, kaip aš atrodau veidrodyje, tai negražu.

Su laiku, kai jos matė ir kitų moterų nuotraukas, pradėjo galvoti, kad visai normalu turėti būtent tokios formos krūtis. Ta šabloninė push-up liemenėlė suformuoja krūtų formą, bet moterų krūtys būna įvairios, ne visų jos yra apvalios. Mes paprasčiausiai to nematom, nes jos visos užsimaskavusios. Ir tada joms pradeda atrodyti, kad jų krūtys yra kažkokios nenormalios“.

Edita skatina moteris priimti ir mylėti save tokias, kokios jos yra. Jau nuo rytojaus, liepos 1 dienos, ji vėl kviečia moteris mėnesį nedėvėti liemenėlės. Šiuo metu prie iššūkio jau yra prisijungusios 2700 moterų ir šis skaičius vis dar auga.

„Šio projekto tikslas buvo ir yra edukacinis, kad moterys sužinotų, jos yra ir ta kita liemenėlių pusė, kad jos tiesiog pabandytų, pajaustų savo kūnu. Viena yra apie tai išgirsti, kita – pradėti taikyti. Aš suprantu, kad po vieną tai daryti gali būti nedrąsu, nepatogu, dėl to mes buriamės į bendruomenę. Čia moterims smagiau, jos palaiko viena kitą, dalijasi įvairiais dalykais, patarimais“, – sako Edita.

Norinčios prisidėti prie iššūkio, daugiau informacijos gali rasti šioje grupėje: https://www.facebook.com/groups/issukis.be.liemeneles/

As
2020-06-30 19:09:09
Nu su savo G dydziu kažkaip be liemenėlės bunu tik namie,bet su nukarusia krutine būtų nejauku iseit ir vaizdas košmaras. Suprantu kai A ar B dydis,bet didesnėms košmaras,nebent tas dydis suformuotas chirurgų
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Laima Marija Laurinavičienė 2020-07-04 19:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daug metų nenešioju to skudurėlio ir esu labai laiminga!   ATSAKYTI
Anonimė 2020-07-03 19:32:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pas mane A dydis svyruojantis į B pusę, aš asmeniškai, nenešioju jau metus ir jaučiuosi puikiai, papai kolkas stovi tvarkingai, laisvai, jaučiuosi nesuvaržyta kažkokių grožio standartų (ir nesu jokia feministė ar hipė, tiesiog mėgstu natūralumą) užsidėjus jaučiuosi siaubingai, skauda krūtis ir po nešiojimo, net jei liemenėlė tinka (suprantu, kad, jei dediesi aptemptus rūbus, viešai yra negražu ir kiek amoralu rodytis, ir iš pagarbos kitam žmogui, reikia užsidėti) Bet šiaip, varžo, nepatogu, atpranti su laiku. Suprantama, kad moterims su didele krūtine yra nelengva. Ir žinoma, jų atžvilgiu, liemenėlė geras išradimas. Neturėtume engti šios moters patarimų, tiesiog galėtų pabrėžti, kad kai kurioms merginoms, ji nebūtina ir gali tik džiaugtis tuo   ATSAKYTI
galetu 2020-07-02 18:01:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ir rubu nedeveti. :D   ATSAKYTI
Jolanta 2020-07-02 15:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš už.   ATSAKYTI
Žiniukas 2020-07-01 12:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Didžiausia nauda šio reiškinio vasarą, tai kad vyrai turės kur akis paganyti    ATSAKYTI
Emg 2020-07-01 11:57:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
koki dydi nesiojate,kiek kartu gimdete????klausimas Editai   ATSAKYTI
Moteris 2020-07-01 10:49:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Geras patarimas... bepapėms. Gal kažkas atkreips dėmesį į jų besitabaluojančius cinciukus.   ATSAKYTI
Bobutė 2020-07-01 10:47:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Reikia gi moteriškei kažkuo be galo kvailu išlįsti į viešumą. Tai gal ir iki pusės tegu neapsirengia. Juk ir kiti drabužiai ,,varžo".   ATSAKYTI
A 2020-07-02 10:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
bet tai kas tu per dalbajobas   
Bicas 2020-07-01 09:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Plikom pi.zy ten į šviesų rytojų tv   ATSAKYTI
Vita 2020-07-01 06:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vištos galva su savo patarimais   ATSAKYTI
Kakutis 2020-07-01 01:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
He he he tik plaukus nuo papu nusiskuskit.... gamtos vaikai blyn    ATSAKYTI
Ji 2020-06-30 22:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Namuose tik Be! Nekankinu savęs.    ATSAKYTI
efef 2020-07-01 02:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai kad reikia ir i maksima eit be papinyko   
Rytas 2020-06-30 20:22:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O čia jau tiesiog bepapės ir tuščiagalvės tiesiog ,,deimančiukai,, pasakyti - tai pirmyn - į darbą be liemenėlės - pasimojuok papais prieš darbdavį. Na visiškas nukvakimas - jei pati nenori, tai nešiok o čia nesąmonių neskelbk.   ATSAKYTI
Juozas 2020-07-06 16:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei būčiau darbdavys, mokėčiau 10% priedą.  
Diedas 2020-06-30 19:19:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Jo jo jo, gera mintis, pritariu. Ypac, jei speneliai dideli. O paskui 30 dienu be trusiku.    ATSAKYTI
Aha 2020-07-02 22:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tamsta 30 dienų su stačiu atlaikytum?  
As 2020-06-30 19:09:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Nu su savo G dydziu kažkaip be liemenėlės bunu tik namie,bet su nukarusia krutine būtų nejauku iseit ir vaizdas košmaras. Suprantu kai A ar B dydis,bet didesnėms košmaras,nebent tas dydis suformuotas chirurgų    ATSAKYTI
J. 2020-07-03 22:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
C D ir puikiai, kai pritaikiau moterų pernai patarimus   
Morta 2020-06-30 18:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Labai teisingas komentaras, 100%. O paskui panos dejuoja, kad jas išprievartavo.    ATSAKYTI
Mirta 2020-07-01 10:50:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nes tie vyrai tai ne prie ko.. Moterys cia viska ane.. Nu Morta pavarete... Kol tokios kaip jus po zeme vaikstot pasaulis nesikeis..   
Rasa 2020-07-01 10:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vau! Kokiam amžiuj gyvenate??? Dejuoja, kad išprievartauta??? Kad ir nuoga vaiksciotai, niekas neturi teises tavęs liesti per prievarta! Dejuoti gali apie eismo kamščius , tikrai ne apie išprievartavimą!!!   
.. 2020-07-01 16:51:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Morta, aš tikrai nesuprantu jūsų nuomones. Ne visada nuo rūbų priklauso, ar žmogus bus išprievartautas, ar ne. Kaltinti auką, kad ją išprievartavo tikrai neteisinga. Čia tas pats, kai iš žmogaus pavogia rankinuką kaltinti jį, nes jis toj rankinėj pinigus ir telefoną laiko  
Andrius Du 2020-07-04 16:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Morta iš dalies teisi.
Pabandysiu švelniau paaiškinti, gal suprasit (išprievartavimo nevelsiu).
Tai tarkim nustojat ofise liemenėles nešioti ir ką vyrams bendradarbiams apie tai galvoti? Tipo kad čia šiaip sau? Ar kad tikrinat jog ne gėjai? Betkokiu atveju kažkuris vyras sureaguoja, o po to visokie meatoo prasideda? Ir tik nepasakokit, kad nusišneku. Nes kai moteris namuose pradeda seksualiau rengtis ir vyras nepastebi, tai vyras iš karto kelmas. O jei svetimas sureguoja ir seksualesnį apsirengimą, tai jau iškarto iškrypėlis.  
Bronius 2020-06-30 18:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Ir triusikus nusiimkit. Kam čia smulkintis - visai nuogos vaikščiokit...   ATSAKYTI
Ramunė 2020-07-06 13:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na jeigu tai pridės sveikatos, tai tikrai nusiimsime ir kelnaitės.  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Manikas prisiminė mirusią kolegę: „Ji visada sakydavo, kad kenčia dėl meilės“ (nuotr. asm. archyvo)
Šeštadienio rytą Lietuvą apskriejo žinia apie lietuvių pamėgtos atlikėjos Erikos Škudzinskienės, geriau žinomos Lisauskienės pavarde, mirtį. Ši žinia buvo netikėta tiek ...
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. shutterstock.com)
Dažnai sakoma, kad tėvai dėl savo vaikų galėtų padaryti viską. Jie stengiasi visais įmanomais būdais suteikti jiems kiek įmanoma daugiau džiaugsmo ir daro tai net tada, kai jų ...
Genovaitė Sakalauskienė  (nuotr. asm. archyvo)
Nors iš pirmo žvilgsnio žaliuojantys laukai ir sirpstantys uogų medžiai, besidriekiantys tolimus hektarus aplink didžiulę sodybą, gali skambėti kaip ramybės kupina idilė, ...
Netektis  (nuotr. 123rf.com)
Sekmadienį eidamas 90-uosius metus mirė prozininkas, publicistas, žurnalistas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Gediminas Isokas, pranešė Lietuvos ...
Modelis atskleidė įdegio gudrybę (nuotr. stop kadras)
Modelis pasidalino gudrybe, kaip naudojant kremą nuo saulės džiaugtis ilgalaikiu įdegiu, bet ekspertai sako, kad šis metodas gali būti pavojingas. Eli Withrow, modelis iš Los ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų