Lietuva erkinio encefalito „epicentras“ Europoje. Kodėl Lietuvoje susirgimų daugiausiai?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, praėjusiais metais pateikė skaičius, kad per paskutinius penkerius metus (2013–2017) ES/EEE šalyse sergamumas erkiniu encefalitu išliko stabilus (0,4-0,6 atv./100 tūkst. gyv.). 

Erkės (nuotr. Shutterstock.com)

Daugiausia atvejų 2017 m. buvo užregistruota Čekijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Didžiausias sergamumo erkiniu encefalitu rodiklis buvo Lietuvoje (16,6 atv./ 100 tūkst. gyv.), Čekijoje ir Estijoje (po 6,4 atv./ 100 tūkst. gyv.). 

Taip pat apskaičiuota, kad erkiniu encefalitu dažniausiai sirgo 45–64 metų žmonės. 

Lietuvos klimatas erkėms

Lietuvoje sąlygos erkėms itin palankios, o taip pat šie nariuotakojai gana greitai ir lengvai prisitaiko prie aplinkos bei plinta. Erkėms reikalinga drėgmė, kadangi pastarosios yra jautrios sausrai. Kaitra erkes veikia žudančiai, tačiau didelės reikšmės oro sąlygos: ar temperatūra aukštesnė, ar žemesnė - neturi, todėl Lietuvos klimatas šiems mažiems parazitams yra tinkamas. 

Specialistai aiškina, kad susirgimų erkiniu encefalitu skaičius pastaruosius metus sparčiai didėja, prie ko prisideda palankios gamtinės šalies sąlygos (daug žalumos, miškų gausa, didelė miško žvėrių populiacija erkių pasimaitinimui), klimato atšilimas, dėl ko erkės išlieka aktyvios ištisus metus ir nepakankamas žmonių skiepijimasis nuo erkinio encefalito.   


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-06-29 07:12:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uztai kad Lietuva
Atsakyti
0

R
Ramune
2020-06-30 10:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel kitose salyse nera erkinio encifalito susirgimu tik lietuvoje ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų