Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: padėti gali kiekvienas

Lietuvos medikai vėl kreipiasi į tautiečius. Šiuo metu ligoninėse pacientams labai trūksta kraujo, todėl Nacionalinis kraujo centras prašo visų geros valios žmonių padėti ir paaukoti savo kraujo.

Parodė, kaip atrodo organo transplantacija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Neatidėliotinai kviečiame visų kraujo grupių donorus į Nacionalinio kraujo centro padalinius atvykti jau šiandien!

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse esantiems pacientams labai trūksta kraujo, todėl šaukiamės visuomenės pagalbos. Nedvejokite, šiandien jūsų pagalba yra kaip niekad reikalinga ligoniams, kuriems kraujo perpylimas yra gyvybiškai svarbus veiksmas. Paraginkite ir bičiulius, kolegas, artimuosius – juk kartu daryti gerus ir prasmingus darbus yra smagiau“, – rašoma Nacionalinio kraujo centro feisbuko puslapyje.

Kaip pasiruošti donorystei?

1. Žingsnis

1) Atvykti į Nacionalinio kraujo centro bet kurį padalinį Vilniuje arba kituose miestuose.

2) Reikia būti tinkamai pasiruošus: pailsėjus; išgėrus daug skysčių; papusryčiavus; nerūkius; išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų; nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų; nedirbus naktį; svarbiausia – geros nuotaikos.

Kitas būdas tapti kraujo donoru – ateiti į NKC komamdos organizuojamą kraujo paėmimo vietą (tvarkaraštis skelbiamas skiltyje „Renginiai).

2. Žingsnis

1) Atėjus į registratūrą:

2) Pateikus asmens dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba kitą asmens tapatybę nurodantį dokumentą) Jūs būsite užregistruotas VšĮ Nacionalinio kraujo centro Donorų duomenų bazėje.

3) Registratūroje Jums bus pateikta Kraujo donoro apklausos anketa ir Donoro (-ės) sutikimas/nesutikimas duoti kraujo, kuriuos reikės užpildyti.

3. Žingsnis

Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė, rezus D antigenas, Kell sistemos K antigenas, hemoglobino kiekis kraujyje.

Kiekvieną kartą davus kraujo, jis tiriamas siekiant nustatyti, ar pacientas neserga: virusiniu hepatitu B, virusiniu hepatitu C, ŽIV, sifiliu.

REKLAMA

4. Žingsnis

Pas gydytoją! Užpildžius Kraujo donorų apklausos anketą ir Donoro (-ės) sutikimą/nesutikimą duoti kraujo Jūs einate pas gydytoją. Pokalbio metu Jums gali būti užduoti klausimai, kurie svarbūs tiek Jums, tiek ligoniams, kuriems bus perpiltas kraujas. Gydytojas patikrins bendrą Jūsų sveikatos būklę. Neradus sveikatos sutrikimų, leidžiama tapti donoru.

Mes tikimės, kad Jūs pateikėte teisingą ir tikslią informaciją apie save. Visa informacija yra konfidenciali ir niekur neskelbiama.


Rašyti komentarą...
L
Liucija
2020-06-26 14:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada medikai nuoširdžiai padės žmonėms , na , nors donorams , tada žmonės padės medikams ...
Atsakyti
-4

I
Irma
2020-06-26 14:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noras kraują duoti yra, bet Nacionalinio kraujo centro darbuotojai nėra tuo suinteresuoti. Pasiskelbti, kad dirbs iki 16 val., ateini 15.45 val, sako jau nebe imsime, baigėsi darbo valandos. Tad matomai nelabai ir reikia. Nors duodu kraują reguliariai. Graudu...
Atsakyti
-1

B
Baisu
2020-06-27 08:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad kraujo tai reikia sergantiems žmonėms, o ne medikams. Neduok Dieve, jums Liucija, susirgt ir negaut kraujo perpylimui. Plačiau nemąstot. Gaila.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų