Lietuvą užplūdus karščio bangoms, tikriausiai niekas taip gerai neatgaivina, kaip porcija ledų. Nors viena nedidelė ledų porcija jums nepakenks, tačiau jeigu kasdien suvalgote daugiau nei po vieną – tai gali atsiliepti ir jūsų savijautai, ir kūno linijoms.

Karščiai (Fotobankas)

Karščiai (Fotobankas)

Pasak mitybos specialistės, dietistės, dviejų knygų autorės Vaidos Kurpienės, nors dažnai teigiama, kad valgyti ledus sveika, nes juose yra būtinųjų aminorūgščių, kalcio, kalio, fosforo bei vitaminų A, B, D, E ir P, tačiau kartais pamirštama paminėti, jog šiuolaikiniuose valgomuosiuose leduose yra didelis kiekis cukraus ar jo pakaitalų, augalinių riebalų, maisto priedų, kurie gali reguliariai vartojant kenkti mūsų sveikatai.

Dėl šios priežasties yra keletas dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį kiekvieną kartą renkantis ledus.

„Patartina rinktis kuo mažiau sudedamųjų dalių turinčius ledus. Ilgas maisto priedų sąrašas rodo prastesnę kokybę. Jei jau nusprendėte pasirinkti sveikesnius ledus, prie šaldiklio parduotuvėje pastovėkite šiek tiek ilgiau ir palyginkite etiketes tarpusavyje. Geriau pasirinkite mažesnį kiekį ledų, bet su trumpesniu „E“ priedų sąrašu ir natūraliais priedais“, – nurodo dietistė

REKLAMA

V. Kurpienė priduria, kad sudėtyje pirmiau nurodomos tos sudėtinės dalys, kurių leduose yra daugiausiai, todėl geriau rinktis tokius ledus, jeigu kalbama apie plombyrą, kurių sudėtyje pirmiau minimas pienas ar grietinėlė, o ne vanduo.

Vaida Kurpienė

Ką žinoti renkantis vaisinius ledus?

Nors vaisiniai ledai gali atrodyti kur kas sveikesnis pasirinkimas, tačiau pirktiniai vaisiniai ledai gali turėti savyje kur kas daugiau cukraus.

„Pasitaiko, kad jų sudėtyje yra tik 2 proc. sulčių ar net visai jų nėra, o visa kita – vanduo, gliukozės sirupas, dažikliai, kvapikliai ir kiti maisto priedai. Todėl svarbu, kad vienos pagrindinių vaisinių ledų sudedamųjų dalių būtų natūralios sultys, o dar geriau – vaisių tyrė“, – sako ji.

Geriausia rinktis vaisinius ledus, kurių sudėtyje yra ne mažiau 20 proc., sorbete turi būti ne mažiau nei 25 proc, vaisių ir negali būti pieno, o renkantis šerbetą – ieškokite ledų, kurių sudėtyje yra ne mažiau 10 proc. vaisių tyrės.

Ledai su skoniais

Jeigu jūs labiausiai mėgstate būtent šokoladinius, braškinius, karamelinius ledus ar tokius, kurie turi glaistą, būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Nors dažnai etiketėse skelbiama, kad tai šokoladiniai  ledai, tačiau dažniausiai jų sudėtyje vietoj šokolado rasite tik kakavos miltelius.

Taip pat ir su kitais skoniniais ledais – dažnai juose yra tik dažų, kurie suteiktų reikiamą spalvą ir kvapų, kurie primintų braškes ar karamelę.

„Ledai su glaistu. Tobula, jei glaistas būtų natūralus šokoladas ar kakavos sviestas. Labai retai jis būna iš tikro šokolado, todėl labai atidžiai skaitykite etiketę. Jau pagal kainą aiškiai matysite skirtumą – jie bus brangesni. Dažniausiai glaisto sudėtyje – cukrus, augaliniai riebalai, turintys kenksmingų transriebalinių rūgščių ir įvairūs maisto priedai. Todėl pati asmeniškai dažniausiai renkuosi ledus be glaisto, nors radusi su tikro šokolado glaistu plombyrą mielai suvalgyčiau“, – sako V. Kurpienė.

REKLAMA

Karščiai

Neigiamas poveikis sveikatai

Pasak dietistės, jeigu nerimaujate ar ledai iš pieno, ar iš jo miltelių nepakenks figūrai, galite rinktis bet kurį variantą, nes kalorijų prasme tarp jų nėra reikšmingo skirtumo. Tačiau natūralaus pieno ledai bus geresnio skonio ir turės geresnę maistinę vertę.

„Kad būtų lengviau suprasti, galime palyginti šviežiai spaustas ir „natūralias“ sultis, parduodamas pakeliuose, pagamintas iš vaisių koncentrato. Pastarosiose vandens bei kietųjų medžiagų kiekis toks pats kaip ir natūraliose, bet maistinė vertė, poveikis sveikatai bei skonis – skiriasi.

Teigiama, jog pieno miltelių gamybos proceso metu dalis vertingų pieno baltymų suyra, taigi teigti, kad pieno milteliai – tai tas pats, kas pienas, ar grietinėlės milteliai lygiaverčiai grietinėlei, negalima.

Kartais leduose pieno riebalai keičiami pigesniais, menkaverčiais augaliniais riebalais. Pridedant pastarųjų, pakinta valgomųjų ledų struktūra bei skonis. Pieno riebalus keičiant menkaverčiais augaliniais hidrogenizuotais aliejais poveikis sveikatai tikrai yra neigiamas. Juose yra pakitusių riebalų (transriebalų), veikiančių kaip kancerogenai, jie gali skatinti uždegimus, didinti „blogojo“ (MTL) cholesterolio ir mažinti „gerojo“ cholesterolio lygį“, – nurodo dietistė.

Turint alergiją – rinkitės ypač atsargiai

Taip atkreipkite dėmesį ir į pačios ledų porcijos kaloringumą. Jeigu porcijoje ledų yra 80–100 kalorijų, jis gali tapti lengvu desertu, tačiau jeigu kalorijų yra daugiau – porcija gali pakeisti ir vieną dienos valgymą. Taip pat atkreipkite dėmesį į cukrų kiekį, kuo jo mažiau, tuo geriau ir sveikatai, ir figūrai.

REKLAMA

Vasaros pramogos

„Renkantis ledus svarbu atsižvelgti ir į tai, kokiomis ligomis sergate. Jei padidėjęs jūsų cholesterolio lygis, sergate širdies ir kraujagyslių ligomis, rinkitės ledus, turinčius mažesnį sočiųjų riebalų kiekį ir mažiau cukrų. Bet jei labai mėgstate plombyrą ir vis tiek norisi, tuomet pasirinkite mažesnę porciją ar pasidalinkite per pusę su draugu.

Jei kankina alergijos, įvairios odos ligos – būtina vengti leduose esančių dažiklių ir kitų maisto priedų, kurie veikia organizmą kaip pseudo alergenai, t. y. patys nealergizuoja, bet gali paaštrinti visas esamas alergijas.

Alergiški riešutams ar netoleruojantys glitimo turėtų atidžiai skaityti net ir pačių paprasčiausių valgomųjų ledų, pavyzdžiui, grietininių ledų be priedų, etiketes. Net ir tokiuose leduose gali būti riešutų ar kviečių pėdsakų“, – sako dietistė.

juokas
2020-06-27 05:53:05
Kol perskaitysi kas parasyta ant porcijos ledu, tai neliks ka valgyti - istirps.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
2020-07-03 16:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar jau visi tokie bukagalviai --- Kur maisto vet.tarnyba , tai jų darbas -- jei kenkia , kodėl nedraudžiama ????? O kiek tokių maisto produktų gražiai įpakuotu ir turinčių daugybę E , bet kaip prekiauja taip ir prekiaus.Maisto vet .tarnybos -- nieko neveika absoliučiai visomis kryptimis , nei dėl gyvūnų , nei dėl žmonių.....   ATSAKYTI
M..... 2020-06-29 20:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kodėl maisto tarnybos nekontrolioja ledų sudėtį# cukrų daug, priedai# riebumas max ir t.t. Vaisiniai ledai, ne sultys o vanduo absurdas tai kaip gaminti ir pardavinėti o mes valgom.Lietuva- svarbiausiai pinigai   ATSAKYTI
Tas pats per tą patį 2020-06-28 13:31:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasigendi konkretumo, nusibosta skaityti tokius ilgus išvedziojimus....   ATSAKYTI
Sergejus 2020-06-28 12:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur tik be pažiūrėsi visur hemija viskas kenkia nėra sveiko maisto   ATSAKYTI
Nijolė 2020-06-28 12:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butu gerai, jei straipsniai liestu gamintojus, o ne nuo nekokybisku maisto produktu pavargusius pirkejus.    ATSAKYTI
Nijole 2020-06-28 12:07:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, kad nebera pardavime ledu su stevija. Promo pardaveja pakomentavo, jog sitie ledai neperkami, todel ir isimti is prekybos. Butu gerai, jog straipsniai liestu gamintojus, o ne nuo prastu gaminiu pavargusius pirkejus.    ATSAKYTI
Specialistai 2020-06-28 10:35:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiu specialistų pilnas delfis , 15 min, dabar ir cia priviso   ATSAKYTI
Liuda 2020-06-28 08:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei tokius ledus gamina kur ju valgyti negalima . Kodel neuždraudźia pardavineti. Visoki šlamšta priveza is visur. Taip tuos žmones ir nuodija   ATSAKYTI
Onute 2020-06-28 04:58:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pragydo didzioji "specialiste ",visu galu "gydytoja" nieko nebaigus. Mes lyg nezinom kokia tu ledu sudetis.    ATSAKYTI
dabar 2020-06-27 15:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ledai - nuodai   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-06-27 11:43:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano kūnas, mano sprendimas. Nesilaikau ir nesilaikysiu JOKIŲ dijietų!!! Jūs nesakykit ką daryti žmogui, jis nesakys, kur jums eiti. Neturim nei specialistų, nei daktarų!!! Yra pingais užvaldyti verslininkai!!!!!   ATSAKYTI
Nija 2020-06-27 11:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Geriausias variantas naminiai ledai, paprasta ir sveikiau, nei su palmių ar kokosų riebalais, dažykliais, tirštikliais. Kam patinka, skanaus ir toliau kraukite kapitalą nuodytojams!    ATSAKYTI
Suvalgyčiau 2020-06-27 10:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tą ledų specialistę   ATSAKYTI
Dalia 2020-06-27 10:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ačiū už informaciją. Yra apie ką pagalvoti, ne tik popierėlio spalvingumu, bet ir tai kas į jį įvyniota. Ačiū.   ATSAKYTI
Skaičiau 2020-06-27 10:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir skaniai valgaiu ledus :)   ATSAKYTI
Cha cha 2020-06-27 10:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Eikit jus s... su visom dietom...   ATSAKYTI
Danutė ė 2020-06-27 09:55:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Galėjot ir nuotraukas su ledu sudėtimi įdėt, o ne kažkokį paupi ar kioską.   ATSAKYTI
spec 2020-06-27 09:51:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
TEGU NEJOKINA SPECIALISTE KAZIN KO.O NORI ZMOGUS REIKALAUJA ORGANIZMAS TA IR LAI VALGO   ATSAKYTI
Regiu 2020-06-28 07:51:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, geriausiai tu zinai, studiju baigti tam nereikejo. Pasitarei su bobutemis ant suoliuko ir rezei visuomenei. Dar patark kaip hemoroju gydyti, kokiu laikrasciu pasivalyti: Lietuvos rytu ar Respublika, juk viska zinai.   ATSAKYTI
jonas 2020-06-27 08:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Valgyti nieko negalima,gerti net ir vandeni nepatartina,kvepuoti taip pat blogai, va cia tai Lietuva.   ATSAKYTI
Petras 2020-06-27 12:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jonai, o manai, kad ne Lietuvoje kitaip?   ATSAKYTI
Asas 2020-06-28 14:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debilas tu Jonai, tikrų tikriausias debilas. Išvažiuoti iš Lietuvis galima, bet tu čia-Lietuvoje, sedi ir edi ledus iš pašalpos   ATSAKYTI
juokas 2020-06-27 05:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kol perskaitysi kas parasyta ant porcijos ledu, tai neliks ka valgyti - istirps.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Raudonųjų serbentų padažas
Šį kartą Irina siūlo pasigaminti tirštą, saldžiarūgščio skonio, raudonųjų serbentų padažą. „Patikėkite, jei pasigaminsite nors vieną mažą stiklainiuką šio padažo ir jį ...
Sumuštiniai su namine užtepėle (Nuotr. Viktorijos virtuvė)
„Suplanuoji vienokius pusryčius, atsidarai šaldytuvą, o ten nieko nėra, ko reikia. Šįryt improvizacija iš turimų produktų. Gavosi puikiai“, – sako tinklaraščio „Viktorijos ...
Tortilija (nuotr. stop kadras)
Kiekvieną vasaros savaitgalį TV3 televizijos eteryje rodoma nauja edukacinė-pramoginė, visai šeimai skirta laida „Kitsy“. Kiekvienoje laidoje paliečiamos vis skirtingos temos, ...
Vištienos petukai (Nuotr. Viktorijos virtuvė)
„Ši vištiena mums yra skaniausias patiekalas. Pradedi ir negali sustoti, kol nesusitinki ties paskutiniu petuku, kuriuo nepasidalini. Šįkart sugudravau ir vištieną kepiau ...
Egzotiškos ančių širdelės  (nuotr. Organizatorių)
TV3 laidos „Skaniai ir paprastai“ vedėjas profesionalus šefas Gediminas nenustoja stebinti ir siūlo pasigaminti Azijos įkvėptus patiekalus. Jie yra nuostabūs tuo, kad visada ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų