Beveik prieš dešimtmetį lietuvius užbūrė krištolo skaidrumo balsu, o šou verslo atstovas Arūnas Valinskas Ilją Aksionovą vadino vienu didžiausiu stebuklu“. Dabar jau kurį laiką vaikino TV ekranuose išvysti nebepavyksta. Naujienų portalui tv3.lt Ilja papasakojo, kaip jo gyvenimas atrodo dabar.

Ilja Aksionovas (nuotr. asm. archyvo)

Ilja Aksionovas (nuotr. asm. archyvo)

Birželio 10 dieną 24-ąjį gimtadienį atšventęs vaikinas šiuo metu gyvena ir studijuoja Vokietijoje, Diuseldorfo mieste. Nors iš pradžių dainavimo paslapčių iš Visagino kilęs vaikinas mokėsi sostinėje, tačiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė tik du kursus.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš televizijos ekranų dingęs Aksionovas prabilo apie svajones

„Pirmaisiais mokymosi metais pas mus vyko „Erasmus“ dėstytojų programa ir buvo atvykęs vienas dėstytojas, kuris man labai patiko. Su juo vėliau susikontaktavau, susidraugavau ir po pusantrų metų išvykau mokytis į Vokietiją. Čia vis dar mokausi klasikinio dainavimo. Mokausi toliau.

Gavosi taip, kad aš mokslus Lietuvoje sustabdžiau, o Vokietijoje viską pradėjau iš naujo, kad galėčiau mokslui skirti daugiau laiko. Dainavimo mokslai skiriasi nuo kitų, nes kitur išmoktos žinios visur yra universalios, o dainavimas priklauso nuo darbo su dėstytoju, nuo to, kokius metodus ir „dainavimo mokyklą“ jis naudoja. Mano atveju protingiausia buvo pradėti viską iš naujo“, – pasakoja Ilja.

REKLAMA

Širdį užkariavo klasikinė muzika

Vaikinas pasakoja, kad apsispręsti išvykti studijuoti į Vokietiją sunku nebuvo. Tuo metu su profesoriumi Virgilijumi Noreika jis mokėsi jau 7 metus, todėl norėjosi pokyčių.

„Tai yra labai ilgas laikas su vienu dėstytoju. Profesionalų srityje patariama dėstytoją keisti kas 4 metus. Jis mane dirbti paėmė po projekto laimėjimo, kai aš buvau tik diskantas. Mano ir balso mutacija pas jį praėjo, tai jau tikrai buvo atėjęs laikas keistis“, – sako vaikinas.

Nors Lietuvoje Ilja buvo pasukęs ir popmuzikos keliu, tačiau šio stiliaus dainų jis išsižadėjo ir visą širdį, meilę ir pastangas atiduoda klasikinei muzikai.

„Lietuvoje populiarioji muzika visada buvo pakelyje su manimi, bet pirmame kurse, kai pradėjau mokytis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, aš vis labiau nuo jos tolau. Tam yra visokių priežasčių, bet pagrindinė – buvo labai sunku susikoncentruoti tarp skirtingų repertuarų, o man norėjosi koncentruotis į studijas. Todėl nusprendžiau baigti reikalus su popmuzika. Šiuo metu aš jos nebedainuoju jau 4–5 metus.

Nemanau, kad norėčiau prie jos grįžti. Ją dainuodamas supratau, kad jai ne visada reikia gero balso, tam reikia ir gero įvaizdžio, ir geros charizmos, ir geros reklamos, o klasikiniam dainavimui, taip pat viso to reikia, bet svarbiausias yra vis dėl to dainavimas. Aš nusprendžiau, kad turiu tuos duomenis. Bent tikiuosi, kad turiu. Todėl nusprendžiau dainuoti tai, ką sugebu ir kas arčiau širdžiai“, – šypteli jis.

Susižavėjimas klasikine muzika dar labiau sustiprėjo. Prieš tai mokantis menų mokykloje Ilją dainavimas nebuvo sukoncentruotas ties konkrečiu stiliumi – jam tiesiog patiko dainuoti.

REKLAMA

„Čiurlionio menų mokykloje aš nebuvau labai susikoncentravęs ties dainavimu. Aš tiesiog dainavau. Akademijoje pradėjau domėtis, tačiau ten visi dainavo populiariausias arijas, o man norėjosi kažko įdomesnio ir kitokio. Nenorėjau dainuoti to paties. Tas naujų kūrinių ieškojimas ir užkūrė  mano susidomėjimą ir parodė, kokia ta muzika yra graži“, – pasakoja jis.

Šlovė galvos nesusuko

Prieš dešimtmetį Ilja laimėtas projektas jaunuoliui galvos nesusuko. Nors tada berniukui buvo vos 14 metų, tačiau pagyros ir susižavėjimo kupini aplodismentai nebuvo svarbesni už mokyklą ir draugus.

„Aš neturėjau tam laiko. Mano gyvenimo istorija nėra, kaip tų pasaulinių žvaigždžių, kurie pradeda dainuoti labai jauni, kurie sustabdo mokymąsi ir pradeda koncentruotis tik į dainavimą. Pas mane net tokios galimybės nebuvo galvos susisukimui“, – juokiasi jis.

Ilja tikina, kad dabar iš to šou jį prisimena vis mažiau ir mažiau žmonių, tačiau jis dėl to nė kiek nenusimena, o priima tai, kaip galimybę pradėti viską iš naujo.

„Aš nesu dėmesio žmogus. Dėmesys man dažniausiai nepatinka. Tai duoda man galimybę dabar, nes anksčiau po vieno projekto sekė kiti ir mane žinojo, kaip pop dainininką. Aš norėjau pradėti naują etapą su klasikine muzika, todėl tas užmiršimas duoda man galimybę pradėti šviežiai.

Nėra naštos, kad staiga pakeisiu repertuarą. Nors kartais žmonės parašo, klausia ar išleisiu dainą, ką veikiu, ar yra naujų dainų, bet taip yra vis rečiau ir rečiau“, – šypteli Ilja.

Svajoja surasti savo vietą

Vaikinas neslepia, kad norėtų ant scenos užlipti ir Lietuvoje, tačiau ne su tokia muzika, kurią dainavo anksčiau.

REKLAMA

„Paskutinį kartą Lietuvoje pasirodžiau dainuodamas pop-klasikinę dainą, o tai yra man šiek tiek artimiau. Manau, kad jeigu kada nors dainuočiau populiariąją muziką Lietuvoje, būtų kažkas panašaus į tai, ką daro Merūnas, bet tai nėra mano tikslas.

Šiuo metu gyvenu Vokietijoje ir taikausi į klasikinės muzikos tarptautinę karjerą, nes čia yra žymiai daugiau galimybių pasirodymų ir finansine prasme yra lengviau. Norėčiau padainuoti Lietuvoje, bet dar tam nesu pasiruošęs ir nežinau, kaip“, – sako jis.

Vokietijoje Ilja pasirodyti tenka gana dažnai įvairiuose festivaliuose, koncertuose ir perklausose. O kartais dainuoti tenka ir 6 valandas per dieną.

„Kasdienybė neypatinga – einu mokytis į akademiją kasdien praktikuotis, tada repeticija, koncertas arba mišios. Mišios Vokietijoje yra normalus darbas, iš kurio galima ir gyventi. Per dieną, jei tik praktikuojuosi, dainuoju valandą per dieną, jeigu repeticija – gali būti ir 2, ir 3, ir 6 valandos“, – sako jis.

Nors Ilja jaučiasi laimingas darydamas tai, ką daro dabar, tačiau koronavirusas vaikiną privertė sunerimti.

„Esu absoliučiai laimingas. Žinoma, buvo visokių abejonių, ypač dabar dėl koronaviruso. Turiu tam tikras prognozes, kiek koncertuosiu, kiek uždirbsiu, ir kai viskas atšaukiama pusmečiui į priekį ir nieko nelieka, buvo baimių. Dabar žinau, kad tereikia dirbti ir viskas bus gerai. Net gerai dirbdama valytoja gali sau rasti vietą, jeigu dirbs sąžiningai.

Klausimas, ką veiksiu po 5 metų yra labai ambicingas. Atsakymas irgi gali būti labai ambicingas. Tikiuosi, kad man bus pavykę rasti savo vietą. Nesitaikau būti pasaulinio lygio žvaigžde ir apie tai išvis negalvoju. Man yra 24 metai, o 29-erių metų dainininkai tik pradeda gauti geras roles, todėl tikiuosi, kad rasiu vietą, kur galėsiu dirbti, užsidirbti ir toliau vystytis.

Sau palinkėčiau nenusivilti dabartine situacija ir susikoncentruoti ties savo darbu ir savęs tobulinimu“, – šypteli atlikėjas.

Kęstutis
2020-06-16 21:50:40
Žmogus kuris masto netradiciškai ir yra įvaldęs gyvenimo ir kūrybos marketingą. Smagu skaityti kaip jis aiškiai ir logiškai dėsto mintis ir jas pagrindžia per savo gyvenimo praktika. Sėkmės Ilja
Atsakyti
(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš televizijos ekranų dingęs Aksionovas prabilo apie svajones
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dziugu 2020-07-04 18:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai geras straipsnis,inf.apie ši talentinga,protinga vaikiną,džiugu,tik sėkmės,o giedant per mišias,pats aukščiausias globos...,   ATSAKYTI
Irena 2020-06-30 08:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Noriu palinkėti sėkmės, siekiant savo pasirinkto tinklo iki galo. Šaunu ir žaviuosi tavimi, Ilja.    ATSAKYTI
Valentina 2020-06-30 01:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėkmės,kantrybės,gražių svajonių išsipildymo Tau Ilja.   ATSAKYTI
Visaginietė 2020-06-29 20:08:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ilja gražuolis,kaip manekenas ir balsas nuostabus! Lauksim Visagine!   ATSAKYTI
Lietuvė 2020-06-29 20:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visada patiko Iljos atliekamos dainos,tikimės jį pamatyt Visagine. ILJA,labai lauksim,kada atvažiuosi?!   ATSAKYTI
Mona 2020-06-23 15:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai malonu vėl išgirsti apie tave Ilja,sekmės tau.   ATSAKYTI
Živilė 2020-06-20 10:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila,kad Lietuva jo nedugebėjo ar nenorėjo jo išsiųsti į vaikų Euroviziją.Gal visai kitaip būtų pasisukęs jo gyvenimas.Gaila ,kad nepražūtų talentas   ATSAKYTI
Donata 2020-06-20 07:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ilja esi śaunus talentingas protingas vaikinasSekmes tau visur ir visada Eik didžiuoju savo gyvenimo keliu ir jis tavęs nenuvils   ATSAKYTI
Rita 2020-06-18 21:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu yra svarbesnių reikalų tai ir nekomentuok .   ATSAKYTI
Otilija 2020-06-17 20:56:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėlmės,Ilja! Būk laimingas!!!   ATSAKYTI
Logiškas 2020-06-17 08:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasirinkimas. Talentingo daininko studijos Lietuvoje yra net gi pavojingos. Jos pavojingos tuo, kad talentas gali būti tiesiog sutryptas vietinių intrigantų ir pavyduolių. Kilusiam iš provincijos talentui ir neturinčiam užnugario Lietuvoje nėra jokių perspektyvų. Ir iš viso kur reikštis antraeiliai teatrai, srities filharmonijos lygio orkestrai, keli provinsinio lygio vasaros festivaliai, nupopsinta kultūros politika.   ATSAKYTI
onajan811 2020-06-23 12:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Logiskas ,bet durnas komentaras ,jei nesugebi isreiksti minciu tai ir nerasyk, o Meruvas V. Lietuvoje mekesi ir kiek pasieke ,zinomas visur,be jokio uznugario.   ATSAKYTI
Nesveikas 2020-06-17 04:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Kas jis išvis toks, px kazkaip, yra svarbesnių reikalu   ATSAKYTI
Laima 2020-06-16 22:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sekmes, tau,Ilja   ATSAKYTI
Ona 2020-06-17 20:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėkmės tau Ilja!!!   ATSAKYTI
Rasina 2020-06-19 00:34:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu darysi iš širdies,Tau būtinai pavyks!Sėkmės.   ATSAKYTI
Kęstutis 2020-06-16 21:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Žmogus kuris masto netradiciškai ir yra įvaldęs gyvenimo ir kūrybos marketingą. Smagu skaityti kaip jis aiškiai ir logiškai dėsto mintis ir jas pagrindžia per savo gyvenimo praktika. Sėkmės Ilja    ATSAKYTI
Evelina 2020-06-16 21:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sėkmės Ilja   ATSAKYTI
Aldona 2020-06-29 14:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėkmės tau Ilja.    ATSAKYTI
Dede 2020-06-16 19:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-24
Lyg idomu xD visiem px ta ilija    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams (nuotr. asm. archyvo)
Dabar, kai po netikėtai ilgų atostogų Tailande, namo su šeima grįžo sveikas ir saugus, kėdainiškis Darius Genelevičius juokiasi, kad svajoti ir norėti reikia atsargiai. ...
Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)
„Kai gydytojai pasakė, kad manęs laukia operacija karantino laikotarpiu, šiek tiek išsigandau. Tačiau visa Kauno klinikų specialistų komanda mane drąsino, o aš ja visiškai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų