4 pomidorų auginimo paslaptys: augs skanūs ir sultingi

Šiemet žadate užsiauginti gardžių naminių pomidorų savo darže? Tuomet įsidėmėkite šiuos keturis patarimus, kurie gali tikrai praversti, auginant pomidorus. 

Sulauksite trigubo pomidorų derliaus (nuotr. 123rf.com)

1-a paslaptis: daug šviesos

Pomidorus privalus sodinti yra ten, kur jie gaus daug saulės šviesos. Taip pat, pomidorai nemėgsta kamšaties. Jiems yra geriausia pietiniuose šlaituose, apsaugotuose nuo šaltų vėjų.

2-a paslaptis: teisingas laistymas

Pomidorus privalu teisingai laistyti. Reikia nepamiršti, kad dirvos drėgnumas po pomidoru privalo būti didelis – ne mažiau kaip 85%, o štai oro drėgnumas turi išlikti maždaug 50-60% lygmenyje. Geriausiam efektui laistymas turėtų būti nedažnas, bet gausus. Bet persistengti irgi blogai – drėgmės perteklius prives prie to, kad pomidorai taps vandeningesni, o tai reiškia, ir mažiau saldūs!

3-ia paslaptis: šiltas vanduo

Pomidorus privalu laistyti tik nusistovėjusiu vandeniu, pageidautina pašildytu iki 23–24 laipsnių temperatūros. Itin gerai į stovintį vandenį įdėti truputį mėšlo, komposto arba žalios augalinės masės (piktžolių).

REKLAMA

4-a: gudrus trąšų grafikas

Tręšti privalu ankstyvoje stadijoje, o po to reikia padaryti pertrauką iki tol, kol nesusidarys užuomazgos. Esmė yra tame, kad azotinių trąšų perteklius sukels šio proceso sulėtėjimą. O kai užuomazgos jau susiformuoja – tuomet pirmyn, dabar trąšos tikrai bus naudingos! Ir dar viena maža paslaptis – į vandenį laistymui galite įlašinti po 4 lašelius jodo kibirui vandens. Laistymas tokiu vandeniu vieną kartą per savaitę padeda pomidorams tapti didesniais bei subręsti šiek tiek anksčiau!

Šaltinis: worldrecipes.eu


Rašyti komentarą...
J
Jomas
2020-06-05 17:45:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur gauti boro
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų