Birželio 1-ąją į paskutinę kelionę išlydėtas tragiškai tarnybos metu nužudytas pareigūnas Saulius Žymantas. Atsisveikinti su kolega į Mažeikių rajone esančią Viekšnių bažnyčią susirinko gausybė policijos pareigūnų. Kolegos netekę pareigūnai yra įsitikinę, kad jo vietoje galėjo būti bet kuris kitas, o šis įvykis – itin tragiškas likimo vingis.

Lietuva atsisveikina su nužudytu pareigūnu (Nuotr. Egidijus Anglickis)

Lietuva atsisveikina su nužudytu pareigūnu (Nuotr. Egidijus Anglickis)

Laikantis šalyje galiojančio karantino sąlygų, pareigūno Sauliaus Žymanto laidotuvėse dalyvavo policijos vadovai, bendražygiai, pareigūnai iš visų šalies apskričių.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į paskutinę kelionę išlydimas nužudytas pareigūnas

Į paskutinę kelionę išlydėjo gausybė žmonių 

Jau nuo ankstyvo birželio 1-osios ryto prie Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios buvo ruošiamasi praeitą penktadienį nužudyto pareigūno Sauliaus Žymanto laidotuvių ceremonijai.

Atsisveikinti su tragiškai žuvusiu kolega susirinko ir visi Lietuvos kinologai su savo šunimis. Pagerbdami S. Žymantą, jie visi išsirikiavo prie bažnyčios, o pačiame priekyje savo ištikimo šeimininko laukė žuvusio pareigūno geriausias draugas – šuo Grantas.

REKLAMA

TV3 žurnalisto kalbinti nužudyto pareigūno kolegos negailėjo vyrui gerų žodžių ir tikino, kad jis buvo išskirtinis žmogus. Pasak jų, tokia situacija galėjo atsitikti kiekvienam pareigūnui, o šis įvykis – itin tragiškas likimo vingis.

Bendruomenei – didelis sukrėtimas 

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Viekšnių seniūnu Kornėlijumi Kryžiumi, jis sakė, kad Sauliaus Žymanto netektis sukrėtė visą bendruomenę.

„Bendruomenei tai yra sukrėtimas. Kai natūraliai žmogus miršta, yra viena, o kai pareigūnas žūsta eidamas tarnybines pareigas yra visai kita. Aišku, visi reaguoja įvairiai, tačiau daugiausiai pergyvena, nes žmogus žuvo eidamas savo pareigas. O kaip gali laikytis šeima, netekusi ir sūnaus, vyro, tėčio – sudėtinga yra. Žinoma, stresas, išgyvena“, – sakė jis.

Palaidotas Viekšniuose

S. Žymantas palaidotas Viekšniuose, jo karstą į amžinojo poilsio vietą nešė kartu dirbę uniformuoti kolegos. Pagerbti tarnybos metu nužudytą pareigūną susirinko minia žmonių, sukrėstų šios tragedijos. Šalia kapo buvo ir šuo Grantas, ištikimai palydėjęs šeimininką į paskutinę kelionę. S. Žymanto našlė prie karsto ašarojo, jai už nepriekaištingą vyro tarnybą buvo įteikta Lietuvos vėliava. 

Prieš visam laikui atsisveikinant su velioniu, kunigas prie kapo skyrė nuoširdžius ir už širdies griebiančius žodžius:

„Nešei meilę, nešei santarvę, nešei susitaikymą, bet tave pasitiko pikto žmogaus rankose šalta kulka. Tu vis norėjai dėl tos tėvynės Lietuvos, dėl savo šeimos, kad kiekvienas būtume saugus, kad gyventume taikiai. Tu priėmei tą kulką į save. Iš tikrųjų skaudu kiekvienam šiandien tave matyti paliekant šį pasaulį.

REKLAMA

Tu šitame gyvenime nešei gerumą, meilę, nešei džiaugsmą, ir šiandien tas gausus būrys, kuris esame tavo paskutinėje gyvenimo kelionėje, atėjom padėkoti. Atėjom padėkoti, kad tu buvai, kad suteikdavai džiaugsmo“. 

Grojo pučiamųjų orkestras

Laidotuvėse grojo reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras, policijos kinologai su tarnybiniais šunimis suformavo iškilmingą eiseną, kurioje buvo ir tarnybos metu nušauto Sauliaus Žymanto keturkojis draugas Grantas, taip pat Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento, Kalėjimų departamento kinologai su tarnybiniais šunimis. 

Pagerbiant kolegą, pirmadienį visoje šalyje policijos pareigūnai 12 val. vienai minutei išlipo iš tarnybinių automobilių, įjungė švyturėlius ir atidavė pagarbą, taip palydint ir pagerbiant žuvusį kolegą.

Pirmadienį nuo 7 iki 22 val. visuose policijos komisariatuose buvo 1/3 nuleistos policijos vėliavos arba užrišama gedulo juosta.

Žudiko žmona sako, kad jis sirgo depresija

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tragedijos vietoje Birbiliškės kaime sudegusiame name aptikus palaikus buvo paimti mėginiai ir skubiai sraigtasparniu atgabenti į Vilnių. Policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertai per kelias valandas ištyrę mėginius nustatė, kad gaisravietėje rasti palaikai yra Stasio Braso, įtariamo penktadienį ryte nušovus policijos pareigūną ir sužeidus jo kolegę. Prie sudegusių savo namų atvažiavusi Braso žmona pasakoja, kas atsitiko.

REKLAMA

„Žmogus sirgo, ligonis buvo. Bet gydytis nesutiko. Nes jis nesuprato. Sirgo ne alkoholizmu, bet ir tas dadėjo. Ir depresija šiaip žmogui. Šiais laikais daug kas serga depresija. Bet kada žmogus nesusipranta, kada laiks gydytis eit“, – pastebi pareigūną nužudžiusio vyro žmona. 

Tik apie vidurnaktį, kai buvo gautas ekspertų patvirtinimas, buvo nutraukta policijos pareigūno žudiko paieška – didžiulės pajėgos Mažeikių rajone stabdė ir tikrino automobilius bei jais važiuojančius asmenis. Pareigūnai nebuvo iki galo tikri, kad žudikas neišbėgo iš degančio namo ir nepasislėpė miške.

„Operacija tęsėsi tol, kol nustatėme asmenybę, kad tikrai kūnas, kuris rastas po sugriuvusio pastato dalimis, priklauso  būtent įtariamajam. Ir buvo atliekamas tyrimas būtent kriminalistinių tyrimų centre mūsų. Ir buvo nustatyta jo asmenybė apie 12 valandą nakties“, – sako Telšių apskrities policijos viršininkas Remigijus Rudminas.

Kolegei pataikė į koją

Prie sudegusio kūno buvo aptiktas daugiau kaip prieš šimtą metų pradėtų gaminti karinis „Mosino“ karabinas. Spėjama, kad būtent iš jo 52-ejų metų Stasys Brasas apšaudė policijos pareigūnus. Į juos ugnį įtariamas žudikas paleido net neišėjęs į lauką, vos tik pareigūnai prisiartino prie smurtu artimoje aplinkoje įtariamojo namo. 40-metį Mažeikių rajono policijos kinologą Saulių Žymantą kulka pakirto į krūtinę, pareigūnas mirė iš karto. Jo kolegei policininkei žudikas pataikė į koją, į kirkšnį – stebuklas, kad pareigūnė liko gyva, tokie sužalojimai smarkiai nukraujavus dažnai baigiasi mirtimi.

REKLAMA

„Taip, sužeidimai buvo labai pavojingi, trūko vos kelių milimetrų iki šlaunies arterijos. Pacientei operacija pavyko gerai, pašalintos kulkos, žaizdos išvalytos, pacientės būklė“, – Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys.

Paleidęs šūvius į atvažiavusius patrulius Stasys Brasas užsidaręs namuose sukėlė gaisrą. Degančiame name pasigirdo lyg ir šūviai, lyg ir sprogimai. Namas sudegė visiškai, liko tik akmens sienos. Buvo manoma, kad pasinaudojęs sumaištimi žudikas pabėgo. Todėl apylinkes apsupo ir šukavo gausios policijos pajėgos. Kaimynai prasitarė žinoję apie Braso laikomą šautuvą – esą jis dažnai šaudydavo į paukščius.

Grasino ir žentui

O Braso našlė tikina, nors duomenų apie leidimus ginklams pareigūnai neturėjo, policija turėjo žinoti apie nelegaliai laikomą karabiną, nes su juo dažnai vaikydavo ją pačią. Stasio Braso žmona pasiskundė ne šiaip dėl smurto, o pareiškė, kad vyras ją ketina nušauti.

„Sužinojau, kad nuvažiavęs žentui pradėjo grasint, buvo atvažiavęs su ginklu. Ir tada paskambinau, parašiau pareiškimą. Ir policija žinodama, kad su ginklu ieškojo manęs“, – kalba S. Braso žmona. Ji taip pat priduria, kad jei būtų atvažiavusi prieš pareigūnus, vyro taikiniu būtų tapusi ji pati. 

Policija sako, kad bus aiškinamasi, ar į pranešimą policijai buvo tinkamai reaguota.

„Jie turėjo būti su apsaugos liemenėmis. Bent kalbantis su pareigūne, kuri yra gydoma, tai ji tikrai buvo užsidėjusi liemenę. Pagal informaciją iš policijos komisariato kolektyvo, kokią turim, buvo  perspėti pareigūnai iš kelių kartų, kad jie turi  dėvėti būtinai neperšaunamą liemenę“, – teigia Telšių apskrities policijos viršininkas Remigijus Rudminas.

Kol kas neaišku, kodėl  žmoną nušauti ketinančio vyro ieškoti važiavo tik patruliai be specialiųjų pajėgų pastiprinimo. Žmona per tragiškus įvykius nenukentėjo, nes ji dar prieš kelias dienas pasislėpė nuo vyro.

Pilietis
2020-06-01 11:25:36
Manau, kad kaltę turi prisiimti tie, kas neiškvietė Aro pareigūnų, o tramdyti ginkluoto įsisiautėjėlio pasiuntė tiesiog kinologą su mergička. Tipo, gražiai pakalbės ir nuramins. Per žiauri klaida, kad nurašyti atsitiktinumui.
Atsakyti
(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į paskutinę kelionę išlydimas nužudytas pareigūnas
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vidas 2020-06-01 20:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai būna taip manoji norejo mane isvaryti is mano nupirkto namo uz mano pajimta paskola.sako tu eik lauk as turiu kita..man mokek ymokas uz nama.as istaves nereikalausiu alementu uz du vaikus.sakau tada yteisinam ta fakta.kad nekiltu bedu.ji nee.kam reike jiuk zmones esam.mokek ir viskas.as acisakiau taip.tai ko nedare visaip provokavo.su uosvene.net uosvene mane stumde.kad tik suduociau..ir galetu iskviesti policija.sako nebūna būna ir dar kaip.gerai.kad as nelb gerentis tikrai isiutes padaugines gali toke ir užmust as vargau 4 metus kol normaliai isiskyriau.buvo visko ..as manau nevisi gali susitvardyti kai gyvenimas palieka šū do kruva.užuojauta visiem.ce kaltu nera ce yra problema mùsu visuos visuomines.ykikokio gyvenimo požiurio.lietuvos visas pagrindas padetas.mes nebeturim žmogiskumo garbes dorybes esam susavanaudiskeja.moterys naudojasi padetim..jai nesikeis niekas tokiu atvejiu bus ir dar nevienas.   ATSAKYTI
Jonas 2020-06-01 20:23:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na būna žmonem kai žiauriai nesiseka.ar spaudimo gavo is aplinkiniu.kaskas buvo.žmogus isigando.kad jam bus lab riesta.jai zmonos nebuvo tai reiske ji kaska buvo prikukavusi ant jo ji žinojo kad taip bus jai pscihologiskai jy paveike.man ce kaskas neaisku.gal turejo kita ir norejo savo vyru acikratyti..zinojo jo problemas.jai ji būtu norejiusi jam padeti..butu visai kitaip viskas pasibaige.būna ir moteru visokiu baisuokliu.db lengviausiai.atmazonas jis sirgo depresija.jai jis butu sirges..ji seniai butu tepusi slides.jai jis ginkla turejo.ce greiciausiai buvo meiles trikampis.po menesio lai delfi pasidomi.ji garantuotai bus su kitu.    ATSAKYTI
Jūratė 2020-06-01 14:04:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik prašyčiau tą dieną mane dar išgelbėkite iš ateityje šito avino debilo mirusiojo tai juk tai.!!GREIČIAU.   ATSAKYTI
Antanas 2020-06-01 19:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Issiblaivyk arba gidykis    ATSAKYTI
Jūratė 2020-06-01 14:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jūsų kas mane supuolė keisti tais metais kada mane vežė net į tą savo sistemos lithuania kai šaukia patalpą tai dar kažkokią tsi juk vėliau dar daug kur tai juk susakė sistema kad aš.Ir jis tas kinologas kas, kad bus juk jų tai kas tiktai .Tikrai tą nesamonę supratau aš tai juk tai.Mirkite visi TAD!AŠ EMU DAR.   ATSAKYTI
X 2020-06-01 16:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Eik gydytis, prietranka.   ATSAKYTI
Jūratė 2020-06-01 13:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokios mirties reikia vienam karininkui ,kad jo padas gi laikytųsi (nes turi žufiko ligos tos vis ir tai TINKLAI JAU TAI),o jį žinojusią pareigūnę gi teidmo eis juk gi žudyti ji jo to hm ATEIVIO dukra , kad jos viskas būtų NES BA viskas bis va.   ATSAKYTI
Jūratė 2020-06-01 13:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš kartą žiūrėjau kaip, o kaip policininką tą jį nušaus jo žmona, o ne jo to.Dar gi tai ir hm.,   ATSAKYTI
durneliukui 2020-06-01 12:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Durneliukai iskvietimas buvo kaip i buitinio konflikto iskvietima kur dazniausiai raminda durna vyra tik si syk tas durnius turejo ginkla    ATSAKYTI
Jule 2020-06-01 12:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Psichiniams ligoniams turi buti priverstinis gydymas,jie gi nesupranta ,kad jie serga, turi buti numatyta istatymu   ATSAKYTI
Belekas 2020-06-01 12:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Apmokyti reikia mentus o ne su alkoholikais kazka daryti. Koks ju pasirengimas jei ateina kaip dielavarai gavo svino ir uzsibaige. Taip yra kaip ateina i darba kad atkersytu uz jaunystes skausma   ATSAKYTI
Stasius 2020-06-01 11:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Susirinkimas agurku fabriko   ATSAKYTI
Belekas 2020-06-01 12:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Zmonems kiek zasinai pridirbo tegul turi dabar!!! Jei patys issizioje nieko nepadarysi.    ATSAKYTI
Manau 2020-06-01 11:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Galėjo taip ir nenutikti jeigu mūsų šalyje priverstinai būtų gydomi alkoholikai ir depresijos ištikti žmonės bet pas mus dabar tokie niekam tikę įstatymai kad eilinis zmogus nieko vertas todėl ir nereikalingos mirtys ir savizudybes   ATSAKYTI
Vyga 2020-06-01 11:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Esu apsoliučiai svetimas žmogus.Bet stebint laidotuvės žiauriai skauda širdį.
Reikia kažką daryti,kad tokių žūčių pareigūnų tarpe nebūtų.Per daug žuna.
Ar instrukcijų nesilaikymas,ar dar kas?
Begalinės užuojautos visiems.   ATSAKYTI
Pilietis 2020-06-01 11:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Manau, kad kaltę turi prisiimti tie, kas neiškvietė Aro pareigūnų, o tramdyti ginkluoto įsisiautėjėlio pasiuntė tiesiog kinologą su mergička. Tipo, gražiai pakalbės ir nuramins. Per žiauri klaida, kad nurašyti atsitiktinumui.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vilnietė Justina gamina veganiškus tortus: nori sugriauti stereotipinę nuomonę (nuotr. asm. archyvo)
Maskarponės sūrio, karamelinis su riešutais, gaivaus skonio jogurtinis – tortų pasirinkimas yra milžiniškas ir daugelis be jų neįsivaizduoja įvairių švenčių. Dažnai seilės ...
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams (nuotr. asm. archyvo)
Dabar, kai po netikėtai ilgų atostogų Tailande, namo su šeima grįžo sveikas ir saugus, kėdainiškis Darius Genelevičius juokiasi, kad svajoti ir norėti reikia atsargiai. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų