REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš dalies šalių atvykstantiems asmenims vis dar turės būti taikoma keturiolikos dienų saviizoliacija, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš dalies šalių atvykstantiems asmenims vis dar turės būti taikoma keturiolikos dienų saviizoliacija, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

REKLAMA

„Nuo birželio 1 dienos atvykstantiems į Lietuvos Respubliką asmenims 14 dienų izoliacija privaloma bus tik tam tikrais atvejais“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį pranešė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Tuomet, kai sergamumas bus nuo 15 atvejų 100 tūkstančių gyventojų iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, tokiu atveju, bus reikalinga asmenų izoliacijai keturiolikai dienų“, – teigė ji.

Vyriausybės sprendimu nuo birželio bus galima atvykti iš tų šalių, kur sergamumas infekcija per pastarąsias dvi savaites neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau teigta, jog atvykusiems iš tokių šalių nebus privaloma savęs izoliuoti dvi savaites.

„Iš tikrųjų tai yra naujiena ir kai kurie teisės aktai dėl to turės būti keičiami. Ne viskas dar yra formalizuota, bet, mano duomenimis, taip buvo sutarta Baltijos šalių trijų sveikatos apsaugos ministrų ir tokia praktika taikoma bus nuo birželio 1 dienos visose trijose Baltijos šalyse“, – sakė R. Lingienė.

REKLAMA

Šalių, iš kurių bus galima atvykti, sąrašą skelbs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiekvieną pirmadienį.

Į šį sąrašą šiuo metu galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija. 

Vis dėlto kol kas neskelbiama, iš kurių šalių atvykusiems žmonėms gali tekti laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos.

„Penktadienį bus įvertinta situacija šalyse, nes ji gali keistis ir pirmadienį bus paskelbta viešai“, – sakė NVSC atstovė.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16 dieną. 

Kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją:

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo – karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų