Pasinaudokite šiais 5 triukais: padės suvalgyti mažiau maisto

Norint numesti svorio, vienas iš svarbiausių dalykų – suvartoti mažiau kalorijų nei jų sudeginame. Tačiau kartais suvalgyto maisto kiekį, o kartu ir gaunamas kalorijas tampa sudėtinga.

Svarstyklės (nuotr. 123rf.com)

Šie 5 paprasti, bet veiksmingi triukai, kuriais dalijasi healthline.com, padės suvalgyti mažiau, o kartu ir atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Naudokite mažesnes lėkštes

Šiandien pietų lėkštės yra vidutiniškai 44 procentais didesnės nei jos buvo devintajame dešimtmetyje. Didesnės lėkštės reiškia ir didesnes porcijas, todėl žmonės labiau linkę persivalgyti.

Vienas tyrimas net nustatė, kad žmonės, kurie turėjo didesnes lėkštes ir valgė švediško stalo patiekalus, suvalgė 45 procentais daugiau maisto nei tiek, kurie lėkštės buvo mažesnės. Taigi mažesnių lėkščių pasirinkimas – vienas iš paprastų triukų, padedančių išlaikyti porcijų dydžius ir sustabdyti persivalgymą.

Prieš valgį išgerkite vandens

Gerdami vandenį prieš valgį galite pasijusti sotesni ir dėl to suvartoti mažiau kalorijų. Pavyzdžiui, viename tyrime buvo nustatyta, kad prieš valgį išgėrus du puodelius vandens (500 mililitrų), suvartotų kalorijų kiekis sumažėjo maždaug 13 procentų.

Valgykite lėtai

Valgydami mėgaukitės maistu ir kramtykite lėtai. Tai gali padėti greičiau pajusti sotumo jausmą, o kartu ir mažiau suvalgyti. Tiems, kurie linkę valgyti skubėdami, patariama mintyse skaičiuoti, kiek kartų sukramtote maistą. Tai gali padėti sulėtinti kramtymo tempą.

REKLAMA

Nesiblaškykite

Aplinka turi daug įtakos jūsų suvartojamo maisto kiekiui. Tyrimai rodo, kad, jei valgydami esate išsiblaškę, taip daug lengviau persivalgysite. Tokie trukdžiai kaip televizoriaus žiūrėjimas, knygos skaitymas ar mobiliojo telefono naudojimas lemia, kad maisto suvalgoma daug daugiau nei tada, kai galvojama tik apie maistą.

Valgykite nedominuojančia ranka

Tai gali skambėti ir atrodyti kiek nepatogiai, tačiau, jei esate linkę valgyti greitai, valgymas nedominuojančia ranka tikrai gali būti naudingas. Kadangi tai jums bus neįprasta, tai sulėtins valgymo tempą, dėl ko suvalgysite mažiau maisto.


Rašyti komentarą...
L
Lota
2020-05-24 08:43:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksčiau privalgai lašinių su duona ir svogūnu ir sotus visą diena, o dabar koks maistas, valgai, valgai ir vis dar nori, vis jautiesi alkanas. Viskas išpūsta, pripūsta, kad tik daugiau pirktum.
Atsakyti
-7

V
Vile
2020-05-24 08:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valgykit savo gaminamą maistą, o ne subproduktus
Atsakyti
-6

A
Ana
2020-05-24 18:59:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Penktas patarimas įdomus, nežinau ar padės, pabandyti nieko nekainuoja.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų