Išbandykite agurkus patręšti šiuo būdu: sako, kad jis itin veiksmingas

Tam, kad jūsų daržas atneštų kokybišką bei gausų derlių, būtina teisingai juo pasirūpinti. Šį kartą papasakosime, kaip teisingai reikia tręšti agurkus, ypač jeigu jūs auginate juos atvirame grunte.

Agurkų auginimas  (nuotr. Shutterstock.com)

Daugybe sodininkų vis dažniau atsisako chemijos darže, nes norisi valgyti sveiką ir ekologiškai švarią produkciją. Tad vietoje mineralinių trąšų dabar galite naudoti natūralias trąšas.

Tręšimas mielėmis

Jas naudoti galima praktiškai visoms sodo kultūroms, bet geriausiai į mieles atsiliepia būtent agurkai. Jas galite naudoti ir šiltnamyje, ir atvirame grunte. Egzistuoja keli mielinių trąšų receptai, visi jie yra vienodai geri, kokį išsirinkti, spręsti tik jums.

Sausos mielės su cukrumi: 10–12 gramų sausų mielių pakelį ištirpiname 5 litruose šilto vandens, įberiame pusę stiklinės cukraus ir paliekame 5–7 dienas šiltoje vietoje, kad mišinys pradėtų fermentuotis.

Kaip naudoti: Viena stiklinė mišinio kibirui vandens. Išeigos norma – vienas litras krūmui. Tręšimo mielėmis taisyklės. Per vasarą privalu atlikti 2–3 tręšimus. Pirmasis – kai pas sėjinukus pasirodo antras lapelis. Tai stimuliuoja aktyvų augalų vystymąsi. Antras turėtų būti dar žydėjimo pradžioje, kad stimuliuotume užuomazgas. Trečiasis – po pirmosios vaisių bangos, kad krūmai pasisemtų jėgų naujai derliaus porcijai. Mielių koncentratus saugoti galite ne ilgiau 3 dienų – po to jie praranda savybes. Laistyti agurkus mielėmis geriausia yra vakare, šiltu oru.

REKLAMA

Tręšimas soda

Tai dar viena labai populiari liaudiška priemonė, kurią neteisingai naudojant, galima pakenkti jūsų agurkams. Trąšoms tirpalas ruošiamas taip: 

Trys valgomieji šaukštai sodos vienam kibirui vandens. Išeigos norma – 1 litras krūmui. Augalus laistyti soda geriau yra vakare arba anksti ryte, kol nėra svilinančios saulės. Tokie tręšimai yra daromi 2 kartus per sezoną. Pirmasis – praėjus dviems savaitėms nuo sodinukų pasodinimo į gruntą. Antras – praėjus dviems savaitėms po pirmojo. Dažniau tręšti soda negalima, todėl kad natris, kuris įeina į jos sudėtį, kaupiasi dirvoje bei ima alinti augalus.

Šaltinis: worldrecipes.eu


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų