Kaunietė Lina (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut. past.) prieš kelias dienas feisbuke pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota jos verkianti ir skausmus dėl alerginės reakcijos kenčianti mažametė dukra. Moteris sulaukė nemažai komentarų, kad neva ja tinkamai nesirūpina, apie įvykį buvo pranešta ir vaiko teisių apsaugos tarnybai. Pati Lina dėl tokios mergaitės būklės kaltina skiepus. Visgi, VUL Santaros klinikų atstovai sako, kad panašias alergines reakcijas lemia kiti veiksniai.

Dvimetės kūnelį nusėjo skausmingos žaizdos (nuotr. asm. archyvo)

Dvimetės kūnelį nusėjo skausmingos žaizdos (nuotr. asm. archyvo)

Susisiekus su vaiko teisų apsaugos tarnyba, jos atstovas Arūnas Malinovskis patvirtino, kad tarnyba reagavo į pranešimą, apie tai, kad vaikui ir šeima galimai reikalinga pagalba. Jis nurodė, kad preliminariais duomenimis iki šiol šeima tarnybai nebuvo žinoma, jokie pažeidimai neužfiksuoti. 

Pablogėjimai būna sunkūs

Pati Lina tikina, kad ji rūpinasi savo dvejų metukų dukra ir kaltinimai dėl vaiko nepriežiūros yra nepagrįsti. Moteris sako, kad dėl stiprios alerginės reakcijos yra kalti skiepai. Po pirmųjų skiepų, kai mergaitė buvo naujagimė, 2 ir 4 mėnesių, viskas buvo gerai, tačiau paskutinysis skiepas neva turėjo neigiamų pasekmių:

REKLAMA

„Mergaitė buvo paskiepyta, kai jai buvo 7-8 mėnesiai, mūsų skiepai šiek tiek vėlavo, tad čia buvo skiepas, kurį vaikai gauna 6 mėnesių. Praėjus kelioms valandoms, aplink dūrio vietas atsirado bėrimai, o per savaitę paplito po kūną“, – pasakoja Lina.

Ji tikina, kad pirmuosius 3-4 mėnesius situaciją pavyko suvaldyti drėkinant odą kremais, tačiau vėliau padėtis tik blogėjo. Jau kiek daugiau nei pusantrų metų Linos dukrą vis ištinka stiprūs pablogėjimai, kurių metu mergaitė nežino, kur dėtis iš skausmo:

„Ji verkia, draskosi, nusiplėšia drabužius žemyn, jei apvynioju pavojaus vietas bintu, tai nuplėšia ir jį. Tie pablogėjimai nėra dažni, tačiau jie sunkūs“.

Moteris pasakoja, kad paskutinio pablogėjimo, kuris buvo prieš kelias dienas, metu mergaitė suvalgė vieną saldainį. Organizmas iškart reaguoja į netinkamą maistą, tačiau didžiausia bėda čia ta, kad testai neparodo, kuriems produktams mergaitė yra alergiška.

„Tie pablogėjimai konkrečiai susiję su maistu. Nuo vištienos išberia per kelias minutes, pomidoro – vien paragavus per kelias sekundes aplink burną atsiranda raudoni plėmai. Obuoliai, kiaušiniai, žuvis – daug produktų.

Alergijos testai rodo, kad yra kiaušinio alergija, tačiau visa kita yra kryžminės reakcijos, kurių, pasak gydytojos, testas neparodys. Tai susidėliojom mitybą, bet vis išlenda naujas alergenas, kurio dar buvom neatradę“, – dalijasi moteris.

Tiksli diagnozė kol kas neaiški

Lina neslepia, kad varstė daugelio gydytojų kabinetų duris, tačiau kol kas oficialiai jokia diagnozė mažylei nėra nustatyta.

REKLAMA

„Lankėmės pas gydytojus, alergologus, dermatologus, homeopatus, privačiose laboratorijose. Patvirtinimo, kad tai skiepų pasekmė, sulaukėme iš keturių skirtingų gydytojų, bet, anot jų, jie diagnozės įrašyti negali. Be abejo, buvo ir kitokių atsakymų, kurie mums įrodinėjo, kad mes šamanai, šarlatanai, kad esu supermamytė“, – atskleidžia kaunietė.

Ji sako, kad pati yra visiškai tikra, jog šią alerginę reakciją sukėlė būtent skiepai:

„Aš neabejoju, mūsų istorija prasidėjo būtent po skiepo. Kaip gali būti sutapimas, kad kelios valandos po skiepo atsiranda alergija? Net skiepo anotaciniame lapelyje rašoma apie šalutinį poveikį – alergiją. Tiesiog labai linkiu laiku apsižvalgyti, kol nenukentėjot patys ar jūsų artimieji“.

Lina atskleidžia, kad po šio skiepo pradėjo daug domėtis, skaityti informacinius lapelius, knygas ir nusprendė, kad daugiau dukters neskiepys, tai buvo paskutinis jos skiepas. Dabar šeima mergaitę gydo natūraliais būdais:

„Kol kas gydomės natūraliai, homeopatija, organizmo valymas nuo toksinų, metalų, kurie lieka organizme po skiepų. Drėkinam odą 2-5 kartus per dieną“.

Gydytojai: alerginės ligos plinta ne dėl skiepų

VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro profesorius konsultantas Vytautas Usonis sako, kad alerginės ligos sparčiai plinta, tačiau tai iš tiesų neturi nieko bendro su skiepais:

„Alerginių ligų ypač intensyvus plitimas prasidėjo gerokai vėliau, nei buvo pradėtos plataus masto skiepijimo programos. Mūsų aplinkoje yra labai daug veiksnių, turinčių realios įtakos alerginėms ligoms plisti, pavyzdžiui, aplinkos tarša, sintetiniai maisto priedai, antibiotikai, chemikalai buityje ir panašiai.

REKLAMA

Deja, konkrečių alergenų, sukėlusių ligą konkrečiam asmeniui, paieška gali būti labai sudėtinga, o štai sutapimas su skiepijimo laiku labai lengvai matomas ir siejamas su liga, nors tai ir nėra alergijos priežastis“.

Profesorius sako, kad nieko nėra lengviau nei dėl bet kokios problemos apkaltinti skiepus, tačiau svarbiausia yra nustatyti tikrąją to priežastį:

„Skiepijama didžioji dauguma vaikų, taigi, kas beatsitiktų, tai gali atsitikti po skiepo. Tai sakau ne tik norėdamas apginti skiepus, tačiau ir dėl to, kad, suvertus kaltę skiepams, tikroji problemos priežastis liks neišaiškinta“.

Kad dėl alerginių reakcijų iškart būtų galima kaltinti skiepus, nesutinka ir VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro vadovė profesorė Odilija Rudzevičienė. Ji sako, kad, pavyzdžiui, atopinis dermatitas, pasireiškiantis uždegimu, niežėjimu ir atsirandančiais išbėrimais, labai dažnai ir prasideda tokiame amžiuje, kai vaikai yra skiepijami, todėl tai tikrai gali būti tiesiog sutapimas.

Profesorė atkreipia dėmesį ir į tai, kad alergines reakcijas turinčius vaikus galima skiepyti, tai jų sveikatai nekenkia:

„Gydytoja dr. Agnė Jagelavičienė savo disertaciniu darbu įrodė, kad alergiškus vaikus saugu skiepyti ir skiepai neišprovokuoja alerginės ligos“.

V. Usonis pabrėžia, kad nutraukus skiepijimus nesant tam pagrindo, prie esamų sveikatos sutrikimų gali prisidėti ir užkrečiamųjų ligų rizika, kuri alergiškiems vaikams yra itin didelė.

irute
2020-05-12 23:06:09
Kažin,kuo čia gali padėti vaikų teisės?Nuoširdžiai abejoju jų kompetencija.Kažkokie visagaliai jaučiasi.Gal ir paralyžiuotus iš patalo pakels,jei jau alergijų gydyme dalyvauja?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nebutina 2020-05-16 16:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra toks Nimbamedzio aliujus. Stebuklus daro.    ATSAKYTI
Privatu 2020-05-15 22:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ji teisi skiepa gali buti alergiski   ATSAKYTI
Lina 2020-05-15 13:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano dukrai skiepai padėjo įgyti epilepsiją, gydytojai ilgai jieškojo kaltų šeimoj, bet kadangi turiu giminėj medikų, tai padėjo nustatyti priežastį, tik prašė neviešinti. Anūkas buvo paskiepytas ir po skiepo, praėjus laikui ,vaikas netoleravo jokių baltymų- visos tėvų santaupos suėjo gydymui ir lakstymui priežastį nustatyti- gydytoja puse lūpų pripažino, kad skiepas kaltas, sūnų paskiepijo be mano žinios mokykloje nuo gripo- po dviejų mėnesių vaikas susirgo, vos nemirė ir daktarai aiškiai pasakė, kad skiepas prisidėjo. O poniai Juknevičienei noriu pasakyti (ir ne tik jai!!)- tokią kietą komsomolką ir dabar semo narę gydytoja pediatre vadinti liežuvis neapsiverčia, nes tokios kaip nugydo, tai joks profesorius neatitaisys!!!!!   ATSAKYTI
Tiesa 2020-05-14 13:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
X skaitykites su žodžiais linkiu puikių gražių demeliu   ATSAKYTI
Biruta 2020-05-13 22:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Butu gerai kad parasytume telefona arba el.adresa [email protected] kad galetumem padeti...
   ATSAKYTI
Jurate 2020-05-14 13:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Yra gerų dar žmonių nes kiti linkę kaltinti motina, tai bepigu kai jų vaikų nieks neskiepijo. Arba nėra jokios alergijos  
Danguolė 2020-05-13 20:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vasara važiuokit prie jūros. Tai padeda nuo elergijos. Aš pati esu alergikė ir mano dukros nuo gimimo alergikės. Nuo žaizdų apsaugodavau hormoniniais tepalais ir bintavimu . Mergaitės buvo skiepijamos. Gerai žaizdos gydavo prie jūros. Vanduo ir saulė greitai geri vaistai.   ATSAKYTI
Gintare 2020-05-13 22:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Super hormonai vakams, ir visa gyvenima hormonais siulot vaikus tepliot? Truksta zodziu...  
As 2020-05-13 16:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tevai neskiepija,nes negarantuoti skiepu saugumu..Kaip ir mes negarantuoti vaistais pvz. du vienodos sudeties,veikia skirtingai. Juodas biznis ta farmacija ji ir medikus paverte aukomis   ATSAKYTI
Laima 2020-05-14 13:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Medikų deja aukomis ne pavertė, jie puikiai viską žino ir slepia informacija  
As 2020-05-13 16:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tevai neskiepija,nes negarantuoti skiepu saugumu..Kaip ir mes negarantuoti vaistais pvz. du vienodos sudeties,veikia skirtingai. Juodas biznis ta farmacija ji ir medikus paverte aukomis   ATSAKYTI
Linas 2020-05-13 15:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Skiepai nera blogai tik manau gal ta vaikuti ir aplamai zmones pirma istirti turi kam elergiskas otada skiepyt arbe ne ir nebutu tokiu baisiu rekciju i skiepus.odaba sauna visiem nes taip reikia, o zmoniu organizmai tai nevisi vienodi.   ATSAKYTI
Jurgita 2020-05-13 12:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mano dukrai jau 16m., mes susidūrėme su tomis pačiomis problemomis, kai dukra buvo maža, būtent po skiepų jai prasidėjo stipri alergija, taip pat ėjom kryžiaus kelius, vedėm dienoraštį ką valgė, per kiek laiko išbėrė, nes kol buvo maža, tyrimai nuo alergijos nieko nerodė. Galvojau, kad ją beria nuo visko. Kai paaugo ir tyrimus pakartojo, alergiją rodė beveik viskam, tiek maisto, tiek kitiems alergenams. Alergologė sakė, kad tokie tyrimų rezultatai, nes organizmas įsiaudrinęs. Atsisakėm pagrindinių produktų kiaušinių ir pieno produktų, ir dabar negali jų vartoti. Augant situacija pagerėjo, bet po 15 metų privalomo skiepo, vėl buvo stipri alerginė reakcija. Skiepai yra baltymo pagrindu, todėl ir išprovokavo. Bet kitos ligos, taip pat baisios. Tikrai nesu prieš skiepus, bet manau, kad alergiją išprovokuoti tikrai gali.   ATSAKYTI
Mama Lina 2020-05-13 23:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano pirmagimis taip pat po skiepų tapo alergiškas. Nes skiepus atideje buvom ir skiepinau vėliau nei rekomenduoja kalendorius. Tad užteko vienos vakcinos nuo 5 ligų (konkrečiai pentaxim) kai prasidėjo tas pat kaip šiai mergaitei. Laimei ne taip agresyviai išoriškai. Bet staiga tapo atopikas. Ir sutapimas, kiti du vaikai visiškai nieko, nes jau negavę nei vieno skiepo. Sakyčiau tai būtų tik vienas toks atvejis. Bet tai jau tampa masiškai. Žinoma, nesakau, kad tai vien dėl vakcinų taip pasidarė, bet matomai tai buvo kibirkštis į žibalą, kad ir įvyko sprogimas. Mano atveju mes dar laimingi, nes nenoriu net pagalvot, jei vakcinuociau viską pagal rekomendacijas..   
2 alergiškų vaikų mama 2020-05-13 12:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mama keistokai elgiasi - vaikui nustatyta eilė alergijų, dar, be abejo, daug ko ir nerodo, tačiau saldainius duoda 1,5 metų vaikui - ar bent sudėtį skaito? Stebisi paskui, kad vaiką beria...skiepai kalti, kai maitina kur kas kenksmingesniu dalyku - skiepai nėra vitaminai, turi šalutinį poveikį, bet nauda atsveria. Gaila vaiko, jei tai iš tikro paskutinis skiepas, nes mama jos gyvybei kelia pavojų. Mano dukra irgi turi labai stiprią alerginę reakciją kiaušiniui, o beveik į visų vakcinų sudėtį įeina kiaušinio baltymas - nė po vieno skiepo nebuvo reakcijos, nes tas baltymas vakcinoje yra “suardytas”, tokiu būdu reakcijos nesukelia. Net jei ir atsirastų reakcija po skiepo, ji po maksimum savaitės praeitų, akivaizdu, kad reikia mitybą bei aplinką koreguoti užuot kaltinus skiepus.   ATSAKYTI
Respect 2020-05-14 16:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nors vienas protingas komentaras. Sutinku 100%.  
Mamytė 2020-05-13 10:47:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turėjome analogišką atvejį. Jokie vaistai nepadėjo. Vasaros metu pastebėjau, kad vaikui būnan ilgesnę laiko dalį be rūbelių, alergija sumažėdavo. Pradėjus dideliame vandens kiekyje(vonioje) papildomai perskalauti tik ką išskalbtus vaiko rūbelius, alergija išnyko   ATSAKYTI
Stasė 2020-05-13 09:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O koks tas skiepas buvo nuo ko skiepijot?   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-05-13 07:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikystėje turėjau negyjancia egzema pabuvus vasarą prie jūros ji išnyko visam laikui.    ATSAKYTI
irute 2020-05-12 23:06:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kažin,kuo čia gali padėti vaikų teisės?Nuoširdžiai abejoju jų kompetencija.Kažkokie visagaliai jaučiasi.Gal ir paralyžiuotus iš patalo pakels,jei jau alergijų gydyme dalyvauja?   ATSAKYTI
dsa 2020-05-13 08:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Atimti nori vaikus. Bet jei pamato, kad nekondicinis, nesveikas, tai atšoka, nes paskui tokių neparduos.,  
irute 2020-05-12 23:01:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dukrai taip būdavo išberta kiekvieną pavasarį.Ypač riešai,dilbiai ir smakras,paausiai.Išaugo,praėjo.Tepalą gaminamą vaistinėj tepėm.Senas odos gydytojas patarė maudyt ne po dušu,o vonelėje silpnai pasūdytam vandeny.Tai labai palengvino gijimą.O maudymas su ramunėlėm ar medetkom netiko,išbėrimai dar labiau parausdavo.   ATSAKYTI
Vladas lukosevicius 2020-05-12 22:14:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Taip taip, neskiepykite vaikų, nes bus kaip Bartašiūnaitei-nekalbės, tik Amerikos himną giedos. O dar geriau vaikų negimdykite, nes net jų normalių pasidaryti nesugebate.    ATSAKYTI
Simona 2020-05-13 15:39:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nusisnekejote ryškiai  
Labzz 2020-05-12 22:10:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pati motina kalta, visur trubina ,kad skiepai žaloja, net autizma sukelia, o gydytojai niekada nepripazins suzaloje.   ATSAKYTI
Vaiko tėvas 2020-05-12 21:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Neskiepykit vaikų nes tik skiepai suluošina vaikus. Mono vaikas buvo pradėjas vaikščioti ir po skiepo susirgo pakilo temperatūra nustojo vaikščioti pradėjo tinti pirštai reikėjo net antibiotikų o dabar vis dar nekalba ir įtaria autizmą.   ATSAKYTI
pilna tokiu pavyzdziu 2020-05-12 20:39:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kam po skiepo iskart alergijos ar dermatitas   ATSAKYTI
asd 2020-05-13 08:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir tai nenormalu. Bet išgamos aiškina, kad taip ir turi būti.  

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Mažojo Emiliuko kiekvienas judesys - didžiulis laimėjimas (nuotr. asm. archyvo)
Į pasaulį atkeliavęs Emilijus nuo pirmų akimirkų tėvus džiugino savo buvimu, guviais judesiais ir šypsena, tačiau po dviejų savaičių viskas staiga pasikeitė. Kūdikis vis mažiau ...
Tris be tėvų globos likusius broliukus priglaudęs Marius
Savo namų duris trims be tėvų globos likusiems broliukams atvėręs vilnietis Marius prisipažįsta – abu su žmona vos spėja suktis. Iššūkių ir pradžioje, ir dabar netrūksta. ...
Socialinis atstumas
Pasaulį sukausčius COVID-19 pandemijai, terminas „socialinis atstumas“ tapo plačiai vartojamas. Socialinis atstumas yra pagrindinė strategija, siekiant sulėtinti koronaviruso ...
Vytautas V. Landsbergis
Pirmadienį 58-tą gimtadienį švenčiantis poetas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis atviras: šios dienos jis pernelyg nesureikšmina, tačiau ...
Edgaras susitiko su Justinu Jankevičiumi (nuotr. TV3)
Su vaikų akmenlige susiduria ne vienas vaikas, tačiau Edgaro atvejis yra išskirtinis – jo inkstai yra pilni akmenų. Tokie akmenys yra užpildę visas organų ertmes, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų