Mama pasidalijo genialiu triuku: avokadus namie išlaiko daug ilgiau

Avokadai yra vieni madingiausių maisto produktų šiais laikais. Šis kreminės konsistencijos vaisius ypač skanus su keptais kiaušiniais ant skrudintos duonos, o daugelis avokadus deda ir į salotas. Nors avokadus perka visi, jų prekyba turi ir tamsiąją pusę.

Mama pataria avokadus užšaldyti ir mėgautis jais kur kas ilgesnį laiką  (nuotr. facebook.com)

Avokadai paprastai yra brangoki ir dažnai spėja sugesti anksčiau, nei spėjame juos suvalgyti, rašoma mirror.co.uk. Bet jei taip atsitiko ir jums, nesijaudinkite. Vienas feisbuko naudotojas atskleidė, ką daryti, kad avokadai ilgiau negestų.

Puslapyje „Slow Cooker Recipes & Tips“ sumani mama rekomenduoja avokadus užšaldyti. Ji pataria prieš avokadus užšaldant juos supjaustyti. Skilteles svarbu laikyti atskirai, kad jos viena su kita nesuliptų.

Greta šio sumanymo nuotraukos vaisių mėgėja rašo: „Štai mano sugalvotas triukas su avokadais. Girdėjau, kad jų galima nusipirkti jau užšaldytų, bet dar nesu matęs. Todėl pagalvojau, kodėl gi pačiam neužšaldžius? Veikia puikiai.“ Šis sumanymas patiko daugeliui.

Vienas žmogus rašė: „Nė nebūčiau įsivaizdavęs, kad taip galima. Man labai nepatinka, kai reikia išmesti sugedusį avokadą, o taip nutinka, nes mano šeimoje juos valgau tik aš.“

Kitas rašė: „Tai pakeis mano gyvenimą! Esu pirkęs šaldytų avokadų, jie buvo siaubingi.“ Trečias pridėjo: „Tai išeitis mano amžinai sukiužusių avokadų problemai.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų