Medikai prašo lietuvių pagalbos: gali išgelbėti žmogaus gyvybę

Nacionalinis kraujo centras trečiadienio dieną kreipiasi į visuomenę – reikalinga ypač skubi pagalba. Šiuo metu itin trūksta ketvirtosios neigiamos kraujo grupės.

Parodė, kaip skraidinami donorų organai iš kitų šalių (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„SOS! AB RhD – (ketvirta neigiama) kraujo grupė!!!

Mielieji, kreipiamės į visus, kas turite KETVIRTĄ NEIGIAMĄ kraujo grupę ir prašome jūsų suskubti atvykti dar šiandien – pacientui reikalinga skubi pagalba“, – rašoma kraujo centro feisbuko puslapyje.

“Noriu duoti kraujo, bet ar tai saugu?!”

Dažnai Nacionalinio kraujo centro darbuotojai išgirsta šį klausimą ir norėdami, kad jūs jaustumėtės saugiai ir komfortabiliai, atkreipia dėmesį:

Nacionalinis kraujo centras (NKC) ėmėsi visų reikiamų apsaugos priemonių tam, kad mūsų donorai ir darbuotojai būtų maksimaliai apsaugoti.

NKC nėra gydymo įstaiga, taigi, priešingai nei kitose viešose vietose, čia, mažiausia tikimybė ir rizika prasilenkti su sergančiuoju.

Į įstaigą neįleidžiami infekcinių ligų simptomų turintys bei paskutiniu laikotarpiu užsienio šalyse besilankę ar kontaktą su patvirtintais sergančiaisiais turėję asmenys.

Visiems donorams atliekamas sveikatos patikrinimas. Tik įėjus į mūsų patalpas iškart matuojama kūno temperatūra, atliekama rankų dezinfekcija, rekomenduojama dėvėti vienkartines apsaugos priemones.

NKC darbuotojai dėvi apsaugos priemones bei griežtai laikosi kitų higienos reikalavimų normų.

Užtikriname leistinus atstumus tarp asmenų bei reguliuojame donorų srautus (vienu metu neleidžiamos didesnės asmenų grupės ir pan.).

Po kiekvieno donoro apsilankymo atliekama patalpų, paviršių ir kitų darbo priemonių dezinfekcija.

Rūpinamės savo kraujo donorais, todėl didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje) užtikriname galimybę būti saugiai atvežtiems ir parvežtiems NKC transportu didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Remiantis aktualiausiais PSO duomenimis, COVID-19 infekcija neplinta kraujo keliu.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2020-04-16 14:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Medikai prašo lietuvių pagalbos. Kur yra visi valdžiažmogiai, jie yra sveiki. Jiems nepriklauso nei kaukės, nei pirštinės. Kokėl jie neduoda kraujo? Bijo.
Atsakyti
-1

K
Kaimynė
2020-04-16 19:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu jum dievas padeda arba seimas kuris Lietuva apvogė ir žmonės davėdė iki skurdo ir emigracijos.
Atsakyti
-1

J
Jg
2020-04-16 21:33:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu kraujo donore,antra neigiama,esant reikalui galiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų