3 būdai apsisaugoti nuo virusų

Virusai knibžda visur – tik mes jų nematome. Jų yra ir ore, ir ant įvairių paviršių, ir vandenyje, ir žemėje. Sveika imuninė sistema sugeba savarankiškai apsisaugoti nuo daugybės tipų virusų. Tačiau vieni asmenys virusų poveikiui imlesni nei kiti – užtenka tik šiek tiek nusilpti, nepakankamai pailsėti, ilgiau patirti nervinę įtampą, susirgti lėtine liga ir organizmo atsparumas šiems plika akimi nematomiems patogenams labai ženkliai sumažėja. Ką galime padaryti, kad padidintumėme galimybes apsisaugoti nuo aplinkoje tykančių pavojų ir neįsileistume į savo organizmą virusų, kurie netrukus pradėtų jame karaliauti? 

Virusai (nuotr. Shutterstock.com)

REKLAMA

1) Higiena, higiena ir dar kartą higiena. Rūpinkitės asmenine higiena, o svarbiausia - rankų ir nosies švara. Rankas plaukite kuo dažniau ir kuo kruopščiau muiluotu vandeniu arba naudokite antiseptines priemones, pagamintas alkoholio pagrindu. Alkoholis antiseptikų sudėtyje turėtų sudaryti apie 60 – 80 procentų tūrio – tik tuomet jie pakankamai veiksmingi. Rankas reikia plauti visuomet, kai jos nešvarios ir tuomet, kai ruošiamasi valgyti ar gaminti maistą, grįžus iš lauko, pabuvojus viešose vietose, pažaidus su gyvūnais, apsilankius tualete ar pakeitus mažyliui sauskelnes, nusikosėjus ar nusičiaudėjus, pabendravus su sergančiu asmeniu. Kiekvieną kartą būtinas sąmoningumas – rankas geriau plauti nei jų neplauti, o nešvariomis rankomis negalima liesti akių, burnos, nosies. Deja, nesąmoningai šios gleivinės nešvariomis rankomis paliečiamos gal net kelis šimtus kartų per parą – būtina šio įpročio vengti. 

Nosies plovimui rekomenduojamas izotoninis jūros vanduo, kuris veikia natūraliai ir švelniai išplaudamas visus nešvarumus, tarp jų – ir dalį virusų. Quixx Daily medicinos priemonė yra itin patogi vartoti. Ji gali padėti palaikyti geresnę nosies higieną ir padidinti tikimybę apsisaugoti nuo aplinkoje esančių patogenų. Rekomenduojama nosį plauti pabuvojus masinio susibūrimo vietose, užterštoje aplinkoje. Verta nosies plovimą jūros vandeniu paversti kasdieniniu ritualu. 

2) Patalpų vėdinimas ir dezinfekavimas. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų, mat virusams itin patinka nejudantis, šiltesnis, tam tikro drėgnumo ir nešvarus oras, o bijosi jie gaivaus ir šviežio oro. Net ir šaltuoju metų laiku negalima pamiršti vėdinimo – priešingai, tuomet patalpas vėdinti dar svarbiau. Palikite pravirą langą mažiausiai 15 minučių – patalpų oras ne tik atsinaujins, bet ir Jūs jausitės geriau, kokybiškiau miegosite ir, tikėtina, mažiau sirgsite. Rekomenduojamas drėgnas patalpų valymas, labiau užterštų paviršių dezinfekavimas. Reguliarus durų rankenų nuvalymas dezinfekcinėmis servetėlėmis – puikus ir sveikintinas įprotis. Naudinga pasitelkti eterinių aliejų galią valant namus ir drėkinant patalpų orą. 

REKLAMA

3) Gyvenimo būdas, nepalankus virusams. Žmogaus sveikata yra daugialypė sąvoka ir ji apima labai daug dalykų. Kai kalbama apie sveiką žmogų, omenyje turima asmenį, kuris ne tik neserga jokiomis ligomis, bet ir nuolat rūpinasi savo kūno (fizinio ir dvasinio) gerove. Imuninės sistemos funkcijos palaikymui svarbu vengti nervinės įtampos, sveikai maitintis, pakankamai judėti, vis pabūti gryname ore, vartoti pakankamai skysčių – tada ir virusams į organizmą patekti bus daug sunkiau. Savimi turėtumėte rūpintis ištisus metus. Didelės vitamino C dozės, kilogramai česnakų, žuvų taukai, vitaminų kompleksai ir net puikias savybes rodantys rausvažiedžių ežiuolių arba greipfrutų sėklų ekstraktai nepadės, jei organizmo gynybinė siena bus pažeista nuolat patiriamo streso, greito maisto ir sėslaus gyvenimo būdo. Mylėkite save ir savo kūną ir jis Jums tikrai padėkos rečiau sirgdamas! O jei grūdinsite organizmą ištisus metus, tuomet ir minėtieji maisto papildai ar maisto produktai tikrai gali padėti pasiekti geresnių apsaugos nuo virusų rezultatų.

Būkite sveiki!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų