REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusui ir toliau plintant daugelis žmonių išgyvena labai sudėtingą bei streso kupiną laikotarpį, rašoma dailystar.co.uk. Nerimaujame dėl savo artimųjų, dėl medikų, nesimatome su draugais ir tais šeimos nariais, kurie gyvena atskirai.

Koronavirusui ir toliau plintant daugelis žmonių išgyvena labai sudėtingą bei streso kupiną laikotarpį, rašoma dailystar.co.uk. Nerimaujame dėl savo artimųjų, dėl medikų, nesimatome su draugais ir tais šeimos nariais, kurie gyvena atskirai.

REKLAMA

Kai kas nuotaiką bando praskaidrinti piešiamomis vaivorykštėmis, kuriamomis viktorinomis ir bendravimu su artimaisiais internetu. Tačiau vistiek sunku atsipalaiduoti ir negalvoti apie realybę – koronaviruso pandemiją. Daugeliui žmonių vakare sunku nusiraminti, o kai kuriems – net ir užmigti.

Laimei, Jamesas Wilsonas „The Sleep Geek“ grupėje pasidalino savo patarimais, kaip užmigti, kai nerimaujame dėl koronaviruso.

Pasiskirkite laiką „be koronos“

Mažiausiai valandą prieš einant miegoti reikėtų pasiskirti laiką „be koronos“ – tuo metu reikėtų nebežiūrėti žinių ir laidų apie pandemiją, apie ją nekalbėti su savo antrąja puse ar vaikais.

REKLAMA
REKLAMA

Jamesas sako: „Žiūrėkite ar skaitykite ką nors lengvo ir atpalaiduojančio, pavyzdžiui, kokią nors komediją, savo mėgstamą šou ar knygą, arba ką nors lengvo turinio – tai padės nusiraminti.“

REKLAMA

Perprogramuokite savo galvą

Jei lovoje gulite jau pusvalandį ir negalite užmigti, arba jei pabundate vidury nakties, nes sukyla nerimas dėl viruso, jums reikia perprogramuoti savo galvą.

Jamesas sako: „Bent jau man padeda ko nors klausytis – audioknygos, tinklalaidės ar meditacijos programėlės.

Taip lengviau galvoti apie ką nors kitą, o taip pat sulėtėja pulsas. Jei miegate vieni, ko nors klausytis galite ir gulėdami lovoje, o jei miegate su antrąja puse, geriau išeikite ko nors pasiklausyti į kitą kambarį, nes šalia ramiai miegantis žmogus jus tik nervins, ir taip nerimo daugės.“

REKLAMA
REKLAMA

Laikykitės pastovaus režimo

Laikantis pastovaus miego režimo lengviau laiku užmigti ir naktį geriau išsimiegoti.

Jamesas pataria: „Nesakau, kad reikia keltis tuo pačiu metu, kaip ruošiantis eiti į darbą. Namuose praleisdami daugiau laiko galite susikurti norimą darbo režimą, kuris geriau tinka prie jūsų miego įpročių. Tai ypatingai galioja pelėdoms, kurios dažnai būna priverstos keltis anksčiau, nei norėtų. Jei ryte mėgstate pabudę pagulėti lovoje, stenkitės to nedaryti ilgiau nei pusantros valandos – kitaip vakare gali nesinorėti miego.“

Ryte išeikite į lauką

Pabuvimas lauke, dienos šviesoje padeda sureguliuoti kūno laikrodį. Jamesas sako: „Padeda išėjimas į lauką ir pasportavimas, nes tai pakelia nuotaiką ir taip pat priverčia pajusti fizinį nuovargį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stenkitės dienos metu pietų miego nemiegoti, o jei labai norisi – tik neilgai. Jamesas sako: „Visi mėgstame po pietų nusnausti, o kai daugiau nėra ką veikti ir visą dieną jaučiamės lyg letarge, tuomet atsispirti norui prigulti pietų miego pasidaro nebeįmanoma.“

Bet jei paprastai po pietų nemiegate, o šiuo laikotarpiu įpratote miegoti, tai gali trukdyti užmigti vakare ir naktį gerai išsimiegoti.

Jamesas priduria: „Jei trumpi nusnaudimai yra įprastinė jūsų ritmo dalis (pavyzdžiui, jei dirbate pamaininį darbą arba jei turite mažų vaikų), tuomet stenkitės neviršyti 1 ar 2 kartų ribos. Snausti nereikėtų ilgiau nei pusvalandį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų