Penktadienį žurnalistas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žinia, kad vilnietė gydytoja- rezidentė internetu perpardavinėjo respiratorius, kurie už suaukotus pinigus buvo nupirkti Lietuvos medikams. 

Medicininė kaukė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Medicininė kaukė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Šitas įrašas labai nemalonus ir man nemalonu tai rašyti, bet, matyt, neišvengiama. Suprasdami mūsų skirstomų priemonių medikams kainą juodojoje rinkoje ir iš to kylančias pagundas mes įkūrėme Kontrolės tarnybą tikėdamiesi, kad jos žmonės neturės, ką veikti ir užsiims tuo, jog spaus administraciją perduoti priemones iš sandėliuko medikams.

Deja, ilgai netruko. Šią savaitę 100 respiratorių buvo perduoti medikei Gabija Valauskaitė, kuri turėjo juos perduoti Respublikinei Vilniaus psichiatrijos ligoninei.

Vakar mūsų stebėjimo tinkle pasirodė informacija, jog Gabija pardavinėja tokio tipo priemones po 10 eurų. Vienas iš kontrolės darbuotojų susisiekė su ja, sutarė dėl kainos ir paprašė nuotraukos. Gavęs nuotrauką palygino su mūsų sandėlio nuotraukoms, įsitikino, kad atitinka ne tik vizualiai, bet ir serijos numeriai.

REKLAMA

Tada jau kreipėsi į ją Kontrolės tarnybos vardu, duodami šansą dar paaiškinti, bet atsakymo nebesulaukė. Na, nesmagu. Nesmagu ne tik dėl paties fakto, bet ir dėlto, kad dar labiau turėsime griežtinti patikrą, kuri ir dabar jau buvo nemaža – nesakysiu, kiek žmonių tikrina skelbimų portalus, Facebooko grupes, kur perkama ir parduodama, bet jų tikrai nemažai, o dabar bus dar daugiau. Ir medicinos įstaigoms teks susitaikyti su mūsų skambučiais.

Aš suprantu, kad kai kur galėjo būti tokia kultūra, kad kas valstybės, tai kaip ir visų, o kas nukrito nuo stalo, tai mano, bet su mūsų priemonėmis, pirktomis už žmonių pinigus, taip nebus. Nevogsit jų. O jeigu savinatės, nenustebkit, kad atsidursite dėmesio centre. Kare buvo tokia „profesija" – marodieriai. Tai jų nelabai kas mėgo.

Nefaina. Nemalonu. Ir netgi šiek tiek svetima gėda. #YouShallNotSteal

P.S. Ką tik kalbėjau telefonu su panele Gabija, ji reikalavo, kad įrašas būtų išimtas. Paklausta, ar susirašinėjimai tikri ir ar siuntė mūsų kaukių nuotraukas, patvirtino, kad taip, bet sakė, kad nė vienos kaukės nepardavė. Tai tik perduodu bendrai žiniai. Šiuo metu svarstoma kreiptis ir į teisėsaugos institucijas.

P.P.S. Šiandien Kontrolės skyrius užregistruos pareiškimą e-policijoje, dabar baigiam į vieną vietą sudėti dokumentus, jos pasirašytus aktus ir nuotraukas.

P.P.P.S. Tuo pačiu noriu paprašyti ir šiek tiek emocijų suvaldymo. Teisėsauga ir akademinė bendruomenė sureaguos ir jau reaguoja, įstaigos taip pat. Nereikia tempti malkų į laužus ir rašyti žinučių, kurių po to patiems nesinorės skaityti“, – rašė žurnalistas A. Tapinas. 

REKLAMA

Netrukus į šį įvykį sureagavo ir Vilniaus universiteto Rezidentų taryba, kuri pritarė, kad tokie poelgiai turi būti viešinami, o taip pat ateityje bus priimtas sprendimas dėl tokio rezidentės elgesio. 

„Labai nemalonu dalintis tuo, kas nutiko, tačiau pritariame, kad tokie poelgiai turi būti viešinami ir negali būti toleruojami. Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie gydytoją rezidentę, pardavinėjusią iš Laisvės TV gautą paramą, Vilniaus universiteto rezidentų taryba nedelsiant kreipsis į VU Akademinės etikos komisiją siekiant, kad būtų priimtas atitinkamas sprendimas už rezidentės elgesį, nederantį su Vilniaus universiteto akademinės etikos kodekse įtvirtintais sąžiningumo reikalavimais“.

Tuo metu Respublikinė Vilniaus psichiatrinė ligoninė paskelbė įrašą, kuriame teigia, kad nereikia rengti „linčo teismo“.

„Pabrėžiame, kad branginame kiekvieną gautą pagalbos priemonę, ligoninėje vedame detalią jų apskaitą. Situacija dėl 20-ties iš 100 mūsų nepasiekusių respiratorių mums žinoma, su rezidente apie tai kalbamės, imsimės ir oficialių, atsakomybes lemsiančių veiksmų.

Vis dėlto, COVID-19 kontekste svarbios ne tik apsaugos priemonės: svarbus išlieka ir mūsų visų, likusių kitoje barikadų pusėje, žmogiškumas. Todėl labai prašome visuomenės nerengti linčo teismo: negrasinkite, nežeminkite žmogaus viešai, komentaruose, jo socialiniuose profliuose. Tikime, kad savo pamoką minimas asmuo jau labai skaudžiai išmoko, visa kitą spręs atsakingos susijusios institucijos (taip pat ir mūsų įstaiga), atsakomybė nebus pamiršta. Savo ruožtu, kaip psichiatrijos paslaugas teikianti ligoninė, mes esame pasiruošę minimai rezidentei suteikti emocinę pagalbą. Tuo norime atkreipti dėmesį ne tik į šią problemą, bet ir į medikų savijautą pandemijos kontekste apskritai.

REKLAMA

Išlikime skaidrūs, taktiški ir pozityvūs. Ieškokime būdų, kaip galime vieni kitiems padėti“, – kreipėsi į visuomenę  ligoninės vadovas Arūnas Germanavičius.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu kovojant su koronavirusine infekcija medikams trūksta apsaugos priemonių ir jas aukoja ir gyventojai, ir verslo organizacijos. 

Lietuvoje dėl kontakto su jau susirgusiais asmenimis saviizoliacijoje yra beveik 300 Lietuvos medikų.

Nuomonė
2020-04-03 13:37:50
Va čia tai sensacijos vertas straipsnis!!! Tokiai ne rezidete būt, o spekulente turgui! Viešinti viešinti ir dar kartą viešinti, kad ,neuokdie, dar žmones gydytų- kyšių propaguotoja.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vaje 2020-04-06 20:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo Tapino niekada nealpau, bet paskutinis jo ,,pasipiarinimas" koktus. Pagavo smulkme ir ant esafoto ... Tikrai gaila to jauno zmogaus...neduok, Die..., sitaip ,,apsidirbti" iki ausu ...jei dar ranka pries save pakels ...:(
Bet palikime nuosalyje moralinius ir psichologinius klausimus - prisipazinsiu ziurejau visa ta postinima facebook'e - ir remkimes faktais.
Siaip tai vagystes faktas dar nera irodytas. Reikejo perduoti surinkta medziaga policijai ir tik gavus ju verdikta cirskinti ta residente kaip Zana D'ark Facebook puslapiuose... O dabar - neprofesionalu is gerb. ( kazin?) Tapino puses:
1) asmens duomenu paviesinimas; kad ir ginant visuomenini interesa - abejotina;
2) zurnalistines etikos nesilaikymas - tendencinga ,ne visada tiksli informacija, palikusi daug laisves interpretacijoms ir internetiniu troliu siundinimui- matyti plika akimi...
As is viso to surmulio taip ir nesupratau: ka ji ten pardavinejo ir ka pardave? Viskas pagrista emocijomis, net nesigylinant i smulkmenas , vyksta internetinis linciavimas- o Mesijumi pasijutes p.Andrius kartas nuo karto vis ka nors ,,pameta" ... Koktu... Zmones yra ivairus, bet kai susireiksmines Vilniaus meras( juk viesas asmuo!!!) -ir ne tik jis pradeda -pradeda reikalauti ,,Kraujo"- tai jau atleiskite... Man cia panasu i mazesnio mastelio nesenus Garliavos ivykius - kai grynai ant ,, a fake news" vyko protu sunkiai suvokiami dalykai... Kazkaip tikiu sviesa o ne Tamsa ir manau, kad:
a) ta rezidente nenusizudys,
b)Tapinas prezidentu netaps,
c) o Lietuvoje prades vyrauti tradicine vakarams Romos teise, o ne Maskvos paprotine teise:)
   ATSAKYTI
Kostas 2020-04-05 21:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką tapinas nupeizėjo-išmesk iš galvos   ATSAKYTI
Lietuvė. 2020-04-05 15:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padarė tėvams gėdą ir sau..
Vyti lauk tokią rezidentę!   ATSAKYTI
Monika 2020-04-05 14:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Von tokius iš medikų baisu ir kreiptis štai kokie sąžiningai dirba Von kalėjimas jiems turi kvepėti   ATSAKYTI
Virusas 2020-04-05 13:32:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip su Panevezio Druskininku ir kt merais Kur buvo suimti keletas teiseju Del ko jie Kodel liapkinas nesaiskina Ar jis nezino Kaip ten buna su viesaisaisiais pirkimais,kad retsykiais laimi antra vieta uzemes Visi atsakymai butu įdomus,juk nebutinai turi buti,(o gal butu)tik blogi.Ar ne Jakelaitis buvo uzdaves lyg 20 klausimu p.Karbauskiui.Kazinar atsake?Jei ne,tai gal sitam teisuoliui atsakytu?Yra PRŪDAI darbo be sitos jaunutes mergytes Ir nesakykit,kad visi raseivo-kaltintojai esate briliantai!O dababar,jei ruošiates piktai atsakyt suskaiciuokite iki desimt,ne ne iki vienuolikos.Juk dabar aisku,kad be reikalo liejate pykti.Arba kaip sakoma:pazvelkite į veidrodį,turetumete kazka pamatyti !!!   ATSAKYTI
Lile 2020-04-05 13:14:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zinot,jei gydytoja paemus pora kaukiu parnestu seimai apsaugot,dar nebutu taip baisu . Baisiau kai i medicina einama del pasipelnymo . Gydytojas turi gelbet,gint ir padet,o ne pelnytis. Laikas grieztai imtis priemoniu pries tokius dalykus,kysininkavimus. Mieloji,jei tau nerupi zmones,eik dirbti striptizo sokeja. Ten tau prikaisios pinigeliu...   ATSAKYTI
Kumanas 2020-04-05 09:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Tapinai kur pavardes tu kurie pradangino suaukotus pinigus Lietuvos laisvei ginti 90-taisiais.   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-04-05 13:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ką tai turi bendro su covit-?
Nu bet jai jau taip, tai paklausk Talino kur pradangintas gintaro kambarys per antrąjį pasaulinį karą.  
Irens 2020-04-05 07:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Suprantu žmonių nepasitenkinimą bet kas davė teisę šitam sliurei tapkinui rašyti pavardės tai tada tegul paskelbia ir virusuotu pavardės teul parašo kiek ir kas vyriausybėje pasisavino šlapias skuduras o ne zurnalistas   ATSAKYTI
Pykts Dėdė 2020-04-05 09:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vagis ir Afrikoje vagis. Viešumas būtinas. Ne varžą iš 'senukų' pavogė ir bandė parduoti. Taigi, Irens, piktinkis nesipiktinus, bet Tapinas ne šliurė ir ne tapkinas. Veikiau jau tų į tokią panaši.  
Koks gailestis, 2020-04-04 16:25:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nubaust ir pamirst... o veiksmai visada turi atoveiksmi...tad nematau reikalo poniutes gailetis... nes 100 proc. Nieks nieko nesakytu...ji rastu budu, kaip vel apipypinet visus ....   ATSAKYTI
Tegul 2020-04-04 14:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
psichiatrinėje padirbėja slaugytoja su sunkiausiais pacientais, atperka savo griekus, tada galima ir laipsnį atstatyti.   ATSAKYTI
Ir 2020-04-04 13:16:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aiški statistika : kas sąžiningi, tie visi už paviesinimą, o su dviguba morale: nereikėjo viešinti vargšės netycia suklydusios...dėl ko Švedijoje anais laikais nedrįso vogti, ogi todėl , kad pagavus- nukrisdavo pirštą    ATSAKYTI
cha 2020-04-04 09:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nu paims ir pardavines be kitu zinios,baikit juokus ,dar tokia preke   ATSAKYTI
ALGIS 2020-04-04 08:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NEZIURIU IR NEKLAUSAU TO TAPINO,JIS MAN NIEKAS   ATSAKYTI
ALGIS 2020-04-04 08:50:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NEZIURIU IR NEKLAUSAU TO TAPINO,JIS MAN NIEKAS   ATSAKYTI
X 2020-04-04 00:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sodint vagis   ATSAKYTI
X 2020-04-04 00:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sodint vagis   ATSAKYTI
senjoras 2020-04-03 23:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu bet atiduoti už suaukotus pinigus nupirktus respiratorius pašaliniam žmogui, kad jis nuneštų ligoninei gali tik kvailys, arba nusikaltėlis. Vertybės turi būti atiduodamos administracijai ir gaunamas priėmimo dokumentas.    ATSAKYTI
... 2020-04-04 10:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar didesnis kavailysbesat. Karta jau atidave administracijai ir abie pasudejo i sandeliuka, o ne medikams atidave, nes aceit dabar jiems nereikia.  
Kaip 2020-04-03 22:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik pagalvojau. Tapinas nupirko už 1,5 milijono. Mūsų vadovai vis perka ir perka, o kaukių kaip nėra, taip nėra... Tai kuri jos išnyksta? Kiek dar papuola iš rankų į rankas. Ir kas garsiausiai rėkia Vilniaus ir Klaipėdos merai. Kaip pradėjo nuo pirmos dienos tai iki šiol tų miestų arba merai arba ligoninės. Visi gauna, o jie nuskriausti... Nesuprantu kas čia vyksta. Gėda...    ATSAKYTI
XxXxX 2020-04-03 22:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GEDA GEDA GEDA GEDA............................................................................   ATSAKYTI
ds 2020-04-03 21:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tapinas tegu cekius pateikia pirma, banditas kzks jeigu rezidentams duoda respiratorius o ne administracijai. banditas slykstu   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
V. Beišienė po dirbtinio apvaisinimo susilaukė dviejų nuostabių vaikų (nuotr. asm. archyvo)
Vilnietei Viktorijai Beišienei gyvenime teko ištverti daugelį procedūrų ir nubraukti tikrai ne vieną liūdesio ašarą, kol galiausiai moteris išgirdo negailestingą medikų ...
Kitokia tėvystė: su vaikais – į reabilitacijos centrą gydytis nuo priklausomybių ir kurti naują gyvenimą
Marijampolietis Karolis Grinius sako dabar gyvenantis tarsi antrąjį, visai kitokį gyvenimą, kupiną meilės, tėviškų rūpesčių, vilties ir tikėjimo. Nuo vaikystės nemylėtas, nuo ...
Ligų kamuojamam Sauliui Galvanauskui dabar tenka gyventi dar ir be elektros. Visi vyro mėginimai rasti, kas jam galėtų pagelbėti, kol kas buvo nesėkmingi.
Užtvankos gatvėje gyvenančiam Sauliui Galvanauskui – 47-eri. Atrodytų, vyras „pačiame gražume“, tačiau ne visiems gyvenime sekasi. Saulių jau daug metų kankina cukrinis ...
Asociatyvi degančio pastato nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)
Kyle McAndrew įbėgo į liepsnojantį sandėlį Edinburge, Didžiojoje Britanijoje, kad išgelbėtų ten esantį daugybine skleroze sergantį benamį žmogų, kuris negalėjo išeiti pats. ...
Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkė Milda Bliumenzonienė
Penktadienio naktį mirė Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkė Milda Bliumenzonienė. 62-ejų metų sulaukusią moterį pasiglemžė sunki liga. Milda Bliumenzonienė buvo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų