Kiekvienai mamai jos vaiko skausmas sukelia dvigubai didesnį skausmą jai pačiai. Visa laimė, jei vaikas yra šalia ir galima juo pasirūpinti, apkabinti ar paguosti. Tačiau kaunietės Veros Vasiljevos sūnus Aleksandras šiuo metu yra už tūkstančių kilometrų ir guli ligoninėje komos būsenoje. Moteris ne tik mažai žino apie sūnaus sveikatos būklę, bet ir neturi pakankamai pinigų jo gydymui.

22 metų Aleksandras dėl savo gyvybės kovoja Filipinuose (tv3.lt fotomontažas)

22 metų Aleksandras dėl savo gyvybės kovoja Filipinuose (tv3.lt fotomontažas)

„Žinau labai mažai. Tiek, kad sūnus patyrė sunkią galvos traumą ir jau dvi savaites, nuo kovo 12 dienos, yra komos būsenoje. Šią informaciją gavau iš Lietuvos ambasados Japonijoje, o kaip atsitiko ta galvos trauma, aš nežinau“, – sako V. Vasiljeva.

Ruošėsi grįžti į Lietuvą

22 metų Aleksandras Filipinuose gyveno ir dirbo jau trejus metus. Kaip pasakoja moteris, viskas klostėsi gerai iki tol, kai sausio pabaigoje vaikiną kažkas užpuolė.

„Sausio 21 dieną jis buvo sumuštas. Aš kaip supratau, jis bendravo su kažkokiais pažįstamais ir susipyko, įvyko kažkoks konfliktas, jis net turėjo į kitą miestą pervažiuoti“, – dalijasi moteris.

REKLAMA

Persikėlęs į Cebu salą, Aleksandras po kurio laiko pradėjo ruoštis grįžimui į Lietuvą. Tačiau jam iškilo bėdų su dokumentais, todėl mama nusiuntė pinigų.

„Siunčiau jam pinigus, kad galėtų grįžti į Lietuvą, kad susitvarkytų dokumentus. Aš jo primygtinai klausiau, kuriai dienai užsakyti bilietus, kadangi tų pinigų nėra daug, o pigūs bilietai labai staigiai dingsta. Bet jis vis sakė, kad galbūt ras kažką pigaus iš ten, tai tada taip ir gavosi, kad aš nusiunčiau tuos pinigus jam. O tada ir gavau tą žinią“, – pasakoja V. Vasiljeva.

22 metų Aleksandras dėl savo gyvybės kovoja Filipinuose

22 metų Aleksandras dėl savo gyvybės kovoja Filipinuose

Apie sūnaus būklę žino mažai

Moteris buvo informuota, kad jos sūnus patyrė galvos traumą ir dabar yra komos būsenoje. Tačiau daugiau informacijos ji neturi, o bendravimą su ligoninės, kurioje šiuo metu guli jos sūnus, atstovais apsunkina keli dalykai.

„Vienas dalykas, kad aš nekalbu angliškai, bandau per „Google“ vertėją, kitą sykį padeda draugės mergaitė, bet tai, be abejo, apsunkina tą bendravimą.

O kitas dalykas, kai pas mus naktis, pas juos rytas, tai aš jau irgi antra savaitė įtampoj esu, beveik nemiegu, nes naktimis rašau laiškus, na, kad ir šiandien, pavyzdžiui. Rašiau ir pirmą, ir antrą, ir trečią valandą nakties, bet konkrečių atsakymų neturiu“, – atvirauja Aleksandro mama.

Ji pasakoja, kad gavo kelis sūnaus ligos išrašus, nuotraukų, taip pat matė jį per internetinę bendravimo programą skype. Tačiau nei gydytojų prognozių, nei žinių, ar sūnaus būklė gerėja, moteris neturi.

„Aš rašiau, klausiau, kokios tos prognozės, bet jokių konkrečių atsakymų negaunu. Jo ligoninės išrašus turiu kovo 20 dienos, bet šiandien jau 26 diena... Vis prašau, kad atsiųstų išrašus, bet kol kas nieko nežinau“, – graudinasi moteris.

REKLAMA

Nesulaukia pagalbos

V. Vasiljeva pasakoja, kad jai į Kauną buvo atsiųsta daugiau nei 8 tūkstančių eurų sąskaita už pirmą Aleksandro gydymo savaitę. Kol kas ji sumokėjo tik maždaug ketvirtadalį šios sumos, nes tokių pinigų vieniša 60 metų moteris paprasčiausiai neturi. Ji visais įmanomais būdais ieško, kas galėtų padėti.

„Aš išsiunčiau tiek, kiek turėjau, kiek pervedė giminaičiai, draugės, dar keletas žmonių. Bet tai nėra nei pusė reikiamos sumos, gal ketvirtadalis.

Tai mano tragedija, mano bėda, mano skausmas ir mano sūnus, aš tą suprantu, kad niekam tai nėra įdomu. Bet kai nebeturi į ką kreiptis, tai jau šiaudo griebiesi.

Rašiau ir keliems ministrams, ir daliai seimūnų, ieškau Lietuvos turtingųjų, rašysiu jiems laiškus. Gal kažkam, kas turi daug pinigų, ta suma neatrodo didžiulė, bet man ji yra didelė, labai didelė“, – neslepia moteris.

Ją stebina ir tai, kad ji nesulaukia reikiamos pagalbos iš atsakingų institucijų.

„Rašau laiškus, man vis sako, kad reikia kreiptis kitur, ir taip sukasi tas ratas. Aš suprantu, kad dėl to koronaviruso viskas dešimt kartų pasunkėjo ir tikrai yra žmonių, kurie turi rūpintis vidiniais dalykais, bet yra Užsienio reikalų ministerija, yra Lietuvos ambasada Japonijoje...

Su ja dabar sunkiau susisiekti, nes jie parašė informaciją, kad nuo kovo 25 dienos teikia tik būtinąją konsulinę pagalbą. Aš nežinau, kai mano sūnus tokioje būsenoje, ar tai nėra būtinoji“, – su ašaromis akyse pasakoja V. Vasiljeva.

Vilties nepraranda

Nors moteris išgyvena turbūt siaubingiausias dvi savaites jos gyvenime, ji nepraranda vilties ir tiki, kad viskas išsispręs.

REKLAMA

„Aš tikrai turiu vilties, kad jis atsigaus, kad sugrįš. Jis gyvas, jis tik komos būsenoj, bet jis gyvas, vis tiek gyvas... Jis mano vaikas – jis turi atsigauti ir sugrįžti. Tikrai tikiu, kad jis sugrįš pas mane“, – drebančiu balsu sako V. Vasiljeva.

Moteris kreipiasi pagalbos į geros valios žmones ir prašo padėti susimokėti už sūnaus gydymą.

„Jei aš sėdėčiau ant didelio maišo pinigų, tai aš pati išsispręsčiau viską be viešinimo ir panašiai, man viskas būtų paprasčiau. Bet aš to maišo neturiu ir gyvenu iš išankstinės pensijos.

Jei kiekvienas bent po kažkiek galėtų prisidėti, tai vis tiek gal susidarytų ta suma kažkaip bent už tą pirmą savaitę. Bet iki tų 8 tūkstančių dar tik eiti ir eiti, ir aš nežinau, kokiais keliais“, – verkdama sako Aleksandro mama.

Norintys ir galintys prisidėti prie Aleksandro gydymo, gali pasinaudoti šiais rekvizitais:

Gavėjas: Vera Vasiljeva

Sąskaitų numeriai: „Seb“ bankas – LT807044000582616939

„Swedbank“ – LT187300010004958760

Paskirtis: Pagalba Aleksandrui

Xx
2020-03-26 20:58:11
Va kur rek padeti o ne is balio turistus veztis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Veteranas 2020-03-27 23:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Socioapatija. Viena iš nedaugėlio labai aktualių temų LT visuomenės dabarčiai ir ateičiai.
Vienišos mamos numylėtas sūnelis įsivėlė į jam būdingą situaciją. Atsakomybės jokios - "mama visada išgelbės". Gal nuo privalomos tarnybos bėgo...?   ATSAKYTI
Rasa 2020-03-27 17:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paaukojau   ATSAKYTI
Grazina 2020-03-27 16:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tv3 pagalbos prašyti kad pargabenti i tėvynę gal daugiau žiūrės ir pigiau kainuas   ATSAKYTI
Petrutė 2020-03-27 09:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keista istorija. Sūnus dirba jau keli metai ,o mama jam pinigų siunčia iš Lietuvos , net bilietui sūnus neužsidirbo. Sunki motinų dalia.   ATSAKYTI
Dovilė Stoškutė 2020-03-27 07:52:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Filipuose, čia žargono kalba Filipinuose?   ATSAKYTI
Lile 2020-03-27 03:36:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemanau kad blefas,visko gyvenime nutinka . Ir neatsiskaito,ir neiformina. Nereikia spresti pagal save,tv 3 zinios reyai blefuoja. Neduok dieve tai mamai dabar,ar ji gali miegoti,valgyti. Baisu,uzjauciu.   ATSAKYTI
Jore 2020-03-26 21:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia tikrai itartina istorija. Skaičiau ir vėl skaičiau. Ne... čia tikrai aferizmas. Ambasados tikrai teikia pilna informaciją ir nelaiko nežinioje.    ATSAKYTI
Janė 2020-03-29 11:00:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja iš ambasados jokios pagalbos eiliniam žmogui pati su sudūriau   
Ričardas 2020-03-26 21:24:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažkaip keistai čia viskas. Japonijoje esanti LT ambasada tikrai privalo susisiekti su gydymo įstaiga, kad sužinotų tikrą situaciją ir jus informuotų. O tada ir bus aišku, ką toliau daryti
Dabar panašu į sukčiavimą, kad kažkas nori nemažai užsidirbti.    ATSAKYTI
Nesupratau 2020-03-26 21:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kelis metus dirbo ir neužsidirbo net bilietui namo? Keista...    ATSAKYTI
Nerijus 2020-03-26 22:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Filipinuose uždirbti?ja ha ten maistui neužtenka atlyginimo.  
Mama 2020-03-26 21:05:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O.kaip su draudimu ? Jis turėtų dengti gydymo išlaidas ...problema labai rimta .. stiprybės mamai ...   ATSAKYTI
Mantas 2020-03-26 22:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žinau atvejus, kuomet draudimo išmoka, mažesnė už gydymo išlaidas, tuomet ir atsiranda milžiniškos sąskaitos. Pažistamui JAV universitete tai nutiko... Labai brangiai kainavo iš komos pergabenti namo.   
Tiesa 2020-03-26 21:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu.Užuojauta tikra.Reikia tikėtis kad viskas bus gerai.O nepagalvojo sūnus prieš išvykdamas pasirupinti gyvybės draudimu?   ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-26 21:01:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila mamu kai kazkas suluosina ju vaikus va tokiem turetu valdzia padeti o ne tiem kur poilsiavo ir gryzta su parazitais samdo sutobusus jie juk ir taip turi pinigu .   ATSAKYTI
Dzein 2020-03-27 10:27:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepavydek geriau pabandyk tada pakalbesim.....  
Xx 2020-03-26 20:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va kur rek padeti o ne is balio turistus veztis   ATSAKYTI
Veronika 2020-03-26 20:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kreipkitės į valdžią. Mes dabar patys esame visiški vargšai. Valdžia turi padėti žmogui.    ATSAKYTI
BOSAS 2020-03-26 21:12:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mažyte ateik hary Krishna bus pinigu ir turtu hatch kotedžu PATIKEK DAR MAŠINA MERSA.  
Meras 2020-03-26 20:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi po eurą. Ir jau bus pagalba,o mum euras nieko nepakeis. Pirmyn!!!   ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-26 21:10:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meras daugiausia pinigu turi jai taip pasivadinai.,nes merai tukstancius per menesi uzdirbs,o mums baudziauninkam, batrakam gyvenam ir kruopomis su slapianka soja mintam nes reikia sumoket uz komunalinias paslaugas ,o drabuzius perkam skudurine mirusiu lavonu kur pats zinai kur .....  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Koronaviruso įkarštyje Gajana tuo metu kovoja su itin klastinga ir mirtina liga  (tv3.lt fotomontažas)
Kol visas pasaulis bene labiausiai nerimauja dėl koronaviruso keliamos grėsmės, iš Armėnijos kilusi Lietuvoje gyvenanti Gayane Mkrtchyan (32) kiekvieną rytą likimui dėkoja už ...
Youtube stopkadras. Senolė išlydima iš ligoninės.
Ispanija šiuo metu yra vienas iš didžiausių koronaviruso židinių pasaulyje, padėtis ten itin prasta. Tačiau iš ten pasiekia istorijos, prilygstančios stebuklui dabartinėje ...
Jurga Šeduikytė (nuotr. asm. archyvo)
Karantinas sujaukė daugybės žmonių planus. Nukentėjo daugelis žmonių – teko stabdyti darbus. Dideli nuostolį patyrė ir atlikėjai, kurie buvo priversti atšaukti ar perkelti ...
Vytautas V. Landsbergis pasidalijo jautriu kadru su savo mama (tv3.lt fotomontažas)
Kovo 11-osios  trisdešimtmečio išvakarėse eidama 91-uosius metus mirė Vytauto Landsbergio žmona, pianistė Gražina Ručytė-Landsbergienė. Antradienio popietę, praėjus beveik ...
Netektis  (nuotr. 123rf.com)
Balandžio 7 d. ankstyvą rytą visuose britų naujienų portaluose skelbiama sukrečianti žinia – vos pagimdžiusi kūdikį, mirė koronavirusu užsikrėtusi gimdyvė. Tačiau tragiška ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų