Likus vos porai dienų iki karantino paskelbimo Lietuvoje Eglei (pavardė redakcijai žinoma) iš Telšių rajono suėjo lygiai 41 savaitė nėštumo. Skubėdama į ligoninę ji buvo įsitikinusi, kad vyras gimdyme dalyvauti ar bent aplankyti galės, tačiau nepraėjus nei parai, ji sužinojo, kad bet koks gimdyvių lankymas yra uždraustas.

Gimdymas vos nesibaigė tragiškai (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis ir 123rf.com)

Gimdymas vos nesibaigė tragiškai (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis ir 123rf.com)

„Kovo 14 dieną suėjo lygiai 41 nėštumo savaitė. 9 val. ryto su vyru atsikėlėme, išgėrėme kavos, papusryčiavome ir susirinkę daiktus išvykome į Telšių ligoninę. Joje tądien dar buvo galima gimdyme dalyvauti, lankyti mamą su naujagimiu ir tėveliams.

Kol gulėjau tos ligoninės patologiniame skyriuje, man buvo ramu.  Vyras paliko mano daiktus, atsisveikinome, bet vis tiek jam išvažiavus, apsiverkiau. Mane paguldė stebėjimui, apžiūrėjo, gimdos kaklelis buvo prasivėręs maždaug 2 centimetrus“, – pasakoja ji.

Tą pačią dieną, 22 valandą, Eglei pradėjo mausti nugarą, bet tai, kad prasidėjo sąrėmiai, ji ėmė įtarti tik po kelių valandų, nes įprasto pilvo kietėjimo nebuvo. Tuomet gydytojai sunerimusiai moteriai pasakė, kad viskas – jie nebegali įleisti vyrų.

REKLAMA

„Galvojau išprotėsiu, nes ką tik dar galėjo. Sesutės bandė nuraminti, kad neverkčiau, tačiau man neišėjo to padaryti. Naktį negalėjau užmigti dėl skausmo ir nežinios“, – pasakoja ji.

Vaisiaus vandenys buvo žali

3 valandą ryto Eglę gydytojai nuvežė gimdyti. Gimdos kaklelis vėrėsi gan sunkiai. Eglė pasakoja, kad ji turėjo nuolat vaikščioti, šokinėti ant kamuolio, bet ji vis tiek atitiko visas normas tų moterų, kurios gimdo pirmą kartą.

„Skaudėjo tikrai nejuokingai, labai trūko palaikymo... 8 valandą ryte keitėsi pamaina ir į darbą atėjo akušerė ir kita jauna mergina, greičiausiai rezidentė. Tada supratau, kad visgi pagimdysiu“, – sako pirmąkart mama tapusi Eglė.

15 dieną, 14 valandą, Eglės gimdos kaklelis jau buvo prasivėręs 7 centimetrus, tad medikai nutarė, kad paskubins gimdymą ir nuleis vandenis.

Eglė sako, kad jie buvo žalios spalvos ir labai tiršti. Dėl to buvo kalta infekcija, kaip ji atsirado – nežino niekas, tačiau aišku tai, kad ji buvo jau nėštumo metu. Medikai stebėjosi, kad nepasireiškė jokie išoriniai infekcijos požymiai ir suskubo pamatuoti naujagimio tonus, rezultatai buvo idealūs.

„Be vandenų man pradėjo labai skaudėti ir buvau išsigandusi. Pradėjau blaškytis, o dėl to nukrito deguonies lygis ir man prijungė ūsiukus. Skausmas pamažėjo ir atsistatė deguonies lygis. Tuomet man leido dar pasivaikščioti po gimdyklą, tačiau buvo labai sunku“, – prisimena ji.

Po pusantros valandos Eglei prasidėjo lengvi sąrėmiai, tačiau gimdymui dar nebuvo laikas, nes vaikučio galvytė dar nebuvo nusileidusi. Jai buvo pasakyta, kad atsiradus norui stumti ji gali švelniai tai padaryti.

REKLAMA

„Galiu pasakyti, kad ir akyse prašvito, kai leido. Po kelių tokių sąrėmių nusivedė patikrinti, gimdos kaklelis buvo atsivėręs, tačiau galvytė dar buvo toli. Tada prasidėjo darbas – stovi, lauki sąrėmio, o sulaukus – tūpiesi, o akušerė tuo metu atsistojusi laiko už pažastų.

Po to vėl vaikščiodavau, siūbuodavau. Taip žaidėme  valandą laiko. Iš akušerės buvo jaučiamas labai didelis palaikymas. Nerealu. Aš tuo metu jau buvau pervargusi, nemiegojusi. Kai pajutau, kad plėšia dubenį, lipau iš lovos ir pasakė, kad jau gimdysiu“, – sako ji.

Laimė truko neilgai

Eglė prisimena, kad gimdymas vyko labai greitai. 16  val. 52 min. pagaliau sūnus gulėjo ant Eglės krūtinės.

„Aš buvau šoke, nesigaudžiau aplinkoje, bet girdėjau, kad mažylis verkia. Išgirdau, kad neonatologė pasakė, kad „nepatinka, kaip jis kvėpuoja“. Sūnų pasiėmė, nusinešė ant staliuko patikrinti ir pastebėjo, kad jo skrandyje ir plaučiuose yra žalio vandens.

Dėjo kaukytę,  bet iškart įspėjo, kad turės perkelti į Klaipėdą. Žinoma, sutikau ir pasakė, kad kitą dieną iš pat ryto mus išveš į Klaipėdą. Tą vakarą dar spėjau padaryti keletą mažylio nuotraukų ir gavusi raminamųjų užmigau“, – pasakoja moteris.

Kitą rytą Eglės laukė nemaloni žinia – dėl karantino Klaipėdos ligoninė nesutiko jos priimti, todėl buvo pervežtas tik jos kūdikis.

„5 ilgas dienas prabuvau palatoje viena – vaiko nėra, šalia tik tuščia lovytė, vyras aplankyti negali. Taip trūko paprasto apkabinimo. Tai buvo pats sunkiausias etapas, tačiau kažkaip praėjo ir jis. Kai mane išrašė iš ligoninės, mane pasiėmė vyras. Grįžome namo, išsimaudžiau, užkandau, persidėjau daiktus ir išvažiavome į Klaipėdą pas savo sūnelį“, – sako ji.

REKLAMA

Tėtis vis dar nematė sūnaus

„Dabar jau beveik savaitę esame kartu. Mažyliui darys kraujo tyrimą, galbūt jau galės išleisti iš ligoninės. Tėtis dar nematė savo pirmagimio sūnaus gyvai, tačiau kiekvieną dieną skambinamės per „Messenger“ ir rodau jam vaikutį. Abu negalim sulaukti, kai galėsime būti kartu“, – patikina naujagimio berniuko mama.

Eglė priduria, kad Klaipėdos neišnešiotų naujagimių patologijos skyriuje tiek gydytojai, tiek sesutės buvo labai malonios ir padėjo visais rūpimais klausimais. Maistas buvo skanus. Tačiau tos 4 sienos varė moterį iš proto.

Vieną kartą moteris nusileido į vaistinę nusipirkti sauskelnių ir tai, ką išvydo, sukėlė jai lengvą šoką: vaizdas buvo apokaliptinis – visi su respiratoriais, akiniais, pirštinėmis. Moteris laukia, kol galės grįžti į namus ir tėtis pagaliau galės pamatyti sūnų.

„Viskas įmanoma, viskas ištveriama. Dabar pagalvojus, koks skirtumas, bus vyras gimdyme ar ne, svarbiausia juk, kad vaikutis būtų sveikas“, – šypteli Eglė.

Jurgita
2020-03-27 22:07:49
Kokios visos piktos moterys. Aš palaikau Jus. Nes vyro nėra, vaikelį atskyrė, o po gimdymo moterims visko nutinka.Čia daug komentuoja, bet man keisčiausia, kaip moteris, nepalaiko moters. Būkit sveiki ir saugokit save.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Onutė 2020-04-10 08:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaučiu pagarbą kiekvienam, kuris sugeba išbūti sunkumuose ir juos priimti, taip pat kiekvienam kuris palaiko sunkią akimirką..
Džiaugiuosi, kad viskas laimingai baigėsi, ramybės Jūsų šeimai.    ATSAKYTI
Sandra 2020-03-29 16:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eglė lb jautri jauna moteris. Kartais pagalvoju, kodėl vieniems "duodama" daug išbandymų ir sunkumų, o kiti sunkumais laiko tokius įvykius... Turbūt kiekvienam "duodama" tiek, kiek gali ištverti...
Man būtų gėda net skųstis.    ATSAKYTI
Anna 2020-03-29 14:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek daug piktu rekenciu bobu! Tetis turi dalyvauti gimdyme, deja situacija dabar kitokia del to labai gaila, bet reikia dziugtis kad kudikis sveikas ir visi sveiki gales dziaugtis namie.   ATSAKYTI
Smilga 2020-03-28 21:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebeverk mergaite, užaugsi, bus gyvenime daug sunkumų. Matosi kad nežinai kas yra tikras vargas. Jai dabar verki kad vyras nepalaikė už rankos, dėl to reikia nosinę gadinti. Pagalvok kas būtų kai ateis rimta bėda. Va tokios ir palūšta, nes be kitų ramsčio ne ištveria. O aplinkiniai vargsta su ne subrendusiom asmenybėmis.    ATSAKYTI
Nulis 2020-03-28 19:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Merga jaučiasi išlepusi, jai jau žaidi suaugusiųjų žaidimus tai žinok jo pasekmes. Kištukas patiko. Skausme visos gimdo. Ne naujiena. Lepunė isterikė.    ATSAKYTI
Jo 2020-03-28 19:36:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Anksčiau kaip mane gimdė mama nieks neverke kad vyras neatėjo ar vaiko nepalaikau vaiko lytį tik suzinodavo per langą vaikas būdavo išvestas jy atnešdavo tik pamaitinti ir ką išaugo sveiki gyvi neverkit kitaip nebus.    ATSAKYTI
Laima 2020-03-28 14:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Suauge zmones:vaikuti daryti buvo smagu:)Atejo laikas-gimdai.O kaip kitaip atsiranda vaikai,ar gandras pavasari atnes?..O jau tiek emociju,atrodo cunamis ar zemes drebejimas.Gal dar ne laikas buvo gimdyti,labiau suaugti,tapti savarankiskesnei.Ir maziau dejuoti,zmones turi rimtesniu bedu,ypac dabar.Bukit sveiki!   ATSAKYTI
Ana 2020-03-28 16:21:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu. Mano tokia pat nuomonė.   
A 2020-03-28 13:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paskutiniai zodziai teisingiausi. Svarbu kad vaikuciui viskas gerai. Moterys stiprios ir visada su viskuo sugeba susitvarkyti.   ATSAKYTI
2020-03-28 13:08:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O aš skaičiau ir verkiau. Palaikau jus   ATSAKYTI
One 2020-03-29 13:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko cia verkt ? Dzaiugtis reikia , vaikutis gime   
Guru 2020-03-28 10:43:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lepunėlė bobelka ir tas vyras tižius. Ar būtina visiem pasakoti kaip tie vartai atsidarė. Tai gal papasakok smulkiai kaip su vyru fiti miti. Pasakojasi kaip ižarga išsižiojo, kokios spalvos gleivės cha cha.    ATSAKYTI
Rulis 2020-03-28 10:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar būtinas tas vyras. Mano žmona man net neleido dalyvauti gimdyme. Sako nėra ko ten stovėti. Moterų reikalai. Beto aš labiau stresavau negu ji.    ATSAKYTI
Ana 2020-03-28 16:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu. Nesuprantu moterų, kurios nori, kad jų vyrai matytų gimdymą ir dar laikytų jas už rankyčių, ir vos ne "alpsta", kai vyro nėra šalia.   
Nnnn 2020-03-28 19:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu jums tie kurie pamato motery gimdancia yra statistiškai nustatyta kad paliks savo šeimą po kažkiek metų nueina nalieva su kitomis moterimis ir man galite sakyti ką jūs norite kurių vyrai buvo matė jiems zajabys buvo nū nejuokinkite nieko ten gerai nebuvo ten tik moterų reikalas gimdymas yra  
rytas 2020-03-28 09:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visa problema, kad neįleido vyro ir prasidėjo skystukės isterijos - na jau taip viską smulkiai aprašinėjai, tai reikėjo pabrėžti porą žodžių, kas tarpkojį nuskuto.....   ATSAKYTI
Lina 2020-03-28 08:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anksčiau visos taip gimdėm ....Svarbu viskas vaikučiui gerai   ATSAKYTI
Vakare 2020-03-28 08:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai dziugu,kad gime dar vienas Lietuvos pilietis.Bet juk daug moteru gimdo siom dienom.Būna labai sunkiu gimdymu.Vyrai tegu duona uzdirba siame korona viruso ikarstyje o ne paskui sijona...   ATSAKYTI
Beta 2020-03-28 04:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ko čia niekus rašinėjat .pamanykit stebuklas,pagimdė...   ATSAKYTI
Anonimas 2020-03-27 22:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokie jūsų komentarai bjaurūs. Moteris pagimdė per tokį virusą. Pamirškit tuos senus laikus, kai vyras nedalivavo ar negalėjo aplankyti. Įsigilinkit truputį. Už durų siaučia virusas, nežinai kada pasigauti bacilą gali. Tavo mažyliui ne viskas gerai, išvežamas visai į kitą miestą, kur tavęs mamos neįleidžia dėl karantino. Tu nematai savo mažylio.
Jūs tik teist mokat, o ką mama išgyvena tai nežinot, pačios neatsidūrę tokioj situacijoj.    ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-03-28 11:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Buvau atskirta nuo mažylio 3 sav.Prieš tai mačiau tik akies krašteliu kai sesutė pakėlė,tai galiu pasakyti žmogus daug ką gali žmogus ištverti ir nereikia praskysti,juo labiau nežinant kokius dar išbandymus gyvenimas parengė.  
Mama 2020-03-27 22:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tas kas komentuoja piktai, neskaitė visko iki galo. Arba išvis neskaitė. Mama 5 dienas atskirta nuo naujagimio. Kaip drįstat sakyti "uoj, kas čia tokio"??? Ne vienai dar ir stogas pavažiuotų...    ATSAKYTI
Vetra 2020-03-28 08:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne vienai gimdymai baigiasi komplikacijomis. Sakote sunku istverti buti atskirtai 5d.nuo kudikio? Taip nelengva. Bet ar pagalvojote pries verkslenant del to, kaip jauciasi moterys kurios NETENKA kudikiu? Kaip dristat pasakyti kad 5d.buti be kudikio kuris yra gydytoju prieziuroj sunku iki isprotejimo? Ir aplamai slykstu jau skaityt kai verkslena moterys mat be vyru pagimdyt nebegali.
Gal susikoncentruokite pagaliau i kudikius? Ir melskites kad gimtu SVEIKI ir GYVI.  
Vetra 2020-03-28 08:40:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia rimtai? 5d.atskirta nuo naujagimio ir pavaziuoja stogas? O jus pagalvojate kiek mamu gimdymo metu NETENKA kudikiu??? Aplamai jau slykstu klausyt tuos verkslenimus. Negali mat be vyru pagimdyt jau. Gal geriau moterys susikontentruokite i kudikius ir melskit kad gimtu SVEIKI ir GYVI.  
jo majo 2020-03-29 05:42:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
svarbiausia savo želatinos sudėtį išpasakojo,kas išbėgo kas išlašėjo. pilnai neatsidarė gal tas vyras būtų pilnai atidaręs (; šokinėjo ant kamuolio.O prieš tai ant ko šokinėjai, reikėjo užaugti tada purtytis. jaučiu vargo medikai su isterike.  
Lele 2020-03-29 16:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tame ir esme, kad ilgiausias straipsnis su detalem, kaip ji gimde, o kad vaikuciui negerai, kad 5 dienas vaikutis vienas uz save kovoti turejo, cia jau tik keli sakiniai. Nes gi zymiai svarbiau papsakoti, kaip apsiverkiau, kai gyras isvaziavo atvezes i ligonine.  
Net keista 2020-03-27 22:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kitos isvis vyro neturi ir kuo puikiausiai pagimdo.Tokia tragedija,kad vyras namie buvo.Be skausmo nei viena nepagimdo ir nereikia tiek susireiksminti.Svarbiausia esate sveiki!   ATSAKYTI
Nijole 2020-03-27 22:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na, kad tragedija, nebejuokinkit zmoniu!    ATSAKYTI
Nicol 2020-03-27 22:13:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Spausdinti nera ka, kad tokias "tragedijas" rasinejat?    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Budinti globotoja: „Tai darbas, kuris turi prasmę“
Vilnietė Violeta (47 m.) prisipažįsta, kad budinčia globotoja ji tapo visai atsitiktinai. Bet su ja pasikalbėjus susidaro įspūdis, kad ji – būtent tokia moteris, kuri sunkioje ...
Medikų komanda Armėnijoje
„Padėti Armėnijai kovoje su COVID-19 apsisprendžiau per minutę, kai tik sužinojau apie šią galimybę. Pagaliau iš mokinio tapome mokytojais, galinčiais ne tik žiniomis, bet ir ...
Apie tragediją Josvainiuose prabilo žuvusių vaikinų draugė: sunku patikėti, kad jų nebėra
Praėjusią savaitę visą Lietuvą sukrėtė avarija Kėdainių rajone, Josvainių miestelyje, kurioje girtas nuo policijos bėgęs vairuotojas pražudė du jaunus vaikinus. Nors vaikinus ...
Mirė palangiškis, aktyvus visuomenininkas Robertas Ramanauskas (nuotr. facebook.com)
Birželio 24-ąją prieš vidurdienį mirė palangiškis, aktyvus visuomenininkas Robertas Ramanauskas. Mirtis vyrą užklupo jam būnant namuose. Kaip teigiama, Robertą ištiko širdies ...
Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)
Melanoma – viena klastingiausių odos vėžio formų, kuri šiandien diagnozuojama vis jaunesniame amžiuje. Laiku nepastebėjus ar atsainiai pasižiūrėjus į šios ligos simptomus, ji ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų