Karantinas atskleidė jautriąją vilniečių pusę: siūlosi nemokamai padėti kaimynams

Vakar Lietuvoje prasidėjęs karantinas gerokai pakeitė visų žmonių gyvenimus. Tačiau kartu jis ne tik sustabdė įprastą gyvenimo tempą, bet ir pamažu atskleidžia lietuvių gebėjimą susivienyti. Gražią iniciatyvą padėti kaimynams savo name pradėjo Renata Šumskaitė su kitomis bendramintėmis.

Kaimynai imasi iniciatyvos padėti vyresniems žmonėms  (tv3.lt fotomontažas)

Moterys gerai matomose vietose – lifte, prie įėjimo, taip pat feisbuko grupėje išplatino skelbimą, kuriame siūlo savo pagalbą. Jos kreipiasi į vyresnio nei 60 metų amžiaus žmones, kurie turi silpną imunitetą ar serga lėtinėmis ligomis, į iš užsienio grįžusius ir save izoliavusius asmenis, į vienišas mamas, auginančias mažamečius.

„Mes galime jums padėti – nueiti į parduotuvę ar pasirūpinti kitais tikrai skubiais reikalais viešose vietose. Net jei šie punktai jums netinka, o pagalbos – moralinės, fizinės ar kitokios prireiktų – drąsiai kreipkitės. Padėsim, kuo galėsim“, – rašoma skelbime.

Kaimynų iniciatyva

Supranta, kad kai kurie žmonės dabar liko vieni

tv3.lt naujienų portalui susisiekus su viena iš šios iniciatyvos pradininkių Renata Šumskaite, ji atskleidė, kad tokia idėja gimė iš asmeninės patirties.

„Esu vieniša mama, tai žinau, kad kartais tos pagalbos gali labai elementarios prireikti. Mano sūnaus klasiokų keli tėvai nėra grįžę į Lietuvą ir mamos liko su savo vaikais vienos. Jos nebūtinai moka ir gali vienos gyventi, nes, pavyzdžiui, viena yra nevairuojanti.

Taip pat, jei anksčiau vyresnio amžiaus žmonėms pagalbą suteikė artimieji, tai dabar gali būti, kad jie yra izoliavęsi. Dabar yra tas laikas, kai turbūt tą pagalbą ne taip lengva prisikviesti. Tai aš suprantu, kad staiga kai kurie žmonės liko vieni su savo šeimos poreikiais ir jiems gali prireikti pagalbos“, – pasakoja Renata.

REKLAMA

Mano, kad pagalbos poreikis didės

Vakar buvo pirmoji diena, kai kaimynės pradėjo siūlyti savo pagalbą, tad besikreipusių žmonių dar nebuvo daug. Tačiau, pavyzdžiui, viena mama parašė Renatai ir prisipažino, kad gyvena su dviem vaikais ir bijo eiti į parduotuvę, o į namus pirkinius pristatančios įmonės visi laikai iki ketvirtadienio yra užimti. Taip pat Renatai jau teko atspausdinti vaikui reikalingas užduotis, nes namuose šeima neturi spausdintuvo. Tad pagalba, kurią gali suteikti kaimynės, tikrai yra labai įvairi.

„Aš manau, kad tai yra tik pradžia ir su laiku poreikis gali augti, jei baigsis ištekliai ar, neduok Dieve, kas nors apsirgs ir bijos eiti į vaistinę. Jei karantino laikotarpis prailgės, poreikių vis didės, tad ir pagalbos reikės vis daugiau žmonių“, – svarsto Renata.

Naujas centras

Šiandien įkurtas ir veiklą pradeda Nacionalinis savanorių koordinavimo centras #StiprūsKartuPortale www.stipruskartu.lt kviečiame registruotis visus galinčius padėti senoliams apsipirkti, galinčius paremti maistu skurstančius suaugusius ir ypač vaikus, kurių pamėgti dienos centrai jau uždaryti.

Taip pat kviečiame registruotis tuos, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais, ar kitaip padėti. Šiame puslapyje kviečiame registruotis ir tuos, kuriems reikia pagalbos arba skambinti nemokamu trumpuoju numeriu 1827.Laikinojo koordinavimo centro darbuotojai savanorius nukreips pas tuos, kam reikia pagalbos.

Nacionalinis savanorių koordinavimo centras dirbs tol, kol tęsis karantinas. Centras dirba 7 dienas per savaitę nuo 9 iki 17 valandos. Centras neteikia medicininės pagalbos ir nesuteikia finansinės paramos. Prašome visų – pasidalinkite šiuo pranešimu. Padėkime sau, kitiems ir laimėsime! 


Rašyti komentarą...
S
Sigita
2020-03-17 12:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokių Padėjėjų turėtų atsirasti daugybę, bet nesimato, kodėl? O skaitosi krikščionių kraštas ir ne bet koks o Marijos!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų