Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2020.03.07 11:00

Eglė Paulauskienė yra keturių dukrų ir dviejų sūnų mama, tačiau daugiausia dėmesio skiria trečiajam savo vaikui, sūnui Justui, gimusiam su Dauno sindromu. Šiandien tryliktus metus einantis Justas lanko Šilutės pagrindinės mokyklos 6 klasę. Nėra viskas lengva ir paprasta, vis dėlto berniukas, nors ir nekalba, lavinasi ir noriai eina į mokyklą. Justo mama dalijasi patirtimi, ką integruotas mokymas duoda vaikui ir visai šeimai. 

Eglė Paulauskienė su sūnumi Justu. (nuotr. asm. archyvo)

Eglė Paulauskienė su sūnumi Justu. (nuotr. asm. archyvo)

Vyresnėlėms trūko dėmesio 

„Gimus Justui savo vyresnių dukrų metus kaip ir nemačiau“, – pasakoja Eglė. Ji rūpinosi, kad dukros būtų pavalgiusios, kad paruoštų pamokas, bet būti drauge, kalbėtis apie brolio negalią nebuvo kada. Justas buvo labai lauktas, planuotas vaikas. Gimė didelis ir sveikas, bet po dviejų parų gydytojai pasakė, kad įtaria Dauno sindromą. Kai berniukui buvo trys mėnesiai, atėję tyrimų atsakymai patvirtino jau anksčiau medikų spėtą diagnozę. Šoką patyrė visa šeima, vis dėlto tėvai nenuleido rankų. Vežiojo Justą pas specialistus, mankštino. Berniukas pradėjo vaikščioti tik eidamas trečius metukus, tėvai vis laukė, kada pradės kalbėti, bet taip ir nepradėjo. 

REKLAMA

Eglė sako, kad pagalbos reikėjo ir jai pačiai, nes širdį draskė klausimai be atsakymų, kilo pyktis: kodėl taip nutiko? Šešerius metus ji ieškojo psichologo, pas kurį galėtų nueiti ir išsikalbėti. Rado pati, nes patarti, kur kreiptis, nebuvo kam. Kai Eglė buvo labai sutrikusi, nemiegodavo naktimis, šeimos gydytoja išrašė raminamųjų vaistų, nors patarė apsieiti be jų. Tada moteris prisiminė seną pomėgį – mezgimą, nėrimą. „Rankdarbiai padėjo atsikratyti sunkių minčių“, – sako ji. Vėliau Eglė įsitraukė ir į sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ veiklą, tačiau jos dėmesio labiausiai reikėjo šeimai. 

Vyresnėlės dukros Vitalija ir Karolina ūgtelėjusios padėjo mamai prižiūrėti Justą, jaunesnes seses ir broliuką. Tėvai vis ruošėsi su vaikais pasikalbėti apie kitokį brolį, bet nežinojo, kaip pradėti. Padėjo patys vaikai. Kartą antrokė Akvilė, parėjusi iš mokyklos, pasakė: „Mama, aš už Justuką esu mažesnė.“ Mergaitei buvo keista, kodėl už ją vyresniam broliui reikia tiek daug pagalbos. Tada mama ir paaiškino, kad Justukas yra kitoks ir kodėl jam reikia daug dėmesio. 

Kokia liga Europoje vadinama reta liga?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Kai ja serga 1 asmuo iš 10 000
Kai ja serga 1 asmuo iš 700
Kai ja serga 1 asmuo iš 2000
BALSUOTI
REZULTATAI
Kokia liga Europoje vadinama reta liga?
Kai ja serga 1 asmuo iš 10 000
76.6%
Kai ja serga 1 asmuo iš 700
7.7%
Kai ja serga 1 asmuo iš 2000
15.6%

REKLAMA

Justui nuolaidų nebūna 

Berniukas beveik nekalba, nors, kai ko nors labai nori, pasako „mama“, kaimynams net „Laba diena“ yra pasakęs. „Iš pradžių vylėmės, kad Justas pradės kalbėti, o dabar džiaugiamės tuo, ką turime šiandien“, – sako Eglė ir pasakoja, jog Justas supranta, kas jam sakoma, jau išmoko eiti į parduotuvę, pastovėti drauge su mama eilėje. Žino, kad už prekes reikia susimokėti. 

Mama stengiasi Justo neišlepinti, neišskirti iš kitų vaikų, žino, kad Dauno sindromą turintys vaikai yra kitokio charakterio, tačiau nuolaidžiauti jiems negalima. Justas turi savų keistenybių, yra be galo judrus, bet visus užkariauja meilumu. Mama jam nuolaidų nedaro, tačiau žino, kad su Justu susitarti reikia daugiau laiko negu su kitais vaikais. „Kortelių sistemos mes nenaudojame, nes specialieji pedagogai mums pasakė, kad taip Justas atpras mąstyti, tik dėlios korteles, tačiau Justas ir be žodžių susikalbėdavo jau vaikų darželyje.“ 

Vos sulaukusį trejų metukų Justą tėvai ryžosi leisti į įprastą vaikų darželį, į logopedinę grupę. Berniukas dar pats nepavalgydavo, neapsirengdavo be kitų pagalbos, buvo hiperaktyvus. Eglė prisimena – jai buvo sakoma, kad Justą reikės leisti į darželį, kurį lanko specialiųjų poreikių turintys vaikai, bet ji nepasidavė, žinojo, kad gali rinktis. Nuėjo į vaikų darželį, susipažino su auklėtojomis. Darželio kolektyvas ją ramino, o pažįstami žmonės gąsdino, sakė, kad Justas nepritaps, kad kitų vaikų tėvai bus nepatenkinti. Eglė prisimena, jog tuomet patyrė daug abejonių, baimės. 

REKLAMA

Iš tikrųjų darželyje buvo sunkių dienų, bet Justas mokėsi gyventi naujoje aplinkoje, o darželio vaikai mokėsi pažinti kitokį vaiką. „Mūsų visuomenėje daug baimių, nepatiklaus požiūrio į negalią. Tikiu, kad vaikų, kurie mokėsi ir mokosi su Justu, požiūris keičiasi“, – sako Eglė. 

Į mokyklą bėga su entuziazmu 

Pirmą klasę Justas lankė vaikų darželyje, nes kaip tik tuo metu ten buvo įvestas sveikatą tausojantis mokymas. Į pamokas ateidavo ir specialioji pedagogė, kuri dirbdavo tik su Justu. Mokytoja Justą išmokė sėdėti visą pamokai skirtą laiką. Tai buvo svarbus laimėjimas, iš dalies lėmęs tolesnį berniuko ugdymą. 

Kai Justas baigė mokymą darželyje, reikėjo apsispręsti, į kurią mokyklą jį leisti. Berniukas nekalbėjo, netapo savarankiškesnis, bet tėvai norėjo, kad jis lankytų bendrojo ugdymo mokyklą. „Į specialiąją mokymo įstaigą galėsime išeiti bet kada, o dabar turime save išbandyti“, – mąstė Justo mama. 

Šilutės Žibų pradinės mokyklos direktorė ir Justo mokytoja kartu su Egle svarstė, kaip reikės dirbti su Dauno sindromą turinčiu mokiniu. Kai klasės didelės, o mokytojų padėjėjų nėra, mokyti kitokį mokinį sudėtinga. Vis dėlto mokytoja sugalvojo išeitį: Justas gavo namų mokymą, bet galėjo lankyti dvi pamokas su visais vaikais ir per pertraukas ar mokyklos renginius būti su jais. Justo mokytoja, nestokodama išradingumo, stengėsi, kad Justas susidomėtų raidėmis ir jas visas išmoktų. Berniukas mokėsi ir rašyti, dirbti kompiuteriu. O svarbiausia, Justas mylėjo savo mokytoją ir noriai bėgdavo į mokyklą. Bėdų dėl Justo elgesio nekilo, nes jis žinojo, kaip elgtis per pamokas. 

REKLAMA

Baigus 4 klases vėl reikėjo apsispręsti, kur mokytis toliau. Mama žinojo, kad jai nebus lengva, nes Justuką reikės atvežti į mokyklą ir iš jos parvežti (į specialiąją mokyklą vaikus vežioja autobusiukas), bet Eglei svarbiausia – kad sūnus tobulėtų, kad būtų drauge su vaikais, iš kurių galėtų mokytis. 

Vykdama pasikalbėti su Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriumi, ar priimtų jos vaiką į mokyklą, Eglė buvo įsitikinusi sulaukti „Ne“, ir labai nustebo išgirdusi, kad pagrindo nepriimti nėra. Justui jau rugsėjo pirmąją buvo paskirta mokytojo padėjėja. Eglė net pravirko iš džiaugsmo, kad taip rūpinamasi jos vaiku. 

Sunkumų iškildavo, bet Justo mama supranta, kad pedagogams nėra lengva. Universitetuose jų nemokė, kaip ugdyti kitokius vaikus, o mokytis patys jie neturi laiko, nes reikia tikrinti namų darbus, rengti programas, daug skaityti. Nėra sukurta programų, pagal kurias būtų mokomi specialiųjų poreikių turintys vaikai, lankantys bendrojo ugdymo mokyklas. Eglė viliasi, kad ateityje padėtis keisis, kad mokytojo padėjėjas ne tik išklausys tėvus ir mokytojus, bet vaiko labui padės rasti bendrą kalbą. 

Būna, kad Justas susinervina, pradeda triukšmauti ir mokytojos padėjėja jį išsiveda į kitą kabinetą, tačiau specialaus kabineto, kur vaikas galėtų pailsėti, nusiraminti, nėra. Vis dėlto jo pasiekimai džiugina. Justas net vyko į ekskursiją su klase, berniuką lydėjo mokytojos padėjėja. Grįžęs Justas negalėjo papasakoti mamai, ką pamatė, bet jo šypsena bylojo, kad buvo laimingas. 

REKLAMA

Būgnų mušti nepriėmė 

Justas labai energingas. Tėvai norėjo, kad jis lankytų Šilutės meno mokyklą, mokytųsi groti mušamaisiais. Jiems pasakė, kad čia ne būrelis, o meno mokykla – joje reikia rezultatų, o iš Justo jų sunku tikėtis. 

Vis dėlto veiklos Justas turi – juodu su mama važiuoja į žirgyną, į žirgų terapiją. Berniukas noriai sėda ant arklio ir lydimas asistentės joja. Stiprėja jo raumenys, gerėja laikysena. 

Eglė pasakoja, kad dabar, kai šeima gyvena kaime, Justas labai gerai jaučiasi gamtoje, jis labai myli gyvūnus. Eglė mano, kad ateityje sūnui suras daugiau veiklos. „Tikiuosi, kad sūnus išmoks amato, kad ateityje darbdaviai noriau priims negalią turinčius žmones“, – viliasi mama.

Straipsnio autorė: Eglė Kulvietienė.

Ieva
2020-03-07 11:42:18
Skaičiau ir verkiau.Puiki šeima,nuostabus tėtis ir nereali mama!Būkit palaiminti!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Algis 2020-03-16 16:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip kekšė kur fotkina ten juos bjaurus snukis šiukšles susitvarkyk kur už tavo namo pakanija supyliai vaizda gadina kiaulė   ATSAKYTI
Tadas 2020-03-16 16:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neturi ką veikti ir reklamuojas    ATSAKYTI
Ramus 2020-03-10 08:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Palaimos ir Stiprybės jūsų Šeimai.   ATSAKYTI
Lori 2020-03-09 21:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitą šeimą laimino Dievas ir laimins Jus toliau. Nes jūs kartu. Ir jūsų šeimoj meilė kiekvienam, supratimas ir priėmimas, ką Jums siuntė. Mokat būt pavyzdžiu. Ko laaabai trūksta dabar santykiuose. Stiprybės , palaimos. Ir esat ŠAUNUOLIAI    ATSAKYTI
Mociute 2020-03-09 13:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Va ,vel turim nauju zodziu , prie ,,anstuku ,nesiotuku ,, ir dar ten kazkokiu turim ,,neigaliukus ir ,,speciukus,, ,kaip ,,tobuleja ,, skambi ir zodinga lietuviu kalba...   ATSAKYTI
kumelė 2020-03-09 09:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kam tiek vaikų....   ATSAKYTI
Kristina 2020-03-08 18:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Egle, jūs pavyzdys mamoms, kad nereikia pasiduoti ir eiti tik pirmyn!
   ATSAKYTI
Laima 2020-03-08 18:53:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ašaros pilas iš džiaugsmo ,,kad geras tėtis nepaliko žmonos ...šaunuolė mama kuri dar nepabyjojo gimdyt vaikų ,,va kokiem reikia duot vaikų pinigus . Laimės ir sveikatos ....   ATSAKYTI
Eglė 2020-03-08 16:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gražus straipsnis. Ir aš turiu dukryte su tokiu sindromu, tik ji 11 metų vyresnė už Justą. Gali būti, kad Justas pradės kalbėti dar šiemet ar kitais matais. Mūsų dukrytė pilnai save realizavo, turi ir darbą ir "uždarbį iš šono":), vedžioja kaimynų šunis. Labai juos myli ir visiem taip tinka:)   ATSAKYTI
Eglė 2020-03-08 16:39:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gražus straipsnis. Ir aš turiu dukryte su tokiu dindrkmu, tik ji 11 metų vyresnė už Justą. Gali būti, kad Justas pradės kalbėti dar šiemet ar kitais matais. Mūsų dukrytė pilnai save realizavo, turi ir darbą ir "uždarbį iš šono":), vedžioja kaimynų šunis. Labai juos myli ir visiem taip tinka:)   ATSAKYTI
2020-03-08 13:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mieli mokytojai, spec pedagogai. Todėl ir integruojami vaikai į BU mokyklas, kad neliktu patyčių, kad vaikai taptų geresniais, draugiškais   ATSAKYTI
mokytojas Mykolas 2020-03-08 12:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Lietuvos mokyklose ir taip didžiulės patyčios...........tai spec,poreikių mokiniai taps dar didesnemis patyčių aukomis.......
Spec.poreikių mokiniai turi mokytis mažoje ,jaukioje kamerineje aplinkoje,kur klaseje nedaugiau,kaip 7 mokiniai,pastovi spec.pedagogų ,psichologų,logopedų ir mokytojų padejejų priežiųra ir pagalba,tik tokioje atmosferoje gali saugiau jaustis spec,poreikių mokiniai.Speciukams ir mokyklos turi būti kitokios SPECIALIOSIOS mokyklos   ATSAKYTI
Mokytojai 2020-03-08 13:48:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jūs juokaujate taip?
Ir esate mokytoja? Trūksta žinių apie pasaulio suvokimą. Vaikai kaip tik matydami kitokius nei jie pradeda matyti pasaulį kitokiomis spalvomis. Jie išmoksta tolerancijos.
Visada būna ir buvo patyčių, nesvarbu ar tu sveikas ar ne, bet tai neargumentas neleisti neįgaliųjų į bendro lavinimi mokyklas.  
svajonė 2020-03-08 16:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turime tokią patirtį, kai 4 lavinamosios klasės, neįgaliems vaikams buvo įsteigtos prie bendro lavinimo mokyklos. Vaikai mokėsi atskirose klasėse, bet pertraukų metu, renginiuose visi dalyvaudavo kartu. Puiki integracija. Sveikieji vaikai ir mieste sutikę neįgaliukus iš savo mokyklos, sveikindavosi, užkalbindavo, bendraudavo, nesišalindavo ir nesityčiojo. Taip buvo Šilutėje, bet miesto valdžia nusprendė viską išdraskyti, išardyti: neįgalius vaikus visus iškraustė į Rusnės spec. mokyklą. Labai gaila, kad taip paprastai, neįsigilinus, buvo sugriautas tikrai geras variantas, siekiant neįgaliųjų integracijos.  
Spec.pedagogė Dovilė 2020-03-08 12:45:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tik atskirai turi mokytis tokie vaikai,nes normaliose mokyklose jie taps patyčių aukomis........Tinkamiausia mokytis KAUNO SPECIALIOJOJE MOKYKLOJE.,mokiniams iš visos Lietuvos kampelių sudarytos puikiausios sąlygos lavintis,gydytis,mokytis ir tobuleti pagal spec.poreikių programas   ATSAKYTI
svajonė 2020-03-08 16:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šio laikmečio socialinė politika užtai, kad nebeplėsti specialiųjų mokyklų, o antraip, naikinti jas. Taip pat, vaikas turi augti ir gyventi šeimoje, kartu su broliais sesėmis.
  
aukletoja ONA 2020-03-08 12:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tokiems vaikams patariama mokytis,lavintis ir kartu gydytis KAUNO SPECIALIOJOJE MOKYKLOJE-GIMNAZIJOJE,esančioje Šilainiuose,ten yra ir bendrabutis ,mokiniai gali gyventi visas 5darbo dienas.Puikios sąlygos reabilitacijai,gydymuisi...mokymuisi ir lavinimuisi........   ATSAKYTI
Slapta 2020-03-08 11:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žinomas jausmas šaunolei teveliai   ATSAKYTI
As 2020-03-08 08:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Viltis d...... motina,yra toks posakis,bet ji ir varo gyvenima i prieki.Tik kai pagalvoji kad daug nuskriaustu tu sveiku,ar tai neturi reiksmes nes svarbiausia tas su negalia,o visi kiti kaip nors,tipo protingi patys susitvarkys.Ir vis ta tipo integracija,integracija...,o gal nei vieniem gerai nei kitiem,ytampa ,priverstinis taikymasis ir tt.Gal spec.istaigos,mokyklos su tam spec paruostais specialistais duotu daaaug daugiau naudos.Bet kas isdrys but nepopuliarus ir ta pasakys.Cia tik pamastymas.   ATSAKYTI
Į aš 2020-03-08 08:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ar tikrai? Dėja, bet dėmesys skiriamas tik gabiems vaikams, o silpni tegul kapstosi patys.   
Bent jau nebijokite pasakyti vardo 2020-03-08 10:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jūsų pamąstymas yra likęs iš senų laikų, kada tokius vaikus slėpdavo ir gėda buvo išleisti į lauką.
"Tokiems" vaikams mokykloje yra skiriamas papildomas pedagogas ir jeigu yra trukdoma rimtis klasėje, jis su savo mokytoja padejėja išeina iš klasės. Pirmiausia perskaitykiye visą straipsnį.
Integracija ne tik padeda neįgaliesiems, bet ir naujajai augančiai kartai. Šie vakai padeda visuomenei praplėsti akiratį, vaikai išmoksta atjautos, tolerancijos ir kitų puikių vertybių kurių, deja, senoji karta mažai kas turi.

Viskas aplink tobulėja, o žmonės vis dar gyvena praeitimi, nebesistengia mokytis ir tobulėti kartu su pasauliu. Labai abejoju ar išdrystumėte pasakyti šiai mamai į akis, kad jos išskirtinis vaikas yra nevertas mokytis, trukdo normaliems vaikams.

  
Veronika 2020-03-08 00:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Dirbau auklėtoja su tokiais vaikais. Kartu su sveikais nepatarčiau leisti mokytis. Jie turi ir agresijos ir keiktis moka ir muštis. Ir jiems yra reikalinga speciali priežiūra. O moksle nieko jie ne įsisavina. Tokia realybė. Liūdna, kad su Dauno sindromu vaikų daugėja. Nėščiosioms reikėtų darytis genetinius tyrimus, nes dirbančiųjų mažėja Lietuvoje, nebebus iš ko pašalpas mokėti.    ATSAKYTI
Diana 2020-03-08 00:14:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O ką vaikai be DS nesikeikia, nesimusa, neturi agresijos? Nejuokinkit! Žinoma su tokiais vaikais reikia dirbti ir daug dirbti, juk pasaulyje yra net rašytoja, dirigentas su DS. Genetiniai tyrimai ir negarantuoja 100%, yra pažįstamu - kurie darėsi, sakė viskas gerai, o gimus vaikeliui paaiškėjo kad su DS. Esmė yra tame kad visuomene nepasiruošus ir nemoka dar priimti tokiu vaikų. Ir visuomene reikia integruoti į negalia turinčiu pasaulį !!!   
Veronika 2020-03-08 00:24:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aš pati turiu sūnų su visiška negalia. Tik jam negalia kitokia. Ir manau, kad tokiems ligoniams ne vieta tarp sveikų. O genetiniai tyrimai būna labai tikslus. Bet yra daug gerinančių mamų, kurios nuvedusios vaikus į kokią bendriją susiburia prie butelio. Aš pati esu daug dirbanti ir savo sūnų slaugau namuose.   
Gėda 2020-03-08 08:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gaila vaikų su kuriais jūs dirbote. Pralėskite akiratį ir sužinosite ką moka neįgalieji. Aš asmeniškai nepažįstu nė vieno tokio vaiko, kuris keikiasi.   
Nesvarbu 2020-03-08 11:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ViSka jie įsisavina nes pati augimu sūnų su šia liga ir nėra agresyvus jie meli švelnus tik kitaip supranta pasauli  
svajonė 2020-03-08 17:07:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Veronika. Visiškai nieko nenutuokiate šiame reikale. O kalbant apie pašalpas tai pasakysiu- valstybė yra tiek stipri, kiek ji sugeba pasirūpinti silpnaisiais, seneliais, vaikais, ligoniais ir t.t.  
Inga 2020-03-07 21:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Iš gimnazijos prieš keletą metu atėjau dirbti į mokyklą su spec. Poreikių vaikais. Jie yra Tikri žmonės, be veidmainiskumo, su nuoširdumu. Tai tikri saulės spinduleliai. Ir nereikia jų slėpti nuo visuomenės, o reikia integruoti į mokyklas, kad vaikai mokytųsi iš šių ypatingų vaikų tikrumo. Ačiū jums, mažieji tikrieji žmogiukai.   ATSAKYTI
Sabina 2020-03-08 23:04:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gaila, bet daugiausia tai alkoholikų tėvų vaikai.   
2020-03-09 07:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sabina, pasidomėkit, o tada komentuokit. Svetima gėda. Šie vaikai gimsta gerose šeimose, yra mylimi ir gerbiami.   
M 2020-03-09 13:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Inga ,padekosi tada ,kaijie uzaugs ,bet uzaugs tik kunas ,o protas taip ir liks vaiko ,tai noretum ,kad ir sveiki vaikai liktu tokie pat ,,spinduleliai,,?  
PRL 2020-03-07 19:56:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai reialinga puikiai perteikta patirtis. Džiugu, kad mama nenuleidžia rankų.   ATSAKYTI
Renata 2020-03-07 13:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stiprybės, sveikatos visai šeimynai!    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Mantas Chodosevičius susirgęs pakeitė savo gyvenseną. Asmeninio archyvo nuotr.
Sužinojęs, jog serga išsėtine skleroze, Mantas Chodosevičius vylėsi, kad medikai suklydo, kad pailsėjus visi negalavimai praeis. Vis dėlto nepagydoma liga nesileido ...
Išsėtinė sklerozė užklumpa jaunus, darbingo amžiaus žmones. Vaizdo reportažo stopkadras.
Gegužės 30-ąją visame pasaulyje minima Išsėtinės sklerozės diena. Išsėtinė sklerozė – tai lėtinė centrinės nervų sistemos, t. y. galvos ir nugaros smegenų, liga. Ja suserga ...
Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse Mindaugas Bilius iškovojo aukso ir sidabro medalius. Aldonos Milieškienės nuotr.
VDU Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institutas nuolat rengia įvairius seminarus, skirtus pedagogų profesinei kvalifikacijai tobulinti, papildomoms kompetencijoms ...
Lietuvos neįgaliųjų draugijos kasmet rengiamoje stovykloje kai kurie vaikai pirmą kartą pamato jūrą.  LND archyvo nuotr.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) šiemet pirmą kartą vaikų vasaros užimtumui organizuoti skirs 2,5 mln. eurų. Tai karantino metu sutaupytos lėšos, numatytos ...
 (nuotr. Shutterstock.com)
Nustačius neįgalumą, darbingumo lygį ar specialiuosius poreikius dažnas ieško informacijos apie tai, kokią valstybės pagalbą ir garantijas galima gauti, domisi konkrečiomis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų