Išsausėjusios akys? Organizmas siunčia signalą apie šio vitamino trūkumą

Visi vitaminai yra būtini, kad organizmas galėtų atlikti neįtikėtinai daug kasdienių funkcijų. Už gerą regėjimą, veiksmingą reprodukcinę sistemą ir sveiką odą atsakingas vitaminas A. Jo yra daugelyje maisto produktų, tačiau jo trūkumas yra rizikingas, o ypač – nėščiosioms, kūdikiams ir vaikams.

Akis (nuotr. 123rf.com)

„Bright Side“ pateikia sąrašą požymių, kurie gali parodyti vitamino A trūkumą organizme.

1. Sausa oda

Vitaminas A yra vienas iš pagrindinių elementų, reikalingų kūnui atkurti odos audinį ir, savo ruožtu, palaikyti jo drėgmę. Labai dažnai dėl vitamino A trūkumo atsiranda ir egzema, oda pasidaro rausva lyg būtų sužeista. Ją ima niežėti.

2. Aklumas tamsoje

Šis požymis yra vienas iš dažniausių. Tai yra akių problema, dėl kurios sunku pamatyti tamsoje. Silpnai apšviestoje aplinkoje silpnėja akių sistemos aštrumas ir pasidaro neįmanoma išskirti tamsių vaizdų.

3. Spuogai

Kaip minėta anksčiau, vitaminas A yra vienas iš geriausių odos audinių „renovatorių“. Esant šio vitamino trūkumui, veidas gali išsausėti ir dėl to išsiskirti aliejus, kurie sukurs tinkamą terpę spuogų atsiradimui. Štai kodėl vitaminas A gali būti naudojamas su spuogais susijusioms problemoms gydyti.

4. Vaisingumo problemos

Jei jums sunku pastoti, vitamino A trūkumas gali būti priežastis. Tiek vyrų, tiek moterų reprodukcinė sistema veikia geriausiai, jei gaunama pakankamai vitamino A. Valgydami maistą, kuriame gausu vitamino A, galite skatinti vaisingumą. Be to, nėščios moterys turėtų jį įtraukti į savo mitybos racioną, nes persileidimas gali būti susijęs su vitamino A trūkumu.

5. Prastas žaizdų gijimas

Kolagenas padeda greitai išgydyti žaizdas. Šis baltymas yra sveikuose organizmuose ir jo dėka oda, kraujas gali išlikti sveiki. Vitaminas A padeda jį gaminti. Taigi, jei pastebite, kad žaizdos pradėjo gyti lėčiau, turėtumėte susimąstyti ar valgote pakankamai maisto produktų su vitaminu A, pavyzdžiui, morkų, apelsinų, pieno ir raudonos mėsos.

REKLAMA

6. Lėtas augimas

Tai yra vienas iš požymių, į kuriuos turėtume atkreipti didžiausią dėmesį, jeigu jūsų vaikas auga lėčiau nei turėtų. Vitaminą A svarbu vartoti nuo trečiojo nėštumo mėnesio ir jo duoti vaikui pirmaisiais gyvenimo metais. Jis atsakingas už vaiko regos ir imuninės sistemos vystymąsi, taip pat už kūno augimą.

7. Sausos akys

Vienas iš svarbiausių šio vitamino trūkumo požymių yra išsausėjusios akys. Jeigu tai jaučiate ypač dažnai, yra tikimybė, kad tai gali sukelti visišką ragenos susilpnėjimą ir regėjimo praradimą.

Maisto produktai, kuriuose galite rasti vitamino A

Į savo mitybos racioną įtraukite šiuos maisto produktus ir greitai pastebėsite kūno pokyčius!

Kiaušiniai: virtame kiaušinyje yra 8% vitamino A, kurį turėtume vartoti kasdien.

Lašiša: 100 gramų yra 149% vitamino A, reikalingo per dieną.

Špinatai: virtame puodelyje yra 105% vitamino A dienos normos.

Saldžiosios bulvės: tai vienas geriausių vitamino A šaltinių, nes vienoje yra apie 122% to, ko mums reikia suvartoti kasdien.

Morkos: puodelyje tarkuotų morkų yra 148% reikalingo vitamino A kiekio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų