Praėjo jau beveik penkeri metai po to, kai į Švediją ieškoti laimės išvykę trys mažeikiškiai, sugrįžo tik atgulti į Lietuvos žemę. Vyrai darbo vietoje buvusiame vagonėlyje sudegė gyvi, tačiau iki šiol jų šeimoms nepavyko gauti atsakymų, kas įvyko lemtingą dieną ir kas yra dėl to kaltas.

Užsidirbti vestuvėms išvykęs Robertas į namus grįžo urnoje: šeima 5 metus negali gauti atsakymų

Užsidirbti vestuvėms išvykęs Robertas į namus grįžo urnoje: šeima 5 metus negali gauti atsakymų

24-erių Robertas išvyko į Švediją su tikslu užsidirbti vestuvėms ir pragyvenimui, nes Lietuvoje darbo pagal specialybę gauti nepavyko. Tačiau išsvajotos vestuvės taip ir neįvyko. Vyras kartu kitais dviem kolegomis sudegė vagonėlyje, kuriame gyveno.

Sąlygos – netinkamos gyventi

Apie sūnaus žūtį jo mama Sonata Radavičienė sužinojo iš savo jaunesnio sūnaus, kuris apie tai išgirdo iš Roberto draugės, o ji – dar iš kitų žmonių.

Nors Robertą ir su juo kartu užsidirbti vykusius vyrus įdarbinti padėjo lietuvių kompanija, tačiau, pasak Sonatos, jie po įvykusios nelaimės net nebandė susisiekti su artimaisiais.

„Apie jų žūtį nepranešė ir netgi neįstengė pareikšti užuojautos ar kažkaip kitaip padėti, kad nors padoriai viskas būtų ištirta. Net nepasidomėjo kokiu būdu ir ar turime lėšų atlikti kremavimo paslaugas ir parsigabenti tai kas liko iš mūsų vaikų. Ašaros rieda upeliais vėl prisiminus visą šį košmarą“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja vaikino mama.

REKLAMA

Moteris pasakoja, kad vyrai gyveno darbo vietos, kompanijos „Gabioner Sweden“ teritorijoje stovėjusiame vagonėlyje. Pasak jos, sąlygos nebuvo skirtos gyvenimui – jame nebuvo nei vandens, nei tualeto, o elektros instaliacija buvo pažeista.

Nameliuose sąlygos nebuvo tinkamos gyventi

Nameliuose sąlygos nebuvo tinkamos gyventi

„Jie iš karjero krovė akmenis į metalinius rėmus, kuriuos patys  ir surinkinėdavo, ir trombuodavo su sunkiasvoriu automobiliu panašiu į ekskavatorių. Mano sūnus glaudžiai bendradarbiavo su švedų įmonės savininku, užsakydavo įvairias prekes, apskaičiuodavo reikiamus kiekius, paskui važiuodavo jų paimti.

Dėl gyvenimo sąlygų ne kartą buvo reikštos pretenzijos įmonei, o jie tik maitino vaikus pažadais, sakė, kad jau greit suras, kur galės gyventi“, – pasakoja Sonata.

Tėvai rado besimėtančias vaikų kūno dalis

Teritorija, kurioje dirbo ir gyveno lietuviai, buvo atokiau nuo Upsala miestelio ir kelių kilometrų spinduliu buvo apjuosta aukšta metaline tvora – ten pat buvo vykdoma ir akmenų kasyba, kur buvo vykdomi sprogdinimai ir akmenų skaldymai.

„Mes kelis kartus buvome nuvykę į gaisravietę, kur visus kartus patyriau neapsakomą šoką dėl Švedijos pareigūnų savo darbo neatlikimo surenkant visus įkalčius galinčius turėti reikšmės laikui ir aplinkybėms nustatyti. Be viso to, jie net mūsų vaikų sudegusių kūnų likučių nesurinko!

Vyras rado apdegusią pėdą su kojine, kitą dieną rado klubo dalį su kelnėmis, toje vietoje, kur buvo virtuvė, nors likęs gyvas sakė, kad visi miegojo. Mirusiųjų laikrodžiai buvo sustoję ties 4:30 val. ir 5:30 val. ryto. Mums leido nuvykti į gaisravietę, nes kitą dieną jie norėjo užlyginti gaisravietę, nes neva policija visus tyrimus atliko ir jų darbas jau buvo baigtas“, – sako žuvusiu vaikino mama.

REKLAMA

Gaisravietėje tėvai rado besimėtančias vaikų kūno dalis

Gaisravietėje tėvai rado besimėtančias vaikų kūno dalis

Laimei, vienam iš keturių užsidirbti vykusių vyrų pavyko išsigelbėti. Tačiau su juo ryšio nepalaiko nei Sonata, nei kitų žuvusiųjų artimieji, dėl paties vyro noro.

„Likęs gyvas vyras pasakojo visiškai nerealią istoriją – neva atidarė duris ir plūstelėjo ugnis, bet nei vienas plaukas nenusvilęs. Taip pat vyras kalbėjo su ugniagesiais – nuo durų rankenos jam turėjo būti apdegę delnai, bet nebuvo. Jis pasakojo, kad išlindo per langą, nors ten stovi dviaukštė lova. Paklausė vyras, ko jis laukė nuo 1:30 val., kai prasidėjo gaisras iki beveik 10:00 val. ryto. Jis atsakė, kad laukė, kol sudegs“, – pasakoja Sonata.

Gaisro priežastis liks paslaptyje

Moteris sako, kad jų šeimas iki šiol kankina nežinia ir norėtų išgirsta viską, ką žino likęs gyvas vyras, tačiau jis nenorėjo bendrauti su nukentėjusiomis šeimomis.

„Daug neatsakytų klausimų, kurie kankins ir lydės mus visą likusį gyvenimą. Labai glaudžiai bendrauju su sūnaus draugo Ramūno mama – kartu ir varstome visų įstaigų ir teismų duris“, – sako ji.

Oficialios versijos, dėl ko kilo lietuvius pražudęs gaisras, nėra. Tyrėjai laikosi versijos, kad nėra iš ko tirti ir priežasties nustatyti neįmanoma.

„Nors pareigūnams vyras ir pasakojo, ką likęs gyvas darbininkas kalbėjo, bet jie kitą dieną jam pasakė, kad gali vykti namo. Toks vaizdas, kad pareigūnai norėjo viską kuo greičiau užbaigti. Iki šiol dar vyksta teismai, nors sprendimas jau buvo priimtas už akių, nes švedų įmonė visus tuos metus ignoravo visą teismo procesą ir nedalyvavo, nors visus pranešimus gavo taip kaip reikalauja Europos Sąjungos teismų sistema.

REKLAMA

Šeima jau beveik 5 metus negali sulaukti atsakymų, kas nutiko naktį, kai kilo gaisras

Šeima jau beveik 5 metus negali sulaukti atsakymų, kas nutiko naktį, kai kilo gaisras

Tik po jiems nepatikusio sprendimo švedų kompanija praleidus terminą apskundė sprendimą. Bet teismas sprendimo nekeitė, nes kompanija nepateikė jokių dokumentų, kurie galėtų pakeisti bylos nagrinėjimo esmę ar svarių įrodymų dėl nedalyvavimo teismo procese. Tada jie apskundė sprendimą apygardos teismui, kur teisėja be jokio pagrindo tenkino jų skundą ir grąžino bylą į apylinkės teismą nagrinėjimui iš esmės“, – pasakoja Sonata.

Nesibaigiantys teismai

Šį teismo sprendimą jie apskundė kasacine tvarka aukščiausiajam teismui, kurio jis netenkino, nes neva trūko pagrindo, nors, pasak Sonatos, skunde buvo aiškiai išdėstyti visi įstatymo straipsniai, kuriuos pažeidė apygardos teismo teisėja.

„Taip atrodo, kad tie keturi metai košmaro vėl kartosis ir paprasčiausiai viskas taip ir užsibaigs, nes kompanijos advokatas iš Vilniaus ir yra tikrai įtakingas asmuo savo srityje, nors ir įstatymų visiškai nepagrįsti argumentai skamba kiekviename skunde.

Mus visiškai pribloškė mūsų Lietuvos teisinė sistema, nors labai norėjosi tikėti, kad nors čia Lietuvoje bus viskas pagal teisybę, nes iš Švedijos visų instancijų patyrėme visišką ignoravimą mūsų atveju, nes jiems kažkokie lietuviai čigonai, bomžai sudegė ir kam tą tirti, tegul nešdinasi tik greičiau ir byla baigta“, – sako moteris.

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su „Gabioner Sweden“ atstovaujančiu advokatu Linu Sesicku, tačiau jis komentuoti situacijos negalėjo, nes „nėra gavęs atstovaujamos įmonės instrukcijų“ šiuo klausimu.

Sonata
2020-02-20 20:27:43
Užuojauta didžiausia.Tėveliai brangūs,vaikų neprikelsite ir niekada jie pas jus nesugrįš,atiduosite paskutinę sveikatą ir pinigus,ir nieko nepakeisite.Mano menkas patarimas....dovanokite visiems,atleiskite.Jiems ateis kitoks bausmės laikas,o jūs melskitės,užprašykite šv.Mišias bent kartą i mėnesį ir jūsų vakus priglaus Dievulis,apkabins,nušluostys ašaras ir susitiksite visi kartu amžiams.Nepykite jei kas ne taip,bet aš taip išbridau iš savo liūdesio.Noriu ir kitiems padėti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mastantis 2020-02-25 20:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svetimsalis emigrantas esi ir niekam neidomu kad zuni ar mirsti .O kompanijom nusispjaut jom juk rupi pinigai juk is to jos tunka kaip gerai seriamos kiaules .Uzjauciu tevus .Gaila kad tokioj lietuvoj tokia valdzia turim ir vaikam tenka vykti i svetimas salis kad galetu isgyventi .   ATSAKYTI
Rita 2020-02-25 16:36:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tėvų vietoje ,jeigu labai nori sužinoti teisybe ,pas gera ekstrasensą siūlyčiau apsilankyti.Gal kiek teisybes atskleis.   ATSAKYTI
Užuojauta 2020-02-23 22:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai galimas variantas kad įvyko kažkoks nelaimingas atsitikimas greičiausiai viduje sprogo kažkoks sprogmuo jeigu jie tokį darbą dirbo ir po to visa tai buvo bandyta užglaistyti padegant vagonėlį nes ir šiaip esant bet kokiam gaisrui būtų galėję išdaužyti kokį stiklą ir iš jo ištrūkti be to būtų likę cieli kūnai po gaisro    ATSAKYTI
Dk. 2020-02-22 10:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta artimiem   ATSAKYTI
Laima 2020-02-22 06:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užuojauta artimiesiems.   ATSAKYTI
Advokatas 2020-02-21 18:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reik cia gerai pasidomet susirast zmogu kuris ismano teise, i tas advokatelis nepades vilniaus itakingas jis ar ne!   ATSAKYTI
Romena 2020-02-21 15:53:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš gyvenau prie uppsalos tuo metu. Labai gaila, kad taip įvyko. Visi stebėjosi, kad sudegęs vagonėlis buvo tuoj sunaikintas.   ATSAKYTI
DV 2020-02-21 11:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nežinojau jog gaisras su darko kūna i gabalus ... tas kur tyli turi ką slėpt ... manau čia ivygdytas rimtas kriminalas tik beda kad visiems pofig. (sprognido akmesi) (kuno dalys metėsi po vagoneli) ale sudehe ir i gabalus subyrėjo.    ATSAKYTI
rasa 2020-02-22 17:35:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
čia tas liko gyvas tas ir kaltas viskas kuo aiškiausia  
Mindaugas 2020-02-21 10:37:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu labai piktas ant Švedu o dar labiau ant Lietuvos valdininku, nei pirstelio nepajudino kad nukentejusiem padeti, o švedus laužytu prie mano akiu praeidamas dar nusisypsociau jiems i snuki, as asmeniskai rinkau tuos zmoniu likucius ir kvietem pareigunus kad kaip sitaip zmogaus peda su kojone, neva viska sutvarkys ir kaltus nubaus, kita diena atvazevus vel radau visa zmogaus klyna su kelnem.ir vel iskvietem ir vel ta pati daina. Aiskinu ju pi..... Am mentam kad kaskas cia ne taip kad likes gyvas painiojasi, kad jau 2 val nakties viskas buvo sudege nors laikrodziai rode 4.30 ryto, salia vagonelio stovejo stalas ir ant jo puodelis, paklausiau pas likusi is kur tas puodelis neaprukes nors visas stalas aprukes, jis atsake kad jis gere arbata po to kaip sudege ir isejo pagalbos tik 9 ryto, kaip paklausiau ko jis lauke tiek laiko, jis atsake kad laukiau kol sudegs :( mane sokiravo, melavo kad atidare duris ir plustelejo ugnis nors nei vienas plaukelis nenusviles, pasake kad visi miegojo ir paklausiau kaip jis liko gyvas atsake kad miegojo dviaukstes lovos virsuje ir del to neuzduso, nors visi zinome kad dumai kyla i virsu ir jis pirmas butu uzduses,   ATSAKYTI
Jolanta 2020-02-21 11:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokią teisę likęs gyvas liudininkas turi nekalbėti? Kur įrodymai , kad jis ne žudikas? Nuoširdi užuojauta šeimai.♥️Panaši istorija prieš 4 m. atsitiko su mano broliu, kuris buvo nužudytas Anglijoje Bostone. Niekas nenorėjo su manim kalbėt , kas įvyko, nors bandėme spausti tyrėjus kad pradėtų bylą. Bet atsimušė į sieną, nieko neįvyko pats susižalojo...nors parsivežę metalo karste radom visą sudaužydą.... kokį siaubą man teko patirt !!!
Skaudu kad mes lietuviai vertinami , tik kaip pigi darbo jėga ....ir negina mūsų tos šalies įstatymai kur esame , to ne turėtų būt , tai kažkoks košmaras!!!! Kad nusikaltėliai žudikai , vaikšto laisvėj!!!  
Aš manau 2020-02-21 07:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kad tas veikėjas, nenorintis bendrauti, turi ką pasakyti apie tą gaisrą.    ATSAKYTI
Mindaugas 2020-02-21 10:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu teisus  
Uppsala 2020-02-20 23:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta šeimai. Bet žurnalistai galėtų ir pasidomėti kas per "miestelis" Uppsala. Tik įdomumo dėlei tai tik 5 pagal dydį Švedijos miestas :D   ATSAKYTI
Uppsala 2020-02-20 23:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Užuojauta šeimai. Bet žurnalistai galėtų ir pasidomėti kas per "miestelis" Uppsala. Tik įdomumo dėlei tai tik 5 pagal dydį Švedijos miestas :D   ATSAKYTI
R 2020-02-20 22:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kraupu   ATSAKYTI
Sonata 2020-02-20 20:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Užuojauta didžiausia.Tėveliai brangūs,vaikų neprikelsite ir niekada jie pas jus nesugrįš,atiduosite paskutinę sveikatą ir pinigus,ir nieko nepakeisite.Mano menkas patarimas....dovanokite visiems,atleiskite.Jiems ateis kitoks bausmės laikas,o jūs melskitės,užprašykite šv.Mišias bent kartą i mėnesį ir jūsų vakus priglaus Dievulis,apkabins,nušluostys ašaras ir susitiksite visi kartu amžiams.Nepykite jei kas ne taip,bet aš taip išbridau iš savo liūdesio.Noriu ir kitiems padėti.   ATSAKYTI
Elena 2020-02-21 09:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai jus surprantu motynos skausma.as ir dbr kenciu verkiu siela skauda.mano sunus ir gryzo karste is arijos irgi ne gaunam.atsakymo del.ko mire.sunku laukt atsakymo.ir jaunas sunelis buvo 23m.jau puse metu praejo o atsk negaunam.ir jusu skausma suprantu ka reiske prarast vaiko.sonatele laikykis  
Onutė 2020-02-25 17:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs labai teisi, linkiu vaikus praradusiems tėvams stiprybės, bet kaip turi būti sunku taip padaryti. Jūs be galo stipri moteris  
Mama 2020-02-28 18:11:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš taio patariu ankstesniam komentarui. Kaip bebūtų gaila ir apmaudu,bet taip jau yra. Mani sūnus taip pat žuvo švedijoj būdamas vos 22metų  
Demo+kratija. 2020-02-20 20:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Lietuvos vargšas ir Švedijos karalystėje - vargšas. Europos Sąjungoje lietuvių - biurokratų tauta, nemokanti užsidirbti duonos ir gyvenanti tik iš europiečių aukų, visame pasaulyje garsėja kaip čigonų ir bomžų tauta. Tik Lietuvos propagandinėse reklamsklaidose visur pagal visokius indeksus pirmaujame. Ir teisinėje valstybėje su teise viskas tvarkoje. Su korupcija- dar geriau, su biurokratija, neuždirbančia valstybei nei cento, visiškai gerai.   ATSAKYTI
Va kokia 2020-02-20 20:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Laisvė! Įmonės tik įdarbina..kur nesvarbu..svarbu pinigus susirenka..išgrūda vaikus iš tėvynės ir niekam nerūpi   ATSAKYTI
Nijole 2020-02-20 20:07:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Va tokia teisesauga, duok kysi puse milijono tai apsiims byla, va Lt., kas vyksta    ATSAKYTI
ta ta 2020-02-20 19:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
uzuojauta artimesems   ATSAKYTI
Saulius 2020-02-21 16:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visiškai teisingai žuvo ne švedai ir policijai Švedijos pohui jie ir nesistengia ką nors daryt nes gyvenu svedijoi ir žinau tik vat nesuprantu kodel Lietuvos puse nepasirūpino ir nieko nedarė ..... gaila žmonių   

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Marius Mikelionis (nuotr. asm. archyvo)
Tikriausiai daugybę žmonių karantinas privertė griebtis už galvų ir galvoti, ką keletą savaičių reikės veikti namuose. 16-metis Vilniaus licėjaus antrosios klasės moksleivis ...
Moteris, nesilaikanti karantino rekomendacijų (nuotr. stop kadras)
Karantino metu visiems lietuviams lauke rekomenduojama dėvėti veidą dengiančias kaukes, vienkartines pirštines ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų. Tačiau kaunietis liko ...
Laura Blaževičiūtė (J. Žalnierukyno nuotr.)
TV3 generalinę direktorę Laura Blaževičiūtę kolegos, partneriai ir žiūrovai yra įpratę matyti nuolatos pasitempusią ir skubančią darbuose. Tačiau po ilgos darbo dienos, ...
Moteris papasakojo, ką patyrė, sukarščiavus kūdikiui (nuotr. Shutterstock.com)
Šalyje sparčiai plintant koronavirusui, medikai deda visas pastangas, siekiant jį sustabdyti. Tačiau į ligoninę sukarščiavusią dukrą atvežusi kaunietė, liko kaip reikiant ...
Dvejų mėnesių mergytė kovoja su koronavirusu (nuotr. facebook.com)
Kūdikiui kovojant su mirtinu virusu dėl karantino taisyklių mamai uždrausta sėdėti prie dukros ligoninės lovos, rašoma mirror.co.uk. Ashley Hildebrand sako, kad narsuolė jos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų