Ketvirtos stadijos vėžiu sergantis, nepaeinantis ir visiškos priežiūros reikalaujantis ligonis buvo išrašytas iš Biržų ligoninės. Į buto trečiąjį aukštą jis užropojo keturiomis.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Sunkaus ligonio nėra kam slaugyti

Į redakciją kreipėsi Biržuose gyvenanti R. B. Ašarodama ji kalbėjo apie būtiną pagalbą broliui, kuris, jos manymu, paliktas be jokios galimybės mirti oriai. 68 metų Bronius D. serga ketvirtos stadijos plaučių vėžiu.

Jis gyvena Nemunėlio Radviliškyje, trečiajame namo aukšte esančiame bute. Vyras jau pats nebevaikšto, anot moters, žmogus tuštinasi po savimi. Akivaizdu, kad jam reikalinga slauga. Vyras gyvena bute pas senolę, kuriai yra 85 metai. Ji pati turi būti prižiūrima, nes vaikšto su vaikštyne, yra ligota, o jos vaikai moterį planuoja pasiimti gyventi į Latviją. Nei sutuoktinės, nei vaikų vyras neturi. Yra tik sesuo, kuri pati neturi sveikatos. Visą gyvenimą Bronius D. dirbo Biržų autobusų parke. Tad pensiją ir būtinas socialines paslaugas tikrai užsidirbo.

Manė, kad Biržuose bus lengviau

Praėjusių metų gruodžio mėnesį ligonis dvi savaites buvo gydomas Panevėžio ligoninėje. Jį gydžiusi gydytoja siūlė ligonį priregistruoti Panevėžyje ir jį paguldyti į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.

REKLAMA

Tačiau sesuo tąsyk paprieštaravo: Panevėžyje ligonį bus sunku lankyti, todėl bandys parsivežti į Biržus, arčiau namų. Moteris namie brolio slaugyti neturi galimybių. Ji gyvena vieno kambario nuomojamame bute, pati visiškai neturi sveikatos. Prieš Kalėdų šventes pacientas buvo paguldytas į Biržų ligoninės Vidaus ligų skyrių. Jį paguldė gydytojas Mantas Žibas, vėliau gydė Egidijus Gaigalas.

Po dešimties dienų gydytojas E. Gaigalas paciento seseriai pasakė, kad ligonio savijauta stabili, jis bus išrašytas iš Biržų ligoninės. R. B. aiškino medikams, kad nėra kam jį slaugyti, žmogui reikia nuolatinės priežiūros. Prašė brolį paguldyti į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių. Tačiau jai buvo paaiškinta, kad čia nėra vietų. Medikas moteriai neva papriekaištavo, kodėl ji nenori pasiimti brolio. Bet ji sakė tikrai neturinti kur jo nuolat slaugyti.

Į trečiąjį aukštą užropojo pamėlynavęs

R. B. paskambino socialine darbuotoja prisistačiusi moteris. Ji pasakė brolį paėmusi iš ligoninės. Dar pasiskundė, kad esą to daryti jai nepriklausytų, bet buvo sukeltas triukšmas ir ji turinti tai padaryti.

Sesuo pagalvojo, kad brolis gal bus vežamas į globos namus. Tačiau nustebo sužinojusi, kad jis gabenamas į Nemunėlio Radviliškį. „Į butą trečiajame aukšte jis užropojo visas mėlynas. Nieko nevalgo, tik guli ir dejuoja“, - ašarodama pasakojo moters.

Neprivalo visų slaugyti

„O kas ligonio artimiesiems trukdo paklausti tiesiogiai, ne per jus?“– klausimu į klausimą, kodėl sunkiam ligoniui neatsirado vietos Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, atsakė Biržų ligoninės direktoriaus pavaduotoja gydymui Vitalija Jukonienė.

REKLAMA

Ji laikinai pavadavo Biržų ligoninės direktorių Petrą Bimbą.

„Ar mums prievolė visus slaugyti? Ligoninė visų išslaugyti negali, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius – ne guminis. Yra socialinių paslaugų centro komanda, yra daug galimybių“, – svarstė V. Jukonienė.

Gydytoja mano, kad ligonio artimieji pirmiausia turi susisiekti su šeimos gydytoju, kuris turėtų nustatyti specialiuosius poreikius.

„Žmonės galvoja, kad jie liko vieni su silpnu žmogumi. Ambulatorinių paslaugų yra daug, tik reikia jomis naudotis. O ir tokie ligoniai dažniausiai prašosi į namus“, – kalbėjo gydytoja.

Pagalbos niekas neprašė?

Nemunėlio Radviliškio seniūnijos socialinė darbuotoja Svetlana Vaitaitienė, parvežusi itin sunkų ligonį į namus, „Šiaurės rytams“ sakė negalinti nieko komentuoti, nes tai yra „asmens duomenys“. Tačiau paklausus, kodėl ligonis paliktas be jokių paslaugų, pradėjo kalbėti apie tai, kad „mūsų pagalbos oficialiai niekas neprašė“ ir kad „jie turi kreiptis į seniūniją“. Socialinė darbuotoja tikino, kad žmogus nepaliktas gatvėje, jis parvežtas į namus.

„Pagalbą organizuosime, kas priklauso pagal įstatymus“, – pareiškė socialinė darbuotoja ir išjungė telefoną.

Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius mano, kad ligonis turėtų į seniūniją kreiptis su prašymu. Jis yra veiksnus ir pats gali nuspręsti, kokių paslaugų jam prašyti. Tačiau ar žmogui paaiškinta, kokie pagalbos variantai yra galimi, seniūnas negalėjo atsakyti.

Ieškos sprendimo

Socialinius reikalus kuruojanti Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė tik iš „Šiaurės rytų“ sužinojo apie šią sudėtingą situaciją. Ji pirmiausiai sakė pasidomėsianti, kokios yra valdiškų institucijų galimybės slaugyti sunkų ligonį.

„Reikės domėtis, ar Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje atsiradus itin sunkiam ligoniui negali būti išleidžiamas į namus lengvesnis, kad atsirastų vietų. Ligoninėje priklauso slauga keturis mėnesius per metus. Bet tai nereiškia, kad ji būtinai turi būti nepertraukiama“, - svarstė A. Korsakienė. Mero pavaduotojos nuomone, niekas neturėtų būti neprižiūrimas ir jaustis neoriai. Juo labiau kad galimybių padėti yra. Tarkim, Legailių senelių globos namuose yra laisvų vietų. „Ieškosime sprendimo. Blogai, kai kažkuri pati žemiausia grandis kažko nepasako. Negali būti tik toks sprendimas, kai sunkų ligonį nuveži ir palieki“, – svarstė A. Korsakienė.

Tikrai
2020-01-21 21:12:43
Geda, zmogus mirstantis, isejes i pensija, atidirbes visa gyvenima, ir taip valstybe atsidekoja..
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
AUKSINĖ SVEIKATOS SISTEMA 2020-01-26 01:54:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik nesuprantu kokia prasmė mokėti visą gyvenimą privalomajį sveikatos draudimą tai yra neginčytiną "SODROS REKETĄ" net tada kai paslaugos nesuteikamos jį susimokėti, ir kai reikia negauti atitinkamo lygio kokybiškų paslaugų, nors reketo sistemą išsireikalauja tuos pinigus, bet paslaugų atitinkamų kai tau to reikia negauni nors ir esi draustas, nebent kaip sako rusų laikais "KIŠTI Į KIŠENĖ" arba dar ir į ANTRĄ GALĄ" jei tiems bedvasiams barsukams nuo šikamo popieriaus žandai iš godumo nesprogs, kurie gydytojų priesaiką iškeitė į pilnus žiaunas pinigų, tai yra širdį iškeitę, taip sveitatos sistemos pamėgtam velniui, mainais į tualetinį popierių, kurį susigrūda kur kam kiek telpa. Jei gerai slystančio it muilas tualetinio popieriaus neturi, durys atviros ir akmeninės išpūstos akys, su tokiomis pat širdimis. Na svarbu žmogus visą gyvenimą mokėjo tą valstybinį sodros reketą, žinoma tol kol jis darbingas, na o jei "AUKSINĖ SVEIKATOS SISTEMA" nuvaro žmogelį į morgą, tai jau valstybė numeta vienkartinę centų įvertintą laidojimo pašalpą, nes tiek tas žmogelis šioje žemėje kai nebenaudingas tevertas. Kol sveikas arė, kai sirgti naudingiau kad kuo ilgiau kad sirgtų, ir neišvengiamai vėliau ar anksčiau kad jį ši sistema nuvarytų į kapus, nes nebenaudingas pačiai diagnozių gydymo sistemai, kuri mus ne gydo, o tik pinigus ir sveikatėlė traukia, Nepamirškim dar SODROS REKETO kuri melžia kaip ir pati farmacija, kol gali melžti, jei jau nebegali, nurašo patys. Kaip susitarę, ypač nenaudingus jau sistemai. Vėžininkas, fiziškai tąpęs nešgalus, o žiūrėk dar ir pensininkas, o dar ir slaugomas. Va čia tai tikra žmoniš gaalabijijimo mafija, Kad nereikėtų per gausiai varstyti dureles, ir naudotis gydymo sistema, kad nebūtų nustoliga gydyti, o dar žiūrėk kad nebereikėtų uždirbtą senatvės pensiją mokėti, o gal net slaugos pinigus, taip sutaupnat dar ir sodros lėšas, jie suorganizuoja neyrdosomą,m bet tikrą žmonių žudymo genocidą, ir kaip visada genocido sistemoje. "NIEKO NEGALĖJOME PADARYTI< TAIP PAVOSI".   ATSAKYTI
Birutė 2020-01-23 18:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai - gili problema, kuri sprendžiama be meilės artimui. Juk kažkas matė, kad žmogui labai sunku, kad reikia globos. Negi nebuvo protingai ir jautriai mąstančio žmogaus šalia, kuris patartų, pasiūlytų įvairius sprendimo variantus? Oficialus ir nejautrus požiūris į žmogų. O juk jis dirbo ir mokėjo mokesčius.   ATSAKYTI
laima 2020-01-23 16:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokio žmogiškumo ir pagarbos ,ypač iš ligonines personalo matyt nieko nedave todel ir išrašė    ATSAKYTI
Vaida 2020-01-23 14:29:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir pries 5,ir pries 10metu taip pat buvo. Patys irgi sirgs, tik juos priziures uz ju pinigus. Zmones vertinami uz pinigines kieki..    ATSAKYTI
Juozas 2020-01-23 12:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas mus Lietuvius dar senovine tvarka,jei su pirštu parodisi,padarysiu,jei ne,kam čia kažkam gera daryti jei už tai negauni atlygio. Nera supratimo,nera žmogiškumo.Nežinai kaip pačiam visas likimas gali pasisukti. Todel linkiu visiems daugiau meiles vienas kitam,dėmesio ir šilumos,ka gali žinoti,gal ji tau gryš su kaupu   ATSAKYTI
Rima. 2020-01-23 10:52:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip visada.lietuvis lietuvį suėstų jei galėtų? Gerai kad bent čia sovietai nekalti.!!!   ATSAKYTI
Rima. 2020-01-23 10:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip visada.lietuvis lietuvį suėstų jei galėtų? Gerai kad bent čia sovietai nekalti.!!!   ATSAKYTI
Rūta 2020-01-23 09:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nekaltinkime Verygos , bet atlikime savo pareigas pradedant nuo vietinių soc.darbuotojų iki rajono. Dauguma neźino savo pareigų arba sako man nepriklauso, tik nesuorantu uż ką moka tokuems atlyginimą ir reikalauja vis dudesnio, o darbo val pamiršo kiek val priklauso dirbti ...na tikras bardakas, o sėdinčių kabinetuose knibźda. Tokias reikia išvezti i uźsisnį paslaugyti senelius 24 val per parą , tada suprastų kas ir kiek priklauso durbti.    ATSAKYTI
ELENA 2020-01-23 17:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Rūta jūsų mintys labai teisingos jeigu mes kiekvienas teisingai atsakingai atliktume darbus ir turėtumėm žinoti jeigu neatlieki savo darbo atsakingai būtum atleistas iš darbo be jokių kalbų tai būtų kitaip nes gi nepaimsi diržo ir neiškarši tam biurokratui kailio
  
ANGĖLINA 2020-01-23 08:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PAVADUOTOJA - ASTOS KORSAKIENĖS PASAKYMAS : KAD PASIDOMĖS.... TIPO JI NEŽINO KOKIA YRA TVARKA ???!!! ŠLYKŠTU SKAITYTI ! KOKIŲ VELNIŲ SĖDI TOKIAME DARBE, KAD NIEKO NEŽINAI??? JEI BŪTŲ JOS NAMIŠKIUI REIKALINGA PAGALBA GULĖTŲ ATSKIROJE PALATOJE.TAIP KAD PONIA ASTA, NEKNISK ŽMONĖMS PROTO !   ATSAKYTI
Rita 2020-01-24 23:51:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi apsimeta kvailiais...pats turi ateiti,parasyti prasyma pagalbai...o jei neturi jegu ateiti,jei nera kam atvezti...apie tai nieko nesupranta...  
Agnė 2020-01-23 08:32:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nejuokaukit, 4 stadijos vezininkams net greitoji nevaziuoja, nebent miršta ir niekas į ligoninę jau ne guldo, pasako kiek maždaug liko ir ate, teko patirti, todėl ir žinau...    ATSAKYTI
Susirūpinus 2020-01-23 07:34:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar Veryga liepė taip pasielgti,tarnybų pilna bet nieko konkrečiai neveikia,susutvarko popierius,o žmogus neįdomu,net paaiškinti nesiteikia kokias žmogus turi teises,šiuo atveju paprasčiausias nužmogėjimas pradedant daktarais baigiant visais soc,darbuotojais   ATSAKYTI
Rasa 2020-01-23 07:05:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu,nuzmogeje visai,4 stadija,sitaip tyciotis is zmogaus,kur sazine?   ATSAKYTI
Sunkaus ligonio dukra 2020-01-22 22:04:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta pati situacija su tėčiu dabar turim. Jei neturi ryšių tikrai atsitrenki į sieną. Ir dar darbingi toki žmonės 25 %. Tai bl su sauskelnėmis o mat gali dar dirbt. Debilu ir kyšininkų šalis.    ATSAKYTI
Ona 2020-01-22 19:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir valstybė ir jos įstatymai ,žmogus nulio vietoj.Baisu kas daros jokio žmoniškumo    ATSAKYTI
Mmm 2020-01-22 19:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu kiek dar liko iki pirmo lietuvisko breiviko?   ATSAKYTI
[email protected] 2020-01-22 18:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žmogų guldant į stacionarą visuomet užrašomi duomenys kas ligoniu rūpinsis. tai su kuo bendravo medikai išrašant ligonį.Kiekvienoje ligoninėje yra sosialinis darbuotojas,jis ir turėjo žmogui suteikti visą reikiamą informaciją. Žinoma, geriau kai nereikia aušinti burnos ir ligonį išsiūsti į kažkur.   ATSAKYTI
Ilona 2020-01-22 18:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiems "daktarams" ir "socialiniams darbuotojams", kurie nesugeba, nes nenori, elementariaisiai suteikti informacijos kur ir kokią pagalbą gali gauti paliatyvus (terminalinės būklės) ar tik šiaip neįgalus/nuolatinės slaugos reikalingas žmogus, reikia gerai su šlapiu skuduru per nosį duot... Dar geriau - per algas kirst už aroganciją ir išsidirbinėjimą iš silpnų žmonių ir nukirstas sumas atiduoti jų skriaudžiamiems ligoniams, kad tie galėtų nusisamdyti žmones reikalingai pagalbai ir informacijai gauti, jei tą privalantys padaryti nei nori, nei sugeba suteikti. Gerbiantis žmogaus gyvybę ir patį žmogų daktaras, visada sunkiam ligoniui ir jo artimiesiems suteiks reikalingą informaciją kur ir kaip kreiptis dėl reikiamos pagalbos bei kokią pagalbą ligonis gali gauti. Tas pats galioja socialinių darbuotojų atveju.   ATSAKYTI
As 2020-01-22 17:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ko Jus vis Veryga,tai buvo ir pries 8metus Klaipedoje,sirgo drauge veziu tai net neimdavo greituoji vest i ligonine.O Jus savo dainele Veryga,visad taip buvo ir bus nesvarbu kas valdziuoje!!!!   ATSAKYTI
Ina 2020-01-22 21:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ir prieš 20 metų buvo, mane greitosios felčerė dar apšaukė, ķad nepasakiau skambindama, jog mama vėžiu serga, o kai kitą kartą pasakiau, net nevažiavo  
Anoli 2020-01-22 17:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Oi gal ir visur taip, na bet Biržų ligoninėj tai įprasta, išvyt žmogų sunkiai sergantį, o gyd. V. Juknienė be jokių skrupulų, neduosi kyšio, tai eik velniop   ATSAKYTI
Socialinė 2020-01-22 16:21:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Socialiniai darbuotojai visada pasiruošę padėti. Bet jei žmogus veiksnus, tik jis pats gali nuspręsti ar tos pagalbos nori. Nebe tie laikai, kad per prievartą galėtumėm ką daryti. Dar po to nuteis   ATSAKYTI
Gryniausia 2020-01-22 23:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
demagogija ! tik nereikia cia bla bla ,guli zmogus apsidirbes iki pazastu visas laimingas ,pagalbos neprisileidzia .Prie ko cia laikai su prievarta ,nepamenu tokiu.Jus socialines piktos ir abejingos ,nelaimingesnes uz pacius serganciuosius ,ligoniai bijo jusu ! Pasiruosusios padeti ,aha ,kisenes placiau paruosusios ,tai tiesa !  

Top Video

Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
REKLAMA
Prisilietimas prie Sosnovskių barščių gali baigtis rimtomis pasekmėmis (tv3.lt fotomontažas)
Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai pradeda naikinti pavojingą žmonėms ir visoje Lietuvoje sparčiai plintantį invazinį augalą – Sosnovskio barštį. Vien pernai ...
Lašelinė  (nuotr. 123rf.com)
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), pernai Lietuvoje penkiems asmenims diagnozuota pažengusio sifilio stadija – vėlyvasis sifilis (dviem vyrams ir trims ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Balandžio 3–ioji Nacionaliniame vėžio institute (NVI) buvo kitokia – karantino rimtį sudrumstė greitesni žingsniai, kombinezonų šlamėjimas ir PGR plokštelių ruošimas. Į naujai ...
Aurelijus Veryga (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministras spaudos konferencijoje prasitarė, kad nors koronaviruso rodikliai yra stabilūs, vis dėlto nevertėtų šauti šampano anksčiau laiko, mat ...
Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas ir vis plačiau praveriant šalies sienas, fiksuojami nauji įvežtiniai koronaviruso atvejai.  Nacionalinio visuomenės sveikatos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų