Į Lietuvą sugrįžusi emigrantų pora įgyvendino svajonę: jų miegamojo pavydėtų dažnas

Palėpė yra kone kaprizingiausia namų erdvė, kurios plotą retas išnaudoja efektyviai. Tačiau būtent čia gali atsirasi išskirtinis miegamasis, darbo ar poilsio kambarys. Kaip palėpę paversti gyvenamuoju plotu neišleidžiant daug, pasakoja IKEA interjero dizainerė.

Į tėvynę sugrįžę emigrantai atnaujino savo miegamąjį (tv3.lt fotomontažas)
17

Po ilgesnio laiko į Lietuvą gyventi sugrįžusi pora būtent su tokiu iššūkiu ir susidūrė. Prireikus naujuose namuose įsirengti svarbiausią savo privatumo ir poilsio erdvę – 11 kv. m miegamąjį palėpėje – pora pritrūko idėjų ir pagalbos kreipėsi į IKEA dizainerę Iriną Nechvedovičienę.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Poros miegamojo pokyčiai stebina

Įvertinusi pagrindinius klausimus, kylančius tokiai erdvei idėjų ieškantiems žmonėms, ji atskleidžia 5 nepamainomus sprendimus palėpės kambaryje, kuriuos pritaikė ir poros miegamajame.

1. Nestandartinės spintos ir lentynos. Palėpėje įprastą spintą dėl nuožulnių lubų pritaikyti sunku. Tad nepamainomas sprendimas čia yra modulinės spintos, kurias galima susirinkti iš įvairių rėmų, lentynų, fasadų.

„Tokias susikomplektuoti galima iš atskirų įvairaus aukščio, pločio ir gylio rėmų, derinti atviras lentynas su uždaromis, taip maksimaliai išnaudojant spintai skirtą plotą ir taupant šeimos biudžetą.

Porai sukomplektavau prie nuožulnių lubų priderintą kampinę spintą, maksimaliai išnaudojant jai skirtą vietą kambaryje“, – sako I. Nechvedovičienė. Ji priduria, kad daugiau vietos pasidėti daiktams suteiks ir įvairios kabyklos, pervežami vežimėliai, ant sienų tvirtinamos lentynos.

2. Lova su daiktadėže. Mažose erdvėse esminis iššūkis yra sukurti kuo daugiau vietos daiktams laikyti, kartu neapkraunant kambario ir paliekant vietos judėti. Be spintų ir lentynų, vietos daiktams paslėpti galima rasti ir lovoje.

REKLAMA

„Paprastai erdvę po lova išnaudoti padeda lengvai ištraukiamos daiktadėžės su ratukais arba lovadėžės. Jos kainuoja vos kelis eurus, o talpina daugybę rečiau naudojamų daiktų. Taip pat, pravartu rinktis lovas, jau turinčias stalčius, kuriuose taip pat galima laikyti patalynę, sezoninius drabužius”, – pataria interjero specialistė.

Siauruose kambariuose, kuriuose neužtenka vietos ištraukiamiems lovos stalčiams ar daiktadėžėms, pravers lovos rėmas su čiužinį pakeliančiu mechanizmu. Po juo galima sutalpinti patalynę arba rečiau naudojamus daiktus.

„Vietą tausos ir daugiau daiktų sutalpinti padės vakuuminiai maišai – sudėjus į juos sezoninius rūbus, rečiau naudojamus patalus, ir ištraukus orą, pusę spintos galima sutalpinti į vieną dėžę, – sako IKEA atstovė.  

3. Kabinami baldai vietoje statomų ant grindų. Kai erdvė maža, lengvumo įspūdį kuria ir erdvės judėti palieka ant sienų kabinami baldai. Poros miegamajame dizainerė vietoje pastatomų naktinių staliukų parinko pakabinamas sienines lentynas. Tokių lentynų kaina prasideda vos nuo 14 eurų. „Jos atlieka tą pačią funkciją, bet užima kur kas mažiau vietos nei ant grindų statomi naktiniai staliukai“, – atskleidžia dizainerė.

Ji taip pat siūlo rinktis pakabinamus, o ne pastatomus veidrodžius, ant sienų tvirtinamus kabliukus, o ne stovinčias kabyklas rūbams. Šiame palėpėje esančiame miegamajame specialistė veidrodį pakabino ant durų. Taip jis neužimdamas daug vietos, suteikia galimybę savo atvaizdą matyti visu ūgiu.

Į Lietuvą sugrįžę emigrantai atnaujino savo miegamąjį

4. Inovatyvūs apšvietimo sprendimai. Apšvietimas palėpėje itin svarbus, nes maži langai dažnai neužtikrina pakankamo kiekio šviesos net dieną. To neužtikrina ir vienas lubinis šviestuvas. Tad dizainerė siūlo paieškoti būdų, kaip įrengti kuo daugiau šviesos šaltinių – nuo grindinių šviestuvų iki lempučių spintoje.

REKLAMA

„Kadangi kambaryje išvesti buvo tik du elektros taškai sienose, ieškodama daugiau apšvietimo sprendimų papildomai pastačiau grindinį šviestuvą, prie lovos pakabinau papildomų lempų, suprojektavau apšvietimą virš spintos ir net joje. Pastarasis sprendimas pravartus erdve dalijantis dviem – jei vienam reikia keltis anksčiau, neprivaloma degti šviesos, kad spintose rastų reikiamus drabužius“, – sako IKEA dizainerė.  

Ji šeimininkus nustebino ir galimybe apšvietimą valdyti nuotoliniu būdu. Tam paprasčiausiai pritaikė kištukinį lizdą su nuotolinio valdymo įtaisu.

5. Aksesuarai jaukumui ir spalvoms. Dizainerė pataria mažoje erdvėje rinktis kuo neutralesnes baldų ir sienų, grindų spalvas. Šviesūs atspalviai vizualiai padidins erdvę, o spalvų į šviesų interjerą įnešti padės lengvai keičiami ir nedaug kainuojantys namų aksesuarai.

„Lengviausias ir mažiausiai kainuojantis būdas atnaujinti bet kokią erdvę – namų tekstilės pakeitimas. Nauja patalynė, dekoratyvinės pagalvėlės, užuolaidos, pledas ar kilimėlis užbaigs bet kokią namų pertvarką geru rezultatu ir vaizdu. Ne veltui šiame kambaryje sienų spalvą parinkau šviesią ir šiltą – vizualiai ji didina erdvę ir prie jos lengva derinti ne tik baldus bet žaisti su ryškesne tekstile“, – atkreipia dėmesį interjero specialistė.  

Daugiau aukštos kokybės nuotraukų atsisiųsti galite čia.


Rašyti komentarą...
E
Eleonora
2019-10-18 22:06:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal buvo galima padėti senam žmogui ar daugiavaikės mamos vaikams įrengti vaikų kambarį?
Atsakyti
0

N
Nepavyduolė
2019-10-19 08:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra ko pavydėt. Taip galima erdves
susitvarkyti ir be konsultantų. O šviestuvai primena kartuves, na bet jei šiai šeima jauku, tai jau jų valia.


Atsakyti
0

v
vita
2019-10-19 01:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia jus is tos pacios arijos, kaip mums "uzdainavo" pazystami: kai isvaziuodami is uzsienio parsiskraidinome mylima suni ir du katinus, pazystami ant musu sauke: "Geriau tuos pinigus, kur isleidote gyvunams parskraidinti, butumete atidave Lietuvos vargsams!". Pirma: su savo sunkiu darbu uzdirbtais pinigais zmogus ka nori ta daro. Antra: Lietuva ubagu valstybe padare ne emigrantai, o Lietuvos valdzia! tad kodel sunkiai dirbes emigrantas turi stlikti tai, ko nedaro vyriausybe?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų