REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl niekaip nepavyksta numesti svorio? Tai klausimas, kurį sau užduoda daugelis norinčiųjų sulieknėti. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos lieknėjimo ekspertė atskleidė penkias klaidas, kurios gali būti to priežastis, rašoma dailystar.co.uk.

Kodėl niekaip nepavyksta numesti svorio? Tai klausimas, kurį sau užduoda daugelis norinčiųjų sulieknėti. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos lieknėjimo ekspertė atskleidė penkias klaidas, kurios gali būti to priežastis, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

Manote, kad jau esate išbandę visas įmanomas dietas? Pakeitėte mitybą, bet svoris vis tiek nekrinta? Jūs tokie – ne vieni: svorį mesti sunkiai sekasi daugybei žmonių. Jei ir jus kankina šios mintys, nepanikuokite.

Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos svorio metimo ekspertė gyd. Sally Norton pasidalino penkiomis dažnomis klaidomis, kurios gali jums kliudyti. Vieno visiems tinkančio recepto nėra, ir gyd. S. Norton, „VavistaLife“ autorė, įsitikinusi, kad dėl bergždžių pastangų numesti svorio gali būti kaltos kelios priežastys.

1. Jums trūksta miego

Miego valandų skaičius ir svoris yra du tiesiogiai susiję dalykai. Gyd. S. Norton sako: „Miegas turi daugiau įtakos, nei galėtumėte pamanyti.“

REKLAMA
REKLAMA

2. Nejaunėjate

Kuo vyresni esate, tuo svorio numesti yra sunkiau. Gyd. S. Norton sako: „Senėjimo proceso metu ypač moterys praranda nemažai raumenų masės. Šis faktorius, kartu su natūraliai lėtėjančia medžiagų apykaita, sąlygoja svorio metimo sunkumus. Tyrimai rodo, kad suvartodami daugiau baltymų ir daugiau sportuodami galime sutvirtinti raumenis – taip figūra bus dailesnė ir bus lengviau kontroliuoti svorį.“ Daugelis tų, kurie nori greitos dietos pagalba sulieknėti, svorio numeta bet kaip mat ir vėl jo priauga tiek, kiek numetę, jei ne daugiau. Gyd. S. Norton sako: „Skamba pažįstamai? Tai – užburtas ratas, kuris gali atnešti tik depresiją ir nusivylimą po kiekvieno nesėkmingo bandymo. Greitosios dietos yra tiesiog neveiksmingos. Tikrieji, ilgalaikiai pokyčiai neįvyksta pernakt.“

REKLAMA

4. Patiriate daug streso

Kuo daugiau streso patiriame, tuo labiau tikėtina, kad griebsimės riebaus ir cukringo maisto. Tokie produktai stimuliuoja už malonumą atsakingas smegenų dalis, ir taip pasijuntame geriau. Gyd. S. Norton aiškina: „Be to, kortizolis (vienas iš streso hormonų) skatina svorio prieaugį aplink juosmenį, o tai labai kenkia sveikatai. Stenkitės suvaldyti stresą ir neprarasti kontrolės – taip bus mažiau tikėtina, kad griebsitės nesveiko maisto, kuris ilguoju laikotarpiu tik privers jus jaustis prasčiau!“

5. Nesprendžiate giluminės problemos

Gyd. S. Norton rekomenduoja daugiau galvoti ne apie tai, ką valgome, o kada, kur ir kodėl valgome. Ji tęsia: „Gal esate linkę namuose valgyti sveikai, o darbe vis grįžti prie užkandžių pardavimo automato? O gal esate įpratę popiet suvalgyti ką nors saldaus, kad gautumėte energijos, arba patirdami stresą valgyti tam, kad nusiramintumėte? Išsiaiškinę, kur glūdi jūsų problema, galėsite pradėti ją spręsti, ir taip pakeisite savo valgymo įpročius ilguoju laikotarpiu. Norėdami džiaugtis ilgalaikiais, sveikatai nekenkiančiais ir kontroliuojamais rezultatais, pabandykite apsvarstyti šiuos kelis paprastus dalykus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų