Visa tiesa apie priešlaikinę ejakuliaciją

Seksualinės medicinos asociacijos pateiktas apibrėžimas yra naudojamas dažniausiai. Priešlaikinė ejakuliacija - tai ejakuliacija, kuri visada arba beveik visada įvyksta per pirmąją minutę po įsiskverbimo į vaginą (intravaginalinės ejakuliacijos latencijos trukmė IELT <1min), kurios pacientas negali atitolinti visais arba beveik visais lytinių santykių atvejais ir dėl kurios asmenys patiria neigiamų pasekmių, tokių kaip nusivylimas, susirūpinimas, frustracija ir (arba) lytinių santykių vengimas. Manoma, kad apie 5 proc. gyventojų patiria priešlaikinę ejakuliaciją. 

Pora (nuotr. 123rf.com)

Yra keli priešlaikinės ejakuliacijos tipai. 

· Visą gyvenimą trunkanti priešlaikinė ejakuliacija. Ji prasideda jau nuo pat pirmųjų lytinių santykių. Priežastis nėra žinoma, nors manoma, kad ją lemia psichologiniai ir biologiniai faktoriai (nerimas, padidintas penio jautrumas, serotonino receptorių pokyčiai). 

· Įgyta priešlaikinė ejakuliacija. Ji prasideda kažkuriuo gyvenimo momentu be anksčiau pasireiškiančių simptomų. Tai įvyksta dėl tam tikrų priežasčių (erekcijos sutrikimų, prostatito, hipertirozės ar santykių problemų). Šiuo atveju IELT <3 min laikoma patologine. 

· Kintama priešlaikinė ejakuliacija. Nereguliarus pasireiškimas. Ji neatitinka tikrosios priešlaikinės ejakuliacijos apibrėžimo. Jos gydyti nereikia. 

· Subjektyvi priešlaikinė ejakuliacija. Subjektyvus greitos ejakuliacijos lytinio akto metu suvokimas, kurio IELT yra normali. Tokios priešlaikinės ejakuliacijos nereikėtų laikyti patologija ar simptomu. Jos gydyti nereikia. 

Diagnozė nustatoma remiantis paciento sveikatos bei lytinio gyvenimo istorija, vertinant IELT, dažnį, evoliuciją, taip pat ejakuliacijos suvaldymo suvokimą bei neigiamas pasekmes pacientui. Jei įtariama įgyta priešlaikinė ejakuliacija, reikėtų atlikti papildomus tyrimus (pavyzdžiui, prostatos ir hormonų). 

Intervencija siekiama pašalinti sukeliančius faktorius, o įgytos priešlaikinės ejakuliacijos atveju - pagerinti paciento lytinį gyvenimą. Apskritai, derinant psichoterapiją su farmakologiniu gydymu, gaunami geresni ilgalaikiai rezultatai. Rekomenduojamos ir elgesio technikos, pavyzdžiui, Semanso technika „sustok-pradėk“, Masterso ir Džonsono „suspaudimo“ technika ar sensorinis susikoncentravimas. Taip pat medikamentinis gydymas, kuris jau prieinamas ir Lietuvoje. 

Garcia-Baquero R. 

Puerta del Mar ligoninė, Kadisas Ispanija

Prostamol uno 320 mg minkštosios kapsulės. Sabalpalmių vaisių tirštasis ekstraktas. Nereceptinis vaistas. Terapinės indikacijos. Prostamol Uno yra tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas palengvinti gerybinės prostatos hipertrofijos simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Jeigu Jūsų savijauta per 6 savaites nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. Vartojimo būdas ir dozavimas. Išgerkite kasdien vieną Prostamol uno kapsulę tokiu pačiu laiku. Ją reikia nuryti nesukramtytą užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio po valgio. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio, sunkumo, eigos ir yra neribojama. Pasitarkite dėl vartojimo trukmės su gydytoju. Kontraindikacijos. Prostamol uno vartoti negalima jei yra alergija sabalpalmių vaisių ekstraktui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Prostamol uno. Prostamol uno tik lengvina simptomus, susijusius su prostatos padidėjimu, bet prostatos dydžio nesumažina. Todėl jums reikia reguliariais laiko intervalais lankytis pas gydytoją. Būtinai turite pasitarti su gydytoju, jei: karščiuojate, pasireiškė spazmai ar pastebėjote šlapime kraujo, atsiradus skausmingam šlapinimuisi, atsiradus nuolatiniam šlapimo lašėjimui esant pilnai šlapimo pūslei (šlapimo nelaikymui), jūs jaučiate skausmingą potraukį šlapintis ir staiga šlapimas negali ištekėti (ūminis šlapimo susilaikymas). Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu [email protected] arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų