Pasakė, kam ši procedūra – kompensuojama: skubėkite naudotis

Dantų netekimas dėl įvairiausių priežasčių žmonėms sukelia vienų ar kitokių nepatogumų. Netekęs dantų žmogus praranda pasitikėjimą savimi, slepia savo šypseną, jį vargina tarties sutrikimai.

Dantų gydymas (nuotr. 123rf.com)

Šiuolaikinis dantų protezavimas grąžina pacientams kažkada prarastą šypseną, pagerina jo gyvenimo kokybę.

Visgi protezavimą supa daugybė mitų ir stereotipų: kad tai yra nepatikima, nepatogu, o svarbiausia – brangu. „Euromed" klinikos gydytojas odontologas Rostislav Vinarčiuk paaiškins, kokios yra dantų protezavimo tendencijos, rūšys ir pristatys protezavimo svarbą ne tik estetiniu, bet ir sveikatos atžvilgiu.

Kas yra dantų protezavimas?

Tai dirbtinių dantų įtvirtinimas siekiant atkurti trūkstamus dantis, pagerinti esamų dantų būklę, jeigu šie yra pažeisti. Šiandien mūsų technologijos yra labai pažengusios, todėl protezai atrodo natūraliai. Patikinu, kad dantų protezavimas atliekamas ne tik garbaus, bet ir jaunesnio amžiaus pacientams.

Kokios yra protezų rūšys?

Protezai skirstomi į dvi rūšis: išimamus ir fiksuotus. Išimami daliniai protezai dažniausiai naudojami, kai paciento burnoje dar liko nuosavų dantų, prie jų protezai pritvirtinami, pavyzdžiui, kabliukais. Juos pacientas gali išimti kada panorėjęs. Pilni protezai siūlomi pacientams, neturintiems savo dantų.

REKLAMA

Praktikoje dažniausiai naudojami fiksuoti protezai - jie padeda atstatyti estetinį vaizdą, maisto kramtymo efektyvumą. Šie fiksuojami ant nuosavų dantų arba implantų. Be to, fiksuoti protezai gaminami iš skirtingų medžiagų: keramikos, metalo, cirkonio ir t.t., todėl konsultacijos su gydytoju odontologu-ortopedu metu gydytojas paskiria pacientui jo lūkesčius atitinkantį variantą.

Kokia protezų rūšis yra patikimiausia daugeliui pacientų?

Geriausias ir elastingiausias pasirinkimas – fiksuoti protezai. Jie geriau atstato kramtymo funkciją, atrodo estetiškiau ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Dažniausiai naudojami yra keturi protezų tipai: užklotai, vainikėliai, tilteliai, vainikėliai ant implanto atramo.

Užklotai atstato trūkstamą (neplombuojamą) danties dalį. Pasirinkus šį tipą nėra reikalo šlifuoti danties, o užklotas tarnauja ilgiau nei plomba.

Vainikėliai uždėdami ant nušlifuotų nuosavų dantų. Tinkamai pagaminti ir paciento poreikius atitinkantys vainikėliai nei spalva, nei forma nesiskiria nuo nuosavų paciento dantų, todėl nėra pastebimi.

Tilteliai yra bene populiariausias protezavimo būdas, atstatantis vieną ar daugiau trūkstamų dantų, išlaiko taisyklingą dantų išsidėstymą. Protezavimo metu nušlifuojami du šalia esantys dantys, o prarasto vieno ar kelių dantų tarpas užpildomas protezu.

Vainikėlis ant implanto atramo taipogi yra geras variantas pacientams, nes nereikia šlifuoti šalia esančių dantų. Įsriegtas implantas vykdo šaknies funkciją, ant kurio tvirtinama taip vadinama "karūnėlė".

Kokie yra populiariausi mitai apie dantų protezavimą?

Labiausiai norėčiau paneigti mitą, kad procedūra yra skausminga. Pacientams visuomet yra naudojami nuskausminamieji vaistai, o nušlifuoti dantys padengiami laikinaisiais protezais, padėsiančiais išvengti padidėjusio dantų jautrumo.


Rašyti komentarą...
M
Moteris
2019-09-10 09:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kurgi parašyta kam protezavimas kompensuojamas? Tik pavadinime?
Atsakyti
-14

J
Jola
2019-09-11 14:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie kompensavimą kur parašyta?????
Atsakyti
-1

B
Babute
2019-09-10 11:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai parašyta aiškiai, pensininkams, nedarbingiems, iš dalies darbyngiem na ir dar. Skaityti reikia
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų