Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis viešai pripažino, kad jam diagnozuota limfoma. Premjero teigimu, jis jaučiasi puikiai. Tačiau, kas tai per liga ir kaip ji pasireiškia?

Limfoma arba limfmazgių vėžys – tai dažniausia kraujo vėžio rūšiai priskiriama vėžio forma. Apie 90 proc. ligos atvejų išgydoma. Limfoma pirmiausiai pažeidžia limfmazgius, tačiau vėliau gali išplisti į kitus organus. Limfomos skirstomos į Hodžkino ir ne Hodžkino limfomas.

Pagrindinis skirtumas tarp abiejų rūšių limfomų yra tai, kad esant Hodžkino limfomai navike randama Reed-Sternbergo ląstelių (vadinamos gydytojų, kurie pirmieji jas detaliai aprašė, vardais). Šios didelės piktybinės ląstelės yra pakitę B limfocitai. Kuo daugiau randama šių ląstelių, tuo labiau liga išplitusi, tuo mažiau lieka sveikų ląstelių.

Limfomos ląstelės pasižymi sugebėjimu plisti į kitas vietas, visų pirma į kitus limfmazgius, tačiau gali patekti ir į kraują, o su juo - į įvairius organus. Kai tik ląstelės patenka į naują vietą, ten jos vėl ima daugintis ir suformuoja naują naviką.

REKLAMA

Ne Hodžkino limfoma

Yra labai daug ne Hodžkino limfomos tipų (apie 29). Visi jie skirstomi į dvi dideles grupes: mažo piktybiškumo (arba lėtai augančių) bei didelio piktybiškumo (arba greitai augančių) limfomų.

Ne Hodžkino limfoma gali būti skirstoma į grupes pagal ląstelių, iš kurių susiformuoja navikas, tipus - B ląstelių arba T ląstelių, didelių arba folikulinių ląstelių. Dažniausiai pasitaiko B ląstelių limfomų (apie 85 proc.), T ląstelių limfomomis dažniau serga vaikai arba paaugliai. Daug rečiau būna odos ne Hodžkino limfoma, kitaip vadinama mycosis fungoides.

Hodžkino limfoma

Hodžkino limfoma sudaro tik apie 8 proc. visų limfomų. Priklausomai nuo to, kokios ląstelės vyrauja. skiriami keli Hodžkino limfomos variantai: limfocitinis, nodulinės sklerozės, mišrių ląstelių, limfocitų išsekimo bei neklasifikuojamas. Hodžkino limfoma dažniau serga vyrai. Dažniau sergama 15-40 m. ir vyresniame nei 55 m. amžiuje.

Gydantis gydytojas gali paaiškinti, kokio tipo limfoma diagnozuota Jums. Dažniausiai limfomos tipas nustatomas operacijos metu pašalinus pažeistą limfmazgį (tokia procedūra vadinama biopsija) ir ištyrus jį mikroskopu (nustatoma naviko morfologija).

Simptomai:

1. Padidėję kaklo, pažastų ir kirkšnių limfmazgiai

Padidėję kaklo, pažastų ar kirkšnių limfmazgiai turėtų būti signalas nueiti pas gydytoją. Dažniausiai tai būna vienintelis limfomos požymis, tačiau apčiuopus padidėjusius mazgelius, nebūtinai reiškia, jog susirgote limfoma. Atlikus tyrimus, apie padidėjusių limfmazgių priežastis, jus išsamiai informuos gydytojas.

REKLAMA

2. Staigus svorio mažėjimas

Dėl neaiškių priežasčių staigus svorio netekimas, gali taip pat reikšti limfomos ligos buvimą.

3. Karščiavimas

Koks bebūtų karščiavimas be priežasties - tai turėtų būti pretekstu nuvykti pas gydytoją. Karščiavimas susijęs su mazgo patinimu, dažnai maišomas su infekcijos buvimu, todėl dažnai limfoma neaptinkama ankstyvojoje stadijoje.

4. Gausus prakaitavimas naktį

Į šį varginantį simptomą, kada prabundate naktį permirkę nuo prakaito, negalite nekreipti dėmesio.

5. Viso kūno niežėjimas

Ši unikali situacija susijusi su tuo, kad limfomos ląstelės išskiria tam tikrus sekretus, kurie sukelia tokią reakciją.

6. Apetito stoka

Jeigu dėl apetito stokos netekote 10 proc. savo kūno svorio, tai gali būti ženklas, kad sergate limfoma. Nedelskite ir kreipkitės į gydytoją!

7. Silpnumo jausmas

Kadangi vėžio ląstelės dauginasi, jos pasiima iš jūsų organizmo daugiau energijos, todėl jaučiate silpnumą.

8. Dusulys

Limfoma gali sukelti tokius simptomus kaip dusulys. Priklausomai nuo vietos, kurioje yra židinys, gali atsirasti galvos, pilvo ar skrandžio skausmas.

Gydymas:

Gydant limfomas pastaraisiais metais pasiekta didelė pažanga ir vis didesnį skaičių ligonių, sergančių limfomomis (tiek Hodžkino, tiek ir ne Hodžkino), galima išgydyti net ir tada, kai liga išplitusi. Dažniausiai naudojami gydymo būdai - spindulinė terapija ir chemoterapija (atskirai arba derinant šiuos gydymo metodus - skiriant kartu arba vieną po kito), radioterapija.

ŽIV sergantys pacientai dažniausiai iš visų limfomos formų suserga ne Hodžkino limfoma, kuri pasireiškia vėlyvojoje ŽIV stadijoje. Simptomai: odoje ir burnos ertmėje atsiranda kraujuojančios opos. Gydymas - labai sudėtingas.

REKLAMA

Jaučiasi puikiai

Nepaisant ligos, premjeras S. Skvernelis tikina, kad šiandien dienai jis jaučiasi gerai. 

„Matyt, privataus gyvenimo apsauga negalioja nei man, nei mano šeimai, nevertinate jūs, kad turiu ir mažametę dukrą, kuri stebi, žiūri televiziją, su kuria reikia kalbėti. Tokia, matyt, yra mūsų kultūra.

Tenkinant jūs smalsumą, galiu pasakyti, kad paskutinį profilaktinį patikrinimą turėjau 2018 m. liepos mėnesį, buvo viskas tvarkoje, jaučiausi puikiai. Tiesiog po prezidento rinkimų nusprendžiau tęsti ir atlikti profilaktinį patikrinimą, kurio metu buvo pastebėti limfinės sistemos sutrikimai, kurių anksčiau nebuvo pastebėta. Tik chirurginės operacijos metu buvo patvirtinta, kad tai yra limfoma“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo premjeras.

Premjeras patvirtino, kad šiuo metu limfoma yra pirminės stadijos, jam taikoma imunoterapija ir chemoterapija, premjeras jau perėjo pirmąjį gydymo ciklą.

„Šiandien jaučiuosi puikiai. Gydytojai tikisi pilno pasveikimo, to tikiuosi ir aš. Dėkoju visiems už palaikymą, supratimą, subtilumą. Tokiais atvejais paaiškėja, kas yra kas Lietuvoje, artimoje ir tolimesnėje aplinkoje“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis skatino gyventojus nuolat tikrintis sveikatą, nors šie ir mano besijaučiantys puikiai. S. Skvernelis taip pat patikino, kad tęs savo darbus ir tebeina premjero pareigas, o liga darbui trukdyti neturėtų. 

As
2019-08-28 15:52:04
Linkiu sveikatos. Tik sveikatos!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
VIKA 2019-09-20 13:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sveikatos, sveikatos ir stiprybės   ATSAKYTI
Ali 2019-09-20 11:32:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ateistinės - fašistinės-militaristinės ideologijos toleravimas gresia onkologinėmis ligomis, patarėjai o ir pats turėtų tai suprasti, dvasinio išsilavinimo trūkumas valstybės galvoms gresia didelėmis bėdomis ne tik šiame gyvenime bet ir sekančiuose.Už karų kurstymą ir ginklų tiekimą šie ponai gims kariaujančiose valstybėse ir gali buti užmušti ar suluošinti-karmos dėsnis atlygins ko nusipelnė, bėda dar ir ta kad už šitų sergančių, sveiką nuovoką praradusių galvų darbus gali kentėti visos valstybės žmonės daleidę tokius į valdžią.Į ukrus važiavo ne mokyti vieni kitus gerbti ir mylėti o dėl teritorijų vieni kitus žudyti negerbia kitų gyvybės tai praras ir savają , patarimas melstis Aukščiausiojo ir prašyti atleidimo   ATSAKYTI
DEmokratija 2019-09-25 11:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konkretus pavyzdys - A M Brazauskas.  
vidma 2019-09-20 11:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...linkiu pasveikti -daug darbu nuveikti...   ATSAKYTI
Kis 2019-09-04 09:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikiu sekme   ATSAKYTI
Toma 2019-08-30 13:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveikatos! Bet geriau būtų nepaminėjęs imunoterapijos, nes ji nėra skiriama prie pirminės vėžio stadijos, o paprasti žmonės jos negauna net turėdami 3-čią ar 4-tą stadiją. Graudu ir pikta. Esi "didelis", turi privilegijų, tai džiaukis ir patylėk... Kam eilinį kartą pravirkdyti dviejų vaikų mamą, kuri taip tikėjosi imunoterapijos, deja nei pažinčių, nei pinigų tam neturi...   ATSAKYTI
Kis 2019-09-04 09:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Kasmet 12 tukstanciu tokiu..."tai armija serganciu,jeigu valdzia dirbti 30 metu vardan zmoniu geroves,tikriausiai visi gautu imunoterapija,deja mumis niekas nesirupino be "blogiausio"ministro Verygos,visi sandoriai buvo vykdomi po kilimu.Karta reikia atsikvoseti ir rimtai nusiteikti siekti geroves darbu.  
Rima 2019-08-30 12:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gal žurnalistai ir komentatoriai jau paliktų žmogų ramybėje. Abejoju,kad ir jam
, Ir artimiesiems labai malonu skaityti.Man tai tikrai būtų ne.Visiems geru nebūsi.Vieni nuoširdžiai rašo, kiti akmenį užanty nešiojasi   ATSAKYTI
Kis 2019-09-04 09:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sunku pavadinti zurnalistais,jie paprasciausi skalikai tik is kitos budos.Kaip graziai suskirstyta Lietuvele -i mylincius Landzbergio klana ir tuos (Pasirinkte patys kuo norite siandiena buti,siulau-vatnikais)  
Joana 2019-08-30 08:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne visus pasisakymus komentuojat?   ATSAKYTI
Nuojauta 2019-08-29 23:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal kitoj šaly pasitikrinkite    ATSAKYTI
Kis 2019-09-04 09:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad ir Izraelyje.  
Zzz LP 2019-08-29 14:53:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Į sveikatą, p.Sauliau!   ATSAKYTI
Ramunas 2019-08-28 23:29:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik sveikatos Sauliui cia bet kam tas pats gali nutikti..   ATSAKYTI
pensininkas 2019-08-28 18:57:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
liga-beda. Bet pavogtus pensijos pinigus grazinti reikia, ponas.   ATSAKYTI
Antanas 2019-08-28 20:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš taip pat pensininkas, bet patariu pačiam kreiptis į Kubilių o ne į Skvernelį  
lietuvis 2019-08-28 18:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
premjeras ne privatus asmuo   ATSAKYTI
Nijole 2019-08-28 18:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Bukit SVEIKAS p. Sauliau, atrodot sveikas, kaip ridikas...labai dideles sekmes seimoje, gyvenime ir darbe...   ATSAKYTI
Niolei 2019-09-17 11:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įšlindo žiurkė su savo linkejimais  
As 2019-08-28 15:52:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Linkiu sveikatos. Tik sveikatos!!!    ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
(nuotr. 123rf.com)
Nuo sausio 1 d. pacientai galėjo lengviau atsikvėpti – pagaliau įteisintas ilgai lauktas „žalos be kaltės“ modelis, kuris, kaip teigiama, gydymo įstaigoje patirtos žalos ...
Verkianti moteris  (nuotr. 123rf.com)
Dažnai, kuomet užklumpa bloga nuotaika, įvairios problemos ar rūpesčiai, tarsi norime „suvalgyti“ visas šias negeras emocijas ir nuo parduotuvių lentynų šluojame įvairius ...
Gerda Žemaitė (nuotr. stop kadras)
Ne paslaptis, kad kiekviena moteris nori būti geriausia savo versija, todėl išbando ne vieną sveikatinimosi ar grožio procedūrą. Televizijos laidos vedėja Gerda Žemaitė tikrai ...
Operacija
Šiandien Nacionalinis kraujo centras išplatino skubią žinutę, į kurią atsiliepti gali kiekvienas. Savo feisbuko paskyroje jie kreipėsi į neabejingus žmones prašydamo konkrečios ...
(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad sulaukus tam tikro amžiaus būtinai reikėtų pasitikrinti pagal prevencines sveikatos patikros programas. Jų yra net penkios ir tą ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų