Įsibėgėja socialinių paslaugų kokybės gerinimo iniciatyvos Lietuvoje

Skaityk lengvai

Šiemet Lietuvoje jau 19 įstaigų įteiktas EQUASS kokybės sertifikatas. Šis ženklas įkūnija pagrindines vertybes – orientaciją į paslaugų gavėją, teisių įgyvendinimą, lyderystę, partnerystę, kuriomis būtina vadovautis kasdienėje veikloje siekiant geresnės senolių, vaikų, neįgaliųjų, socialinę riziką patiriančių šeimų ir visų kitų socialinių paslaugų gavėjų gyvenimo kokybės.

Valakupių reabilitacijos centro direktorė Tatjana Ulbinienė. Valakupių reabilitacijos centro archyvo nuotr.

Apie projektą Lietuvoje pasakoja Europos reabilitacijos platformos atstovas Guusas van Beekas, Valakupių reabilitacijos centro direktorė Tatjana Ulbinienė ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė.

REKLAMA

Standarto diegimas įstaigoje – ne tik dėl sertifikato

Europos reabilitacijos platformos atstovas G. van Beekas pastaruosius dvejus metus – dažnas svečias Lietuvoje. Jis teigia, kad sertifikatas, kurį socialinių paslaugų įstaiga gauna po sėkmingo audito, tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tarsi dar vienas laimikis apdovanojimų lentynoje. Nors sertifikatas reiškia, jog organizacija yra pajėgi veikti pagal EQUASS kokybės standartus, tikroji sėkmė slypi daug giliau: tai gebėjimas kurti į paslaugų gavėją orientuotas paslaugas, efektyvi darbuotojų komunikacija ir siekis užtikrinti kokybę.

Paklaustas, kaip Lietuva atrodo kitų Europos valstybių kontekste, kokybės ekspertas neslepia: su gerokai mažesniu finansavimu pavyko padaryti daug daugiau nei kitose Europos valstybėse. „Turbūt sėkmės formulė yra įstaigų darbuotojų motyvacija ir iniciatyvumas – kad ir kaip banaliai skamba, tai tiesa“, – pasakoja G. van Beekas. Be to, jo nuomone, svarbu paminėti, kad EQUASS – labai ambicingas projektas, nes siekiant atitikti kokybės reikalavimus, per gana trumpą laiką reikia nuveikti daug darbų.

EQUASS ekspertas Guus van Beekas iš Olandijos. Valakupių reabilitacijos centro archyvo nuotr.

EQUASS įprasmina tikėjimą tuo, ką darai

Valakupių reabilitacijos centras – pirmoji įstaiga Lietuvoje, daugiau nei prieš 10 metų nusprendusi diegti EQUASS kokybės standartą ir šiuo metu įgyvendinanti projektą, skatinantį Lietuvoje veikiančias socialinių paslaugų įstaigas irgi siekti EQUASS kokybės ženklo. Centro direktorės T. Ulbinienės nuomone, standarto diegimas įstaigoje visuomenei parodo, kad įstaiga atliepia paslaugos gavėjų poreikius.

REKLAMA

„Labai džiaugiamės, kad geru pavyzdžiu – standarto diegimu įstaigoje – užkrėtėme tiek daug socialines paslaugas teikiančių organizacijų. Tai tikrai ne varžybos – tik bendradarbiaudami ir įkvėpdami vieni kitus Lietuvoje kursime aukštos kokybės paslaugas, kokiomis naudotis būtų gera ir patiems“, – teigia T. Ulbinienė.

Dienos centro „Šviesa“ komandai įteiktas EQUASS Assurance sertifikatas. Valakupių reabilitacijos centro archyvo nuotr.

Galvojimas, kad esi geriausias, geriausiu nepadaro

„Nusprendę dalyvauti projekte juokavome, kad auditą galime kviesti iškart“, – šypsodamasi pasakoja Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė ir dienos centro „Šviesa“ direktorė J. Tamašauskienė.

Dienos centras „Šviesa“ – socialinių paslaugų įstaiga, pradėjusi veikti iškart Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Įstaigos vadovė pasakoja, kad žiūrint, kaip panašaus pobūdžio paslaugos teikiamos užsienyje, manė, kad EQUASS standartą įsidiegti nebus sunku, nes įstaigoje daug kas jau buvo padaryta: pasiektas geras darbuotojų santykis su paslaugų gavėjais, paslaugos skirtos žmonių poreikiams tenkinti.

Projektui įsibėgėjus paaiškėjo, kad dar yra ką veikti. Buvo pakeisti individualūs centro lankytojų planai, jie pateikti lankytojams suprantama kalba, be to, jie patys galėjo prisidėti šiuos planus kuriant. Taigi, kiekvienam paslaugų gavėjui buvo skiriamas didelis dėmesys, o tai reiškia, kad kiekvienas jautėsi svarbus ir įgalintas prisidėti ne tik tobulinant save patį, bet ir organizaciją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų