Išaušus gegužės 13-ąjai, Šalčininkų rajone gyvenanti Kamila atsikėlė itin pakilios nuotaikos, mat tą dieną ji šventė savo gimtadienį. Įsisegusi močiutės dovanotus auskarus, dvylikametė kaip ir kiekvieną rytą, sėdo į autobusą ir nuvažiavo į savo mokyklą. Išlipus stotelėje ir kertant judrią gatvę, mergaitę čia ištiko skaudi nelaimė – ją partrenkė automobilis.

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Dabar Kamila jau keletą savaičių yra namuose, tačiau lemtingąją gegužės 13-ąją tiek ji, tiek jos visa šeima prisimins visą likusį gyvenimą.

Nelaimė ištiko per gimtadienį

Nors mergaitės mama Olga Gilevskienė tos dienos įvykius prisimena tarsi bėgančius žaibišku greičiu, vis dėlto jie į atmintį įsirėžė itin stipriai.

„Gegužės 13-ąją Kamilai suėjo dvylika metų. Pamenu, ryte jos pasveikinti atėjo močiutė, padovanojo auskariukus, pagyriau, kaip gražiai ji atrodo, suvalgė kelis saldainius ir išvažiavo į mokyklą. Ta diena be gimtadienio atrodė kaip ir visos kitos, nebuvo jokios nuojautos“, – pasakoja Kamilos mama.

Šalčininkų rajone gyvenanti O. Gilevskienė su vyru augina dvi dukras: šešiolikmetę vyresnėlę ir dvylikametę Kamilą. Nors mergaitės dažnai ryte į mokyklą važiuoja kartu, lemtingą rytą Kamila autobusu važiavo viena.

REKLAMA

Smegenys buvo suplaktos kaip kiaušinis

Grįžtant iš Šalčininkų mokyklos, išlipus iš autobuso, toje vietoje vaikai dažnai kerta gatvę, todėl ir tą dieną Kamila elgėsi taip pat – ėjo per gatvę, o toje atkarpoje pėsčiųjų perėjos nėra. Deja, mergaitė nepastebėjo automobilio. Jį vairavo vyras, kuris įvykio metu buvo blaivas.

Pamatęs viduryje kelio mergaitę, vairuotojas pagalvojo, kad ji greitai perbėgs kelią, todėl vairą pasuko į kitą pusę, o būtent tą akimirką Kamila ir nusprendė žengti atgal.

„Ji nuėjo iki gatvės vidurio, pamatė per vėlai automobilį, traukėsi atgal... ir partrenkė ją. Smūgis buvo toks stiprus, kad Kamila užkrito ant automobilio stiklo. Tris, keturis kartus pervirto ore per automobilį ir iš viršaus trenkėsi galva ant žemės.

Kaip mums vėliau pasakė chirurgas, paprastai šnekant, jos smegenys atrodė tarsi paimti kiaušinį ir jį suplakti. Net gydytojai nežinojo, ko tikėtis“, – lemtingas akimirkas prisimena O. Gilevskienė.

Liepė melsti stebuklo

Avarijos metu Kamila patyrė itin rimtus smegenų sužalojimus, o jos kūnas buvo nusėtas nubrozdinimais. Lemtingo įvykio metu abu mergaitės tėvai buvo darbe, todėl prabėgus vos kelioms akimirkoms po nelaimės, jie sulaukė skambučio.

„Pradėjome su vyru darbo dieną, paskui pažįstamas paskambino ir pasakė – tik nesinervuok, bet girdėjau, kad jūsų dukrą partrenkė automobilis.

Iš karto paskambinom vyresnei dukrai, ji pakėlė ir pasakė, kad nieko nežino. Tada iš karto supratome, kad partrenkė Kamilą“, – jautriai žodžius renka pašnekovė.

Kamila buvo nuvežta į Šalčininkų ligoninę, iš kurios reanimobiliu buvo skubiai pervežta į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Tas akimirkas Kamilos mama prisimena kaip niekada gerai:

REKLAMA

„Mes važiavome automobiliu iš paskos. Kai atvažiavome, chirurgas paprašė tik laukti. Jis nesakė, ar gyva ir kokios ji būklės. Paskui mums tik pažįstama medicinos darbuotoja pasakė, kad Kamilos širdelė labai dažnai stodavo, todėl nieko prognozuoti nebuvo galima.

Tada ji išėjusi mums pasakė: „Bėkite į koplyčią ir melskite stebuklo.“

Komoje išbuvo dvi savaites

Patiems medikams ši avarija sukėlė didelę nuostabą ir dar daugiau klausimų, mat Kamilos kūnas be nubrozdinimų nepatyrė rimtesnių traumų. Mergaitei buvo siūta tik galva, bet jos smegenys patyrė itin rimtus sužalojimus. Kamila po nelaimės paniro į komą, o ir patys medikai šeimai didelių vilčių neteikė.

„Man kiekvieną dieną leido būti šalia Kamilos reanimacijoje, aš jai ir dainavau, ir pasakas skaičiau, kad tik greičiau ji atsikeltų. Penkta para buvo baisiausia – mirties ir gyvenimo klausimas. Tada net kunigas atvažiavo, palaimino sveikimui, meldėsi ilgai už ją...“, – pasakoja mergaitės mama.

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Kamila komoje išbuvo dvi savaites. Tai, kad ji pabudo, net ir patys medikai laiko stebuklu. Pabudus iš komos, mergaitės laukė ilgas gydymas ir bandymas sugrįžti į ankstesnį gyvenimą.

„Kai pabudo, ji dar buvo nesava. Tada ją perkėlė į neurochirurgijos skyrių, kuriame ji išbuvo tris savaites. Jau antrą savaitę ji tyliai sušnabždėjo „mama“, o paskui jau sekė ilgas grįžimas atgal...

Vėl iš naujo mokėmės kalbėti, nors sunku buvo, vis kosėdavo ji, bet kažkokiu būdu ištraukėme tą balsą, žinoma, iš pradžių ji kalbėjo lėtai, grubiai ir be emocijų“, – prisimena O. Gilevskienė.

REKLAMA

Iš visų jėgų stengėsi pasveikti

Kamilai buvo įstatytas ir laikinas maitinimo zondas, tačiau mergaitė jį vis ištraukdavo ranka. Medikai svarstė, galbūt mergaitei reikėtų dėti gastrostomą, tačiau Kamilos mama griežtai su tuo nesutiko ir užsibrėžė savo dukrą pamažu maitinti pati šaukšteliu.

Pamažu ji išmoko valgyti pati, o bėgant dienoms, atleido ir paralyžiuotą dešinę mergaitės kūno dalį. Deja, kairioji pusė, matyt, buvo pažeista smarkiau, Kamilai sunkiai sekėsi pajudinti tiek kairiąją koją, tiek ranką, o ir kairioji akis nenorėjo atsimerkti pati.

Gydytojai kiekvieną dieną Kamilą ragino nepasiduoti, sukaupti visas jėgas ir bandyti sukontroliuoti savo kūną.

„Jums reikėjo pamatyti, su kokia ji jėga bandydavo visa drebanti pakelti kairę koją, vis kartodavo, kad ji pajėgs, kad pakels. Ir bėgant dienoms, ji šiek tiek ėmė kilnoti kairę koją, o kairės rankos tik alkūnę atleido, pirštukus iki šiol spazmuoja, jie susitraukę į kumštį“, – sako dvylikametės mama.

Paeiti viena negali

Po nelaimingo įvykio Kamilai vienai paeiti nelabai pavyksta, ji privalo įsikibti savo mamai ar artimajam į ranką. Mergaitei vaikščioti padeda kairės kojos įtvaras, o jos kairioji ranka ir akis yra vis dar šiek tiek paralyžiuotos.

Taip pat dvylikametei reguliariai yra leidžiami B grupės vitaminai ir stiprūs vaistai smegenims. O. Gilevskienė pasakoja, kad kol kas reikia sutvarkyti mergaitės neįgalumo dokumentus, o po to paaiškės, kiek ir kur yra paskirta reabilitacija.

Iki ilgesnės reabilitacijos Kamila dabar lanko užsiėmimus Šalčininkuose, tačiau greitu metu tikisi sužinoti daugiau ir apie galimas reabilitacijas užsienyje.

REKLAMA

„Iš pradžių išnaudosime ir visą reabilitaciją Lietuvoje, kokią mums paskirs, bet dar norėtųsi išbandyti reabilitacijos galimybes užsienyje. Galbūt yra žmonių, susidūrusių su panašiomis problemomis, gal žino kas, kur geriausia reabilituotis“, – mąsto pašnekovė.

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Dvylikametę Kamilą partrenkė per jos gimtadienį

Supa daugybė draugų

Mergaitės mama iki šiol yra dėkinga visiems aplinkiniams, kurie padėjo nelaimės ištiktai šeimai. Pati O. Gilevskienė sako, kad visas ligoninės personalas buvo iš tiesų nustebęs, kiek daug žmonių vis lankydavo dukrytę.

„Kamila turi tiek daug draugų, ji tokio charakterio, kad prie visų pritampa. Kai ji buvo ligoninėje, tiek pradėjo žmonių važiuoti, kai kurių vaikų net aš pati nepažinojau, vieni išeidavo – kiti ateidavo“, – sako Kamilos mama.

Iki nelaimės dvylikametė buvo itin aktyvi mergaitė, kaip sako jos mama, ji spėdavo visur: ir pakoncertuoti, ir padainuoti, ir lankytis šaulių sąjungos, lėlių teatro būreliuose.

„Dabar yra labai svarbu tinkamai reabilituotis, nes pirmieji metai, o ypač pusmetis pirmasis, yra patys svarbiausi“, – patikina dvylikametės mama.

Finansinė pagalba šeimai labai reikalinga. Norintys ir galintys padėti tai gali padaryti pervesdami auką į Kamilos mamos sąskaitą: Gavėjas: Olga Gilevskienė Sąsk. nr: LT244010044400106093 (Luminor) Paskirtis: Parama Kamilai Gilevskytei

Eglė
2019-09-04 19:29:51
Kaip jums taip apsiverčia liežuvis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Virga [email protected] 2019-09-11 20:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur žmonės ne atsiduria tokioje situacijoje tai mandrus kalbėti ir komentuoti kitų nelaimė.    ATSAKYTI
Sandra 2019-09-09 23:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagal viska kas norit pikit nepikit bet mergaitė pati kalta ira nes ten nebuvo peščiujiu perejos o ji negalejo eit per gatve neapsižvalgius nes bet kas galejo nutikti o variuotojas irgi negali spėti sustabditi automobilio tai kad pikit nepikit bet ji pro gatve neapsiziurejius irgi eiti negali   ATSAKYTI
Rasa 2019-09-08 15:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia daug neaiskumu.kaltinti vairuotoja kuris vaziavo leistinu greiciu,ar autuobuso vairuotoja ,kuris isleido vaika vietoje kur nera stoteles.ar tevus kurie nepaaiskino kaip reikia pereiti kelia?.   ATSAKYTI
Samanta 2019-09-07 17:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul mergaitė pasveiksta kuo greičiau linkiu jai daug sveikatos   ATSAKYTI
Adelė 2019-09-07 12:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikatos mergaitei,stiprybės tėvams   ATSAKYTI
Denis 2019-09-07 08:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Manau vairuotojas cia nekaltas. Blogai isaiskinta vaikui kaip reikia pereit gatve ipac uzmiesto rybu kur greitis leidziamas 90 km.   ATSAKYTI
Vytaute 2019-09-06 16:31:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai uzjauciu   ATSAKYTI
Angelika 2019-09-06 14:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visi vaikai mokslo metams yra drausti.todėl jai turėtu buti ismokėtas draudimas.be to negaliu patikėti kad vairuotojas nekaltas.jis turi vaziuoti tokiu greičiu kad nesukelti avarijos.tai koks turėjo buti greitis kad taip suzaloti vaika.ar tai eilinis nelieciamas ........   ATSAKYTI
Westa 2019-09-05 19:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mergaite vaziavo IS MOKYKLOS I NAMUS, O NE I MOKYKLA   ATSAKYTI
Raimas 2019-09-05 10:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
tiesa pasakius Lietuvoje perejos blogos retai kur yra pereja su kalneliu Anglijoje net tarp namu kelias perejos su kalneliais ir nera kaip lakstyti,o pas mus net truksta kur reikia pereju.   ATSAKYTI
Zivile 2019-09-06 01:20:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nejuokinkit, uk labai mazai pereju. Taip gyvenamu rajonu teritorijose su kalniukais. Bet sumoj tikrai mazai. Ir butent del to zmones kerta gatve kur papuola.   
Idomu 2019-09-04 23:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Prašo aukoti krepšinio namams duokit pinigų geriau vaikui kurem blogai bent vaikui gyvybę išgelbėtų galima kuriam tikrai reik pagalbos mūsų valstybė LB gera tiems kam reik tam neduoda močiutės mirkit iš bado ir kaimuose mažesniuose autobusus panaikino ir vaikai kapstykites iš traumų juk jie ateitis senukus apleidot apie vaikus bent pagalvokit nes Lietuva kitaip išnyks galvokit kad reik vaikams padėt!!!!   ATSAKYTI
Liudmila. 2019-09-04 21:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Saulė kaip jum negeda,pasipelniti,iš ko? Iš tu pinigeliu kuriu žmones aukoja mergaitėi jus galvojat kad tevai gali pasinauduoti tuos pinigelius savo reikalam,aš abejeju,tevai ir močiute labai myli savo vaikus,anukeles.
Prilaikykit savo tokia nuomone sau....geda.   ATSAKYTI
Moteris is tu krastu 2019-09-09 20:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek girdejau kad tevai geriantys, pinigu negalima duoti, pragers.  
Mociute 2019-09-04 20:46:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Bet ir raso zurnaliste ,,smegenys suplaktos kaip kiausinis,, tai cia taip parasei .kad straipsnis saunesnis atrodytu ? Taip ir atrode ,pamaniau ,kad vargseles jau gyvos nera ,kada jus apsiktanagiai raseivos ismoksit normaliai rasyti ? Juk sita jusu kuryba ir tevai skaito ,kaip jiems jaustis ?O mergaitei tai linkiu sveikatos ,viskas su laiku bus gerai ,turi buti gerai .   ATSAKYTI
Ilona 2019-09-04 21:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mociute, o nematai, kad cia citata ir mama taip sako? Ismokim skaityti  
Fortke 2019-09-04 22:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Mociute, pati mama taip pasake, taip kad buk rami, niekas cia nieko neizeidineja  
Asta 2019-09-05 08:34:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pritariu. Nesvarbu, kad taip ir mama sako, ir gydytojas taip pasake. Viešai nereikia tokių "vaizdingų ir etiškų" apibudinimų.  
Asta 2019-09-05 08:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pritariu. Nesvarbu, kas taip pasake. Viešai tokie vaizdingi ir "etiški" apibudinimai nereikalingi.  
Agnė 2019-09-04 20:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Nu niekaip nesuprantu, kada baigs skraidyti tie kelių gaideliai. Net šiurpas pereina per visą kūną, kai pamatau kiemais lakstančiuosius. Taip ir norisi, kad kokią dieną jiems prieš pat nosį koks nuvirtęs medis atsirastų. Visada pristabdau, kai prie gatvės pamatau lūkuriuojančius vaikus. Niekada nežinai, ką jie sugalvos. O čia prie pat mokyklos nespėjo sustoti... Gal net nebandė pristabdyti.   ATSAKYTI
Kristina 2019-09-05 08:22:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Besmegenė tu Agne. Žmogus važiavo kaip jam leistina,bet vaikas išbėgo į gatvę neapskaičiavęs atstumo iki automobilio atvažiavimo. Va vairuotojui tai trauma,kad toks įvykis įvyko,nes mūsų valdininkams visai vienodai,kad reik tokioj vietoj peščiųjų perėjos,o ne vairuotoją kaltinti,kuris vairavo automobilį ir važiavo gatve kaip jam priklauso. Tokiu atveju vaikai turi būti labai budrūs ir palaukti to momento kaip bus didesnis atstumas tarp mašinų,o ne lėkti akis išdegus priešais mašiną. Matyt pati nevairuojate ir nežinote ką reiškia,kaip staigiai reik sustabdyti automobilį.Čia ne dviratis,kad paėmei ir sustojai staigiai. Tai,kad geriau pagalvokite ką šnekate ir linkite blogo žmonėms,kurie nekalti,nes pačiai žiūrėkite,kad neatsisuktų pačios žodžiai.
  
Stase 2019-09-04 19:47:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Savo nuomone galejote pasilikti sau,fui kas jus per zmogus jei dar galima taip pavadinti,o jei jus istiktu nelaime,ka ponia darytumet.   ATSAKYTI
saulė 2019-09-04 19:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-81
Mano nuomone,jūs norit pasipelnyt   ATSAKYTI
Eglė 2019-09-04 19:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kaip jums taip apsiverčia liežuvis   
Kick ass 2019-09-04 19:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tavo nuomonė niekam neidomi  
Jg 2019-09-04 20:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Daunė
  
Liii 2019-09-04 21:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Is visos sirdies linkiu tau tokio pasipelnymo. Amen.   

Top Video

100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
REKLAMA
Jonas serga paskutinės stadijos vėžiu: 18-mečiui liko paskutinė viltis
Iš Pajūrio kilęs 18 metis Jonas (vardas pakeistas) vengia kalbėti apie savo ligą, vengia kalbėti apie galimas baisias jos pasėkmes ir nenori įtakoti visuomenės požiūrio į jį. ...
Julija  (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši Jaunimo linijos savanorė Julija Staškovskaja. Moteris prisimena vieną skausmingiausių savo gyvenimo lūžių – tėčio ...
Plaktukas rekordininkas (nuotr. stop kadras)
Vienas vilkaviškietis skina rekordą po rekordo ir gana neįprastus: už plaktukus. Vyras yra įkūręs didžiausią ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje plaktukų muziejų, o dabar pastatė ...
Ina Marija Ubaitė karjerą kuria Niujorko muzikos pasaulyje (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvaitė Ina Marija Ubaitė (31) kiekvieną dieną žingsniuoja madingomis Niujorko gatvėmis ir skuba į Manhatane, šalia Medisono ir 5-osios aveniu įsikūrusią garsią kompaniją ...
„Mamų unijos“ fondo įkūrėja Eglė Mėlinauskienė
„Mamų unijos“ fondo įkūrėja Eglė Mėlinauskienė puikiai supranta, ką patiria vėžiu sergantys žmonės, nes prieš dvidešimt metų šią diagnozę išgirdo ir pati. Ši žinia jai smogė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų