Šio vitamino trūkumo pasekmės siaubingos: sukelia nevaisingumą

Vitaminas D yra svarbus dėmuo, jo tinkamai veiktų mūsų kūno funkcijoms – taigi, ar jums jo pakanka? Portalas dailystar.co.uk nurodo vitamino D trūkumo sukeliamus požymius ir simptomus.

Liūdna moteris (nuotr. Fotolia.com)

Vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje. Ši medžiaga skatina ląstelių augimą, taip pat palaiko kaulų, dantų ir raumenų sveikumą. Taigi, kai jo nepakanka, jis gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį. Štai keletas vitamino D trūkumo simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Jei nuolat jaučiatės pavargę – net tada, kai miego išties netrūksta – jus gali kankinti vitamino D trūkumas. Niukaslio universiteto tyrimas parodė, kad tiems, kuriems trūksta šios medžiagos, gali sumažėti energijos lygis.

Šias išvadas patvirtina NCBI paskelbti tyrimai. Mokslininkai ištyrė vitamino D poveikį 174 dalyviams. Rezultatai parodė, kad 77,2% pacientų, kuriems pasireiškė nuolatinis nuovargis, trūko vitamino D. Normalizavus vitamino D lygį, nuovargis sumažėjo.

Kokie vitamino D trūkumo simptomai?

- Silpstantys arba trapūs kaulai

- Raumenų silpnumas

- Nuotaikos pokyčiai

- Lėtinis skausmas

- Padidėjęs arba kylantis kraujospūdis

- Sumažėjusi ištvermė

- Nepaaiškinamas nevaisingumas

Ką daryti, jeigu nerimaujate dėl vitamino D kiekio?

Jei nerimaujate dėl vitamino D, geriau kreiptis į šeimos gydytoją. Gydytojas galės pasakyti, ar jums trūksta šios medžiagos, ir patars, kokių veiksmų imtis toliau.

REKLAMA

NHS nurodo per dieną suvartoti 10 mikrogramų vitamino D. Daugelis iš mūsų gali įvykdyti šį tikslą praleisdami šiek tiek laiko lauke, saulės šviesoje.

Bet jei jūs stengiatės gauti pakankamai vitamino D, galite valgyti maistą, kuriame gausu šio mineralo. Vitamino D gausu riebioje žuvyje, raudonoje mėsoje ir kiaušinių tryniuose.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų