Vilnietė 35-erių Rasa (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) atvira: gyvenimą ji skirstanti į dvi dalis – iki aborto ir po jo. Nors išgyvendama traumą moteris vėl pastojo nuo to paties vyro ir jau po kelių savaičių ruošiasi gimdyti, sąmoningą nėštumo nutraukimą ji laikanti siaubingiausia patirtimi savo gyvenime.

Tyrimai (nuotr. 123rf.com)

Tyrimai (nuotr. 123rf.com)

„Nuo tada, kai pasidariau abortą, iki šios dienos mano gyvenimas yra labai sužalotas. Manyje lyg būtų du žmonės – vienas, kuris džiaugėsi gyvenimu, svajojo, turėjo tikslų, jų siekė ir kitas, kuris liko po aborto, galintis valandų valandomis žiūrėti į vieną tašką, nesugebėti nieko padaryti ir nenustoti skaičiuoti, kokio amžiaus būtų žuvęs vaikelis, su kuriuo kartu žuvo didelė dalis manęs pačios“, – pasakojo Rasa.

Moteris sako iki šiol nesuprantanti, kaip visa tai įvyko, ir yra įsitikinusi – jei tuo metu ligoninėje būtų paprašyta dar pagalvoti ir, jei norės, grįžti kitą dieną, informuota apie galimą gauti pagalbą, sprendimas tikrai būtų buvęs kitoks.

Artimieji tik skatino abortą

Po kelių savaičių pasaulį išvys antra vilnietės atžala – moteris jau augina septynerių metų amžiaus dukrelę iš pirmos santuokos. Tačiau kalbantis iš moters lūpų vis išsprūsta žodžiai apie trečiąjį vaiką, mat po prieš pusantrų metų įvykusio aborto Rasa vis dar nepaliauja galvoti apie negimusį mažylį, skaičiuoti, kiek amžiaus galėtų sueiti.

REKLAMA

„Vaikelis buvo planuotas, lauktas tiek mano, tiek vaiko tėčio. Tačiau sulaukus žinios apie nėštumą šis ėmė ir persigalvojo. Prasidėjo daug labai negražių dalykų, pačios artimiausios aplinkos spaudimų, kad pasidaryčiau abortą. Atsimenu, buvau sekmadienį grįžusi iš vienuolyno, kuriame praleidau savaitgalį, nusiteikusi, kad išsaugosiu nėštumą.

Abortas (nuotr. 123rf.com)

Abortas (nuotr. 123rf.com)

Matyt, labiausiai suklydau įsileidusi vaiko tėvą į namus. Jis pradėjo šantažuoti, grasino paliksiąs vieną su dukra, jei gimdysiu. Sakė pagalvoti, iš ko gyvensiu, kaip išsilaikysiu. Šeimos nariai irgi skambino, darė spaudimą sakydami, kad šito vaiko nereikia – tai tik problema, kurios reikia atsikratyti. Per tas keliolika valandų susidūriau tik su tais žmonėmis, kurie nepalaikė mano sprendimo išsaugoti vaiką. Ir pati tarsi įsileidau suvokimą, kad gal jie teisūs: jei žmogus, su kuriuo esu, atsisako šeimos, mano šeima atsisako padėti, galbūt išties geriausias spendimas bus abortas. Nors turėjau, kam paskambinti, kas būtų palaikęs, iš esmės sąmoningai taip nepasielgiau. Realiai apsisprendimas nutraukti nėštumą įvyko labai staiga, per 12–15 valandų“, – sunkiai rinkdama žodžius savo istoriją pradėjo pasakoti Rasa.

Po operacijos puolė į paniką

Vilnietė sako tik prisimenanti visiškai bemiegę naktį prieš operaciją ir po visko ištikusį šoką. Visgi dabar grįžtant ir ramiau analizuojant situaciją moteriai labiausiai kliūna gydytojų elgesys.

„Kai pasakiau, kad atvykau aborto, ligoninėje kaip tik pasitiko pažįstama medikė ir sako: „Kaip prastai atrodai, bet štai susitvarkysi ir gyvensi normaliai, procedūra nesudėtinga...“ Prieš pačią procedūrą, kai pasikvietė į apžiūros kabinetą ir tikrino echoskopu, ar tikrai laukiuosi, sakė tik nežiūrėti į ekraną, nes juk atėjau pasidaryti aborto.

REKLAMA

O aš tą akimirką dar tikrai dvejojau ir tą buvo galima matyti. Turintis patirties gydytojas, manau, tikrai atskiria, kuri moteris yra pasiryžusi padaryti abortą, o kuri dar dvejoja. Nebuvo pasiūlymo palaukti iki rytojaus, galbūt dar su kažkuo pasikalbėti. Buvau tik paraginta lipti ant operacinio stalo, anesteziologas pradėjo šaukti, kiek eikvosiu jo laiko, kad jis nesiruošia dirbti iki vakaro. Atsibudusi po narkozės tik pradėjau rėkti prašydama grąžinti mano kūdikį...“, – skaudžia patirtimi dalijosi moteris.

Žingsnį paskatiną informacijos vakuumas

Po visam gyvenimui randą palikusios traumos moteris ko tik neišbandė – kreipėsi į Krizinio nėštumo centrą, kur gavo tiek psichologinę pagalbą, tiek buvo rami esant reikalui gausianti ir socialinę, materialinę paramą. Pagalbos Rasa ieškojo ir pas privačiai dirbančius psichologus, išbandė įvairias psichoterapijas, dalyvavo „Rachelės vynuogyno“ rekolekcijose.

„Sunku suprasti, kodėl vaikelio tėtis taip staiga persigalvojo. Mūsų santykiai po to labai pašlijo, kiek iki tol buvome artimi, tiek tapome svetimais. Iki šiol nepaleidžia kaltės ir tuštumos jausmas, suvokimas, kad šis poelgis bus našta visam likusiam gyvenimui. Pati procedūra užtrunka gal vos penkiolika minučių. Atsibudus po narkozės fiziškai sudėtinga nėra, net atrodo, kad nieko neįvyko, tačiau psichologinė būklė siaubinga ir prieš procedūrą niekas nepasako, kad su visa ta našta sieloje reiks gyventi toliau, neduoda nuskausminamos piliulės ar injekcijos, ištrinančios atmintį“, – kalbėjo Rasa.

REKLAMA

Dėl to ji sakė ypač palaikanti Krizinio nėštumo centro iniciatyvą teisiškai įtvirtinti privalomų 72 valandų terminą, kuris būtų skirtas moterims iki aborto suteikti pagalbą ir apsispręsti: „Kartais kelių valandų pokalbis su tinkamu žmogumi gali iš esmės pakeisti situaciją. Apie šią organizacija toli gražu žino ne visos tokioje situacijoje atsidūrusios moterys.

Abortai (nuotr. SCANPIX)

Abortai (nuotr. SCANPIX)

Prieš duodant siuntimą atlikti abortą ji turėtų būtų informuota, kaip vystosi vaisius, kiek jam savaičių, parodyta per echoskopą, pasiūlyta psichologo konsultacija, tęstinė kompleksinė tęstinė pagalba nėštumo metu ir pagimdžius.

Gydytojai net dabar, dar nepakeitus įsakymo, galėtų pasinaudoti savo įtaka moterims ir pasiūlyti neskubėti priimti tokio svarbaus sprendimo, įteikti informacinę skrajutę su pagalbos organizacijų kontaktais ir paraginti sugrįžti vėliau – po kelių dienų ar savaitės.“

Naujas nėštumas – kaip gelbėjimosi ratas

Paklausta, kaip ryžosi pastoti vėl nuo to paties vyro, moteris sakė, jog, viena vertus, tai – poabortinės traumos pasekmė, tačiau kartu ir galimas būdas iš jos kapstytis.

„Vaiko tėvas mane paliko kaip jau buvo grasinęs pirmąkart. Bet taip ir turėjo nutikti. Turiu tarsi pakartoti istoriją ir šįkart išsaugoti kūdikį. Atrodo, kai atsiras kitas vaikas, daug kas pakeis, tačiau nejučia suvokiu sakanti, kad turėsiu tris vaikus“, – kalbėjo vilnietė.

Nors ir šįkart iš artimųjų patyrė spaudimą darytis abortą, Rasa buvo tvirtai apsisprendusi gimdyti, tad namiškiams teko susitaikyti. Nors santykiai su šeima komplikuoti ir iš jos palaikymo moteris sulaukia mažai, džiaugiasi turinti palaikančius kolegas, draugus, Krizinio nėštumo centre dirbančius specialistus.

REKLAMA

Nors vaiko tėtis dabar sako norintis vaiko, tačiau ir čia santykiai išlieka konfliktiški. Pati Rasa sako nieko bendra su juo turėti nenorinti, tačiau neprieštarausianti, kad tėvas kiek galima visavertiškiau dalyvautų vaiko gyvenime.

Vilnietė ilgą laiką nuo aplinkinių slėpė pasidariusi abortą, tačiau išdrįsta vis atviriau apie tai prabilti. „Jei ne mano šeima, dukra, kuriems tai gali pakenkti, kalbėčiau ir viešai, galėčiau mielai savo patirtimi pasidalinti mokyklose, dienos centruose. Jei tai padės išgyventi bent vienam vaikeliui, bus jau bent kokia grąža. Gali bandyti išpirkti kaltę savanoriaudamas kūdikių namuose, galbūt įvaikindamas, bet šios žymės neištrinsi.

Deja, nemažai merginų ir moterų, kurios jau ne kartą pasidarė abortą, bandydamos sumenkinti poelgį, sako, kad tik pirmą kartą yra baisu, o vėliau – eini kaip pas odontologą. Tai – tik žodžiai, po kuriais dangstomasi, užgniaužtos emocijos“, – pasakojo vilnietė.

Kreipiasi ne iš socialinės rizikos šeimų

Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė patvirtina, kad situacijos, kai vyrai spaudžia atlikti abortą, – itin dažnos. Kartu ji atkreipė dėmesį, kad paviešinami atvejai apie paprastai socialinės rizikos šeimų atsikratytus nereikalingus vaikus – tik ledkalnio viršūnė.

Pagrindinis dėl aborto į Krizinį nėštumo centrą besikreipiančiųjų kontingentas: 25–39 metų amžiaus, įsitvirtinusios, turinčios darbą ir namus moterys, gimdančios nebe pirmą kartą, tačiau stokojančios paramos iš artimiausios aplinkos, vyro, išsigandusios, kad nesugebės užauginti vaikelio. Kitą kartą moterys naudoja ir kelias kontraceptines priemones, bet vis tiek netikėtai pastoja.

REKLAMA

Z. Tomilinienė pasakoja, jog esama daugiau kaip 230 istorijų, kai moteris, gavusi pagalbą Krizinio nėštumo centre, nusprendė gimdyti ir dabar džiaugiasi motinyste: „Viena pora laukėsi 4 vaiko, moteris jau buvo pavargusi nuo vaikų auginimo, o vyras ištisai dirba, viena prižiūri, galvojo, nepajėgs. O vyras sakė: „Gimdyk, išlaikysim“. O jai tai buvo signalas, kad vyro dar daugiau nebus namuose. Ir atėjo į konsultacijas, ir išgirdo vyras tą prašymą, kad daugiau su vaikais būtų, daugiau asmeninio gyvenimo leistų moteriai. Ir nusprendė gimdyti ir stebisi, kaip galėtų nebūti dukrelės.“

Moteris

Moteris

Anot pašnekovės, įstatymiškai numatyta prievolė gydytojams siųsti abortą svarstančias moteris psichologinei konsultacijai padėtų išgelbėti daugiau gyvybių. Moterys galės pačios nuspręsti, ar pasinaudoti siūloma pagalba ar ne, bet tikrai bus informuotos, o tai yra svarbu.

„Ministro įsakymas nurodo, kad prieš atliekant abortą moteris turi pasidaryti tam tikrus tyrimus. Tačiau, pavyzdžiui, Vokietijoje prieš gaudama siuntimą abortui pirmiausia moteris privalo gauti psichologinę konsultaciją Konfliktinio nėštumo centre. Tuomet nė viena moteris nelieka be pagalbos, suteikiama visa informacija apie galimą pagalbą, o po to jau renkasi – gimdys ji ar ne. Tuomet kalbama, kad tai yra laisvas moters pasirinkimas. O Lietuvoje abortas dažniausiai nėra laisvas pasirinkimas, tai – patirto spaudimo iš vyro ar šeimos, kurie siūlo „eiti susitvarkyti ir negadinti gyvenimo sau ir kitiems“, rezultatas“, – aiškino Z. Tomilinienė.

REKLAMA

VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ teikia pagalbą išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, kūdikio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto. Pagalbos galite kreiptis: Tel. 8 603 57912, [email protected]

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

l
2019-08-22 07:01:04
Psichologinę pagalba, pritariu, prieš abortą reikia įteisinti, bet šlykštu kai kaltina gydytoją šioje situacijoje. Atėjote procedūrai, gydytojas atliko procedūrą. Suaugusi moteris, turinti pirmą vaiką, jau suvokia kas yra gyvybė ir aiškinti apie embrioną kaip ir nebereikia. Ne aplinka kalta, teikia prisiimti atsakomybę. Nesusidėčiau antrą kartą su tokiu vyru, jei kritiniu atveju nepalaiko. Žinoma, ir jam buvo krize, galbūt, bet... Tokiose situacijose atsakomybę reikia prisiimti sau, o ne ieškoti kaltų medikų tarpe. Gydytojas negali būti kartu ir kunigu, nors turi psichologijos žinių. Jei nebūtumėte turėjusi pirmo vaiko, gal kitaip reaguotų, sakytų... Ar jau pasidarė įprasta viskuo kaltinti tuos, kurie padeda? Stiprybės. Mano mama irgi visą gyvenimą nešiojasi tą akmenį dėl trijų abortų iki manęs, o mane išleido į gydytojos mokslus. Branginu ir myliu ją už gyvenimą. Stiprybės ir neieškokite kaltų, kalta esate pati rinkdamasi netinkamą vyrą turbūt, gal klystu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dabar įsivaizduokime 2019-08-23 21:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ateina moteris į TV3. lt redakcija ir sako "papasakosiu" Jums kaip buvo liūdna nutraukti nėštumą", o žurnalistai ploja rankutėm ir džiaugiasi "taip taip pasakok, toks įdomus straipsnis bus, sensacija" !!!!!!!!!!! Antras variantas, suinteresuota grupė ateina į redakcija, sumoka pinigus, kad kas nors parašytų "rašinėlį" apie neva aborto žalą, nes kažkam naudinga formuoti visuomonės nuomonę, kad visos moterys svajoja būti mamomis, o embrionas - tai kūdikis. Kaip Jums atrodo, čia pirmas variantas ar antras?   ATSAKYTI
Rasa 2019-08-25 17:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažkada ir tu buvai embrionas..  
Vika 2019-08-26 08:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai palaikau įstatymo projektą. Daug gyvybių bus išgelbėta. Gaila tik kad anksčiau nesusigriebta... :(  
Mama 2019-08-22 22:43:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Esu turejus nesivystanti nestuma ir del to buvo daromas isvalymas... Tai buvo skaudiausia ka teko isgyventi....niekada joks mockusys manes neikalbetu pasidaryt aborto....kaip galima nuzudyti savo vaika???? Ypac jau turint vaiku....galit uzmetyt akmenim bet nepateisinu....   ATSAKYTI
>Mama 2019-08-23 20:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Oi vargšelė bažnytinės propagandos auka. Geriu sugalvokite įdomesnių būdų kaip save realizuoti, atsitraukite nuo tų vystyklų. Vaikų niekas nežudo, o abortas - ta tik embriono išvalymas. Taip, embriono, kuris dar nieko nejaučia ir yra ne kas kita kaip parazituojantis darinys moters organizme. Jei jums embrionas prilygsta vaikui - jūsų valia, bet nereikia savo fantazijų pristatyti kaip realaus fakto.   
Tai jei 2019-08-22 21:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
taip siaubinga, tai ko dareisi? O jei pasidarei gal nereikia dejuoti ant visos Lietuvos ir plaut smegenis, kad neva čia didelė kančia. "Vištelės" visada kankinasi. Pasidariau 2 abortus ir tai buvo 2 geriausias sprendimai mano gyvenime, nes tikrai žinojau, kad vaikų nenoriu, o kontraceptikai, deja, ne visada suveikia.    ATSAKYTI
Eglė 2019-08-22 20:45:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu nėštumas neplanuotas žinia apie jį dažniausiai sukelia sumaištį, o jei dar moters nepalaiko artimieji, tikrai abortas regis kaip išeitis. Gydytojo, psichologo vaidmuo tikrai labai svarbus, kaip ir laikas apsispręsti ne emocijomis, o protu. Aš asmeniškai esu dėkinga gydytojui, kuris išdėstė labai logiškai argumentus pasilikti vaikelį ir paprašė dar savaitę pamąstyti. Po savaitės jau pirmoji panika buvo atslūgusi ir esu laiminga, augindama dukrą.    ATSAKYTI
2019-08-22 16:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Blogiausia yra tai, kad žmogus nejaućia jokios atsakomybės uż savo gyvenimą....gyvenimas yra tavo ir tik tu gali priimti sprendimus....teisingi jie ar ne ....ateitis parodys.....bet nieko del to kaltinti negalima,k nes niekas kitas tavo gyvenimo uż tave nenugyvens   ATSAKYTI
Viktorija 2019-08-22 16:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ziaurus tie zmones, tik teisti. Gal nepavyko moteriai gyvenimas, mylejo, klydo. O cia puolimai...   ATSAKYTI
Raselei- kurios vardas pakeistas 2019-08-22 15:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kiek daug kaltintoju, nepamirskit, kad pacios galite buti isbandytos toje pacioje situacijoje... Rasele (nors tikro vardo nezinau) atiduok savo skausma Dievui, Jis mato tavo situacija, tavo sirdi, is tavo situacijos ir atvirumo, jauciasi atgailaujanti sirdis, Dievas neatstumia nusidejeliu, o mes visi nusidedame kiekviena diena, Jis priglaudzia kiekviena, Jis yra geras mylintis Tetis ir atidave savo Sunu Jezu uz musu nuodemes ant kryziau , kad kiekvienas kas Ji (Jezu) tiki neprazutu, o turetu nuodemiu atleidima ir amzina gyvenima. Suakis Jezaus atleidimo savo sirdyje ir pajusi tos kaltes patraukima ir tikraji palengvejima :) aciu tau uz atviruma, tikiu , kad tavo istorija isgelbes ne viena gyvybe, nebijok apie tai kalbeti placiai, ir Dievas tave tegul laimina :) O toms kurios taip drasiai teisia sia moteri, noriu pasakyti Svento Rasto eilutemis: Luko 6:37 Neteiskite ir nebusite teisiami; nesmerkite ir nebusite pasmerkti; atleiskite, ir jums bus atleista.   ATSAKYTI
Dgjlll 2019-08-22 14:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Blyn visi kalti tik ne ji.Ir dar antra karta nuo to paties vyro pastojo...Su galva reik galvoti,kad paskui netektu visu aplink kaltint   ATSAKYTI
... 2019-08-22 11:53:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gydytojai kalti!! Kaip visada   ATSAKYTI
Jolanta 2019-08-22 10:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nerandu moters kaltės jai tik trauma!! Nenorite vyrai vaikų, nedarykite jų! O jei taip įvyko auginkite juos , o ne verskite ją darytis abortą!!!! Visą kaltę turi tik vyrai juk nori vaiko , myli .....o pasirodo netiesa! Padaro ,o poto verčia moterį daryt abortą ir visai nesitraumuoja , dėl vaiko! Kur čia moters kaltė, juk ji nori gimtyd?   ATSAKYTI
Ana 2019-08-22 08:58:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Is kur tokiu bjaurybiu vyru atsiranda? Jis mano namu slenkscio daugiau niekad gyvenime neperzengtu! Moterys, atsibuskite ir neleiskite draskyti savo gyvenimu kazkokiam brudui! Dulkina, o paskui kviecia abortuotis! Nebukit mazgotés, vaikai yra jusu, o ne diedo kuriam tik malonumai rupi. Bukit kovotojos!    ATSAKYTI
l 2019-08-22 07:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Psichologinę pagalba, pritariu, prieš abortą reikia įteisinti, bet šlykštu kai kaltina gydytoją šioje situacijoje. Atėjote procedūrai, gydytojas atliko procedūrą. Suaugusi moteris, turinti pirmą vaiką, jau suvokia kas yra gyvybė ir aiškinti apie embrioną kaip ir nebereikia. Ne aplinka kalta, teikia prisiimti atsakomybę. Nesusidėčiau antrą kartą su tokiu vyru, jei kritiniu atveju nepalaiko. Žinoma, ir jam buvo krize, galbūt, bet... Tokiose situacijose atsakomybę reikia prisiimti sau, o ne ieškoti kaltų medikų tarpe. Gydytojas negali būti kartu ir kunigu, nors turi psichologijos žinių. Jei nebūtumėte turėjusi pirmo vaiko, gal kitaip reaguotų, sakytų... Ar jau pasidarė įprasta viskuo kaltinti tuos, kurie padeda? Stiprybės. Mano mama irgi visą gyvenimą nešiojasi tą akmenį dėl trijų abortų iki manęs, o mane išleido į gydytojos mokslus. Branginu ir myliu ją už gyvenimą. Stiprybės ir neieškokite kaltų, kalta esate pati rinkdamasi netinkamą vyrą turbūt, gal klystu.    ATSAKYTI
Justina 2019-08-22 08:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Dėl gydytojų elgesio yra didžiulė problema. Kaip jūs galvojate, ar gydytojai elgiasi etiškai, kai ateina pas juos moteris tik ką sužinojusi apie nėštumą, dar ne apsipratusi su besikeičiančiu kūnu, sąmone ir gyvenimu, ir gydytoja vietoj to, kad palaikytų ir nusiųstų pas psichologą, liepia nusisukti ir nežiūrėti į savo vaikelį. Ar čia normalu? Ar neturėtų gydytoja palaikyti moters?
Aš tikiuosi, kad jūs būsite kitokia gydytoja ir tai, kad jūsų mama pasidariusi tris abortus nepadarys jums teigiamos įtakos.   
Ot 2019-08-22 06:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Abortas tik žodis vaiko žudynėms pagražinti...   ATSAKYTI
Oi 2019-08-23 21:02:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Jei neskiri vaiko nuo embriono, gal baik mokyklą iš pradžių.   
Veronika 2019-08-21 23:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Yra šiais laikais daug apsisaugojimo priemonių - nebe akmens amžius.Dulkintis buvo gerai, o paskui embrionas kaip šiukšlę iškrapšte. 35iu metų moteris, o protelio nerasta.    ATSAKYTI
O varge 2019-08-21 23:30:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Net nežinau, kaip pavadinti šią neatsakingą moterį. Šioj situacijoj kaltina visus. Puikiai įvardina, kas ką turėjo padaryti, už ją nuspręsti. O pati? Baisiausia, kad ir vėl pastojo nuo to paties vyro, su kuriuo nesutaria. Pykstasi, bet į lovą gula. Dar vieną vienišą mamą turėsim, kuriai visi privalės padėti pašalpom ir privilegijom.    ATSAKYTI
Laiminga mama 2019-08-21 22:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kol gydytojai (kai kurie...) vietoj pagalbos ir pritarimo siūlys "...kitą kartą atvykti anksčiau, kad pakaktų atsiurbimo..." arba "...procedūra nesudėtinga...", tol bus tokių atvejų ir labai daug. Deja, nedaugelis išdrįsta net sau prisipažinti, o jau ką bekalbėti kitiems...
Auginu keturis nuostabius ir protingus vaikus, bet kiekvieno nėštumo pradžioje girdėjau abejingą ir šaltą klausimą "gimdysit?"... Tai tikrai nepadrąsintų abejojančios moters...   ATSAKYTI
Laiminga mama 2019-08-25 09:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas per nesamone! Turiu 2 vaikucius, ir nei karto is gydytoju neisgirdau klausimo " ar gimdysi?"  
Raimondas M. 2019-08-21 22:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Santuoka turi būti tarp trijų: moters, mūsų Dangiškojo Tėvo ir vyro. Apie tai sužinoti daugiau visus maloniai kviečiame į Jėzaus Kristaus Pastarųjų Dienų Šventųjų bažnyčią. Iki malonaus susitikimo.   ATSAKYTI
Laima 2019-08-21 22:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jei dievas duoda gyvybę reikia džiaugtis o ne žudyti gyvybę dievo dovana kiti išvis negali džiaugtis motinystė ar tėvystė    ATSAKYTI
Vaida 2019-08-21 21:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Priverciat pasilikti vaikiuka neapsisprendusiai moteriai, o paskui atsiranda tas vaikiukas negyvas siukslyne   ATSAKYTI

Top Video

Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
„X faktoriaus“ dalyvės istorija: juodžiausios mintys ir netikėtai užklupusi sėkmė
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
REKLAMA
Antonovienė apie pokyčius (nuotr. asm. archyvo)
Skaudi žinia Rimos Antonovienės šeimoje. Mirė jos vyras. Su limfoma kovojęs vyras jau kurį laiką leido ligoninėje, jam turėjo būti pradėtas gydymas.  Deja, tačiau vyras ...
Greta neneigia, kad ji be galo mėgsta apsipirkinėti, tačiau taip pat stengiasi saugoti ir gamtą (nuotr. asm. archyvo)
Kaunietė Greta Girdžiūtė-Kazlauskienė (25) ilgą laiką kitų buvo vadinama apsipirkimų maniakė. Mat ji pati sunkiai suskaičiuotų, kiek tiksliai turi drabužių, o jos spintoje ...
Alma ir Valdas Adamkai (Fotobankas)
Alma Adamkienė išleista gydytis į namus. Šią žinią naujienų portalui tv3.lt trečiadienio popietę patvirtino pats prezidentas Valdas Adamkus. „Alma namuose nuo šeštadienio. ...
Vaikas ligoninėje  (nuotr. 123rf.com)
Kauno klinikose vasarą gimė vos 22 gestacijos savaičių ir 350 gramų sverianti mergaitė. Tai mažiausias išgyvenęs naujagimis šalyje. Trečiadienį jos biologinis ...
Saturnas po geradarių žmonių pagalbos itin sustiprėjo ir dabar pats gali atsiklaupti net ant kelių (nuotr. asm. archyvo)
Kai praeitą žiemą „Išsipildymo akcija 2018“ renginio metu prieš šimtus susirinkusių žmonių ant scenos elektriniu vežimėliu užvažiavo vienuolikmetis Saturnas, čia jį ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų