Vakar visą Lietuvą sukrėtė baisi tragedija Vilniuje. Vos akimirkai auklei nusisukus nuo vienerių metukų vaiko, jis iškrito pro pravirą langą iš šešto aukšto ir žuvo. Šis įvykis ypač palietė ir skaitytoją Ingą (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri savo jausmus išliejo skaitytojo laiške.

Tragedija Vilniuje sukrėtė skaitytoją  (tv3.lt fotomontažas)

Tragedija Vilniuje sukrėtė skaitytoją (tv3.lt fotomontažas)

Esu Inga, vilnietė dviejų vaikų mama. Kartu su vyru visai neseniai persikraustėme į butą, auginame penkerių ir vienerių metukų mergytes.

Tiek aš, tiek mano vyras, esame karjerą kuriantys, atsakingi tėvai, todėl dienomis mūsų mažąją dukrą visuomet prižiūri auklė.

Mano pirmąją dukrytę kurį laiką taip pat prižiūrėjo auklė, todėl, susilaukus antrosios ir atėjus laikui grįžti į darbą, ramia sąžine pradėjau ieškoti auklės.

Dabartinė mūsų auklė Asta yra mums tarsi penktasis šeimos narys. Ji bene kiekvieną dieną mums atneša savo keptų gaminių, išklauso mūsų išgyvenimų ir net kai reikia, atremia petį, norint išsiverkti.

Asta – vidutinio amžiaus moteris, trijų vaikų mama, todėl aš užtikrintai žinau, kad mano mažoji princesė su ja tikrai yra saugi.

REKLAMA

Vakar, einant namo iš darbo, tv3.lt portale pamačiau pranešimą apie nelaimę, vos vienerių sulaukęs vaikutis iškrito pro langą ir žuvo. Perskaičius antraštę, mano kūnu nubėgo šiurpas, o kai pamačiau, jog vaikas buvo su aukle, net nespėjau suvokti savo veiksmų, kai jau telefonu kalbėjausi su mūsų aukle Asta. Ji užtikrino, kad mano dukrai viskas gerai, ji pavalgiusi ir nuotaikingai kikena auklei ant rankų. „Dieve mano, kas man būtų, jeigu naujiena būtų apie mano vaiką“, – pagalvojau savo mintyse.

Be proto iki skausmo gaila vaikučio, net baisu pagalvoti, ką dabar išgyvena jo tėvai, o gal tai vienturtis ir ilgai lauktas vaikelis?

Tačiau baisiausia, net rašant gerklėje stringa gumulas... ką dabar išgyvena vaiko auklė?

Taip, auklės darbas yra labai atsakingas ir jis skirtas ne kiekvienam, tačiau aš pati auginu dvi mergytes, kurios tikrai nepasižymi ramybe, žinau, kad iki nelaimės labai dažnai būna vos vienas žingsnis. Atrodo, tik nusisuk ir jau kažkur jos nulėks...

Nežinau, ką turėtų jausti tėvai, kaip toliau bendrauti su aukle, ką jai sakyti – užjausti ar prakeikti? Kaip toliau gyventi, žinant, kad tavo vaiko gyvybė buvo palikta jos rankose, bet iš kitos pusės, kaip auklei gyvenime dar atrasti vidinę ramybę? Kaip atsikelti kiekvieną rytą su mintimi, kad svetimą vaiką prižiūrėjai tu?

Ši tragedija, tikiu, palietė visą Lietuvą, bet tai dar vienas priminimas, kad iki nelaimės mus skiria vos vienas žingsnis. Vienas vienintelis žingsnis. Ir ne, tai nebuvo to vaiko likimas. Tai yra tragedija, nuo kurios vien pagalvojus, ima pykinti.

REKLAMA

Krito iš šešto aukšto

tv3.lt portalas primena, kad vakar ant kojų buvo sukeltos policijos ir gelbėtojų pajėgos, kai mažametis vaikas nukrito ant terasos pirmame aukšte, į kurią nebuvo galima iškart patekti.

Baisi nelaimė įvyko vidury Vilniaus esančiame daugiabučių rajone. Pavakarę apie pusę penkių policijai paskambino moteris, ji pranešė, kad jos prižiūrimas vaikas nukrito iš šešto aukšto ant terasos pirmame aukšte.

Į įvykio vietą pirmieji atskubėjo policijos pareigūnai, atsiųsti ir gelbėtojai su kopėčiomis.

Bute, ant kurio terasos nukrito vos vienerių vaikas, nieko nebuvo. Tačiau prie nukritusio mažylio be gyvybės ženklų policininkai pateko ugniagesiams net nespėjus pakelti kopėčių. Pareigūnai į terasą perlipo iš gretimo buto.

Matė tik auklė

Ant terasos patekę medikai konstatavo, kad vaikas nebegyvas. Panašu, kad pačios nelaimės niekas, išskyrus pačią auklę, ir nematė.

Kalbinti žmonės sako apie nelaimę supratę tik tada, kai suvažiavo tarnybos.

Kai įvyko tragedija, tėvų nebuvo. Į įvykio vietą atvažiavo gausybė policijos pareigūnų, tyrėjų. Nuodugniai apžiūrima nelaimės vieta, apklausiami liudininkai. Medikų pagalbos prireikė šoko ištiktai vaiko auklei.

Aplinkybės kol kas nėra aiškios. Prie pat grindų esantį langą, greičiausiai atidarė auklė, norėdama pravėdinti įkaitusį kambarį. Su vaiku buvusi moteris nusisuko vos akimirkai, o vaikas priropojo prie atviro lango ir iškrito.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, auklei greičiausiai bus iškelta baudžiamoji byla.

Skaitytojai, jeigu ir jūs pastebėjote tai, kas patraukė jūsų akį arba išgirdote istoriją, kuri, manote, yra verta ne tik jūsų, bet ir tv3.lt skaitytojų dėmesio, dalinkitės ją siųsdami [email protected]

pelėda
2019-08-08 12:12:41
Užjaučiu tėvus, taip pat ir auklę ji visą gyvenimą save kaltins. Bet ar mes suaugę pagalvojam apie saugumą kurdami savo namus. Langas iki grindų, apsaugos sienelė nesaugi su dideliu tarpu. Mes turime žingsniu priekyje eiti prieš vaikus ir pagalvoti apie jų saugumą ypač kai jie patys dar neturi patirties ir savisaugos jausmo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Xxx 2019-08-09 19:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rašytoja, karjeros ištroškusių, toks gyvenimas. Visko nutinka ir visko bus
   ATSAKYTI
Vandamas 2019-08-09 10:36:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baudžiamoji byla, jog nusisuko?    ATSAKYTI
Kotryna 2019-08-09 07:42:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kodel negalejo to lango atverti iš viršaus kad vėdintusi??? Taipat auginu 1 metuku vaika, net balkono lango nepalieku iki galo visiskai atvaro, nes bijau, kad vaikas nenuropotu ten, nors balkonas ir saugus, bet maža kas gali atsitikti, o čia paliko atidarytas duris i praraja protu nesuvokiama...    ATSAKYTI
Vaida. 2019-08-09 07:05:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Langą atidaryti kaip yra maži vaikai šia nelaime vienas .Protu nesuvokiu kam ta langą visa atidaryti kaip tėvai aukles nepasimoko ne pirmas kartas kaip krenta vaikai    ATSAKYTI
Vidas 2019-08-09 03:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Super mamyte norejo pasipiarint ir pasigirt kiek vaiku ji turi. Reikes juk giminem nusiust nuoroda,kad bent kazka sitsm gyvenime padare-straipsni parase. Bet ar tu ten buvai, ar matei, kad turi teise svarstyt apie tai? Ne,tai geriau eik savu vaiku ziuret!   ATSAKYTI
Anon 2019-08-09 02:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visi tokie visaziniai ir teisejai patampa ir kad tik zmonems blogo palinketi geda del tokios kulturos   ATSAKYTI
as moteris 2019-08-09 00:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
na nezinau.ziauriai ziauru cia.as tai uzgrauzciau save turbut jei taip nutiktu(vietoj tos mamos).cua tikrai ne vieno nera kalto,pati situacija tokia.be galo gaila mazo zmogucio gyvybes.nuosirdi uzuojauta tevams.o prakeikimas dar niekada niekam nepadejo.dar labiau nesiseka tam zmogui kuris ka nors yra prakeikes .aukles tikrai gaila.nenoreciau buti jos vietoje.skausmas toks kad siurpu.zodziu didele nelaime,pareikalavusi auku.dar syky uzuojauta   ATSAKYTI
Edita 2019-08-08 23:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Langas iki pat grindu, o apsauginiu tureklu ar groteliu nera???!!! Kur žiūri statybų priežiūros inspektoriai? Tai ne tik metinukas, bet ir suaugęs gali išgriūti!   ATSAKYTI
Mantas 2019-08-08 23:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Tai gal dar ir čiužinius ant terasos pirmame aukšte statybininkams reiktų pakloti? Groteles galima savo įsidėti!!  
Ruta 2019-08-08 22:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kodel langas iki žemės ir nėra groteliu   ATSAKYTI
rimas 2019-08-08 22:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
...aukle ,matomai ,plaukiojo internete,pazinciu klubuose...   ATSAKYTI
Gitanas 2019-08-09 08:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bukagalvis....  
Violeta 2019-08-08 20:56:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Negaliu teisti bet ką veikė vaikas prie adaro lango. Ar tai toks proto trūkumas? Atidarei langą -uždaryk vaiką į kitą kambarį ir būk su juo. Ar įkelk į lovytę. Nežinau kaip čia randat ir kur kokį pateisinimą NEATSAKINGAM žmogui. Koks čia gali būti pasakymas NEPAGALVOJO?!! Nu laba diena 6 aukštas, langas koks langas čia ne langas o durys į lauką tiesiai ir palikt vaiką... nu lai sėda į kalėjimą nes visi turim atsakyt už savo klaidas juolab tokias. TAI GAL PRADĖS GALVOTI?!   ATSAKYTI
Mindaugas 2019-08-08 21:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Violeta esi demonas  
Tadas 2019-08-08 22:03:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Teisuole, prisišnekesi...  
Siaip 2019-08-08 22:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Žiaurus komentaras, Violeta... Baisu isivaizduoti, ka isgyvena tevai, bet nereikia pamirsti, kad ta moteris, kuri priziurejo vaikuti, lygiai taip pat zmogus ir turi jausmus. Galima isproteti tokioje situacijoje.Mes visi kartais pasielgiame nespgalvotai ir nereikia teisti kitu... Stiprybės abiems pusėms.  
Kiek čia "gerų" žmonių 2019-08-10 01:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pritariu 100% jūs teisi. Jaigu auklė būtų jauna, visi kaltintų ją tipo telefe sėdėjo, o šita-vyresnė, dėl to nekalta. Apsiime prižiūrėti vaiką, turėjo elgtis atsakingai. Tokio bukumo auklė, protų nesuvokiama   
Oksana 2019-08-10 23:34:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu kažkokia neadekvati!!! Rašo sėsk į kalėjimą. ŽIŪRĖK, kad tie žodžiai neapsisuktu pačios aplinkoja, nežinosi už kokio kampo, tavęs gali laukti nelaimė. Šioje situacijoje abi pusės kaltos, gaila visų, bet kisti žmogų už zioplumo į kalėjimą, tai apgailėtina ☝️  
Pala... 2019-08-26 02:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pala pala. Juk pati sakot, kad negalit teisti. Tai ko cia kaltinat ja paskui? Cia kaip buna ‘nenoriu izeisti, bet...’ ir drebteli kazka izeidziancio. Nu nenori/negali, tai uzsiciaupi ir tos minties, kuri yra negatyvi, neissakai. Viskas. Arba neapsimeti sventu ir nesizegnoji, kaip nenori izeisti, teisti ar dar koki gala daryti.   
rytas 2019-08-08 20:53:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tiesiog siaubingas įvykis - stiprybės tėveliams ir auklei. Juk ji tikrai neturėjo piktų kėslų o tėveliai samdo auklę pagal savo galimybes. Užuojauta jiems.   ATSAKYTI
As 2019-08-08 19:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tiesiog taip atsitiko...,baisu,reikia atleisti ir paleisti,nekaltinti .Gyventi reiks toliau,geriau palaikyti vieniems kitus,labai sunku,užuota ir daug stiprybes visiems!   ATSAKYTI
Nunu 2019-08-08 19:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei būtų taip nutikę prie mamos , o ne prie auklės, kaltintumėte mamą visokiais žodžiais. Čia bet kam ir bet kur gali nutikti tokia nelaimė. Manau auklė ir taip nebegalės naktimis miegoti, dėlto linkiu jai tik stiprybės. Užuojauta tėveliams.    ATSAKYTI
Mama 2019-08-08 20:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ne bet kam, atidaryti langą bute esant vaikui išvis žudikoška..  
Jurgita 2019-08-08 19:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mama iki mokyklos turi pati vaiką auginti ti moko Dekalogas...Kai vaikas mažas jam mamos niekas nepakeis.Esi mama leisk vyrui pinigais šeimą aprūpinti tada busi laiminga.Auklė nėra mama ir vaikas neklauso pats, nes nori mamos   ATSAKYTI
Ege 2019-08-08 19:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ne visos mamos turi vyrus. Ne visi vyrai rupinasi savo seima ir namais  
Mama 2019-08-08 20:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O oensija mokes Dekalogas?   
Lol 2019-08-26 02:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jus suvokiat, kad zmogus, jei jis ne nekvalifikuotas darbininkas, o specialistas, po sesiu metu grizes i darbo rinka, savo srityje bus visiskas nulis, ar kazkaip nelabai? Nes pezat tai konkreciai.   
.......... 2019-08-08 18:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-30
Va taip va būna su pigiom auklėm, tėvai perka brangų butą, kuo brangesnį automobilį ar išmanųjį, nes gi ne lygis, o auklės ieško už pora eurų,kuo pigiau, nors tam žmogui palieka ne malkas saugoti, o savo brangiausią turtą, įdomu koks turi būti gyvenimo nuskriaustas žmogus kad eitų dirbti už kapeikas, normalus specialistas turi savo kainą.   ATSAKYTI
Zita 2019-08-08 20:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O jus bent jauciat kaip nusisnekejot???? Nemaciau niekur kur buvo parasyta kiek mokama tai auklei. Prie ko cia pinigai?
Uzuojauta tevams, labai baisu  
Jurgita SB 2019-08-08 18:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ne aukle reikia kaltinti, o bendrove kuri buvo atsakinga uz statant irengima lango ir jo teisingos apsaugos, nes tikrai aisku kad tokie tarpai palikti kad per juos gali iskrist vaikas buvo pet dideli ir negali atitikt saugumo reikalavimu ir kriteriju. Ir nebukim naivus, aukles daznai uzkraunamos eile papildomu darbu kuriuos tikimasi kad jos atliks ziuredamos vaikus, kol jie ramiai zaidzia ar ropoja aplink, taip kaip ir pacioms mamos tenka bunant namie - ir valgyt daryt, ir tvarkytis kol vaikai aplink ropineja. Tad saugumo priemones kad vaikas neikistu pirstu i rozetes ir pan. reikalingos kad uztikrint saugu vaiko judejima namie. Tad uzuojauta ir auklei patyrusiai soka ir tevams.    ATSAKYTI
Aida 2019-08-08 18:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-50
Nereikia aukles nei uzjausti nei prakeikti juk ne jos vaikelis mire . Uzuomarsa pamirso kad langa atidare tai nepateisinama Dievas teisejas jis ja ir nuteis Uzjauciu tevelius nes jie pasamde vaikelio zudike.   ATSAKYTI
elyte 2019-08-08 18:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Neturiu teises smerkti bet...aukle prisiemusi atsakomybe priziureti ir sugoti maza vaikuti turejo ji saugoti ir neatsitraukti nuo jo ne per zingsni . Zuvo mazas angelelis tai nepateisinama manau kad ji uzmirso atidarius langa save teisina kad tik minutei nusisuko .... Uzuojauta seimai    ATSAKYTI
Rima 2019-08-08 18:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ponia Aš, Jeigu źinotume kas mūsų laukia ateityje ar gal net rytoj ir netekėtume, ir negimdytume ir gal nedirbtume.Nelaimė galėjo įvykti ir abiems tėvams būnant namie, ir seneliams ir bet kam.   ATSAKYTI

Top Video

Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
REKLAMA
Saturnas po geradarių žmonių pagalbos itin sustiprėjo ir dabar pats gali atsiklaupti net ant kelių (nuotr. asm. archyvo)
Kai praeitą žiemą „Išsipildymo akcija 2018“ renginio metu prieš šimtus susirinkusių žmonių ant scenos elektriniu vežimėliu užvažiavo vienuolikmetis Saturnas, čia jį ...
Vakar Kajukas iškeliavo Anapilin
Pirmadienį tv3.lt portalo komandą pasiekė liūdna žinia, mirė tūkstančius lietuvių sujaudinęs vos vienerių metukų Kajus. Šią žinią patvirtino feisbuko grupės „Vilties ...
Saulius Urbonavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Šv. Kotrynos bažnyčia, akustinė aplinka ir galingoji roko grupė BIX – supratote teisingai, būtent toks derinys kiekvieno muzikos gurmano laukia jau rytoj, lapkričio 12-ąją. ...
Naglis Šulija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Ilgametis TV3 televizijos sinoptikas ir astrologas Naglis Šulija pristato naujovę – astrologinį 2020-ųjų metų kalendorių. Tai – pirmasis jo paties sudarytas kalendorius. Apie ...
Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Vaidas Bakanovas sustojo, prisistatė, ištiesė ranką, davė „žaibą“, pakalbino Luką, paėmė ant rankų. / Asmeninio archyvo nuotr.
Vienam mažam kėdainiečiui berniukui, vardu Lukas, susitikimas su policijos pareigūnu įsimins dar labai ilgai. Verkiantį vaiką pakalbinęs ir ant rankų paėmęs pareigūnas ištirpdė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų