Pamirškite vaisines musytes visam laikui: tereikia padaryti tai

Kai iš sodo į namus pradedami nešti pomidorai, moliūgai ir kitos gėrybės, dažnai į namus prilenda ir kenkėjų, rašoma mnn.com. Kenkėjams taip pat labai patinka pernokę bananai, bulvės, svogūnai ir bet koks kitas ne šaldytuve paliktas maistas.

Vaisinių muselių naikinimas (nuotr. YouTube)

Nors pernokusius vaisius ir daržoves jie mėgsta labiausiai, kenkėjai veisiasi ir bet kokioje drėgnoje aplinkoje, kurioje yra fermentuojančių medžiagų, pavyzdžiui, kriauklėsė, šiukšliadėžėse ir ant šluosčių. Juos taip pat traukia bet koks alkoholis ar actas.

Pasak Kentukio universiteto entomologų, suaugusios vaisinės musytės yra vos 3 mm ilgio, bet viena patelė per savo labai trumpą gyvenimo ciklą gali padėti iki 500 kiaušinių – būtent todėl jos taip greitai dauginasi. Vieną akimirką jūsų virtuvė tvarkinga ir švari, o kitą – jau apsėsta vaisinių musyčių.

Pasigaminkite acto spąstus

Į puodelio ar dubenėlio dugną įpilkite truputį acto (rekomenduojame naudoti ne baltąjį, o sidro tipo actą – raudonojo vyno, balzaminį ar obuolių sidro actą). Indo viršų aptempkite plastikine plėvele. Dar galite aplink indo kraštus užmauti guminę juostelę, kad plastikinė plėvelė nejudėtų iš vietos. Plastikinę plėvelę keliose vietose pradurkite. Musytės sulips į indą su actu ir nebegalės iš ten išlįsti.

Spąstus taip pat galima pasigaminti iš susukto popieriaus lapo, įdėjus jį į stiklainį su trupučiu sidro tipo acto. Spąstus statykite ten, kur matote daugiausiai musyčių. Jas sugavę, galite išleisti į lauką.

Pasigaminkite bananų spąstus

Tokius pačius spąstus su dubenėliu ir šiaudeliu galite pasigaminti ir iš prinokusio banano ar kito vaisiaus, ar be acto.

REKLAMA

Pasigaminkite muilo spąstus

Nedideliame dubenėlyje ar puodelyje sumaišykite vandenį su keliais lašais indų ploviklio bei šaukštu ar dviem obuolių acto. Actas pritrauks vaisines museles, o indų ploviklis suardys skysčio paviršiaus įtemptumą, kad vabzdžiai sukristų į vandenį. Kad niekas neišsilaistytų, taip pat galite naudoti dubenėlio su šiaudeliu metodą.


Rašyti komentarą...
A
Actas nepadeda
2019-07-31 18:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teko susidurti 1 kartą su vaisinėmis musėmis, tai obuolių acto spąstai visiškai nepadėjo, jų net netraukė. Galiausiai savaime išnyko (per savaitę), bet tiesa – jos dauginasi labai greitai. Jeigu jau vaisinės musės atsiranda, tai pašalinkite daržoves, vaisius (įdėkite į šaldytuvą). Pasidarykite purškalą su izopropilo alkoholiu (gali būti 70% arba 90%+ grynumo) arba acetono, arba naudokite galingesnį chemikalą. Vos tik pamačius jas skraidant, papurškite ir tai jas nužudys. Purškiklį laikykite prie savęs, jog galėtum panaudoti vos tik pamačius jas skraidant. Po kelių tokių purškimų, vaisinės musės pradės nykti iš bado ir dėl naikinimo.
Atsakyti
0

R
Rima
2019-07-31 21:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi nepadėjo šis būdas. Nei vienas musiukas neilindo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų