Uogos nesupus daug ilgiau: tereikia padaryti šį veiksmą

Šviežios uogos vasarą – vienas skaniausių dalykų, todėl pats laikas jomis mėgautis! Bet uogos yra vienas iš greičiausiai gendančių produktų, todėl verta žinoti, kaip jas laikyti.

Braškės Kalvarijų turguje (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
8

Šviežias uogas išimkite iš dėžutės ar maišelio ir kaip įmanoma greičiau jas perrinkite. Iškart suvalgykite bent kiek pažeistas uogas – jos yra labiausiai prisirpusios ir skaniausios. Jei pastebite keletą gesti pradėjusių uogų, išmeskite jas į kompostą.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Papasakojo apie ypatingą braškių veislę: išsiskiria puikia išvaizda ir gausiu derliumi

Uogų neplaukite tol, kol nesiruošiate jų valgyti. Jei jas per anksti nuplausite, uogos sugers drėgmę ir ims pūti.

Tuomet nuspręskite, kiek laiko norėsite uogas laikyti – pagal tai išsirinksite jų laikymo vietą.

1 diena: Laikykite kambario temperatūroje

Jei visas uogas planuojate suvartoti per dieną, tiesiog palikite jas negiliame inde ant stalo – kambario temperatūros uogos būna skaniausios.

5 dienos: Laikykite šaldytuve

Šviežios uogos šaldytuve, 2–4 ºC temperatūroje išsilaiko maždaug 5 dienas. Uogas perrinkę jas galite sudėti atgal į pakuotę, bet geriau jos laikysis perkeltos į negilią dėžutę ar indą, kuriame bus išdėstytos vienu sluoksniu, o ne viena ant kitos, ir pridengtos švaria šluoste.

1 metai Laikykite šaldiklyje

Jei turite labai daug uogų, ilgiausiai jas išlaikysite šaldiklyje. Truputį jas nuskalaukite ir švelniai bei kruopščiai nusausinkite. Jei šaldote braškes, nuimkite jų stiebelius. Išdėstykite jas vienu sluoksniu ir užšaldykite, kol jos sukietės – tuomet gali jas perkelti į hermetiškas dėžutes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų