REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
79
Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė Fotodiena/Arnas Strumila

Gitanos Nausėdos inauguracijos dieną visos žymiausios Lietuvos politikos elito poros rinkosi Lietuvos Respublikos Seime. Čia atvyko ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene.

79

Gitanos Nausėdos inauguracijos dieną visos žymiausios Lietuvos politikos elito poros rinkosi Lietuvos Respublikos Seime. Čia atvyko ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene.

REKLAMA

Visų susirinkusiųjų akis traukė nuostabi Valdo ir Almos Adamkų pora. Alma Adamkienė – neblėstantis Lietuvos elegancijos pavyzdys. Moters skonis visada džiugina tautiečių širdis, o jie apipila ją tik gražiausiais žodžiais.

Prezidentas V. Adamkus dėvėjo tamsų kostiumą ir šviesiai purpurinės spalvos kaklaraištį. Būtent jis spalvine gama idealiai pritapo prie A. Adamkienės elegantiško kostiumėlio, kurio akcentu tapo kukli segė. 

Prezidento žmona plačiai šypsojosi ir traukė aplinkinių akis savo nuostabia eisena bei elegancija. 

Lydėjo žmona ir dukros

Prezidentą Gitaną Nausėdą šiandien inauguracijos metu lydėjo ne tik jo žmona Diana Nausėdienė. Nuo tėvų nesitraukė ir judviejų dukros – Gedailė ir Ugnė Nausėdaitės.

Dianos Nausėdienės baltos spalvos suknelė kukli, be jokių papildomų raštų ar papuošimų. Ji – be gilios iškirptės, subtili. Rankovių ilgis – trijų/ketvirčių. Miestiečių ir sostinės svečių akys krypo į D.Nausėdienės aukso spalvos pakabuką, kuris tapo pagrindiniu jos aksesuaru.

Prie baltos suknelės moteris pasirinko juodos spalvos aukštakulnius. Plaukus pirmoji šalies dama susegė į tvarkingą kuoduką.

O štai dukros, nenorėdamos užgožti mamos, pasirinko šiek tiek tamsesnės spalvos sukneles. Vyresnioji Gedailė pasidabino kuklia, elegantiška, smėlio spalvos suknele. O štai Ugnė dėvėjo šiek tiek šviesesnės spalvos suknelę, margintą gėlių žiedais. Abi merginos savo sukneles perjuosė dirželiais. Jie taip pat simboliški – juodos ir baltos spalvos.

Abi dukros nė per žingsnį nesitraukė nuo tėvų ir noriai šypsojosi visiems susirinkusiems.

Ypatingas renginys Lietuvoje

Ši šventė yra vienas ypatingesnių renginių valstybės gyvenime, jis vyksta tik kas penkerius metus. „Tai labai iškilmingas ir svarbus renginys. Jis taip pat privalo būti gražus, atitikti protokolo reikalavimus“, – sako protokolo specialistas Arminas Lydeka. Anot jo, visus inauguracinius renginius galima padalyti į dvi dalis. Viena dalis protokoliniai teisiniai renginiai, o kita – protokoliniai šventiniai renginiai.

Protokoliniai teisiniai renginiai reiškia, kad yra teisės aktai, kuriuos turi atitikti šie renginiai. Jei to nebus, inauguracija bus negaliojanti.

„Pirmiausia yra priesaikos davimas, tai vienas pagrindinių inauguracijos renginių. Nuo tos akimirkos, kai prezidentas prisiekia jis pradeda eiti pareigas. Iki tos akimirkos pareigas eina buvęs prezidentas. Priesaikos momentas yra visos inauguracijos kertinis akmuo, priesaika duodama Seime. Ją priima Konstitucinio Teismo pirmininkas“, – pasakojo specialistas.

Kitas svarbus momentas – naujai išrinkto ir prisiekusio prezidento apdovanojimas pagrindiniu valstybės ordinu, tai yra – Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine. Jį uždeda Seimo pirmininkas. Tai prezidento regalija. Atkūrus nepriklausomybę tokia tradicija atsirado ne išsyk, įstatymas dėl jos įteikimo buvo priimtas vėliau.

Trečias momentas yra prezidentinės vėliavos iškėlimas. Tam, kad naujoji prezidentinė vėliava būtų iškelta privalu nuimti senąją. Pagal tradiciją senoji vėliava atiduodama kadenciją baigiančiam šalies vadovui. Tai palydi salvės, pabūklų šūviai ir kiti iškilmingi protokoliniai – kariniai gestai.

Ir paskutinis momentas yra Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas. Taip daroma pripažįstant, kad atsirado naujas valstybės vadovas, todėl grąžinami įgaliojimai tikintis, kad jie vėl bus suteikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų