Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)

Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje. (nuotr. 123rf.com)

Šiandien vilnietė Paulina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dėkoja likimui, jog jos du vaikai vis dar turi mamą. Moteris yra įsitikinusi, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikai per neapdairumą tinkamai negydė ūminio kasos uždegimo, o dar bebūnant ligoninėje jai prasidėjo šokinė reakcija. Tuo metu ligoninės atstovai tikina, kad viskas padaryta buvo laiku. 

Šiuo metu Paulina vis dar gydosi Vilniaus universiteto Santaros klinikose. tv3.lt portalui moteris tikina, kad šiems medikams ji yra dėkinga už išgelbėtą gyvybę, tačiau savo skaudžia patirtimi kitoje gydymo įstaigoje ji nori pasidalinti ir su kitais.

Kankino stiprūs pilvo skausmai

Kaip dabar prisimena dviejų vaikų mama, viskas nutiko gegužės 6-ąją dieną, kai dėl stiprių pilvo skausmų ją greitoji pagalba atvežė į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės priimamąjį.

REKLAMA

Paulina sako, kad iš pradžių, kenčiant itin didelius skausmus, jai reikėjo ilgai palaukti, kol sulaukė savo apžiūros. Moteriai buvo atlikta echoskopija.

„Dar laukiant echoskopijos, ten tikrai buvo susirinkę daug žmonių. Išėjo viena darbuotoja, apsižvalgė ir pasakė garsiai – ką, poliklinikos nebedirba, kad čia tiek žmonių. Tai jau tada man toks požiūris pasirodė mažų mažiausiai keistas“, – detalėmis dalijasi Paulina.

Naktį pradėjo tirpti kūnas

Moteris pasakoja, kad vėliau priėmimo skyriuje ją pasikvietė gydytojas ir patvirtino, jog yra prasidėjęs ūminis kasos uždegimas (pankreatitas):

„Vietoje to, kad pasakytų mano diagnozę korektiškai, jis man tik pasakė, kad nuo šios ligos miršta 60 proc. sergančiųjų. Man leido suprasti, kad didesnė tikimybė, jog aš mirsiu“, – pykčio neslepia pašnekovė.

Paulina skubiai buvo paguldyta į ligoninę, jai nuolatos buvo lašinama lašelinė. Tačiau naktį moters sveikata suprastėjo ir ji pajuto baimę keliančius simptomus.

„Pajutau, kad naktį man ima tirpti rankos, veidas, kojos. Kaip dabar išsiaiškinau, man tada prasidėjo šokinė reakcija. Naktį bandžiau kviesti personalą, skambutį spaudžiau kelis kartus, bet niekas pas mane neatėjo, aš likau viena be pagalbos“, – sako ji.

REKLAMA

Gydytojas veiksmų nesiėmė

Pasak Paulinos, ryte jai pasidarė dar blogiau, ją visą suparalyžiavo. Kadangi pati ji jau nebegalėjo pasiekti skambučio, medicinos darbuotoją pakvietė palatos kaimynė. Paulina iki dabar prisimena tas siaubingas akimirkas, kai jos kalba pasidarė nerišli, visas kūnas nutirpo.

„Seselės patikino, kad viskas yra gerai, čia tokia reakcija nuo lašelinės, nors pagal mane, esant kasos uždegimui, skysčių reikėjo dar daugiau. Mano net nagai pradėjo mėlynuoti, ar tai yra normalu, kad bebūnant ligoninėje prasidėtų šokinė būsena?

Atėjęs gydytojas liepė jam suspausti ranką, patikino, kad tikrai manęs neparalyžiuoja ir jokių veiksmų nesiėmė“, – prisimena Paulina.

Dar praeitą dieną pati savo kojomis paėjusi Paulina, tuomet į pakartotinę echoskopiją buvo nuvežta vėžimėlyje. Pasak moters, echoskopija parodė pilve susikaupusius skysčius, o pati ji buvo balta tarsi popieriaus lapas, prisilietus prie jos rankų, moterį nukrėsdavo tarsi elektra.

„Buvo tikrai labai baisu. Po echoskopijos į mano palatą atėjo skyriaus vedėjas, nusprendė mane pervežti į reanimaciją, lašino daug skysčių. Ten susidūriau su itin gera gydytoja, kuri mane gydė, pradėjau jausti, kad atsigaunu. Vėliau mane perkėlė į Vilniaus universiteto Santaros klinikas, nes ten medikai turi daugiau patirties, gydant kasos uždegimą“, – patikina pašnekovė.

REKLAMA

Kaltina medikus aplaidumu

Nors šiandien Paulina sveiksta, moteris kaltina Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikus dėl neapdairumo. Pasak jos, jeigu pirmasis gydytojas būtų laiku sureagavęs ir paskyręs tinkamą gydymą, moteris nebūtų atsidūrusi reanimacijoje.

„Man laiku nepaskyrė gydymo, kaip bebūnant ligoninėje gali prasidėti šokinė reakcija? Santaros klinikų reanimacijoje aš pragulėjau tris savaites, gal jeigu iš karto būtų buvęs paskirtas tinkamas gydymas, aš čia negulėčiau. Mano du vaikai galėjo likti be mamos“, – emocijų neslepia ji.

Paulina neslepia, kad tai jau nebe pirmasis nusivylimas šia įstaiga. Jos teigimu, iki šiol buvusi sveika ir jokių nusiskundimų neturėjusi moteris, visą likusį gyvenimą turės itin prisižiūrėti, laikytis mitybos planų, kadangi jos kasa buvo stipriai pažeista.

Ligoninė turi savo versiją 

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikai turi kitokia nuomonę dėl pacientės gydymo. Pasak jų, pacientei, patekus į priėmimo skyrių, ji buvo apžiūrėta gydytojo, paskirti išsamūs kraujo tyrimai, echoskopija. Gavus tyrimų atsakymus, ligonei nustatyta ūminio pankreatito diagnozė ir ji buvo paguldyta į Abdominalinės chirurgijos skyrių.

„Ūminis pankreatitas yra sudėtinga ir dinamiška patologija. Bet kuriam ligoniui, sergančiam šia liga, gali bet kuriuo metu pablogėti būklė. Ligoniai esant stabiliai būklei gydomi skyriuje, būklei pablogėjus, perkeliami į reanimacijos-intensyviosios terapijos skyrių.

REKLAMA

Pagerėjus būklei – gydymas vėl tęsiamas skyriuje.

Pacientės būklė remiantis klinikiniu ištyrimu, laboratoriniais bei instrumentiniais tyrimais buvo vidutinio sunkumo, stabili, dėl to ligonė buvo gydoma skyriuje, skirtas standartinis gydymas, sergant ūminiu pankreatitu.

Pakartotinai įvertinus klinikinį vaizdą dinamikoje, skiriant konservatyvų gydymą, pakartojus laboratorinius bei instrumentinius tyrimus – konstatuotas būklės pablogėjimas, ligonė nedelsiant perkelta į reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyrių“, – sako atstovė spaudai Živilė Gedrimaitė.

Pasak atstovės spaudai, įvertinus pacientės pastabą dėl pagalbos mygtukų, buvo nedelsiant reaguota ir dėl galimo gedimo buvo patikrinti visi skyriaus pagalbos mygtukai. Jos teigimu, visi pagalbos mygtukai veikia.  

Vaclovas
2019-06-12 19:26:47
Pagalbos mygtukai veikia, tik į juos niekas nereagavo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lina 2019-06-19 01:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man keista kodel gyditojos nakti neprisisauke.Idomu ar turi jie teise miegoti nakti darbo metu.Kaip ju niekas nebaudzia kad jie miega.Visiskas abejingumas zmogaus sveikatai ir givybei   ATSAKYTI
Reda 2019-06-16 05:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebėra nieko švento.Visas gydymas tik ant balto lapo.niekas į paprastus mirtinguosius nekreipia dėmesio.O jei tau jau per 50,tai neverta net i polikliniką eiti.Stiprybės Jums ir sveikatos.   ATSAKYTI
Dėkinga 2019-06-13 21:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Esu “Paulinos” sesuo ir visą šį košmarą teko stebėti iš labai arti. Per medikų ( Antakalnio ligoninėje) kompetencijos trūkumą ir neapdairumą vos per plauką šiandien turiu galimybę žvelgti sesei į akis. Dar viena nepaminėta “detalė”, Antakalnio klinikoje esant šitokiai ūmiai būklei, reanimacijoje pacientei įvedant kateterį buvo įnešta auksinio stafilokoko infekcija, nes nebuvo net “vargintasi” imtis visų reikiamų dezinfekavimo priemonių. Žmonės, linkiu visiems sveikatos, tačiau jei jau nutiktų taip, kad reiktų kreiptis skubios pagalbos į ligoninę- apeikite ratais šią gydymo įstaigą, jei norite likti gyvi ir sveiki. Šiai dienai esu dėkinga šiems “šundaktariams”, kad bent susiprotėjo skubos tvarka perkelti sesę į santariškes, o nenumarino bandant “gydyti” savo neprofesionalumu. Kyla tik klausimas, kiek žmonių paliko ten savo gyvenimus galėję dar likti tarp mūsų. Saugokite save, mielieji!    ATSAKYTI
Dange 2019-06-13 21:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pati turiu ligonį, kur jau pusę metų gydytojai meto, kaip karštą bulvę. Reikalinga priežiūra negali vienas būti, o nustatė 55 proc. darbingumą. Gydytojo klausiu ar jis gali dirbti, sako, kad ne. Plius ligos niekaip negali nustatyti, vienas nuo kito stumdo. Kai susiduri su medicinos sistema, tai pagalvoji, kad žmogus yra visiškai nesvarbus.    ATSAKYTI
k 2019-06-14 07:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Darbingumo lygis nera lygu darbui. Gali buti 100 proc nedarbingas, bet kompiuteri valdyti burna ir dirbti. Procentai sprendžia ligonio funkcionavimą, o ne ėjimą į darbą.  
Ana 2019-06-16 10:32:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
noretau labai pamatyti kaip nedarbinguma turintis zmogus 100% " burna valdo kompiutery"?????  
Vilma 2019-06-13 17:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baisūs kai kurie medikai , aš tokiu nesuprantu paprasčiausia. Pati esu slaugytoja ir negalėčiau su žmogum taip bendrauti nes neleidzia kultūra , išsilavinimas, pagarba žmogui, jei neturi tokiü savybiu tiesiog negali dirbti su žmonėm!   ATSAKYTI
Asta 2019-06-13 17:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nieko naujo. Mane taip puse metu marino. Prasideda nepakeliami pilvo skausmai,nuvaziuoju i ligonine nusiuncia pas ginekologa. Patvirtina kad nesilaukiu, suleidzia morfijaus ir isleidzia namo. Vaziuodavau i savaite po 3 kartus. Niekas negulde nei i ligonine nei seimos daktare nesiunte niekur. Tik laimingo atsitiktinumo deka( atostogavo seimos gygytoja) gavau siuntima tirtis. Va tada ir paaiskejo kad letinis pankreatitas. O jie man morfiju pumpavo gal 3-4 men    ATSAKYTI
Patirtis 2019-06-12 20:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Būtent VMKL chirurgijos skyriuje panašiai yra privarę iki kritinės būsenos, dėl aplaidumo ir nekompetencijos.   ATSAKYTI
pilietė 2019-06-12 19:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Niekada medikai nebūna kalti. Kalti ligoniai kam serga ir trukdo jiems laiką snausti. Deja, esu susidūrusi ir pati su jų abejingumu.   ATSAKYTI
J 2019-06-12 19:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Visiška miskomunikacija ir tiek. VMKL klaida buvo prigąsdinti pacientę, o ne tiksliai paaiškinti kokia tai liga, kaip gydoma, kokia eiga ir galimos komplikacijos. Dabar prisigąsdinus metu ją ištiko stiprus nerimo priepuolis, kuris galiausiai virto panikos ataka. Pokalbis ir nuraminimas būtų situaciją pagerinęs.
Visgi, pankreatitas dažniausiai puola alkoholikus. Kaip nekeista, jie ir su nerimo valdymu bėdų turi. Taip kad negalima vertinti vien iš vienų vartų.    ATSAKYTI
Dėkinga 2019-06-13 21:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šiuo atveju žmogus buvo visiškai nevartojantis alkoholio, o šokinė būsena prasideda ne dėl psichologinės įtampos, o dėl ūmios sveikatos būsenos, kai žmogus gali panirti į komą.   
barbora 2019-06-12 19:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
i kisene neidejo, todel ir skambuciu ,,negirdejo,, !! siaubas !!!   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-06-12 19:26:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagalbos mygtukai veikia, tik į juos niekas nereagavo.   ATSAKYTI
Stasys 2019-06-12 19:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Personalą irgi reikia patikrinti  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Pirmam atplaukusiam Rapšiui – skaudi žinia
DABAR RODOMA
Pirmam atplaukusiam Rapšiui – skaudi žinia
DABAR RODOMA
Automobilio vairuotojas mirė prie vairo
DABAR RODOMA
BMW automobilių avarija Vilniuje
DABAR RODOMA
Lėktuvas leidosi neįtikėtinoje vietoje
DABAR RODOMA
Tragiška avarija Vilniaus rajone
DABAR RODOMA
Šiluma apleidžia Lietuvą: žadamas lietus, vietomis gresia kruša
DABAR RODOMA
Prabilo su ekskavatoriumi susidūrusio BMW vairuotojas: maniau, kad mane mato
DABAR RODOMA
Žmoną ir sūnų subadęs senolis teisme šaukėsi Dievo
DABAR RODOMA
Kelmėje vyras išžudė šeimą
DABAR RODOMA
„FaceApp“ kratosi kaltinimų
REKLAMA
Paaiškėjo, nuo ko mirė aktorius A. Vaišnys (tv3.lt fotomontažas)
Pirmadienį vakare Lietuvą pasiekė itin liūdna žinia, mirė aktorius Almantas Vaišnys. Šiandien paaiškėjo, nuo ko mirė numylėtas aktorius. Portalas lrytas.lt skelbia, kad ...
Pranešė, kur bus galima atsisveikinti su aktoriumi A. Vaišniu (nuotr. Fotodiena.lt)
Pirmadienį vakare Lietuvą pasiekė itin liūdna žinia, mirė aktorius Almantas Vaišnys. Šiandien paaiškėjo, kur bus galima atsisveikinti su aktoriumi. Žinią apie netikėtą 47-erių ...
Justino gyvenimą paženklino itin reta genetinė liga, tačiau šiandien berniukas jaučiasi kaip niekada gerai ir yra pasveikęs (nuotr. asm. archyvo)
Deja, bet šiomis dienomis žiniasklaidoje netrūksta skaudžių publikacijų, kurių centre – sunkiomis ligomis sergantys vaikai. Ir nors tokie šeimoms siunčiami likimo išbandymai ...
Kauniečiai prisirinko net tūkstantį grybų (tv3.lt fotomontažas)
Šiandien kauniečių porai grybavimas Kauno rajone atsipirko su kaupu. Pora vos per keturias valandas prisirinko net tūkstantį grybų. „Toks grybavimas – tikras malonumas“, – ...
Vairuotoja  (nuotr. 123rf.com)
Dažnas didmiesčio gyventojas pasiekti norimą tašką pasirenka taksi siūlomas paslaugas. Tačiau ne visos kelionės būna tokios, kokių tikimasi. Naujienų portalą tv3.lt pasiekė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų