Sveikatos būklę vertina pagal pulso garso bangas

Šiandien Lietuvos visuomenės sveikata palaipsniui gerėja dėl augančios gyvenimo kokybės, tačiau net ir sveiko organizmo būklė iki ligos pasireiškimo yra vis dar sunkiai įvertinamas procesas. Dažniausiai kreipiamės į gydytojus jau sunegalavus, kada ligą įveikti galime tik su jų pagalba. Stebėdami šią problemą Lietuvos mokslininkai sukūrė prietaisą, padedantį greitai įvertinti bendrą organizmo būseną ir taip užkirsti kelią progresuojančioms ligoms.

Sveikatos būklę vertina pagal pulso garso bangas

UAB „Inovatyvios Diagnostikos Centras“ kartu su Klaipėdos universiteto Medicinos technologijų katedros mokslininkais rinkai pasiūlė naują medicininį prietaisą „Puls-as“, matuojantį ir analizuojantį riešo srityje esančios stipininės arterijos pulsą. Priklausomai nuo organizmo būklės, pulso skleidžiamos garso bangos (pulsogramos) skiriasi, todėl šis prietaisas padeda įvertinti organizmo būklę iki ligos pasireiškimo, reakciją į vaistus ar kitą gydymą, fizinį krūvį ar mitybos pokyčius.

REKLAMA

„Sergančio žmogaus pulso skleidžiamos garso bangos, priklausomai nuo sveikatos būklės, skiriasi nuo norminės. Mūsų sukurtas prietaisas – daviklis ir programinė įranga – yra skirtas įrašyti realias pulsogramas, jas analizuoti ir pateikti specialistams vertinimui“, – pasakoja prietaisą sukūrusios įmonės direktorius dr. Stasys Taraila.

Šis įrenginys yra skirtas palengvinti šeimos gydytojų, sporto medicinos gydytojų bei trenerių, kineziterapeutų ir reabilitacijos specialistų darbą. Taip pat prietaisas gali būti plačiai naudojamas armijoje, vertinant kareivių sveikatą ir jų fizinės būklės dinamiką. Sistema ne tik kaupia, bet ir analizuoja duomenis ir pateikia išvadas grafikais, diagramomis ir lentelėmis.

Tikslas – Europos Sąjungos rinka

Lietuvoje šis pulso bangos matavimo ir analizavimo prietaisas jau yra naudojamas privačiose gydymo įstaigose, o dabar įrenginio kūrėjai siekia sertifikuoti šį medicininį prietaisą visoje Europos Sąjungoje. Kurdama diagnostikos sistemą „Puls-as“, įmonė pasinaudojo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama priemone „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

S. Taraila pažymi, kad jo vadovaujama įmonė kartu su Klaipėdos universiteto Medicinos technologijų katedra vystė šią technologiją dar iki ES struktūrinių fondų investicijų paramos, o gautas finansavimas padėjo sukurti prietaiso prototipą ir jį pasiūlyti rinkai.

Technologija, atverianti plačias galimybes

Pasak pašnekovo, didžiausias šio įrenginio privalumas – galimybė greitai ir objektyviai įvertinti viso organizmo funkcinių sistemų būklę. Pulso bangos užrašymui nereikia specifinių žinių – prietaisą reikia pridėti prie riešo, kur labiausiai juntamas pulsas ir įrenginys įrašo duomenis. Vėliau šiuos duomenis turi vertinti specialistai. Gauti rezultatai gali būti derinami su kitų medicininių diagnostinių tyrimų rezultatais – tai padeda tiksliau diagnozuoti paciento būklę. Anot S. Tarailos, tikėtina, jog ilgainiui vis daugiau gydymo įstaigų naudosis šia plačiai pritaikoma ir efektyvia funkcinės diagnostikos sistema.

REKLAMA

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

ES investicijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimui:

„Inostartas“ – priemonė skirta inovatyvioms idėjoms, produkto vystymui ar tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

„Inočekiai“ – priemonė skirta inovacinę veiklą pradedantiesiems ar vykdantiems juridiniams asmenims. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

„Inopatentas“ – priemonė skirta intelektinei nuosavybei apsaugoti, siekiant paskatinti juridinius asmenis patentuoti išradimus ir registruoti dizainą tarptautiniu mastu. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. lapkričio 30 d.

„Inoconnect“ – priemonė skirta skatinti verslo atstovus dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklos renginiuose. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. lapkričio 30 d.

„Inostažuotė“ – priemonė skirta MTEPI veiklas vykdančių įmonių darbuotojų mokymui ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPI centruose arba įmonėse. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. birželio 30 d.

Daugiau informacijos apie ES investicijų teikiamas galimybes ieškokite interneto svetainėse www.eimin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų