Medikė perspėja: šie 3 požymiai išduoda ligą, baisesnę už vėžį

Širdies ligos jaunėja – tam pritaria kone visi medikai, sutartinai tvirtindami, kad būtina reaguoti į visus simptomus. Jų teigimu, kreiptis laiku į medikus yra daug svarbiau, negu uždelsus praleisti pro akis esminius požymius.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Apie tai, kokie simptomai yra patys svarbiausi ir kodėl širdies ligos šienauja daug jaunų lietuvių, tv3.lt tiesioginės transliacijos metu kalbėjo Santaros ligoninės Širdies ir kraujagyslių klinikos medicinos mokslų daktarė gydytoja kardiologe Vyte Maneikiene.

Lygina su vėžiu

Ji pastebi, kad sergamumas širdies ligomis auga dešimtmečiais. „Ši būklė yra prilyginama onkologijai dėl komplikacijų, išeičių, prognozių.

Onkologijos gydymas pastaruoju metu šimtamyliais žingsniais progresuoja ir gerėja išeitys, kai, tuo tarpu, širdies nepakankamumo gydymas būna komplikuotas arba nepasiekiamas

Tai tam tikra būklė, kuria gali baigtis bet kuris kardiologinis susirgimas.

Kartais jis būna laukiamas ir žinomas, tačiau kartais ištinka staiga, su tam tikrais simptomais, kurių nepastebėjo nei pats žmogus, nei gydytojai“, - sako medikė.

REKLAMA

Pacientai lieka stebimi

Širdies nepakankamumas – tai tam tikra komplikacija, kuria gali pasibaigti bet kuri kardiologinė liga, pavyzdžiui, persirgtas širdies raumens uždegimas, hipertenzija, miokardo infarktas.

Jei žmogus patenka į ligoninę su sunkiu širdies nepakankamumu, tai, kad ir kaip bebūtų gaila, net 50 procentų tikimybė, kad per artimiausius penkerius metus jis mirs.

Taip pat lieka tikimybė, kad pacientas turės būti stebimas, reikės kontroliuoti jo gyvenimo būdą. Kartais, pavėlavus, nesuteikus tinkamos pagalbos, hospitalizacija nuolat kartojasi.

Kardiologės teigimu, itin svarbu atpažinti simptomus, kurie gali išduoti širdies ligas. „Tai tam tikra požymių triada. Bendras silpnumas, greitas nuovargis, fizinio krūvio netoleravimas, dusulys ramybės ir miego būsenoje, skysčių kaupimasis.

Labai svarbu pastebėti, kai kūno dalys ir vidiniai organai ima brinkti. Pabrinksta plaučiai, ima pūsti pilvą, pabrinksta kepenys, o galiausiai sutinsta kojos. Į tai reaguoti yra būtina“, - sako medikė.

Kojų tinimas 

V.Maneikienė sako, kad ne kiekvienu kartu nuovargis arba dusulys išduoda širdies ligas ir nepakankamumą, tačiau reaguoti ir nedelsti – būtina.

„Šeimos gydytojas visais atvejais turi atlikti reikalingus tyrimus, pavyzdžiui, kraujo, instrumentinius, echoskopiją, rentgenogramą. Iš jų ir gali būti sprendžiama tolesnė gydymo eiga ir tam tikrų požymių priežastys“, - aiškina kardiologė.


Rašyti komentarą...
J
Janina
2019-05-19 09:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O šeimos gydytojui - tai nieko tokio, dėmesio nulis...jokių tyrimų, jokios apžiūros...
Atsakyti
-2

E
Elena
2019-05-19 18:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra tiesa,man gydytoja liepe maziau skysciu gerti...siaip as ju mazai geriu. O nuo kraujo spaudimo ant manes isbande net dvylika rusiu vaistu,tai ir tinau ,ir isberta buvau ,ir pykindavo.Po kiek laiko papuoliau i ligonine si mikroinfarktu.Isejusi is ligonines ,vaziavau i Kauna pas normalius gydytojus,ju deka as dar gyvenu.O savo mieste persirasiau pas kita gydytoja,ta nors nebando ant manes naujausiu vaistu,kuriuos atnesa vaistiniu platintojai,o mes buname bandomieji triusiai...o gydytoja gauna uz tai poilsine kelione i uzsieni.
Atsakyti
-3

2019-05-19 14:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo.šeimos gydytojai parodžiau kojas sutinusias tai nemizil išrašė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų