Uraganinį puolimą ketvirtajame kėlinyje pademonstravusi Alytaus „Dzūkija“ (10/24) itin svarbiose rungtynėse sugebėjo įtikinamai nugalėti Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (13/20).

Valdemaro Chomičiaus debiutas vyriausiojo stratego vaidmenyje padėjo „Dzūkijai“ ne tik atitolti nuo paskutinės vietos, o ir išlaikyti viltis pakovoti dėl aštuntosios vietos reguliariajame sezone.

Parrisho Petty vedami alytiškiai 103:85 (26:25; 19:21; 21:16; 37:23) įveikė „Pieno žvaigždes“ ir neleido pasvaliečiams užsitikrinti šeštosios vietos turnyro lentelėje.

„Dzūkijai“ tai buvo pirmosios rungtynės be vyriausiojo trenerio Alaro Varrako ir komandą palikusio rezultatyviausio žaidėjo Nikolaos Stylianou. Vis dėlto buvusį komandos lyderį puikiai pavadavo P. Petty.

Amerikietis pelnė 22 taškus ir surinko 29 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios bei naudingiausios gynėjo rungtynės „Betsafe-LKL“.

„Dzūkijos“ krepšininkai likus mažiau nei aštuonioms minutėms iki rungtynių susikrovė dviženklę persvarą – 75:65.

Nors pasvaliečiai bandė vytis ir buvo sumažinę atsilikimą iki penkių taškų (74:79), dzūkai surengė spurtą 9:0 ir pabėgo nuo varžovų galutinai (88:74). Per likusį rungtynių laiką „Dzūkija“ didino atotrūkį.

37 taškus per ketvirtį pelnę alytiškiai užfiksavo antrą geriausią šio sezono rezultatą. Pelnytų taškų per kėlinį rekordas šį sezoną priklauso Vilniaus „Lietuvos rytui“, kuris įmetė 40 taškų tą patį vakarą.

„Dzūkija“: Parrishas Petty 22 (8 atk. kam., 29 n. b.), Gediminas Navickas 18 (25 n. b.), Paulius Danisevičius 16 (8 rez. perd.), Paulius Petrilevičius 14 (9 atk. kam.), Gediminas Žalalis 10.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius ir Jehennsas-Ley Manigat po 18, Nikita Balašovas 15, Artūras Ausėjas 9.

Po šios pergalės „Dzūkija“ turi dviem laimėjimais daugiau nei paskutinėje vietoje esanti Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa. Vis dėlto alytiškiai sužaidę rungtynėmis daugiau.

„Dzūkija“ atsilieka viena pergale nuo Utenos „Juventus“, kuris žengia aštuntojoje vietoje. Tačiau ir uteniškiai sužaidę rungtynėmis mažiau. Šį savaitgalį „Juventus“ ir „Dzūkija“ stos į kovą dėl aštuntosios vietos.

„Pieno žvaigždės“ pergalės atveju būtų užsitikrinusios šeštąją vietą turnyro lentelėje.

„Pieno žvaigždės“ bandė nuo varžovų pabėgti dar prieš ilgąją pertrauką kai susikrovė septynių taškų pranašumą (35:28). Vis dėlto „Dzūkijos“ krepšininkai surengė spurtą 16:3 ir septynių taškų deficitą pavertė šešių persvara.

Dzūkams taip pat nepavyko išlaikyti persvaros ir po dviejų kėlinių minimalų pranašumą turėjo pasvaliečiai (46:45).

Nepaisant slogios antrojo kėlinio pabaigos, po pertraukos „Dzūkija“ atrodė geriau už savo varžovus. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos, dzūkai turėjo septynių taškų persvarą (61:54). Šis pranašumas ketvirtajame kėlinyje išaugo iki dviženklės, kas leido dzūkams iškovoti 10-ąją pergalę.