94
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiacos“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgiris“ padarė tai, ko nebuvo pavykę 19 metų. Šarūno Jasikevčiaus auklėtiniai pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Kauniečiai ketvirfinalio seriją laimėjo 3:1, ketvirtadienį dar kartą nugalėję Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus – 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35).

94

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo 5:0, bet graikai sugebėjo išlyginti rezultatą (5:5).

Kauno komanda truktelėjo į priekį ir pabėgo 14:5. „Olympiakos“ iki kėlinio pabaigos priartėjo (22:23).

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje varžovus „užpylė“ tritaškiais. Skirtumas buvo išaugęs iki 17-os taškų (46:29).

Trečiajame ketvirtyje nesulaikomai žaidęs Edgaras Ulanovas sukrovė šeimininkams nebepajudinimą persvarą – 76:63.

Paskutinis kėlinys tapo formalumu. „Olympiakos“ buvę pavykę priartėti (86:93), bet šeimininkai atlaikė varžovų šturmą.

Prieš rungtynes

Mačo dieną Graikijos žiniasklaida paskelbė, kad dėl traumos nežais viena ryškiausių „Olympiakos“ žvaigždžių – Georgios Printezis.

33-ejų graikui antrosiose serijos rungtynėse atsinaujino kojos trauma. Trečiosiose „Olympiakos“ lyderis žaidė su nuskausminamaisiais. Kaip ir Janis Strelniekas bei Kostas Papanikolaou.

Nepaisant netekties, „Olympiakos“ Kaune nežadėjo sudėti ginklų.

„Mums tai – finalas. Esame patyrę, žaidę labai daug lemiamų rungtynių. Be to, tokioje padėtyje buvome ir pernai. Žinome, kad jei liksime drauge, galime laimėti. Kausimės iki galo, jog grąžintume seriją į Graikiją. Patirtis mūsų pusėje, bet to nepakanka. Turime pranokti patys save. Neprivalome sužaisti idealaus mačo, o tiesiog rungtyniauti taip, kaip tai darėme viso sezono metu“, – oficialiai Eurolygos svetainei sakė Kostas Papanikolaou.

„Žalgiris“ pirmąsias rungtynes Graikijoje po pratęsimo laimėjo 87:78, o antrosiose patyrė nesėkmę 68:79. Kaune šeimininkai varžovams nepaliko jokių šansų – 80:60.

„Turime būti ryžtingesni, žaisti su didesne energija ir aistra. Privalome skaityti „Žalgirio“ gynybą bei vengti klaidų. Tokiose rungtynėse, kaip šios, svarbiausia siela. Ji įveikia nuovargį. Tikiu, kad tinkamai sureaguosime į pralaimėjimą, nes trečiosios rungtynės nereprezentuoja mūsų komandos. Tai susiję su turimomis bėdomis dėl traumų. Jos daro įtakos mūsų chemijai, bet nėra laiko pasiteisinimams. Turime laimėti. Reikia būti pasiruošusiems, o žaidėjai privalo pasirengti kautis“, – kalbėjo „Olympiakos“ strategas Ioannis Sfairopoulos.

„Olympiakos“ – mažiausiai naudingumo balų renkanti (66,7), taškų pelnanti (72,3), ekipos draugams asistuojanti (14,3), kamuolių perimanti (4,7) ir dažniausiai klystanti (13,7) atkrintamųjų komanda.

„Žalgiris“ pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus (19).

Pirėjo komandos lyderis Vassilis Spanoulis atkrintamosiose pameta daugiausia kamuolių (4).

Brandonas Daviesas – atkrintamųjų blokų karalius (1,7).

B. Daviesas serijoje pelno po 19,7 taško ir 22 naudingumo balus. Kevinas Pangosas prideda 12,3 taško, penkis rezultatyvius perdavimus bei 13,3 naudingumo balo.

V. Spanoulis – neabejotinas „Olympiakos“ lyderis. Jo statistika – 18,7 taško, penki perdavimai, 13,3 naudingumo balo. Jamelas McLeanas įsirašo po 11 taškų ir 14,3 balo.

Pirmasis kėlinys

Vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius auklėtiniams prieš rungtynes rūbinėje akcentavo kovą dėl atšokusių kamuolių ir gynybą prieš „Olympiakos“ snaiperius.

„Dabar ne laikas kalbėti. Reikia kovoti ir laimėti“, – rūbinėje sakė I. Sfairopoulos.

Rungtynių taškų sąskaitą atidarė dvitaškį pataikęs K. Pangosas (2:0). Kitoje atakoje tritaškį įmetė kapitonas Paulius Jankūnas (5:0). Tuo pačiu atsakė Brianas Robertsas (3:5). Amerikietis baudomis išlygino rezultatą (5:5).

Varžovų spurtą 5:0 tritaškiu nutraukė K. Pangosas (8:5). Kitoje aikštės pusėje „Žalgiris“ privertė varžovus suklysti. Svečiai nespėjo mesti į krepšį per 24 sekundes.

Du tritaškius pataikė Vasilije Micičius (14:5). I. Sfairopoulos griebėsi minutės pertraukėlės.

„Sausą“ šeimininkų atkarpą baigė itin tolimą metimą pataikęs V. Spanoulis (8:14).

K. Pangosas per pusę kėlinio pelnė septynis taškus (18:10).

K. Papanikolaou pasižymėjo dvitaškiu su pražanga (13:18).

„Žalgiris“ įmetė penkis tritaškius, bet „Olympiakos“ priartėjo – 16:21. Šaras paprašė pertraukėlės.

Svečiai sumažino deficitą iki minimalaus – 20:21.

„Tuščią“ atkarpą 0:7 baigė B. Davieso dvitaškis (23:20).

Kėlinį fantastišku dvitaškiu baigė Ioannis Papapetrou (22:23).

Antrasis kėlinys

Ketvirtį dvitaškiu pradėjo E. Ulanovas (25:22), o vėliau dvi baudas sumetė Antanas Kavaliauskas (27:22).

Idealus Beno Udriho perdavimas A. Kavaliauskui (31:27).

P. Jankūno prasiveržimas baigėsi dėjimu (33:27).

B. Udrihas dvitaškiu padidino persvarą iki aštuonių (35:27).

Persvara pasiekė naują rekordą. Po Axelio Toupane’o dvitaškio skirtumas išaugo iki 17-os taškų (46:29).

„Žalgiris“ per pirmąją rungtynių dalį pelnė daugiau kaip pusšimtį taškų (51:37).

„51 – per daug. Turime stabdyti varžovų puolimą. Padarysime pakeitimus ir kausimės dėl mūsų gyvybių“, – kalbėjo B. Robertsas.

E. Ulanovo nuomone, „Žalgiriui“ antrojoje mačo pusėje reikia daugiau koncentracijos ginantis.

Trečiasis kėlinys

Abiejų komandų treneriai prieš antrąją rungtynių dalį akcentavo, kad reikia pagerinti gynybą.

Pirmuosius kėlinio taškus pelnė B. Daviesas (53:37).

„Olympiakos“ kėlinio pradžioje pataikė du tolimus metimus (43:55).

E. Ulanovas ir Aaronas White’as taip pat susmaigstė po tritaškį (65:48).

Po reklaminės minutės pertraukėlės A. Kavaliauskas pelnė du taškus su varžovo pražanga (68:51).

E. Ulanovo baudų metimai skirtumą padidino iki 20-ies taškų (71:51). Vėliau puolėjas pridėjo ir dvitaškį (73:51).

E. Ulanovo tritaškis užbrėžė naują persvaros rekordą (76:53).

Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo 78:56.

Ketvirtasis kėlinys

„Olympiakos“ šiek tiek sumažino deficitą (65:82), Šaras paprašė pertraukėlės.

Kyle’as Wiltjeras pataikė iš toli, Š. Jasikevičius griebėsi dar vieno pasitarimo (71:83).

A. Toupane’as nubaustas nesportine pražanga (88:73).

„Eik tu peklon“, – po A. White’o tritaškio emocijas išreiškė rungtynių komentatorius Vaidas Čeponis (91:76).

„Olympiakos“ po ilgo laiko sumažino skirtumą iki vienženklio (84:93).

Abiejų komandų treneriai „apdovanoti“ techninėmis pražangomis.

B. Daviesas užsidirbo penktąją pražangą, o K. Papanikolaou nesportinę ir techninę.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė 18 dvitaškių iš 33 (55 procentai) ir 13 tritaškių iš 24 (54 proc.).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (7/7 baudų), Edgaras Ulanovas 20 (9 atkovoti kamuoliai, 5 išprovokuotos pražangos), Axelis Toupane’as 11 (6/7 baud., 5 išpr. praž.).

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 19 (7/7 baud., 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 išpr. praž., 5 klaidos), Janis Stelniekas 17 (5/5 baud.), Kostas Papanikolaou 15 (8/9 baud., 5 pražangos, 5 išpr. praž.), Kyle’as Wiltjeras 12, Brianas Roberstas 10.